Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#21 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2020 - 13:14

Průběžné aktuální zprávy ke konání gigaevetu naleznete na

- webu eventu www.geocachingprague2020.cz/aktuality/

- na FB eventu www.facebook.com/GeocachingPrague2020


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#22 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2020 - 20:38

Vezmeme-li v potaz situaci v Číně, tak se obávám, že na začátku května u nás ještě žádná akce nebude. :(

Zítra tipuju, že půjde do karantény celá Praha.
  • 1

#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2020 - 21:22

I mně se začátek května zdá nereálný. Ráda bych byla optimista, ale pokud vycházíme z údajů z Číny, dva měsíce jsou na odeznění problémů krátká doba. Moc ráda bych se pletla, ale....
  • 0

#24 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2020 - 21:57

Z Číny, nebo nám kulturně mnohem bližší Itálie...

Na začátku května to u nás bude 60. den od prvního odhaleného nemocného, Itálie je dnes 40 dní od prvních případů. Něco trochu prošvihli, ale exponenciála je neúprosná i u nás.

Grafy z jednotlivých zemí jsou skoro jak přes kopírák. Na dnešek u nás vycházel výpočet z předchozích hodnot teoreticky na 82 a je 91 (jsme v malých číslech, je tam rozptyl a různé vlivy).

Udělala se nějaká opatření, ale zároveň máme testovaných procentuálně v populaci výrazně méně než sousední Rakousko nebo jiné země.

 

EDIT: nakonec 94...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 12 březen 2020 - 8:34

  • 0

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2020 - 23:23

Ono asi bude spousta nakažených s velice mírným  průběhem, že je ani nenapadne,

že "by to mohlo být ono", takže se vůbec nedostanou do statistiky. Na druhou stranu

se ani nedostanou do statistiky úmrtnosti, takže ta čísla budou dál vypadat hrozivě.


  • 0

#26 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 11:27

Kdyby bylo Česko ostrov, dá se to do května zvládnout. Ale vedle nás je Německo a Polsko.

Bez vnitřních hranic to může cestovat mezi Bavorskem a Baltem ještě několik měsíců.


  • 1

#27 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 13:10

Dokud to bude mít co žrát, tak se to bude množit. I na ostrově s nepřekonatelnou námořní s protiletadlovou obranou.


  • 2

#28 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 14:23

Tak z maxima 100 osob se stalo 30, navíc "hospodské" eventy po osmé večerní jsou vyloučeny zcela.


  • 0

#29 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 14:35

Neměly by se zrušit na měsíc raději všechny eventy?


Tento příspěvek byl upraven od Gresaci: 12 březen 2020 - 14:36

  • 3

#30 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 16:08

Neměly by se zrušit na měsíc raději všechny eventy?

 

Osobne si myslim, ze by to bylo rozumne rozhodnuti, ac nepopularni. Nastesti nejsem ten, kdo to musi rozhodnout. Ja se muzu/musim rozhodovat pouze o sve ucasti. 


  • 4

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#31 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 16:18

Osobne si myslim, ze by to bylo rozumne rozhodnuti, ac nepopularni. Nastesti nejsem ten, kdo to musi rozhodnout. Ja se muzu/musim rozhodovat pouze o sve ucasti. 

Kdo by vlastně mohl takové rozhodnutí vydat? GS? ČAGeo? Někdo jiný?


  • 0

#32 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 16:40

Kdo by vlastně mohl takové rozhodnutí vydat? GS? ČAGeo? Někdo jiný?

 

To je urcite zajimava otazka a odpoved na ni neznam. Ale teoreticky si dovedu predstavit, ze by to mohli byt reviewri po konzultaci s GS. Pripadne sam GS, ale tam bych ocekaval globalni rozhodnuti. Je nerealne, aby se zaobirali jednotlivyma zemema. CAGeo muze vydat doporuceni, ale nema rozhodovaci pravomoc.


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 16:43

Každý rozumný owner by to mohl/měl učinit sám. Přesunout na neurčito nebo zrušit. Stejně jich je spousta samoúčelných a bez programu. A ty, co jsou s programem, tak budou muset být zrušeny stejně právě kvůli tomu programu.


  • 2

#34 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 18:15

To rozhodnutí vydala Vláda. Sankce za nesplnění rozhodnutí jsou až 3 milióny. Tak je to na svědomí ownera, zda si to riskne. A každý rozumny kačer radsi vyrazí osamocen do hlubin přírody.

 

Eventy o ničem asi zaniknou na úbytě, kdy tam bude jen owner, nebo se budou konat virtualně a logy budou asi takovéto: "Chtel jsem přijít na místo eventu, ale měl jsem obavy o své zdraví a tak jsem se přiblížil na vzdálenost asi 1km a hned jsem zdrhnul abych se nenakazil." :D . A ty zajímavé nebude problém přesunout na lepší doby.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#35 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 19:20

Kdo je rozumný, už publikované eventy disabloval s tím, že proběhnou v příznivějších časech. V okolí jsem takové zaznamenala tři. ;-)
O víkendu jsem měla jet na Klatovsko - Domažlicko a zůstat na vikend na chalupě u přátel, ovšem vzhledem k tomu, že jsem v práci byla s množstvím lidí z různých krajů, už včera jsem se rozhodla, že je v současné situaci nebudu zbytečně ohrožovat a přestože bych je moc ráda viděla, návštěvu necháme třeba na tradiční letní.
Na FB jsem napsala dneska dopoledne v podstate totéž co Šolim - je čas vzít GPS a místo na eventy zamířit na místa, kde lišky dávají dobrou noc.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 12 březen 2020 - 19:21

  • 8

#36 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 19:47

Twl to jsou fakt dementi. Občane makej, pracuj, jezdi MHD, tam na tebe nikdo nekejchne. Zábava ale žádná nebude. Začíná mi to připadat jako že se utahujou šrouby čím dál tím víc a skončíme v diktatuře, z lágru do práce a zpět, drž hubu a krok. Já rozhodně nic rušit nebudu, u nás je pár hospod už nějaký čas soukromými kluby, co jsem se ptal tak se pojede dál. Pražské pivní eventy budou do 20:00, pak budeme pokračovat buď soukromně nebo lahváčema a nějak to dopadne.


  • -14

#37 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 19:53

Twl to jsou fakt dementi. Občane makej, pracuj, jezdi MHD, tam na tebe nikdo nekejchne. Zábava ale žádná nebude. Začíná mi to připadat jako že se utahujou šrouby čím dál tím víc a skončíme v diktatuře, z lágru do práce a zpět, drž hubu a krok. Já rozhodně nic rušit nebudu, u nás je pár hospod už nějaký čas soukromými kluby, co jsem se ptal tak se pojede dál. Pražské pivní eventy budou do 20:00, pak budeme pokračovat buď soukromně nebo lahváčema a nějak to dopadne.


Ty delas, jako ze se na eventy jezdis bavit. Me zatim vzdycky prislo, ze hlavnim smyslem tve ucasti bylo se ozrat. A to muzes i doma v diktature. Takze vlastne zadny problem nemas.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 12 březen 2020 - 19:54

  • 4

#38 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 19:57

Twl to jsou fakt dementi. Občane makej, pracuj, jezdi MHD, tam na tebe nikdo nekejchne. Zábava ale žádná nebude.


Pro ty, kteří nechápou, proč je nutno aspoň něco omezit (vše nelze, ekonomika musi jet, výroba, služby...) tu mám video, vydržte aspoň prvních 90 sekund.

https://ct24.ceskate...oti-jeho-sireni
  • 1

#39 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 21:04

Dokážu si představit event, který navštíví jen pár lidí a rušit by se tedy nemusel, neboť by splňoval hranici počtu osob (moje cestovatelské eventy jsou toho zářným příkladem, čest jejich památce...). Nicméně, ve světle toho, co se nyní děje, bych určitě uvítal plošné požádání o odložení eventů. A k vydání doporučení/žádosti o omezení eventů není zapotřebí žádná pravomoc. Myslím, že většina ownerů by problém a odložením jistě neměla, chápala důvody a zařídila by vše bez nutnosti zákazů a příkazů. Nota bene, někteří už tak jednají sami od sebe. :) Jestli časem přijde nějaké nařízení shora od GS, to se my můžeme jen dohadovat.
  • 1

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 22:11

Problem je, ze nikdo netusi, jak dlouho bude souvcasny stav trvat, a jak se situace jeste zhorsi. Takze tezko rict, jestli bude za mesic klid, nebo jestli se v tom budeme babrat do podzimu, a jak dlouho se s toho vseho budeme vzpamatovavat.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama