Přejít na obsah


Fotka

Poloautomatický řešitel keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 16:19

Jistě jste někdy narazili ať už v terénu nebo u počítače na "prima" formuli ve stylu N 49° AB.(A + B)(C + 1)(D) E018° 20.ABD. O dlouhých zimních večerech jsem připravil pomůcku, která pomáhá tyto formule řešit.

 

Asi takto (jednoduše):

 

Vložíme formuli

mc01.PNG

 

Klikneme na "Zpracovat"

mc02.PNG

Dosadíme proměnné, klikneme na "vyhodnotit" a souřadnice jsou an světě.

 

mc03.PNG

Krom řešení formule se souřadnicemi, umí i řešit "rovnice" ve tvaru:

F=A+(2*B)
G=(E+1)/8+1
H=D/4-1
K=(C-2)/4

L=E/9 

 

Obojí kombinovat najednou, ale zatím neumí...

 

Snažím se počítat s mnoha úskalími, které kreativní owneři dokážou při vymýšlení těchto formulí vymyslet. Ale samozřejmě nelze počítat s úplně všemi eventualitami. Pokud ale dojde k nějaké chybě, tak se automaticky zaloguje chyba a pokud to bude obecně něco zajímavého, tak budu dané "vlastnosti" do řešitele implementovat.

 

Stejně tak jsem otevřen zpětné vazbě jak zde, tak případně na jiném kanále.

 

Řešitele najdete ZDE.


Tento příspěvek byl upraven od koc256: 04 duben 2021 - 16:22

  • 5

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 16:54

Něco podobného má v sobě A:drake a někdo to využívá i v terénu. Tj. dokáže z listingu vykopírovat vzorec, dát ho kam patří, normalizovat (automaticky), do poznámky napsat hodnoty a vytvoří to přímo waypoint s vypočítanými souřadnicemi. Mimochodem, ukládá se to ke keši, takže pokud si to nepřemažu aktualizací (tj. přenesu si to do Geogetu), vydrží mi to tam rok, než se k tomu třeba dostanu příště. Jsou problémy s některými nestandardně napsanými vzorečky nebo hodnotami (AB se nenásobí, ale A nebo B může být dvojciferné a dá se vymyslet hodně různých variant). Tento řešitel je na webu, uložím si ho do záložek, ale spoléhat budu pořád na tužku a papír. I s nebezpečím, že když něco nedodělám a vrátím se k tomu za rok, už ten papír nenajdu. Mimochodem, kdysi mě dost vytrestala kalkulačka v Oregonu. Nedodržuje prioritu operací a poslala mě do háje. Už jsem chtěl nosit malou kalkuklačku, ale s telefonem je to už zbytečné. Ale většinou na papíře spočítám rychleji. A hlavně když se jde série a čísla slouží pro finálku, která může být na mapě daleko, pořád bych se musel přepínat, na papíře je to hned.


  • 1

#3 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 17:07

Locus ma take podobnou funkcionalitu. Krome toho, ze umi zpracovat vzoreckem, tak zaroven umi dany vypocteny waipoint poslat do Locusu a zobrazit na mape......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#4 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 17:22

Nejde přímo o Locus, ale o jeden jeho plugin s názvem Solver/Řešitel.


Locus ma take podobnou funkcionalitu. Krome toho, ze umi zpracovat vzoreckem, tak zaroven umi dany vypocteny waipoint poslat do Locusu a zobrazit na mape......


  • 2

#5 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 17:43

Pro Android používám Go(x)°

Vzorečky si většinou předpřipravím doma - nakopíruju z listingů a v terénu už jen doplňuju. Mohu si takto v průběhu času procházet jednotlivé stage multin, postupně je do vzorečků doplňovat a nemusím si tedy psát žádné poznámky ani do keší ani na papír. 

Používám už pár let a naprostá spokojenost. Jednou jsem jen ze zvědavosti vyzkoušel a už bez toho nedám ani ránu


  • 2

#6 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 18:19

Něco podobného má v sobě A:drake a někdo to využívá i v terénu. Tj. dokáže z listingu vykopírovat vzorec, dát ho kam patří, normalizovat (automaticky), do poznámky napsat hodnoty a vytvoří to přímo waypoint s vypočítanými souřadnicemi. Mimochodem, ukládá se to ke keši, takže pokud si to nepřemažu aktualizací (tj. přenesu si to do Geogetu), vydrží mi to tam rok, než se k tomu třeba dostanu příště. Jsou problémy s některými nestandardně napsanými vzorečky nebo hodnotami (AB se nenásobí, ale A nebo B může být dvojciferné a dá se vymyslet hodně různých variant). Tento řešitel je na webu, uložím si ho do záložek, ale spoléhat budu pořád na tužku a papír. I s nebezpečím, že když něco nedodělám a vrátím se k tomu za rok, už ten papír nenajdu. Mimochodem, kdysi mě dost vytrestala kalkulačka v Oregonu. Nedodržuje prioritu operací a poslala mě do háje. Už jsem chtěl nosit malou kalkuklačku, ale s telefonem je to už zbytečné. Ale většinou na papíře spočítám rychleji. A hlavně když se jde série a čísla slouží pro finálku, která může být na mapě daleko, pořád bych se musel přepínat, na papíře je to hned.

 

 

Locus ma take podobnou funkcionalitu. Krome toho, ze umi zpracovat vzoreckem, tak zaroven umi dany vypocteny waipoint poslat do Locusu a zobrazit na mape......

 

 

Nejde přímo o Locus, ale o jeden jeho plugin s názvem Solver/Řešitel.

 

 

 

Pro Android používám Go(x)°

Vzorečky si většinou předpřipravím doma - nakopíruju z listingů a v terénu už jen doplňuju. Mohu si takto v průběhu času procházet jednotlivé stage multin, postupně je do vzorečků doplňovat a nemusím si tedy psát žádné poznámky ani do keší ani na papír. 

Používám už pár let a naprostá spokojenost. Jednou jsem jen ze zvědavosti vyzkoušel a už bez toho nedám ani ránu

 


Ano, vím, že existují alternativy. Ale buď nezvládají rozmanité záludnosti, které jde vymyslet nebo tyto aplikace nejsou pro platformu iPhone, kterou osobně používám. Naopak velkou výhodou je to, že aplikaci jde využívat všude, kde je prohlížeč (PC, mobil, tablet, ...). Tedy dají se tím řešit i mysterky od stolu bez toho, že bych sahal po mobilu... Tužku a papír mám také rád, protože to mám plně pod kontrolou, ale u tohoto jsem si zvykl na jednoduchost, která mi v 95% funguje a nemusím už dále nic počítat (dobře se na to zvyká).

Třeba toto je lahůdka a se solverem to je práce na pár kliknutí... Nemusím si nikde "bokem" značit 12 výsledků zastávek a pak dosazovat do všech vzorců... 

A = N - L - K + R
B = K - T
C = J + P
D = (I * L) - L - N + S - R
E = J - O
F = (M * O) / (S + U)

Výsledek vypadá takto...

ms.PNG

 

Závěrem bych jen napsal, že věřím, že spousty z vás má nějaké své řešení, ale pokud to pomůže jen pár lidem, tak ta práce nepřijde v niveč.


  • 5

#7 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 22:16

GCBuddy pro iOS je také skvělý.
  • 0
ivans

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2021 - 23:05

Zkoušel jsem Go(x), ale než tam naťukám vzorec, tak mám 2x spočteno "ručně".


  • 0

#9 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 4:59

Vzorec tam nakopirujes
  • 0

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 8:49

Copy & Paste na šmatlafounu je pro mé prsty hodně problematické.


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 9:14

To jako fakt raději celý vzorec opisuješ, nebo očekáváš, že jej telepatcky přenese? Do jakékoliv aplikace to budeš přenášet přes copy&paste...


  • 0

#12 milan.k

milan.k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 9:35

To jako fakt raději celý vzorec opisuješ, nebo očekáváš, že jej telepatcky přenese? Do jakékoliv aplikace to budeš přenášet přes copy&paste...

V Locus Solver Addon na něj stačí v listingu kliknout.

Jen občas nějaký nestandardní formát nepozná, pak je potřeba jej taky nakopírovat.


  • 1

#13 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 9:45

Jen dodám, že ten plugin s velmi velkou úspěšností i najde vzorce v listingu a označí je.
  • 2

#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 10:29

Zkoušel jsem Go(x), ale než tam naťukám vzorec, tak mám 2x spočteno "ručně".

Někteří holt mají problém odečíst dvě jednociferná čísla, tak si musejí pomáhat takovými pomůckami. :)


  • 0

#15 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 10:50

Některé vzorce jsou tak složité, že jsou nehratelné bez kalkulačky nebo bez podobných pomůcek.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 12:29

Druha vec je, ze okamzite podminky mohou vemi ztizit vypocet vzorcu, ktere doma u stolu das levou zadni. Kdyz ti je zima, fouka studeny vitr, prsi/snezi a prsty mas zmrzle, ze neudrzis tuzku, je i primitivni vypocet problem (alespon ja to tak mam). A ani kalkulacka mi obcas moc nepomuze. Par kesek uz jsem takhle neodlovil, protoze jsem na miste ten vzorec proste nedal. Doma pak pochopitelne bez problemu.

 

EDIT: od te doby, co pouzivam reseni vzorcu v aDrake, to mam o dost jednodussi. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 duben 2021 - 12:31

  • 6

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 13:31

A nejlepším fíglem ownerů je dát do listingu vzoreček jako obrázek ;)


  • 9

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 16:36

A co ti frikulíni, kteří dají vzoreček jen do popisu prázdného finálního waypointu... který se do PQ ale nepošle. A těm lidem to nevysvětlíte, protože jim to v jejich online aplikaci přeci funguje.


  • 4

#19 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 19:36

Zdravím...

Od včerejšího zveřejnění na solver přišlo 70 uživatelů. Jelikož se stránka dále neobnovuje (vlastnost, aby fungovala i mimo signál), tak nevím přesně kolik bylo do ní vloženo formulí pro řešení. Některé byly hodně záludné a cca 5 typů neprošlo (vyhodilo chybu). Některé chyby se hodně opakovaly, tak nyní, kde to půjde, budu lépe specifikovat o jakou chybu se jedná. Pokud by někomu nebylo jasné, proč některá formule vrátila chybu, tak klidně napište PM a vysvětlím. Není totiž vždy jednoduché jen v rámci chyby vysvětlit proč program nedokázal výraz zpracovat.

 

Také na solver přišlo pár uživatelů s opravdu prehistorickým mobilem. Program jako takový s tím problém nemá, ale má s tím problém použitý odchytávač a reportovač chyb. Zkusím to nějak vyřešit, aby to lidem s hodně starým Androidem alespoň nějak fungovalo i když nebudu dostávat zpětnou vazbu o případných chybách.

 

Dále jsem opravil dvě chyby, kde daný výraz zpracovat měl jít ale nešel.

Příkladem N 50°43.(D+1)C(B-E) E 15°09. A(C+E)(B-E) - je třeba poznat, že "závorky se nenásobí" (zjednodušeně řečeno)

A taky kde u jednoho typu program nepoznal, že ho zpracovat neumí, ale zpracování padlo až po zadání proměnných. Byl to tento N 50° 11.(B*F*G*(A+B+D)) E 014° 42.((A+C+D+E+F+G)2+D). Konkrétně neumím jednoduše vyhodnotit, zda mezi ")" a "2" patří krát a nebo ne. Což minimálně nyní korektně vrátím ve srozumitelné chybě.

 

Jinak bych měl ještě jednu prosbu. Chtěl bych, aby toto vlákno primárně sloužilo pro diskuzi o tomto programu a ne jako možnost recenzovat všechny další možné alternativy. Pokud by to někdo dostal do jednoho příspěvku, tak prosím, ale aby se tu debatovalo o tom, zda někdo kopíruje nebo opisuje formule do jiného konkrétního programu, mi tu přijde trochu jako plevel. Děkuji za pochopení...


  • 0

#20 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 11:24

Mám připomínku. Chybí titulek a ikonka. Dal jsem si odkaz na plochu a vypadá to jak z prdeleeee  :D

Ale "appka" boží a díky za ni.


  • 1

misha_in.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama