Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Souřadnice nalezené PMO keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 8:47

Ahoj, můžu nějak zjistit souřadnice mnou nalezené PMO keše, když už nejsem PM?


  • 0

#2 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 9:27

Řekl bych, že nijak jednoduše to nepůjde.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#3 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 9:48

Ahoj, můžu nějak zjistit souřadnice mnou nalezené PMO keše, když už nejsem PM?

 

Když jsi ji nalezl, tak stačí zaměřit místo ne?


  • 0

#4 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 20:12

Když jsi ji nalezl, tak stačí zaměřit místo ne?

??? Ty si pamatuješ podle názvu keš nalezenou v roce 2007? Navíc kdybych to věděl, tak se zde neptám, souřadnice chci právě proto, abych zjistil kde ta keš byla.


  • 0

#5 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 20:17

Dřív se to u tradiček dělalo přidáním souřadnic k logu, kde byly defaultně nastaveny úvodní souřadnice keše, ale nevím, jestli to stále jde...


  • 1

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2021 - 21:07

Takže ty jen víš, žes ji v roce 2007 nalezl, ale už nevíš kde ani jak se jmenovala? Jinak by asi bylo nejjednodušší zeptat se někoho PM, sdělit přibližně kdys ji našel a on by mohl podle toho najít tvůj log. Ale pokud byla mezitím archivovaná, na mapě ji už ani PM nenajde a musel by znát přesně její kód nebo název. A pokud si nepamatuješ přesně, prohledávat desítky keší ti nikdo nebude. Navíc za 14 let se mohla klidně i přemístit, do 160m i bez povolení a za tu dobu i několikrát po sobě, pokud se třeba moc prozradí a je ničena.

Přidání souřadnic už (snad) nefunguje. A když neznáš skoro nic, tak taky skoro nic nenajdeš.

Zkus se podívat do svých nálezů, na příslušný rok a tam se pokus vzpomenout, která to byla. Pak už je pravděpodobné, že ti někdo odpoví.


  • 0

#7 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 9:17

Takže ty jen víš, žes ji v roce 2007 nalezl, ale už nevíš kde ani jak se jmenovala? Jinak by asi bylo nejjednodušší zeptat se někoho PM, sdělit přibližně kdys ji našel a on by mohl podle toho najít tvůj log.

Jde mi o to, že chci najít určité místo v přírodě, které jsme navštívili při hledání kešky. Tenkrát jsem byl PM, tak je pravděpodobné, že to byla některá z PM keší, protože žádná normální keš z toho roku to není. Takže zeptat se někoho mi nepomůže, musím projít všechny nalezené PM keše z toho roku a podívat se do map. To ale bohužel nejde protože se nezobrazují souřadnice a platit jen kvůli tomu PM je blbost.


  • 0

#8 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 9:36

Hele, kdyby sis prolinkoval profil, tak je snadné se podívat, cos našel v roce 2007 a co z toho je PM. Hodit to do bookmarklistu a vygenerovat GPX. A to si načteš do mapy.cz a máš to zobrazené i se souřadnicemi.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 9:59

a co si zaplatit PM třeba na měsíc?


  • 0

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 10:28

A podle předchozí a následující kešky to nepoznáš? Nebo to byla jediná keška ten den?


  • 0

#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 10:41

Jde mi o to, že chci najít určité místo v přírodě, které jsme navštívili při hledání kešky. Tenkrát jsem byl PM, tak je pravděpodobné, že to byla některá z PM keší, protože žádná normální keš z toho roku to není. Takže zeptat se někoho mi nepomůže, musím projít všechny nalezené PM keše z toho roku a podívat se do map. To ale bohužel nejde protože se nezobrazují souřadnice a platit jen kvůli tomu PM je blbost.

 

Jestli jsi byl PM a zalogoval jsi ji, tak bys ji měl mít mezi nalezenými, ne? Máš tam alespoň název té keše a její kód? To by se min. u nalezených myslím mělo objevit, i když jsou PM.

A pak už není problém se zeptat, kde zhruba je. Pokud to není nějaká mysterka a jedná se ti opravdu o to, kde jsi tenkrát byl, tak ti bude stačit, když ti napíšeme, že je u té a té vesnice, nebo tak nějak?

 

Ale je nutné mít ten název a nejlépe i kód keše.

PS.: Spousta z nás má i svou zálohu, takže můžeme najít i archivované keše.
 


  • 2

#12 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 11:20

Archivované  keše umí na mapě zobrazit project-gc, i pro BM, koukni na Porovnání mapy


  • 1

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 13:13

To mu ukáže i archivované PM keše? O ty tu totiž jde...


  • 0

#14 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 15:09

To mu ukáže i archivované PM keše? O ty tu totiž jde...

Na mapě ne, v seznamech ano. Ale to je tady asi bezpředmětné, když ví, o kterou keš jde, ale netuší, kde je.

Kdyby nám sem dal kód keše (nebo aspoň svůj nick na GC), tak ty souřadnice už tady dávno má.


  • 1

#15 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2021 - 7:58

Hele, kdyby sis prolinkoval profil, tak je snadné se podívat, cos našel v roce 2007 a co z toho je PM. Hodit to do bookmarklistu a vygenerovat GPX. A to si načteš do mapy.cz a máš to zobrazené i se souřadnicemi.

BM může vytvářet bookmarklisty a generovat GPX? Já myslím, že ne?


  • 0

#16 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2021 - 20:34

Je úplně lhostejné, co BM může nemůže. Musíš vzít v úvahu, že tady je naprostá většina ochotná pomáhat, takže by mu to někdo, třeba já, našel, kdyby tazatel dál komunikoval a projevil aspoň minimální snahu svůj problém vyřešit některým z navrhovaných postupů. Ale takhle je to mrtvé vlákno.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#17 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2021 - 21:43

Tak to by jsi mohl pomoci mně? Potřeboval bych GPX všech PMO keší ČR.  ;)


  • 0

#18 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2021 - 22:55

Tak to bych nemohl. Vždyť jsem psal, že je to tu mrtvé vlákno.


  • -1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#19 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2021 - 23:52

Tak to by jsi mohl pomoci mně? Potřeboval bych GPX všech PMO keší ČR.  ;)

Daruj mi PM a já ti to pošlu. ;)


  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2021 - 8:00

Poslat někomu BM souřadnice keší, které odlovil (jako souřadnice, nebo jako GPX) bych nepovažoval za špatné, když je z jeho profilu zřejmé, že to skutečně nalezl, jen teď když už nemá PM do toho nemůže. Ovšem v pravidlech nic takového není a může jít o zcela jinou keš, některé se silně pohybovaly a měnil se i listing, vím o keši, která třikrát změnila i typ.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama