Přejít na obsah


Fotka

Pokus o statistiky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:39

... chyba lavky, ono to v profilu neni. :(
  • 0

#22 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:42

Super pokus. Aspoň si díky tomu člověk bude mít šanci udělat alespoň orientační obrázek, kolik že to vlastně čecháčků běhá po světě za škatulkama. Doufám, že se to doladí ;) :P
  • 0

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:43

aby ta statistika fungovala alespoň přibližně jako statistika, tak by neměla vyžadovat žádné přihlašování ani vazbu na gc.cz. Lepší když tam pronikne pár cizinců, než aby tam chybělo mnohem víc českých geocacherů.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:45

Bonzák hlásí cizince: S**** Frank :D
  • 0

#25 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:49

Paráda!!
Byl by někde seznam referenčních kešu? Chybí mi ve statistice Pazitka, Kolombo, RIJO07, Czexican. Prostě zbytek slavného týmu Die Ritter von Reichenberg http://www.geocachin...ae-4092a3abb79c
Tzn. že Liberecko není zastoupeno.
  • 0

#26 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:55

Referenční kešky jsou úplně dole na stránce se statistikou. Pár jich je na návrhy co padly, ale většina jak mě to napadlo.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#27 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:56

Ty referenční jsou dole pod statistikami- jinak od nás tam taky skoro nikdo není :(
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 22:56

pepa.z.pocernic napsal/a:
aby ta statistika fungovala alespoň přibližně jako statistika, tak by neměla vyžadovat žádné přihlašování ani vazbu na gc.cz. Lepší když tam pronikne pár cizinců, než aby tam chybělo mnohem víc českých geocacherů.


Problem je v tom, ze se budou objevovat porad novi a novi cizinci, takze to chce udelat mechanizmus, jak se s tim vyporadat a nezblaznit se z toho. kdyz ti budou vsichni psat "tady je jeste tenhle cizinec!", tak te to za chvili prestane bavit. :/

Co si u kazdeho pamatovat nejaky status typu: "neznamo, cizinec, asi cizinec, urcite cech"?

Vychozi by bylo neznamo. U neznamych by mohl kdokoliv zaskrtnout, ze je to 'asi cizinec', a po nejakem hlavorucnim overeni by to preslo do stavu cizinec a neukazovalo by se.

Naopak, pokud by se zjistilo, ze to cizinec neni, tak by se nastavil stav 'urcite cech', a u takoveho by ani uz neslo zaskrtavat, ze je to asi cizinec.

A pro zacatek by se mohly ty nicky, ktere jsou shodne tady i na GC oznacit jako cesi. Vim, u nekterych to nesedi, ale u mnoha jiste ano.
  • 0

#29 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:00

S tím odfiltrováním cizáků to vidím, jako složité, ne-li nemožné.

Pro inspiraci: http://www.frank-voi...o_statistik.htm . Spoluautorem této stránky mi bylo řečeno, že tam jsou zařazeni kačeři, kteří nalezli alespoň 5% kešu v regionu, včetně cizáků. ( z jejich pohledu :D )
  • 0

#30 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:05

HaLuMa napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
aby ta statistika fungovala alespoň přibližně jako statistika, tak by neměla vyžadovat žádné přihlašování ani vazbu na gc.cz. Lepší když tam pronikne pár cizinců, než aby tam chybělo mnohem víc českých geocacherů.


Problem je v tom, ze se budou objevovat porad novi a novi cizinci, takze to chce udelat mechanizmus, jak se s tim vyporadat a nezblaznit se z toho. kdyz ti budou vsichni psat "tady je jeste tenhle cizinec!", tak te to za chvili prestane bavit. :/

Co si u kazdeho pamatovat nejaky status typu: "neznamo, cizinec, asi cizinec, urcite cech"?

Vychozi by bylo neznamo. U neznamych by mohl kdokoliv zaskrtnout, ze je to 'asi cizinec', a po nejakem hlavorucnim overeni by to preslo do stavu cizinec a neukazovalo by se.

Naopak, pokud by se zjistilo, ze to cizinec neni, tak by se nastavil stav 'urcite cech', a u takoveho by ani uz neslo zaskrtavat, ze je to asi cizinec.

A pro zacatek by se mohly ty nicky, ktere jsou shodne tady i na GC oznacit jako cesi. Vim, u nekterych to nesedi, ale u mnoha jiste ano.

Už je to tam! B)
Jen doufám, že je ještě nějaká "poslední instance", jinak označím těch 191 kačerů před námi, a... tramtararáááá jsme nejlepší!!! :D:D:D
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:07

HaluMa: s tím označováním čechů mě to nenapadlo. Už mi to dnes nějak nemyslí. PLAJ family: záleží to na kvalitě výběru referenční kešek. Existují takové, kam chodí tuzemci a cizinec jen výjimečně. A vzhledem k tomu, že mám možnost sosnout ani ne jedno procento regionu, tak mi ani nic jiného nezbývá.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:09

.. prave proto jsem navrhoval i opacnou stranu mince, tedy kdyz mame z nejakeho duvodu jistotu, ze je to cech, pak u nej tu nabidku na oznaceni cizince nenabizet.
  • 0

#33 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:13

PLAJ family napsal/a:
Už je to tam! B)
Jen doufám, že je ještě nějaká "poslední instance", jinak označím těch 191 kačerů před námi, a... tramtararáááá jsme nejlepší!!! :D:D:D

No hele a nešlo by to udělat jen pro zaregistrované tady na čes....

edit: No teď tu byl, Edison se jmenoval :D Jsem si nějak nevšimnul konce předchozí stránky, takže nic. :)
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:14

PLAJ family: poslední instance jsem já. Teda doufám :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:16

V Brně jsem udělal filtr na jednoduché tradicionálky starší než rok, podíval se na jejich počet nálezů a řekl bych, že tohle jsou nejfrekventovanější keše: Bronzmukl (GCT686): 521 nálezů Kostel Sv. Jakuba (GCX1Z5): 518 nálezů Vaclav Babinsky (GCZYYZ): 420 nálezů Vankovka (GCRZ0Y): 412 nálezů
  • 0

#36 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2008 - 23:41

hezke hezke...chvalim
  • 0

#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 7:49

marekl napsal/a:
V Brně jsem udělal filtr na jednoduché tradicionálky starší než rok, podíval se na jejich počet nálezů a řekl bych, že tohle jsou nejfrekventovanější keše:
.....


Za Liberec bych navrhoval:
GCYC0Q Liberec City Cache
GC121VP Kralovka / View-tower Kralovka
GCY9EK Prehrada Fojtka
GCKDBV Jested

Řekl bych, že každý v okolí má alespoň jednu z nich.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 7:58

Vypadá to skvěle. Je nějaká možnost, jak se nabonzovat, že nejsem cizinec? :)
  • 0
Berda

#39 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 8:13

Pekny kousek, Pepo. Jenom kdyby to tak nepodporovalo luxovaci silenstvi. V Podoli, v Krci, ve Stare Lyse i na Karlove namesti uz vedi svoje ;)
  • 0

#40 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 8:18

Docela me pobavil status Samana - Cizinec? Tuzemec? to je zapeklitá otázka. Naproti tomu třeba brňáci jsou jako tuzemci. Proč? B):D:D:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama