Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2009


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#41 BorisVera

BorisVera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:58

Není mnoho času upřesňovat a cizelovat podmínky pro tisk, grafiku a výběr fotek. Jako první stanovili podmínky kačeři z GCS TEAMu a tak bych je nechal jako platné pro všechny. Ať jsou závazné pro každého. Ovšem realizace je věc druhá. Ať bude vybrán pro realizaci kdokoli, mělo by se na výběru fotek a na základním, opakuji jenom základním návrhu, podílet podílet více lidí. Navrhuji, aby byly akceptovány podmínky GCS TEAMu a aby byla vybrána komise - třeba pěti lidí - samozřejmě z potenciálních realizátorů nebo lidí se zkušenostmi v této problematice, doplněni několika kačerskými dobrovolníky. Věřím, že nám všem jde o dobrou věc a proti dobrému nápadu nebude mít nikdo, ani poražený, tolik připomínek, jako někteří při volbě prezidenta. Menší skupina se dohodne určitě lépe než celorepublikové fórum. Dal bych dotaz, kdo se chce - a to nejenom z realizátorů (tiskařů, grafiků) na tvorbě podílet, ať dá vědět. Ať se sem někam přihlásí a jeden koordinátor pak domluví realizační schůzku. Kalendáři zdar BorisVera
  • 0

#42 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 23:13

Pokud bude zájem, tak pomohu komukoliv a s čímkoliv. Ovšem tolik bych to zase nehrotil - nějaké komise atd. mi už přijdou trochu přehnaný. Systém který tady byl loni byl v pohodě. Fotky a vzhled kalendáře by prostě měli vybírat všichni pomocí anket, které by měli být zveřejňovaný tady. Pokud bude vše probíhat jen přes stránky GCshopuEU, tak to hodně omezí účast a tím i náklad, takže doufám, že GCshopEU bude před výrobou /pokud bude vybrán/ spolupracovat s GC.cz stejně jako loni.
  • 0

#43 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 11:20

stanleypaulGC napsal/a:
Safra, to je dilema, komu dát hlas

No, to mi povídej, rád bych hlasoval, ale jak zjistím, kdo je pro geocachery nejlepší?... Asi by měl vyhrát ten, kdo nabídne zhotovení kalendáře za co nejnižší cenu v rozumné kvalitě.
Podmínky a cenu +- vidím jen u GC Shopu.... něco jsem přehlédl?

Takhle mi prijde, že je to jen hlasovaní o tom, kolik má zde na webu kdo příznivců... Možná by stálo za to, aby se tedy konkurenční geoshopy domluvily mezi sebou na společné výrobě a distribuci. Myslím, že geocacherům je jedno, kdo bude kalendář na finále vyrábět a kde ho koupí, hlavně, že bude a bude za nějakou rozumnou cenu.
  • 0

#44 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 12:42

Ponik napsal/a:

stanleypaulGC napsal/a:
Safra, to je dilema, komu dát hlas

No, to mi povídej, rád bych hlasoval, ale jak zjistím, kdo je pro geocachery nejlepší?... Asi by měl vyhrát ten, kdo nabídne zhotovení kalendáře za co nejnižší cenu v rozumné kvalitě.
Podmínky a cenu +- vidím jen u GC Shopu.... něco jsem přehlédl?

Takhle mi prijde, že je to jen hlasovaní o tom, kolik má zde na webu kdo příznivců... Možná by stálo za to, aby se tedy konkurenční geoshopy domluvily mezi sebou na společné výrobě a distribuci. Myslím, že geocacherům je jedno, kdo bude kalendář na finále vyrábět a kde ho koupí, hlavně, že bude a bude za nějakou rozumnou cenu.


Choze v počátku předložil jednoduchou otázku - kdo by se ujal výroby kalendáře.
Pokládal jsem tedy za seriozní se v tomto okamžiku nabídnout a jak plynulo z další debaty jsem pochopil,že o dalším (provedení,formát,fotky atd.) se teprve bude hlasovat-všemi.
To,že GCS shop nabídl již přesné znění,podmínky,cenu a zahájil zběr fotek a kampaň na vlastních nových stránkách o tom nechť si každý udělá svůj názor.
Nebylo by ode mne seriózní zde nabídnout přesnou cenu a nabídku,když nevím jak bude vypadat finální podoba kalendáře (jak jak si ji zde zájemci odhlasují).
Pro GCS to jistě není problém, protože již z předešlé akce vědí jaké jsou celkové náklady a v jakém vlastně počtu kusů byl prodej uskutečněn.
My ostatní se pouze můžeme dohadovat jestly celkový náklad tisku bude 50 nebo 250 kusů.
Takže jak to vidím já?
Ať to vyhraje kdokoliv, tak stejně podle chování některých zájemců o tisk zde vzniknou nejméně dva separátní výtisky kalendářů.
No a ta tvá Poníku, krásná idea o sjednocení všech tří a vzájemné spolupráci je opravdu lákavá ale myslím,že to asi není reálné.
Ale popravdě samotného mně to mrzí.
Původně jsem totiž myslel,že to bude v poloze vzájemné spolupráce s cílem stlačit náklady na tisk na co nejmenší částku ale jak je vidět stalo se z toho téma - kdo to utrhne?
  • 0

#45 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 13:32

bob&bobek napsal/a:
Ať to vyhraje kdokoliv, tak stejně podle chování některých zájemců o tisk zde vzniknou nejméně dva separátní výtisky kalendářů.
No a ta tvá Poníku, krásná idea o sjednocení všech tří a vzájemné spolupráci je opravdu lákavá ale myslím,že to asi není reálné.

No, to víš, pořád jsem idealista, ač by mě pravidelné čtení zdejšího fóra mělo vyléčit, tak si pořád myslím, že geocaching je i o přátelství a vzájemné pomoci... myslím, že až si to přestanu myslet, bude čas pověsit reviewerství na hřebík. Stejnak se domnívám, že bez těch jasných pravidel (na kterých by se asi měli shodnout všichni zájemci), to bude celé trvat minimálně o půl roku déle, pak bude anketa jaké fotky, potom jestli cwg nebo ne, potom provedení atd atd...
Omlouvám se tak trochu za OT a držím palečky. Občas se stane zázrak...
  • 0

#46 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 14:24

Tak,tak, díš pravdu...
  • 0

#47 BorisVera

BorisVera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 21:26

Musím říci, že souhlasím s výše napsaným, i když si v koutku duše říkám, kdo chce, ten se dohodne, kde je vůle, tam se dá lecos dokáźat. Ale jestli chce GCS shop na kalendáři pracovat sám, klidně bez jekýchkoli sentimentů a zloby odstoupím a vzdám se nabízené spolupráce. Venkoncem je možné udělat i kalendář druhý, ale zcela jiný atd. Pravdou však je, kdo a jak chce hodnotit zhotovitele a určovat, kdo bude ten pravý, když nikdo ještě neudal cenu ani námět, neb nikdo ještě nezná náklad, rozsah, velikost atd. Takže mi to připadá jako bušení hlavou do zdi, zbytečné plýtvání času a energie a od některých i falešné zaštiťování se slovy - o všem rozhodne většina. To tady bylo přes 40 let a nikdy nerozhodla většina, ale ten, kdo to řídil. I já držím zhotovitelům palce, opravdu. A ať kalendář dopadne jakkoli, věřím, že snaha byla opravdová.
  • 0

#48 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 23:23

Pohrichu si myslim z toho co jsem zde zaznamenal, ze nejvice brzdu mozne spoluprace uz v pocatku prislapl Bob a Bobek, mozna nemam uplne informace, ale tak to citim. Jinak ale povazuji jejich konkurenci za zadouci. Jsem, ale zatim presvedcen, ze pokud se rozume nedohodneme, tak nakonec prodelame vsichni. Osobne ale radeji objednavam coiny a treba prislusenstvi PDA primo ve statech nebo Kanade. Nezridka je i postovne levnejsi nez po CR. Pokud se jedna o drobne soukrome zasilky, tak vetsinou odpada i DPH, coz si ovsem zadny obchodnik risknout nemuze. Jinak si myslim, ze skutecne by bylo podle meho nayoru lepsi na zacatku vedet co delame a pak hledat dodavate, ale lze to i takto. Ale v tomto pripade je pro mne jediny s kym mam nejakou zkusenost GCshop a proto ja jsem pro ne. O urcite solidnosti pro me i svedci to, ze prestoze vybral 220, tak nakonec nabizi za 170. Nepochybuji, ze neco vydela, ale mohl by kdyby chtel i 40 nebo i 50Kc vice a presto to neudelal. Osobne si myslim, ze o kvalite obchodnika nejvic nehovori jak prodava, ale to jak pristupuje k reseni problemu.
  • 0

#49 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 6:12

Z toho co Choze dvakrát napsal jsem pochopil, že se hledá hlavně organizátor. Tj někdo kdo určí pravidla (sám, ankety), termíny a celkově to zorganizuje a zajistí. A organizátor musí existovat ještě před tím, než se začne něco dělat. Jinak se tady budem ještě v listopadu hádat o tom, jak se mělo hlasovat o fotkách.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#50 BorisVera

BorisVera

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 22:25

Nevím, proč se tu tak silně hovoří o konkurenci na výrobu kalendáře. Proč se tu rozdmýchávají vášně. Původně jsem myslel, že vznikne jako kolektivní dílo i třeba několika firem a lidí, majících společný zájem - geocaching a pro kamarády vytvořený kalendář. Berete-li to tak vyhroceně, že buď a nebo, vyškrtněte nás, prosím, ze seznamu zájemců na výrobu kalendáře. Handrkování nás nebaví, takto si společnou práci na společném díle nepředstavujeme. Děkujeme.
  • 0

#51 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 7:22

Vzhledem k předchozímu příspěvku od BorisVera a k soukromé zprávě od GCShopu, že odstupují z ankety, je formálním vítězem bob&bobek. Prosím o jeho vyjádření, zda kalendář hodlá realizovat.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 7:41

Vzhledem k tomu, že GCShop chce stejně ve výrobě vlastního kalendáře pokračovat a podle toho jak to tady v poslední době vypadá, navrhuji celou tuhle šaškárnu, která už se vymyká zdravému rozumu, na gc.cz ukončit.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 8:34

No tak proč se to nenapíše rovnou? Proc GCShop odstupuje, stejně by to vyhrál. Takhle tady kontumačně "vyhraje" Bob&Bobek (jakože bych jim to přál), ale stejně GCShop vyrukuje s druhým kalendářem a svou "konkurenci" by asi rozmáznul..- jde o to jestli by to ventiloval jen na svojem webu, nebo by to bylo i tady...už mě to příjde vážně trapný. To si pak každej může udělat svůj kalendář. Hradubicko, Pleň, Olomoucko...a nebo co takhle si opravdu udělat KAŽDEJ SVŮJ KALENDÁŘ? ach jo tohleto.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#54 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 8:44

Qnik napsal/a:
No tak proč se to nenapíše rovnou?

Tak i přesto, že jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, tak musím. Stanovili jsme podmínky, za kterých vyrobíme Geokalendář 2009. Jedna z těch hlavních podmínek je: "kalendář bude vyroben pod podmínkou, že bude zasláno min. 54 fotografií a počet závazných objednávek bude vyšší než 150 kusů stolních kalendářů." Každý má svobodné rozhodnutí, zda s tím souhlasí nebo ne. V případě, že se realizace uskuteční, budeme plně spolupracovat s adminy gc.cz v rámci jejich možností.

PS: sám jsem majitelem jednoho regionálního geokalendáře :|, takže pokud těch kalendářů bude třeba 100 různých, aspoň bude z čeho vybírat.
  • 0

#55 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:02

choze napsal/a:
Vzhledem k předchozímu příspěvku od BorisVera a k soukromé zprávě od GCShopu, že odstupují z ankety, je formálním vítězem bob&bobek. Prosím o jeho vyjádření, zda kalendář hodlá realizovat.


Takovéto "vítězství" mne opravdu netěší.
Popravdě jsem již včera přemýšlel o stejném kroku jako to zde udělali ostatní.
V tomto případě by to ale asi nebylo seriózní jednání,kdybych s tím praštil i já.

Položil bych ale nejprve otázku - jestli o ten kalendář má vůbec ještě někdo zájem.
Pokud ano, není problém se do toho pustit.
Jak jsem již řekl, zajistím vše co se týká grafiky,sazby,tisku,distribuce,financování ale je potřeba aby mi někdo pomohl s vyhlašováním anket na fotky,hlasování/výběr fotek,CWG textů a pod...
  • 0

#56 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:06

Vidím, že je to porod. Jenom mne napadlo, co takhle udělat virtuální kalendář (měsíční i týdenní) a dát ho volně ke stažení. Ten by si mohl každý (registrovaný) vytisknout sám (kdo může) a používat ho pro radost. Pokud jsem úplně mimo mísu, tak radši ani nereagujte. Zdravím.
  • 0

#57 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:16

Napadlo me neco podobnyho..... byl by problem udelat dva kalendare? jeden GCS a druhej bob s bobkem? Kdyby byl jeden nastenej a druhej stojaci tak treba ja osobne bych koupil oba....a nemyslim ze bych byl sam....
  • 0

#58 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:22

swenney napsal/a:
byl by problem udelat dva kalendare?

Nebyl, a je to v plánu. Pokud je zájem i o virtuální kalendář (nezáleží na tvaru), stačí podklady a během pár dnů bude k dispozici ve formátu PDF, a samozřejmě bezplatně.
  • 0

#59 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 11:14

Svatokrádežně prohlásím, že nejlepší kalendář byl ten první, co se začal dělat až na začátku roku 2007. Takže pokud by se výroba kalendáře nebrala jako komerční akce a výrobce měl uhrazen hlavně tisk a distribuční náklady, tak je jedno, kdo ho dělá a klidně se mohou domluvit všichni tři aktéři dohromady. A formát 1x velký nástěnný a 1x stolní týdenní není vůbec špatné řešení.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#60 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:36

Přimlouvám se taky za ten virtuální, můžem se domluvit i na nevirtuální ceně. Rád přispěju. Letošní kalendář nemám a ten loňský jsem měl fakt docela rád...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama