Přejít na obsah


Fotka

Konec BMC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 12:10

Vážení kačeři,

Po zralé úvaze jsme se s mareklem shodli na tom, že zaarchivujeme brněnskou serii BMC. Důvodů je několik, uvedu dva nejdůležitější:

1. Údržba. Časy se mění a rok je v geocachingu velmi dlouhá doba. Zvyšuje se počet kačerů, klesá jejich kvalita, blablabla a kromě toho, že se rychleji plní logbooky, se také častěji ztrácí celé kešky.

2. Důvod existence. Smyslem série bylo povodit lidi po Brně. Dnes je všude tolik keší, že už to ztrácí smysl, protože lidi se stejně časem podívají všude. Kriticky jsme se podívali na to, které kešky jsou zajímavé a které jsou v podstatě jen proto, aby v dané městské části něco bylo. Zjistili jsme, že těch dobrých je jen asi třetina. Některé ostatní se přesunly po ukradení, několikrát se stalo, že na původním rozumném místě už keška obnovit nešla, tak se posunula jinam, kde už to je v podstatě o ničem.

Další postup:

1. Kešky, o které už nemáme zájem, necháme dožít. Ve chvíli, kdy je někdo ukradne nebo dojde logbook, je zaarchivujeme. Těch je z celkového počtu třiceti asi dvacet.

2. Kešky, které si chceme ponechat a byly od počátku v podstatě nezměněny, se jen přejmenují a budou dále existovat pod stejným waypointem.

3. Kešky, které si chceme ponechat a byly v průběhu doby své existence změněny, zaarchivujeme a vytvoříme nový waypoint na stejném místě.

Bonusovka půjde do archivu, na jejím místě vznikne téměř shodná mysterka s tématikou městských částí. Pokud někomu chybí méně než 4 BMC a moc by chtěl i bonusovku, nechť mě kontaktuje, nějak se domluvíme :)

EDIT:
ZDE si můžete zkontrolovat stav jednotlivých keší.
  • 0

#2 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 13:32

Zkusil bych navrhnout: * Nerušit bonusovku. * Bonusové číslo z archivovaných kešek dát do nějaké jiné hezké nenáročné tradiční udržované keše v dané městské části. Samozřejmě po domluvě s jejím vlastníkem, jenž tam bude udržovat i bonusové číslo. Tím se vyřeší hlavní důvod archivace, což je zřejmě náročná údržba a ti kačeři, kteří mají sérii odlovenu by ji mohli lovit dále a dostat se k bonusovce. Co ty na to?
  • 0

#3 Krtik

Krtik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 13:42

Primlouvam se za to, serii nerusit. I kdyz jsem sama Brnak, myslim (a mam to i overeno od jinych kaceru), ze pro spoustu mimobrnenskym byla serie motivaci, jak se podivat i do mensich casti. Chapu ze udrzba je narocna, ale co nabidnout kesky, ktere chcete zavrit k adopci primo nekomu, kdo bydli v mestske casti?? Sama jsem ochotna vypomoct v Jundrove ci Komine.
  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 14:08

Údržba je maximálně 50% problému. O adopcích jsme samozřejmě taky přemýšleli, ale nakonec jsme je zavrhli. Bonusovku zaarchivuju až časem, dokud bude žít rozumné procento BMCček, je částečná šance sérii dolovit. Do archivu ale půjde určitě, zejména kvůli těm, co museli objet všech 29 BMCček. Připadne mi nefér, aby se odlovenou bonusovkou "mohli chlubit" i ti, kteří BMCček ulovili jen polovinu a zbytek čísel našli v nějaké kešce.
  • 0

#5 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 14:31

abakus napsal/a:
..... kteří BMCček ulovili jen polovinu a zbytek čísel našli v nějaké kešce.

No ono i ti, kteří odlovili sérii celou, našli čísla v "nějaké kešce". :D
Takže by to nefér nebylo, to co jsem odlovil, tam číslo mám a co jsem nestihl, musel bych zajet do dané městské části a odlovit tam určitou kešku, stejně jako doposud. Rozdíl by byl pouze v tom, že by se keška nejmenovala "BMC 26 - Líšeň", ale třeba "Elektro cache (BMC 26 - Líšeň)". Zůstal by zachován i účel "povodit po Brně".
  • 0

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 15:05

Aha, rozumím. Předtím jsem to pochopil tak, že bych všechny zbylé kódy narval do jedné kešky. Nicméně zcela upřímně - nehodlám svojí bonusovkou zastřešovat práci dalších dvaceti ownerů, kterou nedokážu nijak ovlivnit.
  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 16:51

A co takhle kdybys celou bonusovou kešku (byla malá) narval do nějaké jiné kešky a lidi by si mohli při nálezu tradiční zalogovat i mysterku ? :D
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 16:57

a ja bych tu malou pak narval do vetsi, tu vetsi do velky, tu velkou do kybliku, ten kyblik do kyble, ten kybl do barelu ... no nekup to, 7 bodu v jednom :D clovek nema vubec cas, statistiky se nehejbou ... :P
  • 0

#9 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 17:00

Rada bych si tuto serii dolovila vcetne finaloveho bonusu, ale zase mi chybi vice jak 4 kese ze serie. Byla bych rada, pokud by se zachoval puvodni smysl a jen se bonusove cislo presunulo do nejake kese v dane ctvrti. Potesilo by to mnohe z nas, kteri jsme s geocachingem zacali nedavno a popravde do takoveho Oresina jsem jeste nemala cestu. Primlouvala bych se za zachovani serie. I za cenu toho, ze se presune bonusove cislo z vlastni kese BMC do nejake existujici v dane casti.
  • 0

#10 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:20

Tak jsem zjistil, že mi chybí ještě 5 BMC + bonus. Program pro příští návštěvu Brna je tedy jasný. Taky bych byl rád, pokud by bonusovka zůstala celá. Brňák si může objet všechny BMC keše za 3,5 hodiny (někde to tady na fóru bylo spočítané), ale pro ty mimobrňáky je rok málo. A přitom právě oni by měli být cílovou skupinou.
  • 0

#11 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 0:08

Mě už chybí jen 3 + bonus, tak snad to ještě zvládnu. Ráda bych to dotáhla do konce :( Škoda série, většinou je to cíl hodně kačerů, extra těch z Brna :) Přimlouvala bych se za adopce a ponechání celé série funkční, taky bych byla ochotná vzít si něco na svoje triko co mám v okolí (Brno-sever, Kr.Pole, Utechov) :)
  • 0

#12 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 1:47

Nejde dat nejake konkretni datum na ukonceni serie a zacatek jeji ruseni? ;) Treba posledniho ledna? :) Mam zatim jen jednu a nahodou ;) ale v lednu jsem v Brne a urcite bych to odlovil ;) To by mel kdo chce casu relativne dost na doloveni ... :)
  • 0

#13 swisss

swisss

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 6:58

@hydros_cz : myslím, že rušit se již začalo.. viz log u
GC152AJ :(

Osobně bych se také přimlouval za zachování série, třeba i cestou adopce.. Určitě bych mohl na sebe vzít nejbližší okolí - Bystrc, Kníničky, Žebětín, případně další..
  • 0

#14 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 9:01

Rozhodnutí je v podstatě nezvratné. Nikdo ale nikomu nebrání vytvořit novou serii BMC, na žádná autorská práva si nárok neděláme B) Pokud by se našel někdo, kdo by zorganizoval novou serii BMC, jsem ochoten přenechat místo pro bonusovku. Konkrétní datum zrušení série stanovit nelze, protože se kešky budou rušit podle toho, v jakém budou stavu. Tři kešky už jsou zaarchivované. Je téměř jisté, že se bonusovka dožije roku 2009.
  • 0

#15 pitris83

pitris83

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 14:52

Ahoj, myslim, ze uz v dobe, kdy jste serii zakladali, bylo v Brne spousty kesi. Takze argument, ze ted je jich uz moc, se mi nezda moc na miste. Ale libil se mi napad, je to originalni, minimalne na urovni republiky. Taky jsem se divil, ze jste na to jenom dva, da to urcite zabrat starat se o vsech X kesi. Pokud by to bylo na me, urcite bych nechal serii zit s tim, ze bych se pokusil o adopci jednotlivych kesi. Jak rikate, kaceru je cim dal tim vic, takze by to nemusel byt takovy problem. A nehlede na to, ze sam jsem serii jeste nestihl, takze program na pristi tyden je jasny. :) Chybi mi 5 kousku + bonuska, takze ted jen doufam, ze uz jste nestihli zaarchivovat tech pet, co mi chybi, to by zamrzelo... Zbynek alias pitris83.
  • 0

#16 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 15:14

Je pravda, že už při zakládání byla v Brně spousta keší, ale např. v Bohunicích nebo Bosonohách nebylo prakticky nic, v Kohoutovicích taky nic moc atd. Postupem času v těchto končinách vznikly nové kešky a ty naše tam teď jsou jaksi přebytečné. Jednoslovné logy a fakt, že z cca 1500 nálezců aspoň jedné BMC dokončilo celou serii pouhých 40 kačerů nám částečně indikují, že lidi chodí za snadnými bodíky a na serii jako takovou kašlou, což jaksi popírá smysl celé série.
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 15:14

no ja se ani nedivim, ze to chteji archivovat a ne rozdat. duvody jsou jednoduche: zmizi to ze zalozenych :) - pak to vypada, jako kdyz nikdy skoro nic nezalozili. prestanou mit kontrolu nad necim, co stvorili, ale zaroven veskere problemy stale pujdou i na jejich hlavu. retez je vzdy tak slaby, jako nejslabsi clanek ;) = rozdani mezi ostatni bude znamenat potrebu velke spolehlivosti vsech novych majitelu, aneb kdyz se nekdo vykasle na obnovu znicene kese, pripadne necha geocachingu, bude se muset najit nekdo jiny, kdo to potahne dal .....
  • 0

#18 pitris83

pitris83

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 15:34

abakus napsal/a:
Jednoslovné logy a fakt, že z cca 1500 nálezců aspoň jedné BMC dokončilo celou serii pouhých 40 kačerů nám částečně indikují, že lidi chodí za snadnými bodíky a na serii jako takovou kašlou, což jaksi popírá smysl celé série.

Ale tohle jste museli cekat od zacatku a pokud ne, tak jste naivni. :) Spousta lidi jde jenom za body... Ale kvuli temhle kacerum jste serii nedelali, delali jste ji kvuli nam, tem, co si chteji vsechna mista projit a zavrsit to bonusovkou. A my to samozrejme ocenujeme a proto neradi vidime to, ze ji chcete zaarchivovat.
  • 0

#19 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 15:45

proc nutne kazdy kacer, ktery nedela cely seria a multiny a pdobne, musi jit nutne na body? taky zadny takovy serie neresim, proste kesuju tam, kde mi gps hodi ze je pixla, tu najdu, podepisu se a jdu dal. zadny serie , hesla do kdovijakych finalovek neresim .. a rozhodne se neda rict, ze bych honil body...
  • 0

#20 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 16:04

Samozřejmě, že jsme počítali s tím, že na kešky budou jezdit loviči nebo lidi na služebkách apod., proto jsme taky udělali kešky jednoduché. Akorát to procento bych si představoval jiné (nevím, jak marekl). Každopádně tohle není důvod ke zrušení série, takže nemá smysl se o tom dále bavit. Mimochodem, zakládání bylo zábavnější, než by se mohlo zdát. Nejdenou jsem jel do městské části, aniž bych měl přesnou představu, kam krabičku uložím a tak jsem třeba hodinu chodil kolem a hledal něco zajímavého. Bylo to velmi poučné jak v terénu tak nad územním plánem, když jsem hledal přesné hranice.V tomto ohledu mi, myslím, série dala víc, než vám lovcům :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka