Přejít na obsah


Fotka

Konec BMC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#21 vkrejci

vkrejci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 16:11

Autory chápu, ale také se velmi přimlouvám za adopci, namísto pohřbení. Nabízím se pro BMC Líšeň, kterou mám za barákem a mohl bych se o ni spolehlivě starat. Solidní zájemci z míst v okolí kešek se určitě najdou a budou z praktického hlediska vhodnější, než lidi z druhé strany Brna. Zmizí přeplněné loogbooky a paradoxně tak může úroveň celé série stoupnout.
  • 0
Víťa

#22 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:06

abakus napsal/a:
Jednoslovné logy a fakt, že z cca 1500 nálezců aspoň jedné BMC dokončilo celou serii pouhých 40 kačerů nám částečně indikují, že lidi chodí za snadnými bodíky a na serii jako takovou kašlou, což jaksi popírá smysl celé série.


Tak je treba spousta lidi, kteri si serii nechteji odlovit v jednom dni a rozprostrou si to na dobu, kdy budou v okoli. Uz jsem premyslela tak pred mesicem, ze bych dala odpoledne jen po BMC kesich, ale k cemu by mi to bylo, kdybych to chtela stihnut a pak tam musela jet znovu, protoze v okoli jsou dalsi kese, ktere stoji za to odlovit?

Je spousta kaceru kteri kombajini a jsou kaceri, kteri si planuji cesty. Patrim mezy ty druhe a tohle byla ci stale je dobra serie kesi. Svuj ucel to plni i nadale.

A co se tyka jednoslovych logu - tak ty existuji i u nove zalozenych kesi ktere jsou stejne zajimave ne-li zajimavejsi.

A na podporu bych jen dodala, ze ac se u cele serie objevuji jen mikra, byly a zatim jeste jsou vsechny kese pekne schovane, i kdyz sem tam se objevila nutnost opravy. Nechci serii BMC srovnavat treba se serii BG ci BVS, ale optam se na jedinou vec - je lepsi zrusit serii, ktera by se zachovat dala jako celek, ktera je dobre udelana, a nechat tady serie, ktere za nic nestoji. To uz abych zacala opravdu psat diky za bod misto diky za kes.
  • 0

#23 efec

efec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:59

I já se přimlouvám za zachování celé série. I jako Brňák se dostávám do míst, kde jsem nikdy nebyl a je to fajn. Nechci absolvovat sérii jen kvůli sérii, tj kvůli bodům. Rád se porozhlédnu na konkrétních místech Brna i okolních keškách. Doufám že ani vám nejde jen o body. Ani u založených. Pokud by bylo potřeba nabízím údržbu Slatiny.
  • 0

#24 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 22:38

nehlede na duvody, ktere jsem dodnes stejne asi nepochopil - chce se mi verit, ze to nejsou jen duvody ciste ciselne, pri zakladani teto serie jsem s udivem a se spadlou celisti ziral na autory, jak si zcela dobrovolne siji bic na sebe sama. a ziram i ted, kdy se stejna serie rusi. pry z duvodu, "NYNI je kesi v Brne moc a muzou za to nekvalitni kaceri-hledaci a bla bla... :@ ".. adopce nepripada v uvahu, to uz je rozhodnute.." fakt k popukani jen mi nejde na rozum, jaky smysl ma tedy tento topic ? - informativni ? proc tedy nebyl hned uzavren ? - sebereflexe ? pak tedy hodne spatna a postavena na hodne hloupych argumentech - memento ? naprosty souhlas. v GC jsou totiz nejvetsi hrozbou spatne priklady - spatne priklady od zakladatelu, k jejichz kesim ostatni kaceri vzhlizi jako k etalonum, podle nichz pak svoje kese sami zakladaji. a to neni spravna cesta. budte priste zodpovednejsi !
  • 0

#25 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 22:57

Jsem nebrňák - ale člen KGB. Hlasuji - ponechat adoptovat nearchivovat. Děkuji :D
  • 0
Geocaching je hra.........

#26 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 0:26

Tak me osobne pro zmenu nevadi, ze cela tato serie bude archivovana a to z duvodu filozofie techto kesek. Mam rad kesky, ktery me dovedou na nejake opravdu zajimave misto a neco se o tomto miste dozvim. Tady me listing jen rekl, ze jsem v jakesi brnenske ctvrti a ze to je soucast serie BMC. Proste o nicem, snad jen o tom bodu do statistiky. Takhle by mohly byt kesky nasekane v kazde ulici, kdyz by se vesly mimo 160m pasmo... Co jste tedy cekali, ze bude v logu u techto kesek? Velka pochvala? Vzdycky jsem si rikal ze snad Abakus a MarekL maji na vic. Jsem rad ze nasli sebereflexi, at uz z jakehokoliv duvodu.
  • 0

#27 MarcanC

MarcanC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 2:02

My taky jezdime obcas do Brna a BMC lovime "po oblastech" s jinymi krabickami. Uz jsme skoro u konce (chybi asi 3-4 kese). Zruseni by zamrzelo.
  • 0

#28 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 8:47

Diskuze se už dostává trochu jiným směrem, než kam mířil úvodní příspěvek. Prosím přečtěte si ho znovu. Na konci BMC jsme se už s Abakem shodli, část keší je archivovaná, část ponechaná na dožití. Byla to jen informace, na kterou se odkazujeme z listingu archivovaných keší, není to hlasování o dalším postupu. Když jsme keše ze série BMC zakládali, v mnoha městských částech to opravdu byly první nebo jedny z prvních krabiček. Mělo to tedy smysl. Keš tehdy vydržela v průměru několik měsíců, v současné době ale bohužel pravidelně disablujeme po několika týdnech. Podmínky se změnily a za této situace už nechceme BMC udržovat.
  • 0

#29 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:59

Docela chápu, že celou serii chtějí marekl a abakus zaarchivovat. Píšu ale hlavně kvůli jedné myšlence - jak bylo řečeno, nikdo nikomu nebrání založit vlastní serii. A krom toho některé z keší jsou na docela zajímavých místech - třeba Chrlická BMC u viaduktu nebo Brno Střed u bývalého železničního viaduktu. Archivací se místa uvolní a ostatní na těchto místech budou moct založit vlastní nové keše a nebudou (pod údajnou záminkou vybraných míst) vznikat nové keše u dalších škol apod.
  • 0

#30 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 14:40

Sagapo, nečteš všechno důsledně. Některé kešky zůstanou, ovšem ne jako součást BMC. Jednou z nich je BMC 01 - střed u viaduktu.
  • 0

#31 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 14:47

Co se tu vlastně tak děsně řeší? Keše byly, jsou a budou zakládány, byly, jsou a budou archivovány. :| Téma už konečně zamkněte, keše zrušte a energii vložte někam jinam. Ideálně do nových a lepších keší ... ;)
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#32 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 15:39

abakus napsal/a:
Sagapo, nečteš všechno důsledně. Některé kešky zůstanou, ovšem ne jako součást BMC. Jednou z nich je BMC 01 - střed u viaduktu.


Ahaa, tak to sem sice četla, ale úplně mi to vypadlo. Byl to stejně jen takový tip pro ostatní, aby nechtěli mermomoví jen adopci. Už nic neříkám :D
  • 0

#33 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 8:10

Vypadá to tak, že rozhodnutí Abakuse a Marekla je nezvratné. :(
  • 0

#34 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 8:40

Ano, skutečně. Toto vlákno nebylo založeno jako hlasovací, ale proto, aby upozornilo na chystaný konec a umožnilo odpovědi na případné dotazy.
  • 0

#35 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 10:29

Nestačilo by jen poděkovat za tu spoustu námahy, kterou autoři vynaložili??? Mám jich odlovenou desítku, ale zážitky, kdy jsem lezl s ortézou pro jednu, na druhé se v noci díval na blikající světla Brna pod sebou, nebo v klidu sledoval děti na nedalekém dětském hřišti, na to se nezapomíná. Klidně je zrušte a pojdte si to užívat taky. Díky.
  • 0

#36 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 10:37

Do prvního příspěvku jsem vložil odkaz na přehled toho, co se s jednotlivými kešu děje. Je to stejný link, jako v každém listingu, ale víme, jak to lidi čtou... B)
  • 0

#37 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 10:39

Poli 01 napsal/a:
Nestačilo by jen poděkovat za tu spoustu námahy, kterou autoři vynaložili???

Mám jich odlovenou desítku, ale zážitky, kdy jsem lezl s ortézou pro jednu, na druhé se v noci díval na blikající světla Brna pod sebou, nebo v klidu sledoval děti na nedalekém dětském hřišti, na to se nezapomíná. Klidně je zrušte a pojdte si to užívat taky.

Díky.

No jo no, dneska už se málokdo odváží přiznat se k tomu, že rád pozoruje děti na dětském hřišti :D
  • 0

#38 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 10:48

mitak napsal/a:

Poli 01 napsal/a:
Nestačilo by jen poděkovat za tu spoustu námahy, kterou autoři vynaložili???

Mám jich odlovenou desítku, ale zážitky, kdy jsem lezl s ortézou pro jednu, na druhé se v noci díval na blikající světla Brna pod sebou, nebo v klidu sledoval děti na nedalekém dětském hřišti, na to se nezapomíná. Klidně je zrušte a pojdte si to užívat taky.

Díky.

No jo no, dneska už se málokdo odváží přiznat se k tomu, že rád pozoruje děti na dětském hřišti :D


Ach, jo, za co????
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 11:41

mitak napsal/a:

Poli 01 napsal/a:
Nestačilo by jen poděkovat za tu spoustu námahy, kterou autoři vynaložili???

Mám jich odlovenou desítku, ale zážitky, kdy jsem lezl s ortézou pro jednu, na druhé se v noci díval na blikající světla Brna pod sebou, nebo v klidu sledoval děti na nedalekém dětském hřišti, na to se nezapomíná. Klidně je zrušte a pojdte si to užívat taky.

Díky.

No jo no, dneska už se málokdo odváží přiznat se k tomu, že rád pozoruje děti na dětském hřišti :D


:D:D
  • 0

#40 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:55

Stejně je té smrti BMC série škoda. Kdyby autoři dali sérii ještě tak měsíc, to bychom teprve viděli ten cvrkot na bonusovce. :-) Bohužel některé keše už jsou nenávratně v archivním nebi a některé už jsou na cestě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama