Přejít na obsah


Fotka

Šumava - dovolená


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
75 odpovědí na toto téma

#41 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 12:05

Jsem tady zrovna na dovolené a pokud člověk chce mít klid, musí vyrazit brzy ráno, pak už jsou to zástupy lidí, pobíhajících psů a do toho se pletou kolaři (a nebo opačně)...cestu z Modravy na Tříjezerní slať snad ani pěšky nedoporučuju.:( O relaxu je to tady pouze, když člověk vyleze někam, kam kolaři nesmí a není to tam tak turisticky známé. Chtěli jsme chodit dřevařskými stezkami, ale byli jsme upozorněni, že by nás to mohlo stát až 50tisíc. Zlaté Jizerky - a to jsem si myslela, jak je tam nacpáno.
  • 0

#42 Petra a Milan

Petra a Milan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 12:45

Tak my jsme byli v neděli na procházce na Černém jezeře sami. Bylo ale takřka devět večer, na Čertovo jsme kvůli tmě nedošli, pořádnou baterku nemaje. Takže při svitu mobilu pěkně za deště sjezdovkou rovnou dolu. Úžasný výlet! Komu vadí lidi - choďte v noci ;) Sice prd uvidíte, ale své kouzlo to má .... B)
  • 0

#43 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:21

No,to jste mě "potěšili" se Šumavou.Kola už máme vyřešená,syn si dnes zlomil záprstní kost,takže sádřička a chodit budeme pěšky.Takže si vezmu trek. hůlku,kterou budu nepříjemným cyklistům vrážet do předních kol,popř. je přímo napichovat.:) Na hmyzáky se pokusíme připravit a snad ty nepříjemnosti vyváží krásná příroda ?!
  • 0

#44 dubr

dubr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:38

Tak to Vam popreju hezkou dovolenou i pres tu sadru;). Krasna priroda tam je, pokud nepujdete do casti uplne sezranych kurovcem, ale tam je podle zelenych aktivistu prirody az az :) Urcite si vyslapnete na Polednik - vyhled je moc peknej :)
  • 0
Vložený obrázekVložený obrázekVložený obrázek

#45 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:49

dubr napsal/a:
Tak to Vam popreju hezkou dovolenou i pres tu sadru;). Krasna priroda tam je, pokud nepujdete do casti uplne sezranych kurovcem, ale tam je podle zelenych aktivistu prirody az az :) Urcite si vyslapnete na Polednik - vyhled je moc peknej :)


Výhled? Nahoře dnes bylo 7°C, vidět bylo na 20 metrů, ale odlovili jsme ho drive-in.:D
  • 0

#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:49

cinca2008 napsal/a:
No,to jste mě "potěšili" se Šumavou.Kola už máme vyřešená,syn si dnes zlomil záprstní kost,takže sádřička a chodit budeme pěšky.Takže si vezmu trek. hůlku,kterou budu nepříjemným cyklistům vrážet do předních kol,popř. je přímo napichovat.:)
Na hmyzáky se pokusíme připravit a snad ty nepříjemnosti vyváží krásná příroda ?!


Cinco, Cinco, a co budeš dělat příjemným cyklistům ??

Kdybych měl přejet každého chodce, co si myslí, že po cestách se chodí zásadně v pětistupu, tak si nemám na rámu kola kam dělat čárky ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 21:58

kolombo napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
No,to jste mě "potěšili" se Šumavou.Kola už máme vyřešená,syn si dnes zlomil záprstní kost,takže sádřička a chodit budeme pěšky.Takže si vezmu trek. hůlku,kterou budu nepříjemným cyklistům vrážet do předních kol,popř. je přímo napichovat.:)
Na hmyzáky se pokusíme připravit a snad ty nepříjemnosti vyváží krásná příroda ?!


Cinco, Cinco, a co budeš dělat příjemným cyklistům ??

Kdybych měl přejet každého chodce, co si myslí, že po cestách se chodí zásadně v pětistupu, tak si nemám na rámu kola kam dělat čárky ...

Asi takhle,když jedu autem nadávám na cyklisty a kolečkáře,když jedu na kole nadávám na auta,kolečkáře a chodce a když jdu pěšky nadávám na cyklisty.
Příjemný cyklista cinkne na zvonek,nebo houkne "kolo",pokud je cesta široká,stačí jít na jedné půlce,pokud ne ,uhnu více,on řekne "díky",nebo jen kývne a je to.B)
Cyklistu magora potkám většinou cestou do prudkého kopce,jak se šine nahoru,tam se otočí a pustí to dolu mezi pěšími hlava nehlava.Naposledy jsem partu takových magorů potkal na cestě z Trosek k parkovišti.Čekal jsem ,že tam smetou i ty maminky s kočárky supící nahoru a přál jsem jim trochu štěrku v zatáčce.:|
Ti pěší turisté tu prostě byli dříve.Dnes to vypadá,že cyklisté si myslí,že kdo nejede v dresu na bajku,je obtížná nicka na cestě.
  • 0

#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 22:20

cinca2008 napsal/a:

kolombo napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
No,to jste mě "potěšili" se Šumavou.Kola už máme vyřešená,syn si dnes zlomil záprstní kost,takže sádřička a chodit budeme pěšky.Takže si vezmu trek. hůlku,kterou budu nepříjemným cyklistům vrážet do předních kol,popř. je přímo napichovat.:)
Na hmyzáky se pokusíme připravit a snad ty nepříjemnosti vyváží krásná příroda ?!


Cinco, Cinco, a co budeš dělat příjemným cyklistům ??

Kdybych měl přejet každého chodce, co si myslí, že po cestách se chodí zásadně v pětistupu, tak si nemám na rámu kola kam dělat čárky ...

Asi takhle,když jedu autem nadávám na cyklisty a kolečkáře,když jedu na kole nadávám na auta,kolečkáře a chodce a když jdu pěšky nadávám na cyklisty.
Příjemný cyklista cinkne na zvonek,nebo houkne "kolo",pokud je cesta široká,stačí jít na jedné půlce,pokud ne ,uhnu více,on řekne "díky",nebo jen kývne a je to.B)
Cyklistu magora potkám většinou cestou do prudkého kopce,jak se šine nahoru,tam se otočí a pustí to dolu mezi pěšími hlava nehlava.Naposledy jsem partu takových magorů potkal na cestě z Trosek k parkovišti.Čekal jsem ,že tam smetou i ty maminky s kočárky supící nahoru a přál jsem jim trochu štěrku v zatáčce.:|
Ti pěší turisté tu prostě byli dříve.Dnes to vypadá,že cyklisté si myslí,že kdo nejede v dresu na bajku,je obtížná nicka na cestě.


Co já vím, tak tu nejdříve byli trilobiti :-)

Já myslím, že magoři jsou zhruba rovnoměrně rozložený ve všech skupinách ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 0:02

kolombo napsal/a:
Co já vím, tak tu nejdříve byli trilobiti :-)

Já myslím, že magoři jsou zhruba rovnoměrně rozložený ve všech skupinách ...

I mezi trilobitama?:D:D
  • 0

#50 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 15:37

alkes napsal/a:

kolombo napsal/a:
Co já vím, tak tu nejdříve byli trilobiti :-)

Já myslím, že magoři jsou zhruba rovnoměrně rozložený ve všech skupinách ...

I mezi trilobitama?:D:D


Jasně,páč jinak by nelezli z vody a mohli jsme si dodnes plavat v moři !
  • 0

#51 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 18:47

cinca2008 napsal/a:

alkes napsal/a:

kolombo napsal/a:
Co já vím, tak tu nejdříve byli trilobiti :-)

Já myslím, že magoři jsou zhruba rovnoměrně rozložený ve všech skupinách ...

I mezi trilobitama?:D:D


Jasně,páč jinak by nelezli z vody a mohli jsme si dodnes plavat v moři !


No, nevím. Pod vodou se dost blbě šíří GPS signál :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#52 mara2

mara2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 16:23

Zdravím, koncem září se chystáme s pár kamarády na Šumavu. Ještě jsem tam nebyl, a protože oni nejsou češi, tak je vam asi jasné, že znalost místního prostředí bude na mě...můžete mi tedy prosím poradit, kde bysme se mohli nějak solidně ubytovat a také tip na cyklostezky okolo Horské Kvildy. Děkuju moc za odpověd.
  • 0

#53 mara2

mara2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 9:00

kolombo napsal/a:

cinca2008 napsal/a:

kolombo napsal/a:

cinca2008 napsal/a:
No,to jste mě "potěšili" se Šumavou.Kola už máme vyřešená,syn si dnes zlomil záprstní kost,takže sádřička a chodit budeme pěšky.Takže si vezmu trek. hůlku,kterou budu nepříjemným cyklistům vrážet do předních kol,popř. je přímo napichovat.:)
Na hmyzáky se pokusíme připravit a snad ty nepříjemnosti vyváží krásná příroda ?!


Cinco, Cinco, a co budeš dělat příjemným cyklistům ??

Kdybych měl přejet každého chodce, co si myslí, že po cestách se chodí zásadně v pětistupu, tak si nemám na rámu kola kam dělat čárky ...

Asi takhle,když jedu autem nadávám na cyklisty a kolečkáře,když jedu na kole nadávám na auta,kolečkáře a chodce a když jdu pěšky nadávám na cyklisty.
Příjemný cyklista cinkne na zvonek,nebo houkne "kolo",pokud je cesta široká,stačí jít na jedné půlce,pokud ne ,uhnu více,on řekne "díky",nebo jen kývne a je to.B)
Cyklistu magora potkám většinou cestou do prudkého kopce,jak se šine nahoru,tam se otočí a pustí to dolu mezi pěšími hlava nehlava.Naposledy jsem partu takových magorů potkal na cestě z Trosek k parkovišti.Čekal jsem ,že tam smetou i ty maminky s kočárky supící nahoru a přál jsem jim trochu štěrku v zatáčce.:|
Ti pěší turisté tu prostě byli dříve.Dnes to vypadá,že cyklisté si myslí,že kdo nejede v dresu na bajku,je obtížná nicka na cestě.


Co já vím, tak tu nejdříve byli trilobiti :-)

Já myslím, že magoři jsou zhruba rovnoměrně rozložený ve všech skupinách ...



slyšel jsem, že vhodný místo pro geocaching je v na irskýchj planinách,...http://martinovyzajmy.blog-service.de/ tak nevim co je na tom pravdy, ale faktem je, že příroda tam je ještě neporušená, a tak klid na pozorování tam fakt mlůže být :)
  • 0

#54 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 11:29

mara2 napsal/a:
Zdravím, koncem září se chystáme s pár kamarády na Šumavu. Ještě jsem tam nebyl, a protože oni nejsou češi, tak je vam asi jasné, že znalost místního prostředí bude na mě...můžete mi tedy prosím poradit, kde bysme se mohli nějak solidně ubytovat a také tip na cyklostezky okolo Horské Kvildy. Děkuju moc za odpověd.


No sice je to trochu mimo, ale skvělé ubytko můžeme doporučit v Hartmanicích http://www.ubytovani...many-sumava.cz/. Byli jsme tam před rokem a kus, ale od té doby pořád nezdražili, jsou to moc pěkné apartmány s bonusovým výhledem na krávy, které nám vždycky k snídani bučely na dobré chutnání. :D
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#55 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 24 září 2010 - 11:54

Mno, chci tam jet jako nenavideny cyklista tento vikend. Puvodne jsme chteli spat na nocovistich, ale to pocasi se netvari, uvidime. Diky vsem za tipy. :)
  • 0

#56 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2013 - 21:18

Ahoj, oprašuju tohle staré vlákno. Zhruba uprostřed května bych se rád vypravil na cestu trans Šumava (asi z Rudy a uvidíme, kam se dojde) s přespáním po nouzových nocovištích a samozřejmě hledáním kešek po cestě. Trochu jsem googlil informace, ale většinou se dají najít již celkem zastaralé. Budu tedy rád za každé aktuální info. Jinak pokud by se někdo chtěl přidat, není problém...
  • 0

#57 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 14:40

Kdybys to vzal opačným směrem (od Lipna k Rudě), můžeš si dát GC31FWD.
Kdybys to na tuhle dlouhou šňůru neviděl, můžeš si tímto směrem vysbírat aspoň GC1JM9Y (nouzové nocoviště je kousek od Plešného Jezera a pak v Novém Údolí).
Další čundrové "kopečkové lajny" jsou už pak trochu (GC2PNBG) nebo úplně (GCQ9K0) z dosahu parkových nocovišť. Kdyby ses přece jen chtěl při putování odchýlit od červené a jejích spadel, můžeš složit hlavu na veřejných tábořištích pod Boubínem nebo u na Zahrádkách u Borových Lad, kde se za noc platí jen drobák. Ostatní tábořiště na Šumavě (vyjma nocovišť) už jsou bohužel buď daleko od centrální části hor, nebo jsou ve vyšší cenové třídě.
Jestli chceš jít přece jen od západu, tak zvaž začátek v Nýrsku (první noc se dá přespat na zřícenině Pajrek - na hulváta tam spí kde kdo) Hřebenovka po státní hranici přes Osser až na Svaroh je úžasná, pšeničák v hospodě na Ostrém chutná jako křen a navíc nahoře není asfalt.

Jinak ještě bacha na to, že v květnu budou některé trasy oficiálně uzavřené.
Jde o cestu po červené od Laky na Gsenget, o zelenou zkratku od Frantlova mostu na Poledník, o červenou z Poledníku na Javoří pilu. Uzavřené budou i příhraniční trasy v Německu kolem Mokrůvek a Luzného.
A z důvodu hnízdění budou v květnu asi stopnuté i některé kešky v místech, kam se jinak dle návštěvního řádu může (Černá Hora nad pramenem Vltavy, asi i Stožecká skála - ale to uvidíš v květnu, owneři reagují operativně podle toho, co se zrovna kde líhne :))
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#58 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2013 - 17:21

PaWcz napsal/a:
Kdybys to vzal opačným směrem (od Lipna k Rudě).....


Na 100% souhlas, PaWcz byl rychlejší a líp bych to nenapsal.
  • 0

#59 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 11:51

Díky moc vám oběma za informace! Abych řekl pravdu, ještě jsem si ani pořádně nepročítel kešule. Od západu mě to lákalo především z toho důvodu, jelikož z mého bydliště je doprava snažší právě do Rudy, ale vše se dá přizpůsobit. Ještě tedy mrknu na to, kdy že jsou otevřeny, respektive zavřeny určité stezky. Opravdu rád bych se podíval na Luzný, kde jsem ještě nebyl...Může se tedy nakonec stát, že vše přesunu na červen. V každém případě ještě jednou díky!
  • 0

#60 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2013 - 12:20

Jestli se nepletu, tak jestli půjdeš kešku Napříč Šumavou (výše u PaWcz), tak jedna stage je na Ptačím potoce (rozcestí). Tak tady si uděláš menší zacházku přes Březník na Modrý sloup a Luzný. cca 10 km. Pak zpět a dál po trase kešky :-) Z loňska máme s kamarádem restík, Napříč Šumavou jsme nedošli, tak plánujeme vyrazit a dojít do konce. Vloni v říjnu jsme z Nové Pece našlápli 58 km, ale kvůli poruše zdravotního stavu :-) jsme odjeli předčasně domů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama