Přejít na obsah


Fotka

ZKUŠENOSTI SE SNĚŽNICEMI (nejen na kešování)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 20:43

Stále někde narážím na to, jak úžasnou "novou" zábavou jsou sněžnice. :o
Máte s nimi někdo zkušenosti?
Používáte hůlky?
Co děti a sněžnice?
Kde sněžnicujete?
A co naše primární zábava - kešování a sněžnice (tam je asi nejnáročnější následné vykopání keše ze závěje...)?
Sem s poznatky!
  • 0

#2 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 20:53

Ja kdyz jsem uvazoval o sneznicich, v dobe kdyz jsem sel treba na turu se psama a boril jsem se po pas ve snehu ( bohuzel uz je to nejakej ten patek a zatim tolik snehu nenapadlo abych musel mit sneznice ) tak mi padly do oka klasicky cesky sneznice Sasquetch ( rozumna kvalita za prijatlenou cenu ). Pro ty prochazky v nasich podminkach to bohate staci. Ovsem pro prehody ci pro tury po vetsich horach nez jsou zde, je dle rad mych kamaradu kteri je pouzivaji lepsi mit nejake co maji uz i macky, coz jsou treba MSR ci TSL ( cenove nekdo kolem 6000,- a vice ) ty jsou paradni a da se snima chodit uz temer vsude.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#3 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 21:03

BAFteam napsal/a:
Stále někde narážím na to, jak úžasnou "novou" zábavou jsou sněžnice. :o
Máte s nimi někdo zkušenosti?
Používáte hůlky?
Co děti a sněžnice?
Kde sněžnicujete?
A co naše primární zábava - kešování a sněžnice (tam je asi nejnáročnější následné vykopání keše ze závěje...)?
Sem s poznatky!

Sneznice jsou super. Staci jit nekam kde je snih :-) Treba do hor. Jizerky maji dostatek v zime dostupnych kesi, bez hrabani, ktere osobne nepovazuji prave za vhodne. Bez hulek to neni ono. Zejmena v tezsim terenu se hodi. Synek se nejprve branil, ale pak je nechtel sundat. Cim to asi bude?
  • 0
Via est scopus!

#4 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 21:30

Sněžnice mají jednu podstatnou výhodu: nemusíte umět lyžovat;). A jednu podstatnou nevýhodu: nikdy se na nich nesvezete, ani z kopce ne:(. Hůlky k sněžnicím určitě ano. Sněžnice bych vybíral zejména podle terénu v jakém se budeme nejčastěji pohybovat. Na chůzi po lese ve 20 cm sněhu stačí úplně jednoduché typy. Pro pohyb na horách, přechody hřebenů, výstupy a traverzy ve strmých svazích, pohyb na firnu apod. jsou vhodné kvalitní, dražší modely osazené stoupacími hroty. Již zmíněné firmy MSR nebo TSL jsou určitě jistou volbou. Je to těžké rozhodnutí: pěšky, na běžkách, na skialpech nebo na sněžnicích? Vše má své výhody i nevýhody, nejen cenové. Co se týká zimního geocachingu, tak vzhledem k přesnosti zaměření a určení polohy pokladu, bych raději hledal kešky "nad čárou ponoru", tedy nad sněhem. Představa, jak přehazuji metrovou vrstvu sněhu v okruhu několika metrů mi přijde hodně šílená.:D PS: K nezapomenutelným zážitkům v zimě (alespoň pro mně) patří určitě prorážení stopy čerstvým prašanem, cestou necestou. Sněžnice nebo skialpy jsou pro tento účel zcela ideální.;)
  • 0

#5 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 23:26

Kdysi jsme potřebovali do firmy sněžnic, když po nás chtěli měřit linku VN u UO v metrové vrstvě sněhu, tehdy jsme zakoupili plně postačující sněžnice za 1000kč, domácí (ale profesionální) výroba. Tyto http://sasquetch.com/ jsme zakoupili a už na nich fungujeme přes tři zimní sezóny firemního provozu. Mají jen jednu nevýhodu, při sestupu z kopce. To se na nich jde blbě. Hůlky nepoužíváme. Neřikám, že to je to nejkvalitnější na českém trhu, ale jako alternativa pro ty, co si chcou tenhle druh pohybu osahat, sněžnice za super cenu.
  • 0

#6 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2009 - 23:29

Tak teď koukám, že trochu podražili, ale pořád je to za cenu slabě přes dva litry super kauf.
  • 0

#7 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 8:24

hauskaa napsal/a:
Tak teď koukám, že trochu podražili, ale pořád je to za cenu slabě přes dva litry super kauf.

Já mám tedy sněžnice vlastní výroby stejné konstrukce a po shlédnutína osobního vyzkoušení těchto sněžnice http://www.inook.inf...dex.php?opt=ox1 plánuji tyhle, ale více mne lákají BC bežky.
  • 0
Kolo jede

#8 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 14:10

Trochu OT, ale snad nevadi ;)

ale více mne lákají BC bežky.


Ja mam BC Sporteny, sice uz je mam asi dva roky, ale parada.
Kam se na to hrabou obycejny bezky, tohle je super vec. Sice sehnat vazani a boty byl u nas problem, ale nakonec sem sehnal a obcas BC provozuji kdyz je cas ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#9 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 14:38

cztweety napsal/a:
Trochu OT, ale snad nevadi ;)

ale více mne lákají BC bežky.


Ja mam BC Sporteny, sice uz je mam asi dva roky, ale parada.
Kam se na to hrabou obycejny bezky, tohle je super vec. Sice sehnat vazani a boty byl u nas problem, ale nakonec sem sehnal a obcas BC provozuji kdyz je cas ;)

Dokázat na BC vázaní, přidělat skialpové mačky tak se docela obejdu bez sněžnic. Jinak na sněžnicích mne hrozně štve, že musím běžet s nohama od sebe. Moje sněžnice jsou široké cca 17 cm a už několikrát jsem při poklusu šlápnul na druhou a rázem se zvednul sníh až k obličeji:(:). Mnou nabízené Inooky mají tělo tvarovaná tak, že pokud sněžnice našlápne na druhou tak neškodně sklouzne po hraně.
  • 0
Kolo jede

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 15:52

Nachodil jsem ve čtvrtek několik km na sněžnicích a v jemném prašanu je to docela síla. Bořil jsem se až po kolena a byla místa, kdy jsem si to musel pod nohou nejdříve ušlapat, než jsem se mohl o sněžnici pořádně opřít. Ale pohyb bez sněžnic by tam byl naprosto nereálný, sněhu je v Jizerkách více než metr. Jezdit v na běžkách šlo jen v upraveném, sjezd kopce v hlubokém sněhu nebyl nic snadného.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 17:03

kolombo napsal/a:
Nachodil jsem ve čtvrtek několik km na sněžnicích a v jemném prašanu je to docela síla.

Bořil jsem se až po kolena a byla místa, kdy jsem si to musel pod nohou nejdříve ušlapat, než jsem se mohl o sněžnici pořádně opřít.

Ale pohyb bez sněžnic by tam byl naprosto nereálný, sněhu je v Jizerkách více než metr. Jezdit v na běžkách šlo jen v upraveném, sjezd kopce v hlubokém sněhu nebyl nic snadného.


S timhle se neda nez souhlasit. Idelani pro pohyb na horach, kdy se chci dostat nekam, do odlehleho koutu, kam celou zimu lidska noha nevkroci, a uzivat si delani stop v neposkvrnenem snehu je idelani kombinace obeho. Bezky a sneznice. To co prave nepouzivam, pripevnim gumicuky k batohu.
  • 0
Via est scopus!

#12 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 18:07

Taky to vidím jako úžasnou věc, dik za názory. Pořídíme! I s holema. Chci to jako vyriantu k lyžování. Škoda, že mi geokačenka omarodila (a to jsou zrovna jarní -měly jsme jet na hory... :@), ale snad se dá dohromady a koncem týdne je stihnem vyzkoušet...
  • 0

#13 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 20:47

Jen dodam ze sneznice neni potreba kupovat, pujcuji je v mnoha obchodech typu Hudysposrt, Rockpoint apod., zpravidla zaloha 1.000Kc za jedny a pujcovne 50-100Kc/den, kdyz je pujcite v patek po 16h, pocita se vikend uz jen jako dva dny, takze za litr zalohu a stovku pujcovnyho mate sneznice - nekdo je za tu porizovaci cenu 2000+ vyuzije, nekdo ne. Na ozkouseni jaky typ vyhovuje , jaky zapinani apod, jaky typ si pak koupit, idealni. Jinak idealni to taky neni, ale pro chuzi v hlubokym snehu asi nic lepsiho neni.
  • 0

#14 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 23:30

My jsme teda propadli sneznicim naplno. Bezky neprovozuji ale maj vyhodu v tom,ze z kopce sjedes a usetris kroky. Na druhou stranu dojdes ke kesi ale pokud je 20 a vice metru od vyslaple stopy tak se boris jako blazen. Cvilku jsem je sudoval a nekolik typu vyzkousel ale zamiloval jsem si INOOK OX 1. Na nase pomery optimalni. Maji vyhodu: -ze nejsou moc siroke,nemusis mit tolik roztazene nohy -maji 6 hrotu pro pohyb na ledu a firnu -maji jedinecny snehovy rozhazovac na spicce,pokud proslapnes prasan a zvedas nohu tak se spicka nezakousne do stopy ale projede volne snehem - a hlavní eso je vázani, super racnove provedeni s posuvnou patou na jakoukoliv botu -dalsi eso zadni vazani/podpatenka, vazani podobne na sjezdovkach, hulkou zaklapnes a je aretovane pro prekroceni prekazky, hulkou vyklapnes a je volne pro chuzi, zvednes patu a zaklapnes a mas podlozenou patu pro stoupani do kopce Tohle fakt neocenitelne, proste jdes kam potrebujes a nemusis se ohlizet jestli tam je cesta nebo ne. Oproti neprenovejm a ostatnim typum neni problem stoupani po ledovci nebo sklale primo vzhuru a dolu-diky hrotum neklouzou. Sam je mam uz od zacatku sezony a kazdy vykend s nima kesujeme (zejmena Jizerky, Bedrichov,Harrachov, Alpy...) to co si snima nekdy troufnu na svahu bych se nikdy za sucha v botech neodvazil. Ale hulky jsou nutnosti, kvuli balanci v hlubokem prasanu. Pokud by jsi mel treba cestu kolem tak se muzeme domluvit a muzes si je vyzkouset.
  • 0

#15 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2009 - 11:16

bob&bobek napsal/a:
Cvilku jsem je sudoval a nekolik typu vyzkousel ale zamiloval jsem si INOOK OX 1.

A zkousel jsi TSl 227, 325 nebo 328? Mas porovnani?
  • 0

#16 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2009 - 21:29

TSL byl hlavní favorit při mém výběru. Jsou to profesionální snežnice, se kterýma bych se nebál vydat i na sněžny pól ale... Cena tomu odpovídá, začínaji někde okolo 4000 a model,který jsem původně chtěl koupit byl na ceně okolo 6000,-Kč (neberu on-line nabídky s "Dostupnost neznámá"). Ale stále tam je absence pohodlného ovládání podpatěnky. Pokud stojíš v hlubokém sněhu a chceš stoupat do kopce, musíš se ohnout/kleknout,zvednout patu a rukou překlapnout kovovou sponu pod patu. Někdy to bývá krkolomný manévr-zimní oblečení,batoh na zádech,hůlky,nerovný terén,hluboký sníh....zamrzlá sněhem obalená spona. No apokud se pohybuješ v exponovaném terénu-30m stoupaní, rovinka, klesání a opět stoupaní a klesání....tak tě to dost otráví. Já se pouze pootočím a hůlkou klapnu vázání (jako vypnutí sjezd.lyží) a jdu.... Tohle mě spolu s cenou 2700,-Kč včetně obalu přesvědčílo. Nakonec jsem koupil duhé i pro manželku a navíc jsem si zařídil ditribuci. Navíc tento model je TOP, v nabídce jsou i levnější typy, tvarově podobné TSL.
  • 0

#17 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 9:10

Po vcerejsi "hlubokem" sneznicovem zazitku prinasim nekolik cerstvych postrehu. V Jizerkach ted mame snad 2m cerstveho snehu. Na nosnosti zalezi. Kdyz se na sneznicich borite 50cm nebo 40cm, je to rozdil. Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic. Stejne tak nejake figle pod patou. Prostupnost v takovem snehu je mala az zadna. Proto je velmi dobre a snad i nutne chodit ve vice lidech. Jak je vseobecne znamo, tri jsou v horach minimum. Na sneznicich to pak ocenite jeste jednou, pri stridani na cele, jako cykliste v peletonu. Prvni proslapuje stopu, druhy to ma snazsi, a treti je uz tezce v pohode. To co jsme usli ve trech, by dva nezvladli a jeden uz vubec ne. Pouhych 400m se jednomu zda jako nadlidsky vykon. A to i na rovine. Dalsi nezbytnou pomuckou do hlubokeho snehu jsou navleky. A nezapomente na dobre obleceni a dostatek piti!
  • 0
Via est scopus!

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 9:36

Pazitka napsal/a:
Po vcerejsi "hlubokem" sneznicovem zazitku prinasim nekolik cerstvych postrehu. V Jizerkach ted mame snad 2m cerstveho snehu. Na nosnosti zalezi. Kdyz se na sneznicich borite 50cm nebo 40cm, je to rozdil. Hulky jsou v hlubokem snehu zcela na nic. Stejne tak nejake figle pod patou. Prostupnost v takovem snehu je mala az zadna. Proto je velmi dobre a snad i nutne chodit ve vice lidech. Jak je vseobecne znamo, tri jsou v horach minimum. Na sneznicich to pak ocenite jeste jednou, pri stridani na cele, jako cykliste v peletonu. Prvni proslapuje stopu, druhy to ma snazsi, a treti je uz tezce v pohode. To co jsme usli ve trech, by dva nezvladli a jeden uz vubec ne. Pouhych 400m se jednomu zda jako nadlidsky vykon. A to i na rovine. Dalsi nezbytnou pomuckou do hlubokeho snehu jsou navleky. A nezapomente na dobre obleceni a dostatek piti!


Potvrzuji zkušenosti v hlubokém sněhu, v jednom je to jen pro tvrďáky a je to fakt dřina, a to i malý kousek.

80 metrů v hlubokém sněnu = 40 minut
zpátky už prošlapanou stopou = 5 minut
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 10:10

Tedy na GC1MREY byste si je užili! A k tomu FTF! :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 10:30

Tak ne, FTF je po dnešní noci pasé...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama