Přejít na obsah


Fotka
* - - - - 1 hlasy

Na lov za keškami. Co s sebou?

Příspěvek od Komerční sdělení , 30 červen 2023 · 13 805 Zobrazení

doporučení návod
Na lov za keškami. Co s sebou?

Objevujete svět geocachingu a chystáte se vyrazit na lov své první kešky? Poradíme vám, jaké vybavení s sebou budete potřebovat a jak se při hledání chovat. Jde totiž o svět, který je plný pravidel, která ale zejména začátečníci z důvodu neznalosti mnohdy nerespektují.

 

Jdete sami a chcete nález zdokumentovat?
Kešky jsou velice často uloženy na zajímavých místech. Zejména pokud se vydáte na lov těch odlehlejších, které jsou k nalezení v hluboké přírodě, často po cestě narazíte na zajímavé scenérie. Kromě toho možná budete chtít sami sebe zachytit, jak jste kešku objevili. Proto je skvělou volbou stativ, díky kterému se budete moci v místě nálezu vyfotit a mít tak památku na celý život. Archivovat takto můžete nález každé kešky, která se nachází na dostatečně klidném místě.

 

V místech rušných, typicky v centru města, byste se totiž měli chovat spíše nenápadně. Jinak hrozí, že vás při objevování kešky zahlédne neznalá osoba, která by po vašem odchodu mohla kešku vyzvednout, avšak kvůli neznalosti problematiky kešku znehodnotí, nebo dokonce bude nenávratně ztracena.

 

Co budete potřebovat pro navigaci?
V začátcích vám bude více než stačit navigace v telefonu, do které vám doporučujeme si stáhnout offline mapy. Jestliže to ale myslíte s geocachingem opravdu vážně a chcete se vydávat k těm nejnáročnějším keškám, časem si pořídíte outdoorovou GPS navigaci. Ta je v první řadě konstruovaná na náročnější zacházení a je tedy výrazně odolnější vůči pádu, dešti či prachu a špíně. Baterie má navíc výrazně delší výdrž. Zároveň vás nebude GPS navigace rozptylovat podobně jako telefon a více si tak celé hledání prožijete. Je škoda sledovat po cestě sociální sítě nebo číst zprávy na internetu, což se vám na telefonu často i nevědomky stane velice snadno.

 

Chcete-li si vše trochu ztížit, vzít si samozřejmě můžete i klasickou mapu a kompas, ale v dnešní době už s tímto vybavením budete patřit mezi výjimky.

 

Nezapomeňme zmínit, že si musíte vše o kešce nastudovat, a měli byste tedy vědět, kam míříte. Pamatujte na to, že GPS souřadnice vás sice dovedou na místo, ale kešku samotnou s nimi nenajdete. Potřebujete především oči a důvtip, abyste balíček na místě objevili.

 

Co musíte mít?
V batůžku byste měli mít sbalenou také propisku, hodit se může lupa, malé zrcátko, svítilna, náhradní tužkové baterie či powerbanka (dle toho, co potřebujete), nůžky, kleštičky a další. Pro některé kešky můžete potřebovat i UV světlo, pro ty nejtěžší dokonce žebřík nebo horolezecké vybavení. U konkrétních kešek byste se měli dočíst, jaké vybavení byste si měli vzít s sebou. Pravděpodobně se nevyhnete tomu, že vám občas bude něco chybět, ale to k začátkům patří. Postupně si vytvoříte seznam nezbytného vybavení, který vždy budete mít při ruce.  • -3Červen 2024

P Ú S Č P S N
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24 252627282930

Reklama