Přejít na obsah


Fotka

Protahování GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#1 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 8:49

Už několikrát jsem zahlédl u některých logů termín: PROTAHUJI!

Chápu to tak, že někdo "vitruálně" vloží a zase vyzvedne svůj GC či TB.
Co vy na to?
Když už to kačerovi nedá, jak protahovat správně?
Ptám se proto, že bych rád nastartoval dráhu mého GC 10-10-10 v keši, kterou jsou odlovil 10/10/10 10:10.
  • 0
Nepropadejte panice!

#2 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 8:59

Ano , je to častý jev , dělá to spousta lidí(mě nevyjímaje). Správné protažení ? Nejjednodušší při logování návštěvy cache. To se ti totiž v dolní části stránky objeví všechny TB/GC , které máš u sebe a pouhým rozbalením roletky úplně vpravo a označením navštívit,trevlíka "protáhneš" .;)
  • 0

#3 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:01

Chápeš to správně. Já si třeba jeden svůj coin protahuju, když jsem na kešce s někým konkrétním. Poznám pak, kde jsme spolu byli. Do kešky ho vložíš při logu (Found It, Write Note atd.) tak, že dole v seznamu trackables, které máš u sebe, zvolíš možnost Dropped Off. Pak si ho najdeš - buď ve svých trackables, v té kešce nebo podle kódu - a provedeš log typu Retrieve from.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:01

Ano, je to tak. U logu máš dole roletku, pro akci s GC/TB. Pokud ho vlastníš, pak je tam akce nic/vložit/navštívené.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:08

pes13 napsal/a:
... tak, že dole v seznamu trackables, které máš u sebe, zvolíš možnost Dropped Off. Pak si ho najdeš - buď ve svých trackables, v té kešce nebo podle kódu - a provedeš log typu Retrieve from.

Teď je vyložene na tohle lepší akce "Visited", je to najednou in/out.
  • 0

#6 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:40

To dr.vota: Visited je něco jiného - je to jako vyzvednutí a vrácení TB v rámci jedné kešky.
  • 0

#7 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 9:55

Ano, mám třeba coin, který už držím delší čas (týden) a zrovna se mi nepodařilo o tomto víkendu splnit jeho cíl nebo se mi nelíbila keš a tak, aby "neležel ladem" protáhla jsem ho navštívenou keší (fyzicky jsem jej měla u sebe, jen jsem ho tam nenechávala). Přibyly mu nějaké km na účet a já mám klidné svědomí, že mi "nikde neleží". Znám lidi, co mají jeden svůj coin jako "měřící", aby věděli, kolik natrajdali km za kešema, takže ho protahují všemikešemi a jednou domovskou při návratu.
  • 0

#8 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:02

bodlak napsal/a:
To dr.vota: Visited je něco jiného - je to jako vyzvednutí a vrácení TB v rámci jedné kešky.

Omyl , visited je to samé , jako navštívené , tedy vložení a vyjmutí současně. To co popisuješ ty je srovnatelné s Discovered it .
  • 0

#9 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:04

bodlak napsal/a:
To dr.vota: Visited je něco jiného - je to jako vyzvednutí a vrácení TB v rámci jedné kešky.

To se pleteš, visited je právě proto, když tam coin nechceš nebo nemůžeš nechat a chceš, aby se ona keška přičetla do jeho statistiky - a pokud k tomu nechceš psát další komentář. Osobně všude protahuji auto, když ke keši už nemám co dodat, použiji visited. Pokud si chci dopsat něco, co nechci ale psát přímo do logu keše, dám dropped a v retrieved logu si dopíšu, co chci.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#10 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:17

lukasekprochazka napsal/a:
Pokud si chci dopsat něco, co nechci ale psát přímo do logu keše, dám dropped a v retrieved logu si dopíšu, co chci.

Něco dopsat lze i u Visited. Stačí dát editovat log. Já tak protahuji minci (TB35F64), když jsem tam společně s někým nebo jsem tam někoho potkal. S druhou mincí (TB3HVJH) takhle navštěvuji keše, které se mi líbily. A pak si ještě značkuji keše odlovené na trackovatelném kole ([tb]TB2F7YF[/tb]).
  • 0

#11 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:21

osvejda napsal/a:
Něco dopsat lze i u Visited. Stačí dát editovat log.

Ano, to je pravda, ale nerad edituji a takhle je to jednodušší (čti méně kliknutí ;)).
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#12 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:34

lukasekprochazka napsal/a:
Osobně všude protahuji auto, když ke keši už nemám co dodat, použiji visited. Pokud si chci dopsat něco, co nechci ale psát přímo do logu keše, dám dropped a v retrieved logu si dopíšu, co chci.


No, ono "Visited" tj. "Navstivene" je pomerne nova vlastnost ( nekdy od jara??). V podstate jen nahrazuje ono Dropped+Retrieved. Na wap.geocaching.com napr. tato moznost jeste neni..
Davat Dropped+Retrieved kvuli komentari neni potreba - da se vybrat jen Visited/Navstivene a pak jit do toho Trackable Logu a dat Editovat a napsat komentar jak je treba....

Ono Visited se zapocitava do statistiky - kilometru, mapy... tedy stejne jako to Dropped+Retrieved. Pouziti pro vlastni tb je jasne - clovek vidi ty kilometry - kresli to mapu s drahou tb v casove posloupnosti...

Ale zajima me, jak se divate na pouziti teto moznosti u cizich tb, s nimiz nejakou kesku navstivite, ale do ni to vkladat nechcete/nemuzete, treba ze chcete vybrat lepsi umisteni...
Osobne si myslim, ze te nemusi byt na zavadu - majitel vidi, kde jeho tb cestuje, pribyvaji mu kilometry atd...

Edit:
koukam ze jsem si 10min nerefreshnul stranku a to o moznosti editace u visited sem napsali uz 2 lidi prede mnou :) :)
  • 0

#13 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 10:53

pes13 napsal/a:
Chápeš to správně. ...Do kešky ho vložíš při logu (Found It, Write Note atd.) tak, že dole v seznamu trackables, které máš u sebe, zvolíš možnost Dropped Off. Pak si ho najdeš - buď ve svých trackables, v té kešce nebo podle kódu - a provedeš log typu Retrieve from.


Díky za rady. Jdu se protáhnout.

animuk
  • 0
Nepropadejte panice!

#14 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:01

bender-king napsal/a:

Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...jak jsem psal, proč editovat, když si takhle ušetřím několik kliknutí - a o tom to je, stejně jako visited log, pokud nic dopisovat nechceš - to je jeho jediné poslání, ušetřit práci.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:11

lukasekprochazka napsal/a:

bender-king napsal/a:

Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...jak jsem psal, proč editovat, když si takhle ušetřím několik kliknutí - a o tom to je, stejně jako visited log, pokud nic dopisovat nechceš - to je jeho jediné poslání, ušetřit práci.

to je na hlavu...stejně musíš při drop+retr editovat a ještě znovu zadávat trakovací číslo. Zbytečná dvojí práce. Víc kliknutí. Komu není rady, tomu není pomoci :|
  • 0

#16 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:13

Například po cestě po - a přes Alpy jsem sebou nesl asi šest cestovatelů, některé došly až do Benátek, některé odpadly cestou a jiné zase přibyly... tak proč ty, které zůstávaly v kapse, neprotáhnout třeba přes nejvyšší horu v Zillertálech, skrze zajímavé keše kolem 3000m, skrze FTFko? To jejich historii určitě obohatí. Ale do každé keše... to by mi asi majitel poděkoval B) Takže zase, je to na tom kterým a jeho rozumu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#17 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:17

Juu. Objev :). Těším se na své první GC. A zrovna jsem se zamýšlela, zda má smysl je nějak aktivovat, dokud si nebudu jista, že umím nalézt (posoudit stav) bezpečnou keš pro vypuštění a těšení se z jeho cestování. Takže mohu aktivovat GC a jen jej "protahovat" keškami, naučit se tak jak sledovat na netu, co se s CB děje ... a dokonce to za mne může počítat nějaké statistiky. .. Juchu :-)
  • 0

#18 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:21

Citecka napsal/a:
Ale do každé keše... to by mi asi majitel poděkoval B)


Ale zase mu tam treba muzes nakreslit obrazek :) , jako treba tady:

http://www.geocachin...52&lng=14.70382
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:30

Citecka napsal/a:
Například po cestě ...To jejich historii určitě obohatí.

Ale do každé keše... to by mi asi majitel poděkoval B)

Takže zase, je to na tom kterým a jeho rozumu.

Protáhl jsem takhle pár kousků skrz 12 zemí v srpnu, v každé jeden visited...a dostal jsem dva děkovné maily (bez ironie)
  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 11:31

Citecka napsal/a:
Ale do každé keše... to by mi asi majitel poděkoval B)
Takže zase, je to na tom kterým a jeho rozumu.


Onehdá jsem přivez´ z Jizerek moc hezký Space Shuttle Bug [tb]TB3910E[/tb]. Jako astronomický a astronautický nadšenec jej zvlášť oceňuji. Pak jej převzal synek a vyvezl na tu nešťastnou skautskou výpravu do Litvy. Slovil tam jen jednu keš, kde ho nechal, tam ho našel skutečný "protahovák" a ten ho ještě nedal z ruky, jen navštěvuje a navštěvuje a je toho tolik, že jsem rád, že mi přes watchlist nechodí v takovém případě maily … :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama