Přejít na obsah


Fotka

Protahování GC a TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 12:20

dr.vota napsal/a:

Citecka napsal/a:
Například po cestě ...To jejich historii určitě obohatí.

Ale do každé keše... to by mi asi majitel poděkoval B)

Takže zase, je to na tom kterým a jeho rozumu.

Protáhl jsem takhle pár kousků skrz 12 zemí v srpnu, v každé jeden visited...a dostal jsem dva děkovné maily (bez ironie)



Jo, dr.vota měl v ruce jeden coin po mě a docela jsem koukal, co toho za těch pár dní stihnul.
Já jinak nic neprotahuju, buď do keše něco dám nebo nedám.
  • 0

#22 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 12:42

Já jinak nic neprotahuju, buď do keše něco dám nebo nedám.


Je ono protahování jaksi "méně", než vyzvednutí a vložení jinde? (ovšemže nemluvím o ročním protahování cizího coinu na domácím písečku).

A ... související dotaz.

Mám-li u sebe nějaké GC a sejdu se s jinými Kačery a nejsme zrovna u kešky, mohou oni logovat, že jej viděli, potkali? Nebo to musí být výhradně přes kešku? A pokud tak učiní .. je to opět nějak ... ne zcela košer?
  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 12:55

Naopak. Když ho discovernou in the hands of..., alespoň majitel ví, že je coin pořád ještě na světě - a kde :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 16:32

cz.mikes napsal/a:

bodlak napsal/a:
To dr.vota: Visited je něco jiného - je to jako vyzvednutí a vrácení TB v rámci jedné kešky.

Omyl , visited je to samé , jako navštívené , tedy vložení a vyjmutí současně. To co popisuješ ty je srovnatelné s Discovered it .

No jasně, jsem to ale vůl.:D:D Napsáno Visited, ale já blbec reaguji na Discovered.
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2010 - 17:18

Smrk napsal/a:
...
Jo, dr.vota měl v ruce jeden coin po mě a docela jsem koukal, co toho za těch pár dní stihnul.
Já jinak nic neprotahuju, buď do keše něco dám nebo nedám.

Měl jsem původně v úmyslu je někde v cizině uložit, ale nakonec...buď to byly samé mikrovky, earthky a virtuálky, nebo jsem neměl odvahu tam něco nechat. Než aby se ztratily, radši Visited a jelo se dál. A byla spokojenost na všech stranách :)
  • 0

#26 astacus.astacus

astacus.astacus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 5:42

dr.vota napsal/a:
Měl jsem původně v úmyslu je někde v cizině uložit, ale nakonec...

Taky jsem měl u sebe nedávno dva TB, že je vezmu do Izraele a nechám je tam. Sice jsem našel 2 tradičky velikosti small, ale jedna byla od vitamínů a měla úzký hrdlo, tak se tam TB nevešly (ale jeden malý TB jsem z ní přivezl). U tý druhý byla zas poznámka, že se tam nemá nic nechávat, že se tam TB ztrácí. Tak jsem je kešema při logování „jen“ protáhl, protože fyzicky jsem je u keší měl a s úmyslem je tam nechat. Tak alespoň majitelům přibylo na kontě 5000km (2500 tam a 2500 zpátky)
  • 0
Slepý není kdo nevidí, ale kdo nechce vidět.

#27 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 13:41

Trhac napsal/a:

Onehdá jsem přivez´ z Jizerek moc hezký Space Shuttle Bug [tb]TB3910E[/tb]. Jako astronomický a astronautický nadšenec jej zvlášť oceňuji. Pak jej převzal synek a vyvezl na tu nešťastnou skautskou výpravu do Litvy. Slovil tam jen jednu keš, kde ho nechal, tam ho našel skutečný "protahovák" a ten ho ještě nedal z ruky, jen navštěvuje a navštěvuje a je toho tolik, že jsem rád, že mi přes watchlist nechodí v takovém případě maily … :D


Přítelkyně je teď studijně na rok v Litvě a když tam odjížděla, tak sebou vzala všechny cestovatele co jsme našli během lovení než odjížděla. Celkem to bylo myslím 4 nebo 5 kousků. Pak je začala rozsévat po okolí Vilniusu (byl jsem tam za ní a některé jsme ukládali i společně) a všechny až na jednoho vyzvednul tebou zmíněný "protahovák":) No a nakládá s nima uplně stejně jako s tebou jmenovaným TB...
  • 0

#28 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 15:23

Ten trotl (ly2kw) zalozil 256 kesi. Co se mu tam zacit logovat s poznamkou, jak se naklada s TB a coiny?:|

  • 0

#29 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 19:47

Emeritushk napsal/a:
Ten trotl (ly2kw) zalozil 256 kesi. Co se mu tam zacit logovat s poznamkou, jak se naklada s TB a coiny?:|

Ani se nedivim, ve Vilniusu a okolí jsme našli 8 keší a z toho bylo 5 od něj:)
  • 0

#30 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 21:51

Hele, vy jste mu už někdo psal a vynadal? Já jen, že raketoplán [tb]TB3910E[/tb] byl konečně umístěn do keše … :D:D:D A pozor, ne v Litvě nebo jinde v Pobaltí, ale na Guernsey! Což je docela kačersky vzácná lokalita, ne?
(Pozn.: On ten "protahovač", jak jsme jej tady přezdili, je taky asi dobrej týpek. Viz jeho web http://ly2kw.com/)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#31 dengler1

dengler1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2010 - 22:17

Trhac napsal/a:
...že jsem rád, že mi přes watchlist nechodí v takovém případě maily … :D


mne bohuzel u jineho TB chodily, viz TB31AQQ (a nasledujicich pet stranek) :o
  • 0

#32 wympy

wympy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 8:30

Čtu tohle vlákno a nestačím se divit, jak jste "vostrý". Trotl (ly2kw)...protahovák...spamuje fotkama... Vůbec netušíte o kom mluvíte. Gintaras (ly2kw) je "Hodně Dobrej Týpek". V tom jediným se Trhac nemýlí. A pokud Vám někde protahuje nějaký Váš trackable a Vám se to nelíbí, tak mu to napište a on toho hned nechá. Ručím Vám za to, že to dělá jen proto, aby Vás potěšil tím, že se Vám coin toulá po světě. Btw. watchlist se dá kdykoliv vypnout. Je to k nevíře, co všechno Vás dokáže rozdráždit a jak to hned použijete k tomu, abyste mohli anonymně poplivat někoho, koho vůbec neznáte. :-( Mimochodem je to ten důvod, proč tyto diskuse čtu méně a méně, protože v tom balastu najít něco kloudného již téměř nelze.
  • 1

#33 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 9:09

wympy napsal/a:
Čtu tohle vlákno a nestačím se divit, jak jste "vostrý". Trotl (ly2kw)...protahovák...spamuje fotkama... Vůbec netušíte o kom mluvíte. Gintaras (ly2kw) je "Hodně Dobrej Týpek". V tom jediným se Trhac nemýlí.


Asi jsi mě nepochopil, já jsem naopak potěšen tím, že se českého TB, který se tam dostal i skrz moji maličkost, ujal a pěkně ho provětral. Být jeho majitelem, tak mu napíšu děkovný mail. Ani slovo o trotlech a spamu. Našel jsem si i jeho profil a web, abych se podíval, co je to za člověka, protože mě šíře jeho loveckého záběru překvapila. Taky jsem mu napsal o akci na Litvě, ale zatím se neozval.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#34 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:10

Smogeo napsal/a:

wympy napsal/a:
Čtu tohle vlákno a nestačím se divit, jak jste "vostrý". Trotl (ly2kw)...protahovák...spamuje fotkama... Vůbec netušíte o kom mluvíte. Gintaras (ly2kw) je "Hodně Dobrej Týpek". V tom jediným se Trhac nemýlí. A pokud Vám někde protahuje nějaký Váš trackable a Vám se to nelíbí, tak mu to napište a on toho hned nechá. Ručím Vám za to, že to dělá jen proto, aby Vás potěšil tím, že se Vám coin toulá po světě. Btw. watchlist se dá kdykoliv vypnout.

Je to k nevíře, co všechno Vás dokáže rozdráždit a jak to hned použijete k tomu, abyste mohli anonymně poplivat někoho, koho vůbec neznáte. :-( Mimochodem je to ten důvod, proč tyto diskuse čtu méně a méně, protože v tom balastu najít něco kloudného již téměř nelze.

Tak já si jeho profil a historii prohlíd a stejně jsem napsal co jsem napsal a stojím si za tím. Ty jeho sériový fotky jsou prostě hrozný! Chápu že focení zdržuje, nachystat záběr často zabere víc času než odlov samotné kešky, ale nechápu proč raděj neudělá jednu slušnou namísto deseti záberů coinů rozsypaných někde na zemi vedle položenýho kola. Si myslím, že z toho nepozná kde to bylo focený ani on sám.

Tak tomu nevěř, že nepozná. To nevíš nic o HAM dokumentaci o navázaných QSO a o QTH. Ten to ví moc dobře. A nečestný není ani trochu, jenom je dost na cestách. Fotka pro něj není priorita. Tihle HAMíci jsou dost dobří pošťáci pro Trackables, protože jezdívají vysílat do lokalit, kde kolikrát ještě ani nikdo nebyl. Cestou tak mohou pokládat TB/GC do keší i v dost exotických místech.
Franta (ok1fcv)
  • 1

#35 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:46

Jak to tady ctu, tak nekteri by byli asi radeji, kdyby jejich trackable zmizel hned v druhe kesi po sve ceste.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:58

DUsoft napsal/a:
A nečestný není ani trochu, jenom je dost na cestách. Fotka pro něj není priorita. Tihle HAMíci jsou dost dobří pošťáci pro Trackables, protože jezdívají vysílat do lokalit, kde kolikrát ještě ani nikdo nebyl. Cestou tak mohou pokládat TB/GC do keší i v dost exotických místech.
Franta (ok1fcv)


Má holt fajn koníčky, trochu jsme si psali a pochlubil se mi svým trackovatelným kolem [tb]TB2B3ZR[/tb] - taky stojí za podívání. :D:D:D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:25

(OFFTOPIC) Smogeo: uz drive jsem si vsiml, ze o co mene lovis, o to vice nejenom tady komentujes, ale to vem cert. Spise mi prijde paradoxni se vyjadrovat za ownery trackablu, kdyz sam ani jeden nemas. (/OFFTOPIC)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:29

Smogeo napsal/a:

DUsoft napsal/a:

Smogeo napsal/a:
Tak já si jeho profil a historii prohlíd a stejně jsem napsal co jsem napsal a stojím si za tím. Ty jeho sériový fotky jsou prostě hrozný! Chápu že focení zdržuje, nachystat záběr často zabere víc času než odlov samotné kešky, ale nechápu proč raděj neudělá jednu slušnou namísto deseti záberů coinů rozsypaných někde na zemi vedle položenýho kola. Si myslím, že z toho nepozná kde to bylo focený ani on sám.

Tak tomu nevěř, že nepozná. To nevíš nic o HAM dokumentaci o navázaných QSO a o QTH. Ten to ví moc dobře. A nečestný není ani trochu, jenom je dost na cestách. Fotka pro něj není priorita. Tihle HAMíci jsou dost dobří pošťáci pro Trackables, protože jezdívají vysílat do lokalit, kde kolikrát ještě ani nikdo nebyl. Cestou tak mohou pokládat TB/GC do keší i v dost exotických místech.
Franta (ok1fcv)


Promiň, ale to skutečně reaguješ na mě, nebo jen tak obecně? Páč já tu neřeším jestli je svatej nebo lotr, ani mě nezajímá jak dokonale má zradarizovanou svou cestu, já tu od začátku narážím jen na jednu jedinou věc: Naprostá většina fotek co přikládá je jen záplava nicneříkajícího zbytečnýho balastu, kvůli kterýmu jistě nikdo svýho cestovatele do světa neposlal. No co z toho ten ower má, když mu coin projde třebas přes celou Atlantýdu ale na fotkách v profilu má jen jak vypadal ležíc ve zválený trávě? Tak mu prosím vyřiď, že jestliže pro něho to důležitý není, tak pro ty ownery to důležitý je. Jestli se pletu a vážené coinoemitenty by tahle záplava "ničeho" nadchla, tak ať po mě prosím šlehnou šutrákem, pozměním své stanovisko.

Tak chytej ode mne jednu valounem do hlavy.
A líbí se mi, jak víš, co owneři chtějí :-)
K tématu: Když je protahování funkční, kačer s nimi nějaký čas cestuje a nakonec je zase pustí dál, tak proti tomu nic nemám. A každá fotka potěší.
  • 0

#39 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:28

Smogeo napsal/a:
Hamaci, S474N:
Jak vím co chtějí? No právěže víc čtu než lovím! ;)


Já myslím někde četl, že žlutá koule je hranatější než rotující modrý ovál. :P

K TB/GC fotka potěší, ale za sebe mohu říci, že mne u mých vypuštěných TB/GC nejvíce potěší, když cestuje a neztratil se mi.

Jeden neztracený GC/TB je pro mne víc, než 7.3 fotografie, nebo 99 krychlových žlutomodrých kuloidů. ;)

Jiní majitelé GC/TB to ovšem mohou vidět jinak.
  • 0

#40 petrfoto

petrfoto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 8:36

Protahování coinů keškami jsem napřed moc nechápal - měl jsem dojem, že by coin měl putovat sám a dělat radost různým kačerům z jeho nálezu a ne aby ho jen jeden člověk neustále vozil v kapse a v podstatě do žádný kešky jej nikdy nevložil. Po přečtení tohoto vlákna se začínám už trochu orientovat :)

Pořád mám ale dojem, že když coin někdo keškou protáhne, tak by ho měl mít při nalezení krabičky fyzicky u sebe. Nebo se pletu?

Dnes jsem narazil u jedný kešky na novej log protažení s datem cca před rokem (TB3049G http://www.geocachin...aspx?id=2363582). Kouknu na coin a majitel u něj píše, že s ním putuje od konce září 2010, ale protáhnul ho všema svejma keškama rok a půl zpátky. To je taky košér? :)

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama