Přejít na obsah


Fotka

Základní výbava Geocachera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:07

Co myslíte, nestálo by za to, dát dohromady - dle zkušeností ostatních - takový seznam nebo lépe řečeno - "základní výbavu geocachera"? Očekávám praktické návrhy pro pomoc začátečníkům....
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:10

Co myslíte, nestálo by za to, dát dohromady - dle zkušeností ostatních - takový seznam nebo lépe řečeno - "základní výbavu geocachera"? Očekávám praktické návrhy pro pomoc začátečníkům....

Možná jo, ale záleží na tom, jestli chodí pěšky po horách, nebo po městě ;-) GPS, náhradní baterky, mobil, foťák, tužka, kalkulačka, papír nebo blok, černý sáček, náhradní logbook, vytištěná pravidla, provázek, lepicí páska. Do lesa i lékárnička, repelent, šátek, baterka, nůž, pytel na odpad, ...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:34

Co myslíte, nestálo by za to, dát dohromady - dle zkušeností ostatních - takový seznam nebo lépe řečeno - "základní výbavu geocachera"? Očekávám praktické návrhy pro pomoc začátečníkům....


Urcite obyc. tuzky & orezavatka, taky gumicky na sepnuti krabicky, zajisteni vlajiciho igelitu nebo tak neco. Zipsacky. Pinzetu nebo kleste s dlouhymi celistmi na vytahovani predmetu z der. Kus tuzsiho dratu, treba takoveho na vazani vencu - da se z nej vytvarovat vselijake stouratko ci neco s nim prevazat a zajistit. Pro kratkozrake triedr nebo ten fotoaparat na priblizeni pri pocitani veci, ktere jsou moc vysoko nebo daleko. Baterkou se nikdy nic nezkazi, idealni je, kdyz ji pohaneji clanky stejneho typu jako GPSku a v pripade potreby se prohodi. Do jen trochu nejisteho pocasi se hodi destnik, pod kterym se da obsah rozlozit a logovat v suchu. Nekdy muze prijit ke slovu i nejake meridlo - pasmo, krejcovsky centimetr apod. Dobre je mit pri sobe nejakou mikrokapsli nebo jeste i jednu krabicku prostredni velikosti.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 7:12

Ale nikdo tady nerekl kompas... Trosku moc utikate od tematu. Hodi se treba i auto a helikoptera. Vybava je moc individualni, ale co je nejnutnejsi, tak to je mit GPSku, kesku kam jdeme a hlavne dobrou naladu. Caj
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 10:26

Co myslíte, nestálo by za to, dát dohromady - dle zkušeností ostatních - takový seznam nebo lépe řečeno - "základní výbavu geocachera"? Očekávám praktické návrhy pro pomoc začátečníkům....


No pokud uvažujeme základní výbavu. Tak jako základní výbava mě vždy stačila GPSka, papír a tužka.

Postupem času se to trochu rozvinulo a tak kromě GPSky a foťáku nosíme i věci na opravu cache....myslím, že podobné vlákno už tu bylo... tak se koukněte sem, máte tam i fotku vybavení :-)
Jinak dost mě co se týče vybavení inspiroval např. Toniczech.
Každopádně bych tu možná zdůraznil přibalit nějaké ty kapesníčky či hadr na utření rukou... kolikrát se (obzvlášť po dešti) člověk při hledání umaže a pak se to hodí... standartně nosím ještě led baterku a nůž a také se mi obojí už hodilo... baterka obzvlášť, když v zápalu lovu přestanu vnímat čas a nejednou je tma.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 15:33

Tak jsem to tady všechno sepsal:

01 - GPS
02 - náhradní baterky
03 - mobil
04 - foťák
05 - objektivy
06 - blesk
07 - obyčejná tužka
08 - propiska
09 - vědecká kalkulačka která umí závorky
10 - papír nebo blok
11 - černé sáčky
12 - náhradní logbook
13 - náhradní pravidla
14 - provázek
15 - černá lepící páska
16 - průhledná lepící páska
17 - lékárnička
18 - repelent
19 - šátek
20 - baterka do ruky
21 - čelovka
22 - nůž
23 - švýcarský nůž
24 - velký pytel na odpad
25 - kompletní náhradní cache velikosti small nebo regular
26 - kompletní náhradní cache velikosti mikro
27 - zrcátko
28 - igelitové rukavice
29 - tlusté gumové rukavice
30 - pracovní rukavice
31 - pitná voda
32 - lano + slaňovací výbava
33 - polní lopatka
34 - lupa
35 - pinzeta
36 - dezinfekce proti klíšťatům
37 - sirky nebo zapalovač
38 - svíčku nebo jiný trvale hořící objekt
39 - osobní přenosné radiostanice
40 - sondovací drát
41 - Šolimovo teleskopické opékátko na buřty
42 - sekáček na led
43 - návleky na nohavice proti sněhu
44 - busola
45 - papírové mapy
46 - kovová lžíce (toto jsem fakt nepochopil - Dorki můžeš to vysvětlit ???)
47 - malé nůžky
48 - sekundové lepidlo
49 - ořezávátko
50 - gumičky
51 - zip sáčky
52 - multitool kleště
53 - dalekohled
54 - skládací deštník
55 - pláštěnka
56 - svinovací metr
57 - lihová fixka
58 - diktafon
59 - goretexové oblečení a obuv
60 - PDA + bluetooth modul + TomTom navigátor (nebo jiný)
61 - notebook
62 - nabíječky pro PDA, mobil, foťák, notebook, bluetooth modul do auta
63 - konverze 220 V <-> 12 V
64 - papírové kapesníky
65 - hadr
66 - osmimetrový žebřík
67 - sněžnice
68 - kreditka + hotovost
69 - jízdní kolo
70 - potápěčská výbava
71 - nafukovací člun
72 - auto, do kterého se to všechno vejde

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:51

Možná jo, ale záleží na tom, jestli chodí pěšky po horách, nebo po městě ;-) GPS, náhradní baterky, mobil, foťák, tužka, kalkulačka, papír nebo blok, černý sáček, náhradní logbook, vytištěná pravidla, provázek, lepicí páska. Do lesa i lékárnička, repelent, šátek, baterka, nůž, pytel na odpad, ...


Wow, to už je pořádná výbava :o))
Řekl bych, že to, cos napsal je už víc než základní. Napčíklad kalkulačku už má dneska každej v mobilu, foťák není nezbytnost, stejně tak třeba baterka.
Já bych tam každopádně dal tužku a papír. Nabitá GPSka je samozřejmost. Náhradní logbook jsem ještě nepotřeboval, ale dává to smysl, stejně jako černý pytel. Pravidla podle mě nejsou základní nutnost, ale hodí se. Provázek, lékárnička, šátek - to jsou věci, které nesouvisí přímo s geocachingem, ale s výletováním obecně. Myslím, že zakladatel vlákna měl na mysli seznam věcí přímo souvidejících s geolovem. Samozřejmě jsou kešky, kde se víc než hodí zrcátko, třeba i lano atd. ale pokud je to myšleno jako seznam pro začátečníky, tak pokud začátečnící nejsou padlí na hlavu, tak začnou s jednoduššíma keškama, kde to potřebovat nebudou. Stejně tak asi nebudou chodit v noci.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2006 - 22:22

Možná jo, ale záleží na tom, jestli chodí pěšky po horách, nebo po městě ;-) GPS, náhradní baterky, mobil, foťák, tužka, kalkulačka, papír nebo blok, černý sáček, náhradní logbook, vytištěná pravidla, provázek, lepicí páska. Do lesa i lékárnička, repelent, šátek, baterka, nůž, pytel na odpad, ...

Prosím i pár poznámek k tomu, jak se keše ze stránky dají stáhnout do mapy. Máme GPS Garmin od Mounfieldu, mapu jsme si koupili ( dvě jsou na tom CD), ale neumíme si tam keše nahrát. Můžete poradit. Jinak ta GPS nic moc, monochrom displej na obrázku z reklamy není, tam je barevný.Používám i PDA a mapy od Plan studia, ale jsou drahé ana ČR je jich asi 10, bratru za 500-900Kč za kus.Jen to zobrazení, hlasové navádění, barvy- lábuž. Dík za radu. iMAk
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 8:36

Když jsem začínal, tak mi ke štěstí stačila Vista C s Topo 50. Ale abych byl "IN" tak jsem si na záda přehodil prázdnej baglík. Jenže jak šel čas a já krom kešek dělal z důvodu slabé vybavenosti i mnoho DNF, tak jsem do bagliku přihazoval věci. Potom nešel zapnout, tak přišel větší bágl a ten již je taky plnej po okraj. A skoro pokaždé zjistím, že by se ještě něco hodilo. Dokonce na jednu kešku jsme se museli vrátit s monterajznama :-)). Co je pouhý základ se nedá přesně specifikovat. U většiny tradicionalek opravdu stačí pouze gpska a to i nemapová. Vše ostatní jsou věci navíc, které se často, nebo méně často hodí. Ovšem je zapotřebí si uvědomit, že bez nich člověk vyfikne DNF, přestože kešku i vidí. Co tedy pro mě je opravdu neocenitelnou pomůckou, je kancelářská sponka max. velikosti, z které se dají na místě vyrábět různé šťourátka, háčky na vytahování micro schránek a pod. Ale stejnak nakonec všichni skončej s tím napěchovaným báglem vecma uvedenýma v předešlých příspěvcích :-))

  • 1

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 11:21

Jako zakladni vybava, tedy to co taham sebou vzdy at jsem v praci nebo o volnu, je GPS, multifunkcni nuz Gerber, celovka, propiska + papir, papirove kapesniky a treba v aute pak flaska ciste vody na omyti. To je opravdu to zakladni. Pri planovanych vyletech pak samozrejme pribyva par dalsich veci ktere se vzdy hodi a to dle prilezitosti.
Jo a abych nezapomel na tu nejpouzivanejsi vec. Klacek, klacik, klacicek a to v jakekoliv forme. Velice pouzivany a nepostradatelny pomocnik. Tech nastesti lezi vsude kolem spousta a tak je sebou nenosim :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 15:44

Tak jsem to tady všechno sepsal:

01 - GPS.......
70 - auto, do kterého se to všechno vejde

No super, az na nektere zanedbatelne drobnosti (napr. sestimetrovy zebrik) vsechno mam. Volal jsem do Koprivnice, byli tam velmi vstricni a Tatrovky pro geocaching radi dodaji i s privesnou nerezovou cisternou na pitnou vodu. Nevahejte a objednavejte dokud jsou. Jsou schopni dodat i radlici a misto korby bagr. :-))
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 15:45

Tak jsem to tady všechno sepsal:


:o))), říkal jsem si, jestli se najde někdo, komu se to bude chtít sepsat ;o)
Je to taková normální úplně základní výbava pro geocachera-začátečníka :o))))) ... i když ti tam ještě chybí ten catering ;o)

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 16:16

Tak jsem to tady všechno sepsal:

Tak to snad uz skoro neni vejlet, ale stehovani ne? :-)
Nevim proc, ale pripomelo mi to Svatebni cestu do Jilji, jak tam tahnul ten tram :-)))
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 19:45

Tak jsem to tady všechno sepsal:

Radku, je to zhruba spravne. Krome toho zebriku by se to po aute naslo. Navic jeste vozim kanystr s uzitkovou vodou, nebot zejmena po povodnich bylo nutne odbahnit nektere kese. Uz tam zustal. No a na zimu je nutna montajzna. Jak by jste se dostali po obleve a naslednem zamrznuti do kanalu?:-))) A co kdyz je letopocet vytesany do kamene obaleny ledem? Tak jdete domu a nebo mate dost teple vody. Kazda tepla je dobra:-)) Vubec v zime je to sranda. Je fakt, ze to nase kara uveze. Ted uz jsem ale vyndal lednicku, tak je tam zase misto. No a Maty se ptal na TB a coiny. Ty jsou samozrejme pribalene. Je to vse s mirnou nadsazkou, ale ADP ma pravdu dalo by se to dokupy.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 19:59

Tak jsem to tady všechno sepsal:

01 - GPS...
70 - auto, do kterého se to všechno vejde

No na tohle si asi budu muset predtisknout odskrtavaci seznamy, ale sneznice jsou fakt supeer, to naprosto potvrzuju. :-)))

Jinak s sebou nosim gpsku, nahradni baterky, mapy, jednoduchy kompas, baterku, veci na tradovani (posledni dobou uz ne vzdy), tuzku, repelent, svacinu, cokoladu a vodu.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 0:20

Tak jsem to tady všechno sepsal:

01 - GPS
70 - auto, do kterého se to všechno vejde

Jak tak na to koukam, tak toho sebou vetsinu vozim. Jenom ten zebrik jsme si na Nanutandovu Za bukemvzali jenom ctyrmetrovej, coz se pozdeji ukazalo jako nedostatecne....
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 21:20

Tak jsem to tady všechno sepsal:

01 - GPS
...
70 - auto, do kterého se to všechno vejde

Chybí ti v seznamu pár drobností:
Nafukovací člun
a potápěčská výbava

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 13:05

Tak jsem to tady všechno sepsal:
....
41 - Šolimovo teleskopické opékátko na buřty
....

Pokud by to nekdo nutne potreboval, tak tady je odkaz polozka C-9670 .Vyborne se hodi na loveni tam kde nedosahnem a samozrejme na ty burty, lepsi klacek v prirode nenajdete.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 14:59

určitě přivítáme diskuzi i o vlastních "neobvyklých" pomůckách při lovu :-)

Wow, to už je pořádná výbava :o))
Řekl bych, že to, cos napsal je už víc než základní. Napčíklad kalkulačku už má dneska každej v mobilu, foťák není nezbytnost, stejně tak třeba baterka.
Já bych tam každopádně dal tužku a papír. Nabitá GPSka je samozřejmost. Náhradní logbook jsem ještě nepotřeboval, ale dává to smysl, stejně jako černý pytel. Pravidla podle mě nejsou základní nutnost, ale hodí se. Provázek, lékárnička, šátek - to jsou věci, které nesouvisí přímo s geocachingem, ale s výletováním obecně. Myslím, že zakladatel vlákna měl na mysli seznam věcí přímo souvidejících s geolovem. Samozřejmě jsou kešky, kde se víc než hodí zrcátko, třeba i lano atd. ale pokud je to myšleno jako seznam pro začátečníky, tak pokud začátečnící nejsou padlí na hlavu, tak začnou s jednoduššíma keškama, kde to potřebovat nebudou. Stejně tak asi nebudou chodit v noci.


  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:10

Z Toma mluvi zkusenost. Kdyz jsme zacinali, meli jsme maly pingl. Dnes nosime dva nadite. Navic jeste mame standardne lupu, pinzetu, svicku, pracovni a chirurgicke rukavice. Minimalne ty igelitove od benzinove pumpy, uz tady byla rec o malych radiostanicich, nepostradatelne je zrcatko. Zrovna tak sondovaci drat, napr svareci 3mm, kterym sondujeme mista ulozeni kesi. Protoze kdyz s tim bodnes do listi, do dutiny apod, tak pokud narazis na kes je to znat. Pak to po odchodu nevypada, jako kdyz tam ryla diva zver. Odstrasujici priklady byly o prazdninach rozkopane ztrouchnivele parezy po okoli. V zime pribyva jeste sekacek na led, mala zahradnicka lopatka a pod. Samozrejmosti je baterka, celovka apod. Taky nosime kompletne nabitou kesku, kdyby nejaka potrebovala nutnou opravu. Je fakt, ze to, co jsem vyjmenoval nepatri do zakladni sestavy, ze se to casem doplnilo do baglu, ale nevem to s sebou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama