Přejít na obsah


Fotka

Základní výbava Geocachera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:49

Stejně tak asi nebudou chodit v noci.


Baterka se hodí i ve dne, v dírách bývá většinou tma. Maličkou baterku na 1 AAA nosím stále sebou, na větší akce beru pořádnou čelovku. Kalkulačka je pohodlnější na počítání, navíc mobil je často on-line na internetu.
Obyčejná tužka (IKEA), ořezávátko, permanentní popisovač, propiska.
Kus papíru nebo blok na výpočty, poznámky apod.
Mobil s přístupem na internet, foťákem, diktafonem.
Několik sad nabitých akumulátorů (nejlépe kompatibilní i s ostatním haraburdím).
Lékárnička s dezinfekcí a náplastmi (nosím stále sebou).
Pracovní rukavice (pevnější), event. polyvinylové rukavice.
Nepromokavé kalhoty (nosím stále sebou).
Vysílačka.
Švýcarský nůž s pinzetou.
Nějaká karabina a provaz (nosím cca 5 m lanka).
Materiál na případnou obnovu cache (hlavně své vlastní): černý pytel, logbook, pravidla, gumička, ořezávátko, tužka. Ty pravidla někdy v cache chybí a je dobré je doplnit.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2006 - 2:03

tak pokud začátečnící nejsou padlí na hlavu, tak začnou s jednoduššíma keškama, kde to potřebovat nebudou. Stejně tak asi nebudou chodit v noci.

Jen malicka poznamka, uz jsem se nekolikrat presvedcil, ze baterka se hodi i ve dne. V podstate cim vic je svetla, treba kdyz prazi slunce, tim tmavsi je kazda dira, skulina... oko privykle na slunce pak v i neprilis hluboke dire vidi jen tmu. A ona tam krome tmy treba muze byt cache... takze ta baterka muze prijit vhod! Zvlast kdyz se radeji nejdriv podivate, nez nekam strcite ruku (lze doporucit). // Navic nikdo nemuze na 100% vedet, ze na vylete urcite nezatmi, zvlast ted, kdyz se nam dny krati... stat se muze ledacos, co cloveka zdrzi, i kdyz se puvodne chtel vratit do obeda...
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 8:45

Co tedy pro mě je opravdu neocenitelnou pomůckou, je kancelářská sponka max. velikosti, z které se dají na místě vyrábět různé šťourátka, háčky na vytahování micro schránek a pod.


zrovna jsem se to chystal napsat - nosim skoro od zacatku kesovani presne tu samou olbrimi kanclsvorku, na jednom konci jsem kombinackama udelal hacek a ona se setsakra hodi. sem tam nekdo mestsky mikro zasoupne hloubejc, nebo casem povoli puvodni vytahovatko kese.... a tenhle drat je akorat tak pevny a tenky.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 16:12

jeste chybi Harrier pro FTF lovce

:o))), říkal jsem si, jestli se najde někdo, komu se to bude chtít sepsat ;o)
Je to taková normální úplně základní výbava pro geocachera-začátečníka :o))))) ... i když ti tam ještě chybí ten catering ;o)


  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 16:26

No já nevím co všichni máte ? Sepsal jsem jenom to, co se tady skutečně probíralo a přidal pár (sezónních) věcí které jsou fakt potřeba ...
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2006 - 23:01

Takova plynova maska, to se taky obcas muze hodit:)))

No na tohle si asi budu muset predtisknout odskrtavaci seznamy, ale sneznice jsou fakt supeer, to naprosto potvrzuju. :-)))

Jinak s sebou nosim gpsku, nahradni baterky, mapy, jednoduchy kompas, baterku, veci na tradovani (posledni dobou uz ne vzdy), tuzku, repelent, svacinu, cokoladu a vodu.


  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 10:59

Jak tak na to koukam, tak toho sebou vetsinu vozim. Jenom ten zebrik jsme si na Nanutandovu Za bukemvzali jenom ctyrmetrovej, coz se pozdeji ukazalo jako nedostatecne....

Nám u toho 6ti metrového taky 1,5 metru chybělo :-)

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 23:51

Chybí ti v seznamu pár drobností:
Nafukovací člun
a potápěčská výbava

Ještě tam nevidím výbavu na slaňování, narazil jsem na keš, která byla dosažitelná jedině horolezeckou technikou.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2006 - 11:41

Chybí ti v seznamu pár drobností:
Nafukovací člun
a potápěčská výbava

ok, přidám - to zní docela rozumně...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 15:11

Pokud by to nekdo nutne potreboval, tak tady je odkaz polozka C-9670 .
Vyborne se hodi na loveni tam kde nedosahnem a samozrejme na ty burty, lepsi klacek v prirode nenajdete.

To je zajimavej kseft. Tam se da poridit zakladni vybava kacera.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2006 - 18:32

Pokud by to nekdo nutne potreboval, tak tady je odkaz polozka C-9670 .
Vyborne se hodi na loveni tam kde nedosahnem a samozrejme na ty burty, lepsi klacek v prirode nenajdete.


Ono se to sice dubluje se sondovacím drátem, ale musel jsem to napsat :-)

BTW: Viděl jsem to taky prodávat v Carrefouru (rest in peace...)
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2006 - 22:53

Prosím i pár poznámek k tomu, jak se keše ze stránky dají stáhnout do mapy. Máme GPS Garmin od Mounfieldu, mapu jsme si koupili ( dvě jsou na tom CD), ale neumíme si tam keše nahrát. Můžete poradit. Jinak ta GPS nic moc, monochrom displej na obrázku z reklamy není, tam je barevný.Používám i PDA a mapy od Plan studia, ale jsou drahé ana ČR je jich asi 10, bratru za 500-900Kč za kus.Jen to zobrazení, hlasové navádění, barvy- lábuž. Dík za radu. iMAk

No lábuž! :-))) iMaku, iMaku jsi ve špatným vlákně... ale jinak dík že jsi nás seznámil s displejem tvýho Garmina.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2006 - 22:59

Prosím i pár poznámek k tomu, jak se keše ze stránky dají stáhnout do mapy. Máme GPS Garmin od Mounfieldu, mapu jsme si koupili ( dvě jsou na tom CD), ale neumíme si tam keše nahrát. Můžete poradit. Jinak ta GPS nic moc, monochrom displej na obrázku z reklamy není, tam je barevný.Používám i PDA a mapy od Plan studia, ale jsou drahé ana ČR je jich asi 10, bratru za 500-900Kč za kus.Jen to zobrazení, hlasové navádění, barvy- lábuž. Dík za radu. iMAk

Ve volbě menu cachemapa jde stahnout seznam keší a novější verze MapSource umí gpx soubor otevřít přímo.
Spousta rad je tady: Encyklopedie geocachingu

  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:07

určitě přivítáme diskuzi i o vlastních "neobvyklých" pomůckách při lovu :-)


Zatím zastávám názor, že pokud není v listingu napsáno, že je potřeba speciální vybavení, tak se dá všechno odlovit holýma rukama případně s pomocí něčeho, co najde poblíž (klacky atd.).
Ovšem moje zkuenosti se například zrovna s Klicnikama srovnávat nedají... :o)
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:27

Z Toma mluvi zkusenost. Kdyz jsme zacinali, meli jsme maly pingl. Dnes nosime dva nadite. Navic jeste mame standardne lupu, pinzetu, svicku, pracovni a chirurgicke rukavice. Minimalne ty igelitove od benzinove pumpy, uz tady byla rec o malych radiostanicich, nepostradatelne je zrcatko. Zrovna tak sondovaci drat, napr svareci 3mm, kterym sondujeme mista ulozeni kesi. Protoze kdyz s tim bodnes do listi, do dutiny apod, tak pokud narazis na kes je to znat. Pak to po odchodu nevypada, jako kdyz tam ryla diva zver. Odstrasujici priklady byly o prazdninach rozkopane ztrouchnivele parezy po okoli. V zime pribyva jeste sekacek na led, mala zahradnicka lopatka a pod. Samozrejmosti je baterka, celovka apod. Taky nosime kompletne nabitou kesku, kdyby nejaka potrebovala nutnou opravu. Je fakt, ze to, co jsem vyjmenoval nepatri do zakladni sestavy, ze se to casem doplnilo do baglu, ale nevem to s sebou.



Standa v podstatě popsal to, co dnes nosíme i my... :)
Základ: GPSka + 8 AA NiMH, čelovka, digitál + blesk, objektivy, propiska, busola, mapy území, jedna plná "náhradní" keška, náhradní logsheety + pravidla, zapalovač, zrcátko, pinzeta, kovová lžíce, černé igeliťáky, izolepa, ocelový drát, nůž, nůžtičky a pár mikrokešek (filmovek), vteřinové lepidlo, repelent, zdravotnický materiál.... :)
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:38

....V zime pribyva jeste sekacek na led, mala zahradnicka lopatka a pod...

Malou dětskou lopatičkou jsem loni v zimě vyhrabával auto, když jsem cestou na cache zapadl do závěje. Hrabal jsem s ní jako krtek asi půl hodiny, ale odjel jsem :-)))
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 15:56

Pridejte do seznamu maly rucni plynovy horak - vhodny na rozmrazovani do ledu zamrzlych kesek :-)
treba tenhle nebo tenhle :-)
Kdo v zime doloval kesku z vrstvy ledu, jiste oceni :-)
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2006 - 23:47

Baterka se hodí i ve dne, v dírách bývá většinou tma. Maličkou baterku na 1 AAA nosím stále sebou, na větší akce beru pořádnou čelovku. Kalkulačka je pohodlnější na počítání, navíc mobil je často on-line na internetu.
Obyčejná tužka (IKEA), ořezávátko, permanentní popisovač, propiska.
Kus papíru nebo blok na výpočty, poznámky apod.
Mobil s přístupem na internet, foťákem, diktafonem.
Několik sad nabitých akumulátorů (nejlépe kompatibilní i s ostatním haraburdím).
Lékárnička s dezinfekcí a náplastmi (nosím stále sebou).
Pracovní rukavice (pevnější), event. polyvinylové rukavice.
Nepromokavé kalhoty (nosím stále sebou).
Vysílačka.
Švýcarský nůž s pinzetou.
Nějaká karabina a provaz (nosím cca 5 m lanka).
Materiál na případnou obnovu cache (hlavně své vlastní): černý pytel, logbook, pravidla, gumička, ořezávátko, tužka. Ty pravidla někdy v cache chybí a je dobré je doplnit.

No nevím, k normálním věcem, co sebou nosím na kolo a mám je stále v batohu jsem přidal velký černý igeliťák a pár listů logbooku.
Zatím jsem nepochodil jen jednou, když byla keška na slanění, ale do toho bych se stejně sám nerad pouštěl.
Jo, a na jednu kešku jsme si s Pažitkou vzali šestimetrovej žebřík, to tam nikdo nemáte :-)

  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 16:32

v podstate nic, kdyz se nad tim clovek zamysli, tak sejit se na nejakem eventu velky vzorek geocacheru jdouci z cachelovu tak tyto veci pravdepodobne dohromady daji:)
ale jinak to zni siiilene:)))

No já nevím co všichni máte ? Sepsal jsem jenom to, co se tady skutečně probíralo a přidal pár (sezónních) věcí které jsou fakt potřeba ...


  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2006 - 16:37

A co nejaky trejdovaci veci ??? A TB a geocoiny, ty nenosime ? :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama