Přejít na obsah


Fotka

Základní výbava Geocachera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#61 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2006 - 21:06

Koukaje na ten seznam ještě mi tam chybí mačeta (resp. křovinořez) a dýmovnici podle mne pohodlně nahradí samopal vzor AK-47 ...
  • 0

#62 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2008 - 10:32

Máme v baťůžku: - Razítko - CWG - Nocturnal geocoin aby si ho mohl zalogovat cacher kterého případně potkáme - čelovky s náhradními baterkami - digitální fotoaparát - vlhčené ubrousky - chirurgické rukavice - nahradní pixly, logbooky, pravidla, pytlíky, tužky - role pytlů na odpadky pro odnášení bordelu z okolí kešek - lékárnička - pytlík věcí na výměnu - pokud je to na celý den, tak gelovka 12V s autokonektorem a kabel do auta pro nabíjení PDA
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#63 standa.stakory

standa.stakory

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2008 - 11:55

jeste by doporucil ockovat na zloutenku.....
  • 0

#64 Honza_american

Honza_american

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2008 - 12:46

Tak jsem si tohle vlákno pro začátečníka velmi poučné přečetl a musím říct, že se nestačím divit. Protože podle tohohle je každý geocacher (i začátečník) vybaven lépe, než profesionální český voják, americký imperialista, afgánský terorista a James Bond dohromady. To vše podtrhuje přítomnost McGyverovského švýcarského nože ČeskoSlovenské výroby ... takže kluci, dobře Vy!
  • 0

#65 Theophilus

Theophilus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2008 - 13:34

No já s sebou asi budu tahat GPS, pisátko, rukavice, ubrousky, foťák, pití a možná baterky do legenda
  • 0

#66 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2008 - 23:31

Honza_american napsal/a:
Tak jsem si tohle vlákno pro začátečníka velmi poučné přečetl a musím říct, že se nestačím divit.
Protože podle tohohle je každý geocacher (i začátečník) vybaven lépe, než profesionální český voják, americký imperialista, afgánský terorista a James Bond dohromady. To vše podtrhuje přítomnost McGyverovského švýcarského nože ČeskoSlovenské výroby ...
takže kluci, dobře Vy!

Občas ke keši běžím z domova (či odjinud) a pak beru jen nějakou drobnost na výměnu, malou tužtičku, pár informací z listingu vypsaných na papírku a někdy k tomu GPSku (někdy jen satelitní snímek, protože GPS už je na běh dost těžká). Myslím, že netřeba dělat s GC odminování polí.:)
  • 0

#67 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2008 - 20:30

Tohle píšu jako NOVÁČEK!!!

Tak potom ti ten status bar nevěřím.
  • 0

#68 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2008 - 20:32

chrbat napsal/a:

Tohle píšu jako NOVÁČEK!!!

Tak potom ti ten status bar nevěřím.


Když ho ale rozklikneš, objeví se ti profil s pravděpodobnějšími čísly. Chyba v matrixu?
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#69 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2008 - 21:58

LittleBeaver napsal/a:
Chyba v matrixu?

mslim, ze adresa obrazku mluvi za vse http://www.astromik....um/gc_stats.png - ma to rucne upraveny :)
  • 0

#70 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2008 - 18:09

moje výbava do ledvinky na lov je následující: gpska náhradní baterky do gpsky(po nemilých zkušenostech hlavně nabitých:D) mobil s pár kontaktama na ostatní kačery pro případ nouze , nebo zapomenití souřadnic 2xpropiska(+ 1 navíc se svítidlem a laserem na ukazování , kde že ta keš je :D) velké razítko malé razítko eventová geocard kapesníčky trackables na vypuštění(jestli jsou) náhradní logbooky moje geovizitky:) věci na výměnu minikalkulačka na počítání svítidlo vytisknuté hinty,zadání,... foťák někdy hodlám zařadit ještě: zrcátko baterka obyčka s ořezkem a to je asi vše ps.: překvapivě se tam všechno vejde i trochu místa vždycky zbude :)
  • 0

#71 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2008 - 21:04

Beru jen GPSku, vytisknuté hinty (Legend neumí u waypointů description, takže mám 3 složené A4-ky s hinty pro asi 500 nejbližších keší), mobil s foťákem (kdybych si někde zlomil nohu), peněženku s doklady, a nouzovou propisku. V noci ještě malou LED svítilnu na 3xAAA do dlaně. Toť vše, vejde se to pohodlně do kapes. Když je v plánu složitější multina, tak si buď načmárám vzorce na kus papíru, nebo když jsem línej tak místo toho vezmu PDA s kompletníma listingama. Párkrát jsem zkusil PDAčkem nahradit GPS, ale protože Loox N560 se SirfIII naviguje o dost hůř než starej Legend a ustřeluje klidně o 100m, tak jsem toho radši nechal. Víc nic. Batohy, lana, rukavice, čelovky, a šťourátka jsou stejně jenom pro teplouše :D
  • 0

#72 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2008 - 23:31

Jak kdy. Při poslední noční výpravě cca tohle - a stejně dnf. :)))))

http://www.flickr.co...cze/2895239600/
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#73 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2008 - 9:41

vytištěná mapa z počítače (nebo obkreslená), lahváč
  • 0

#74 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2008 - 10:09

celodenní cyklovýlet - lehká varianta: GPS, mobil malá tužka banán, tatranka, 0,6l vody pár korun celodenní cyklovýlet - těžká varianta: GPS + baterie, mobil, foťák 2 tužky, nůž banán, jablko, 2x tatranka, 1l vody víc korun ale asi začnu vozit i ty ubrousky /teda jestli se vejdou/ :)
  • 0

#75 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2008 - 10:55

bluetooth navigace jako privesek na klice, mobil s bluetooth/gprs/wifi, tuzka (tu ale vecne zapominam) a papirova mapa volitelne baterka, fotak a turisticka navigace
  • 0

#76 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2008 - 10:16

Právě dorazila UV baterka, která by mohlá být také vhodnou součástí vybavení. Někde jsem viděl noční kešku (teď ji nemůžu najít), kterou bylo možné odlovit jen s pomocí UV světla a byly tam i rady kde zdroj takového světla sehnat. Možná takových kešek bude i víc, nebo se ještě objeví. Objednáno z dealextreme, placeno PAYPAL, poštovné se neplatí, deklarováno jako dárek, takže ani clo. Přišlo do 5 dnů. http://www.dealextre...ils.dx/sku.4014 http://www.dealextre...tails.dx/sku.88 Mají tam i miliony dalších zajímavých nesmyslů za občas neskutečně nízký ceny. Uvedená UV baterka je za 5 dolarů a je to opravdu celokovová konstrukce s těsněními proti vodě. Nechápu, jak se jim to může vyplatit poslat zdarma. Asi počítají s tím, že si tam člověk nakliká těch věcí víc.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#77 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2008 - 10:26

javla napsal/a:
Někde jsem viděl noční kešku (teď ji nemůžu najít), kterou bylo možné odlovit jen s pomocí UV světla a byly tam i rady kde zdroj takového světla sehnat. Možná takových kešek bude i víc, nebo se ještě objeví.

Dainova Pražská strašidla GC17BVX:)
A ještě bývala v Praze jedna, dnes už bohužel archivovaná.
  • 0

#78 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2008 - 11:18

Dain ji hlavne ale musi opravit. Ale jelikoz je lajdak, tak mu to trochu dyl trva ;)
  • 0

#79 krallka

krallka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2008 - 20:12

...vytisknutá mapa z mapy.cz a vesele krokuju... občas se třeba na nějaké místo párkrát musím vrátit, ale aspoň mám pak větší radost z nálezu:D
  • 0

#80 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 October 2008 - 20:28

Někdy se až divím, co všechno kdo s sebou tahá. Moje současná pohotovostní výbava se skládá z malé brašničky, ve které je - GPS - Razítko + polštářek - logovací gelovka - pět peněz pro případ nouze - GC - náhradní baterky - sešítek - pár drobností na výměnu. K tomu nutno připočíst mobil s HandyGeocaching a v 50% kolo s nalepeným Rhinem :-) Tuhle výbavu mám u sebe denně, takže když by náhodou vyšla nová keš v okolí přes den, jsem vybaven.
  • 0
Méďulové




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama