Přejít na obsah


Fotka

Kdy logovat? Anketa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 13:20

Měl bych takový návrh, nebo spíš nápad. Co zavést nepsané pravidlo, že nová keš se bude logovat až buď po 24 hodinách, a hlavně, že ostatní logy by se psali až když zaloguje ten,který má FTF? Přijde mi totiž divné, když udělám FTF, nedostanu se hned k PC, mezitím přijede 2 kačerů a můj FTF log bude až na místě 21. Co vy na to? A to pravidlo 24 hodin by bylo dobré k tomu, že to bude pro ostatní hodně napínavé.......:D :D
  • 0

#2 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 13:37

Těch 24 hodin se mi zdájako nesmysl a nepřivítal bych to, kdyby se to bralo jako jakási norma. Co se týče čekání na zalogování FTF, to mi přijde normální a běžně to tak praktikuju.
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 13:45

No a neni úplně jedno na kolikátym místě je ftf log? Stejně v něm je obvykle napsáno "FTF", takže je to všem jasný. Jsem spíš pro to, aby se logovalo co nejdřív, čekání se zalogováním found it logu na ftfkaře by bylo fajn, ale v tom případě to řešit aspoň jako note a found zalogovat až pak, aby teda ftf log byl pro přehlednost na prvním místě. Nechal bych to ale spíš na vstřícnosti ostatních. Rozhodně se mi nelíbí pravidlo, a to ani nepsané, o logování po 24 hodinách. Ona je tahle snaha ale stejně asi docela marná, protože můžeš prosazovat nepsaná pravidla tady na fóru, jak chceš, ale bude ti to houby platný, protože ne všichni fóra čtou a ti, kterým se tento způsob nebude líbit, se ti na něj stejně vykašlou. Takže asi tak.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 13:53

24 hod? a to jako proc? :) jinak s ftf logem ja cekam, je to nepsane pravidlo, ktere ale s velkym prilivem hracu jaksi upada v zapomneni. pripadne je rovnou od zacatku nevedomosti.
  • 0

#5 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 14:06

Zavádět jakákoliv nová pravidla je nemožné, takže bych to neřešil. Jinak tady u nás je už delší dobu normální, že FTFkař /a někdy i STF a TTF/ loguje tak za 1-2 dny a má psinu z toho, jak chrti vybíhají do terénu a můžou se přerazit při pohledu na čistý listing :D. Ve finále to pak vypadá, že u keše staré 2 dny ještě není ani písmenko. :o No a jestli je zápis FTF první nebo ne, je jedno /ale je fakt, že to líp vypadá/
  • 0

#6 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 14:12

Kdyz uz nekdo (z jakehokoli duvodu) specha s logovanim a nemel FTF, je lepe napsat jen "write note" a po regulernim logu FTFkare poznamku okopirovat, smaznout a vlozit znova jako "found".
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 14:18

Dain & Olik napsal/a:
jinak s ftf logem ja cekam, je to nepsane pravidlo, ktere ale s velkym prilivem hracu jaksi upada v zapomneni. pripadne je rovnou od zacatku nevedomosti.

No já si právě nejsem jistý, jestli tohle nepsané pravidlo není zapomenuté po právu stejně jako určitá velice historická a naštěstí nakonec zrušená statistika v prvních fórech. Ani bych se totiž nedivil, kdyby se to "pravidlo" mezi staršími geocachery rozšířilo hlavně kvůli ní.
Sice se mně to moc netýká a asi ani nebude, ale osobně by mi nedělalo problém s "found" logem čekat klidně týden (i když to by možná bylo už spíš na škodu), ale note by tam byla, jak by to šlo a nikomu bych moc nevyčítal, že dává rovnou found.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 14:36

alkes napsal/a:
No já si právě nejsem jistý, jestli tohle nepsané pravidlo není zapomenuté po právu stejně jako určitá velice historická a naštěstí nakonec zrušená statistika v prvních fórech. Ani bych se totiž nedivil, kdyby se to "pravidlo" mezi staršími geocachery rozšířilo hlavně kvůli ní.


no to cekani na ftf je nepochybne pozustatkem z minula - jednak ta statistika a jednak to, ze co jsem slysel, tak kdyz bylo par lidi, tak na sebe s logem cekali, aby to bylo v poradi jako na papire :) no a postupne z toho zustalo jen nechat zalogovat ftfkare jako prvniho, lip to vypada. ;)
  • 0

#9 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:03

Myslim ze pri pocte kacerov je zavadzanie noveho pravidla viac nez nerealne... a okrem toho sa vzdy najde niekto kto na gc.cz nemusi chodit a fora necitat. Ako by ste to chceli dat vediet takemuto kacerovi? :)

Leroj napsal/a:
Jinak tady u nás je už delší dobu normální, že FTFkař /a někdy i STF a TTF/ loguje tak za 1-2 dny a má psinu z toho, jak chrti vybíhají do terénu a můžou se přerazit při pohledu na čistý listing :D/

Ono to moze byt prave nasledok toho pravidla, ze vsetci cakaju az FTF zaloguje... a ked neloguje hned, lebo prave lovi dalsie FTFka, tak to potom tak vyzera :)
  • 0

#10 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:31

Dain & Olik napsal/a:
24 hod? a to jako proc? :)
jinak s ftf logem ja cekam, je to nepsane pravidlo, ktere ale s velkym prilivem hracu jaksi upada v zapomneni. pripadne je rovnou od zacatku nevedomosti.


Jsem na geocahingu asi 2 měsíce a o tomhle nepsaném pravidle (s kterým souhlasím) jsem ani nevěděl.Pravda je,že né každý cacher čte fora,ale kdo chce,má možnost se to tu dovědět.Je dobře,že se toto téma zde otevřelo.
  • 0

#11 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:33

To drobik No následek toho by to být mít mohl, ale tady to děláme čistě naschvál :D - potom se na pravidelném mini pivním eventu šklebíme kdo koho víc napálil :)
  • 0

#12 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 15:38

Dain & Olik napsal/a:
... jinak s ftf logem ja cekam, je to nepsane pravidlo ....

Taky i den či dva někdy čekám než si kačer zaloguje FTF.
  • 0

#13 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 16:02

Třeba u nás v HB je to nepsané pravidlo, ale kdo ho poruší, je krutě potrestán na nedělní geoschůzi.A tak si to nikdo ještě netroufl porušit :D:D:D:D
  • 0

#14 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 16:18

Naprosto běžné se s logem čeká. Není třeba nic zavádět B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#15 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 16:54

s těmi 24 h to nechápu... ? Pokud jde o čekání na log FTFkáře, připadá mi to trochu zbytečné, naprostá většina lidí si stejně svůj FTF/STF/TTF log značí... krom toho když už tak lovec pospíchal pro to FTFko, určitě by neměl mít problém taky jako první logovat ;) Jinak přijít k třeba 2 dny odlovené cache aniž by byl na netu log přinejmenším v podobě Write note, tak bych si o dotyčném asi pomyslil něco nepěkného. Ake osobně jsem pro logování prostřednictvím Found bez ohledu na pořadí, protože dost lidí Write note nebere tak vážně vzhledem k rozvíjející se tradici "Write note pokeců" po publikaci.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 17:33

pawlick napsal/a:
Třeba u nás v HB je to nepsané pravidlo, ale kdo ho poruší, je krutě potrestán na nedělní geoschůzi.A tak si to nikdo ještě netroufl porušit :D:D:D:D


Já zpravidla loguju večer.

Takže pokud si některý FTF hunter najde čas jen na běhání po keškách a nezvládne si to do večera zalogovat, tak má smůlu a je v listingu až druhej.

Ostatně, dost lidí FTF na keši záměrně loguje až druhý den ráno :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 consul

consul

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 19:44

Vy máte ale starosti!?!
  • 0

#18 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 20:26

Dain & Olik napsal/a:
jinak s ftf logem ja cekam, je to nepsane pravidlo, ktere ale s velkym prilivem hracu jaksi upada v zapomneni. pripadne je rovnou od zacatku nevedomosti.

Jde o to, jestli to nepsané pravidlo upadlo v zapomnění, nebo se ukázalo v geoevolučním vývoji jako neživotaschopné. Možná právě proto, že je nepsané :)
Určitě musí být dobrá sranda v místních kačerských komunitách probírat, jak se kdo hnal za keškou s planou nadějí na FTF. A když někdo FTF zaloguje hned po nálezu - vrásky mi to nedělá.
  • 0

#19 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 20:56

No tak tenhle problém jsem ještě ve skutečnosti neřešil, ale vím, že bych určitě na FTFkaře nečekal. Raději totiž naseru dva lidi (ftfkaře a ownera, a né zas tak moc), než abych zapoměl zalogovat cache. (To se mi totiž může stát obzvlášť snadno, své paměti občas nevěřím ani pozdravení. Kéž bych byl tak starý abych to moh svést na sklerózu.). Když mi pak napíšou mejla není problém log smazat na napsat (cut&pase) znova. Tím by mělo dojít k přeřazení logů.
  • 0

#20 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 21:21

To: pawlick Tvoje starosti bych chtel mit :D :D :D
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama