Přejít na obsah


Fotka

Oregon a vyhledání města


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 05 květen 2009 - 8:25

Z jaké databáze si bere Oregon informace, pokud si dám vyhledat města (Kam vést -> Města)? O víkendu jsem zkusil zadat Beroun a našel mi Beroun, MN 7260km daleko :( Zkoušel jsem s aktivní TOPO 2 i s Atlasem 7. Pokud dám vyhledat adresu, tak to hledá v pohodě. Jen prostě se musí zadávat i ulice ... Což je někdy otravující, když jen potřebuji najít město ... Jarda
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 9:47

Já mám eTrex Legend HCx a jsem na tom podobně, teda mě to třeba nenajde nic. Když dám na Kladně hledat nejbližší, tak to najde města tak po Nové Strašecí ale já chtěl schválně zkusit navigovat na Rakovník. A ten se mi nepodařilo najít ani zadáním názvu :(
  • 0

#3 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 15:36

No toho jsem si všiml taky ,dal jsem si vyhledat třeba Karviná v položce Města a nenašlo nic. Docela mně to irituje.
  • 0

#4 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 15:49

XiXi_team napsal/a:
Z jaké databáze si bere Oregon informace, pokud si dám vyhledat města (Kam vést -> Města)?
O víkendu jsem zkusil zadat Beroun a našel mi Beroun, MN 7260km daleko :( Zkoušel jsem s aktivní TOPO 2 i s Atlasem 7.
Pokud dám vyhledat adresu, tak to hledá v pohodě. Jen prostě se musí zadávat i ulice ... Což je někdy otravující, když jen potřebuji najít město ...

Jarda


Taky mně to otravuje, ono to totiž v nějaké nižší verzi firmwaru fungovalo. Také jsem se někde dočetl, že to může být způsobené tím, že je zapnuto víc map najednou, ale zkoušel jsem je vypínat a stejně mi to nefunguje.
  • 0

#5 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 16:02

XiXi_team napsal/a:
Z jaké databáze si bere Oregon informace, pokud si dám vyhledat města (Kam vést -> Města)?
O víkendu jsem zkusil zadat Beroun a našel mi Beroun, MN 7260km daleko :( Zkoušel jsem s aktivní TOPO 2 i s Atlasem 7.
Pokud dám vyhledat adresu, tak to hledá v pohodě. Jen prostě se musí zadávat i ulice ... Což je někdy otravující, když jen potřebuji najít město ...

Jarda


To je nejaky nesmysl, nikdy jsem nemel problem s vyhledavanim mesta v polozce kam vest. Schvalne jsem zkusil zminene pripady a bez problemu... Mam Oregon, TOPO V2 PRO a verzi fw 2,97.
  • 0

#6 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 0:27

Peta85 napsal/a:
To je nejaky nesmysl, nikdy jsem nemel problem s vyhledavanim mesta v polozce kam vest. Schvalne jsem zkusil zminene pripady a bez problemu... Mam Oregon, TOPO V2 PRO a verzi fw 2,97.


Hlasim stejny vysledek za stejnych podminek :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#7 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 květen 2009 - 7:36

Komu to funguje: máte zapnutou BASE map?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#8 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 8:26

Vyhledání města mi funguje jedině přes vyhledání adresy, ale aspoň něco :)
  • 0

#9 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 9:25

XiXi_team napsal/a:
Komu to funguje: máte zapnutou BASE map?


No jo, tu já smazal, že bych si to vyhedávání odstranil i s mapou? Doma to vyzkouším.
  • 0

#10 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 10:09

Na Basemap podle mě vůbec nezáleží, nicméně města to z ní vyhledávat umí ... sám jsem registroval oba stavy, vyhledá - nic nenajde. Podle mě vyhledává špatně nebo vůbec, pokud má v jedné kompilaci nahraných několik (a teď záleží jakých) map ... nemůžou to dělat ty "slavné" Adresy CR v1, které tam jednou mám, podruhé zas ne? ...víc testů večer, teď nemám čas :|
  • 0

#11 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 12:44

Vyhledání "Město" by mělo podle manuálu fungovat pouze do 10-ti km okruhu od pozice.
  • 0

#12 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 květen 2009 - 14:37

Takže vážení ... Pokud si nahrajete mapset Adresy ČR v1 přidané k Atlasu 8, tak přestává fungovat hledání měst. je jedno, jestli nahrajete TOPO+Adresy nebo Atlas+Adresy nebo TOPO+Atlas+Adresy. Hledání adresy funguje, nicméně je to nepraktické, pokud mi stačí jen město ... Dilema je tedy na světě. Mít adresy v navigaci nebo ne ? :D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#13 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 17:17

Mít. Ale... vyhledávat města přes Adresy a né přes Města/Čtvrtě :(
  • 0

#14 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 17:57

No, takže zkouším psí kusy a ne a ne simulovat chybu :| ;) Oregon 300, fw 2.97, čeština ... mám v jedný kompilaci Atlas 7, Atlas 8, Topo Czech 2 Pro, Adresy CR Basemap mám taky ... mapy zkouším zapínat a vypínat v různých kombinacích...a vyhledává...ale je fakt, že kvůli pokusům mám nahranou jen Prahu a okolí ...takže to možná kouše nějakej konkrétní polygon... Každopádně kdyby to bylo způsobený přítomností Adresy CR spolu s jinejma mapama, co takhle hodit Adresy CR bud na kartu, nebo je nahrát do GPS samostatně jako první, přejmenovat soubor gmapsupp.img na gmapprom.img a pak tam teprv nahrát mapy? A i kdyby se to nakonec stejně kousalo, copak je takovej problém vyhledávat přes adresy? Je to sice delší, ale vždyť přece nemusíte kromě města nic vyplňovat, stačí odfajfkovat prázdý okýnko, vybrat první ulici, to samý s číslem popisným...a je to...
  • 0

#15 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 18:02

XiXi_team napsal/a:
Komu to funguje: máte zapnutou BASE map?

Pokud myslis base map z puvodni instalace Oregona, tak tu uz tam davno nemam. Tudiz mi jede v Oregonu pouze Topo Czech v2 pro + dalsi mapy okolnich statu, ktere mam zrovna nainstalovane.
  • 0

#16 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 květen 2009 - 8:34

VYŘEŠENO.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#17 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 9:43

Geniální ... klobouk dolů :o
  • 0

#18 *beran*

*beran*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 18:36

Mám oregon 300 v. 2,42 Mapy TOPO CZECH 2 PRO. A když jsem hledal Beroun dalo mi to na výběr kterej chci. Beroun (okr. Beroun), pak nějskej v okrese Chomutov a taky Beroun ve státě Minnesota (pár kilometrů na sever od Minneapolis - 7250km). Ostatní města jdou taky v pohodě.
  • 0
Nikdy neříkej, že to nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to. :-)

#19 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2009 - 9:16

XiXi_team napsal/a:
VYŘEŠENO.


Ono to opravdu funguje. Sice jsem neměl tu originál základní mapu, tak jsem pouzil nějakou free mapu evropy od Garminu a prikompiloval k ni adresy, soupnul to do Oregona a už zase vesele vyhledávám města a dokonce i adresy.
  • 0

#20 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2009 - 12:40

XiXi_team napsal/a:
VYŘEŠENO.


Takže dle mých pokusů sice při výše uvedeném postupu (gmaptool 0.4.2.1879) funguje vyhledávání měst, ale vyhledávání adres z "Adresy CR v1" se mi už vůbec nezobrazuje...

mám Oregon 300, fw 2.97, češtinu...

mapy: Basemap a Adresy (gmapbmap.img)
Atlas 7, Atlas 8, Topo Czech 2 Pro (gmapsupp.img)

Vyhledávání adres mi to nabízí buď z Atlasu 7 nebo Topo Czech 2 Pro, a to bez ohledu na právě aktivovanou mapu, jakou databázi mi to nabídne se zdá být jako zcela náhodné...Adresy CR nenabízí vůbec.

při níže uvedeném postupu nefunguje vyhledávání měst:
- Nahrání Adresy CR na kartu
- nebo nahrát Adresy CR do GPS samostatně jako první, přejmenovat soubor gmapsupp.img na gmapprom.img a pak tam teprv nahrát mapy

Pokud někomu funguje oboje (Atip?) - vyhledávání měst i adresy z Adresy CR - napiste prosím, jakou máte kompilaci, fw, co máte kde zapnuto...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama