Přejít na obsah


Fotka

Kam upgradovat z Vista Hcx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 16:09

Mam Garmina Vistu Hcx - s funkci elektroniky jsem naprosto spokojen (snad jen by se mohla umet chytnout i v nemeckych vlacich, kdyz jsou zavrena okna), ale provedeni me zklamalo. Zcela mi odpadla guma (a ted resim dilema zda prilepit doma nejakym lepidlem nebo se to pokouset reklamovat - to ale nebudu moci lovit :(), displej i pristroj je dost desne poskrabany (stale v pohode citelny, jen to vypada osklive), pritom mobil, ktery nosim ve stejne kapse, pouze casteji, vypada temer jako novy), a utrhlo se mi to umelohmotne cosi dole, za co se pripojuje poutko (a slo to opravdu lehce pri beznem provozu :(), nastesti je druha moznost pripojeni kovova na vicku od baterii... zkratka, pristroj je stale v pohode pouzitelny, ale uz si treba nejsem jisty vodotesnosti... a protoze s tim nejen hledam kesky, ale obcas prolezam i mista na kterych bych se opravdu nerad ztratil, pomalu uvazuji o necem novem. otazka zni, existuje navigace, ktera mi poskytne stejnou kvalitu elektroniky ale bytelnejsi provedeni? jak je na tom garmin 60csx? colorado, oregon? jine znacky? potrebuji kompas, barometr i napajeni z tuzkovych baterii, takze s jinyma znackama to nebude tak jednoduchy :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#2 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 17:00

ahoj, muzu se jen zeptat jak dlouho vistu hcx pouzivas a kolik kesek jsi s ni odlovil? Jen by me zajimalo za jak dlouho me tyto problemi taky navstivi, diky.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#3 Kopr-21415

Kopr-21415

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 17:22

Asi to patří do jinýho vlákna (kdyžtak prosím přehodit), ale na stránkách americkejch kačerů řešili odlepenou gumu a "náhle" zmejdlovatělý lepidlo a došli k výsledku, že to může být látka DEET. Je to součást účinných repelentů, údajně chemicky dost agresivní. Vstřebává se nejen kůží, ale dostává se i do krevního oběhu a tím i na chudáka Gáármina. No nevim - zkoušet to nebudu. M.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 17:39

kaote: samotnemu se ti to moc dobre prilepit asi nepodari. ta mrcha guma nedrzi snad nicim krome dobre oboustranne lepici pasky a stejne to neni zadna velka slava. vodotesnost by porusena byt nemela, tu dela ta pruhledna paska, co ti na pristroji zustala (teda pokud predpokladam, ze se ti to odlepilo stejne jako to, co jsem dosud videl - tj. jenom guma a paska zustala na pristroji). pokud paska drzi pevne, mela by tesnit. 60csx je s bytelnosti naprosto vynikajici. pak bude nasledovat oregon a za nim colorado. na colorado pozor, uz z konstrukce zavirani muze nastat problem s vodou pri vykoupani colorada (destovka by vadit nemela, ale co colorado, to original :))
  • 0

#5 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 18:16

Ahoj, mám taky Garmina Vistu Hcx. Ani ne po roce se mi guma taky odlepila. Zkoušel jsem různé oboustrané pásky - ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem se na**** a gumu jsem dole rozstříhl a přilepil úplně obyčejným vteřinovým lepidlem a GPS je jako nová. A už má "najeto" skoro 400 kešek a drží. Takže naprostá spokojenost.Jen kdyby trochu rychleji načítala novou TOPO2 Pro tak by to nemělo chybu.
  • 0

#6 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 19:18

Dain a Olik napsal/a:
kaote: samotnemu se ti to moc dobre prilepit asi nepodari. ta mrcha guma nedrzi snad nicim krome dobre oboustranne lepici pasky a stejne to neni zadna velka slava. vodotesnost by porusena byt nemela, tu dela ta pruhledna paska, co ti na pristroji zustala (teda pokud predpokladam, ze se ti to odlepilo stejne jako to, co jsem dosud videl - tj. jenom guma a paska zustala na pristroji). pokud paska drzi pevne, mela by tesnit.
60csx je s bytelnosti naprosto vynikajici. pak bude nasledovat oregon a za nim colorado. na colorado pozor, uz z konstrukce zavirani muze nastat problem s vodou pri vykoupani colorada (destovka by vadit nemela, ale co colorado, to original :))


No ja myslim ze Oregon je na tom srovnatelne s GPSMAP a Colorado za nimi pokulhava - resily se tu reklamace s vodotesnosti - jen destova voda a co se tyce ty anteny - no nevim, nevim
co vim tak s GpsMap se tu resila urvana antena, s Coloradem ta vodeodolnost a s Oregonem pad na ostry kamen - rozbil se displej, ale ten maj vsechny 3 ;), me uz se podarilo hodit ho na beton a vodeodolnost jsem zkousel ve vane a naprosto bezproblemu.
Co se tyce ovladani - Oregon az na par detailu jednoznacny vitez, nekteri co zkusili Colorado a pak presli na Oregano, by z5 nesli ani za nic.B)
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 19:35

no ja myslim, ze piseme oba skoro totez :D jen sedesatka je robustnejsi, tim padem i bytelnejsi. furt je to polovojenska masinka, kdezto ty dva novejsi typy uz spotrebitelske hracky. ;) jestli je oregon jednoznacny vitez ovladatelnosti nevim - jak to jde v zime na horach v rukavicich? to jsem jeste nevidel. ale kaote se ptal eletroniku, vodotesnost, bytelnost... tohle bych resil ve vlakne, ve kterem se srovnani vsech moznych schopnosti jednotlivych gpsek resilo uz stokrat :)
  • 0

#8 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 19:57

Dain a Olik napsal/a:
no ja myslim, ze piseme oba skoro totez :D jen sedesatka je robustnejsi, tim padem i bytelnejsi. furt je to polovojenska masinka, kdezto ty dva novejsi typy uz spotrebitelske hracky. ;)
jestli je oregon jednoznacny vitez ovladatelnosti nevim - jak to jde v zime na horach v rukavicich? to jsem jeste nevidel. ale kaote se ptal eletroniku, vodotesnost, elektroniku... tohle bych resil ve vlakne, ve kterem se srovnani vsech moznych schopnosti jednotlivych gpsek resilo uz stokrat :)

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to - v rukavicich na lyze to ovladatelny je, jde to oneco hure nez prstama, ale jde - jediny co nezvladam je zapichnuti spendliku do mapy, takze pokud nepouzivas palcaky, tak myslim neni vyraznejsiho problemu, prinejhorsim neni problem rukavice sundat. ten test s vodou - http://www.extranavi...rmin-oregon-300 a http://navigovat.mob....asp?ARI=113926
  • 0

#9 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2009 - 23:14

rypadlo napsal/a:
ahoj, muzu se jen zeptat jak dlouho vistu hcx pouzivas a kolik kesek jsi s ni odlovil? Jen by me zajimalo za jak dlouho me tyto problemi taky navstivi, diky.


koupil jsem ji tusim presne pred rokem. kesi s vistou cca 200 (nektere me odlovy jsou telefonem nebo jen pres mapy), ale nepouzivam ji zdaleka jen pri loveni, absolvovala napriklad nekolik LARP v prirode, pouzival jsem ji i pro navigaci na mori... lepidlo se mi rozteklo (jakoby zmedovatelo) hned loni na jare v recku (asi moc teplo, v cechach uz zpatky neztuhlo) nicmene guma na tom porad jakz takz drzela, lepidlo ale obcas vytekalo a byl to hnus spinavej. ted v zime se zase konzistence zmenila a prestalo lepit uplne a nakonec se uplne vydrolilo, takze po nem neni ani pamatky. takze guma nedrzi v podstate vubec.

nejvic me ale nastvalo, jak se vytrhlo to poutko, stacilo zachyceni o vetev a utrhlo se driv, nez jsem si vsimnul ze se gpska zachytila, zadna extremni sila. malem jsem o ni prisel. to kovove ocko se zda byt bytelne, ale zas ta gpska za nej visi na krku v takove divne poloze... no co nadelam

asi pujdu do te 60 csx, jen by ji mohli jeste o trosku zlevnit
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#10 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2009 - 11:20

Tak jsem si poridil sedesatku a jsem nadsen. Vypada skutecne odolneji, lepe se ovlada, daleko rychleji hleda satelity a navic se mi zda, ze ma vetsi vydrz na baterky, ac to odporuje tomu, co jsem vygooglil. Vista pujde po oprave gumy do frcu :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama