Přejít na obsah


Fotka

Připojení GPS k PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 7:26

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jaký mám použít sofware na připojení GPS k PC
Zkoušel jsem GPS utility, Mapsource, GPSBabel
Mám navigaci MAG GN 2010
To je ona:
http://www.marell.cz...GN-2010-35-514/

Děkuji za každou radu
  • 0
Ona tam někde bude

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 8:05

marty206 napsal/a:
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jaký mám použít sofware na připojení GPS k PC
Zkoušel jsem GPS utility, Mapsource, GPSBabel
Mám navigaci MAG GN 2010
To je ona:
http://www.marell.cz...GN-2010-35-514/

Děkuji za každou radu

Nechci být špatným prorokem, ale nějak jsem se nedočetl, jestli to má bluetooth, které by vysílalo data dále do světa, či alespoň nějaký kabel, který by to umožňoval. V opačném případě to zřejmě nepřipojíš. Já připojuji gps modul přes bluetooht do programu oziexplorer v pc.
  • 0

#3 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 13:36

GPS se dá připojit USB kabelem. Potřebuji to abych mohl prolézt paměť GSPky a mohl si aktualizovat mapy.
  • 0
Ona tam někde bude

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 15:46

marty206 napsal/a:
GPS se dá připojit USB kabelem.
Potřebuji to abych mohl prolézt paměť GSPky a mohl si aktualizovat mapy.

Joaha, ty to chceš jen propojit mezi sebou na přenos map apod. do gps. Tak to nevím, pokud se ti paměť gps neobjeví po připojení kablíkem jako nový disk, tak budeš potřebovat asi nějaký original software k té gps. Ale s tím zkušenost nemám.
  • 0

#5 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 15:50

mrkni do PC - správce zařízení jestli tam není nějaké neznámé USB zařízení, pokud ano, tak ho odeber a restartuj, mělo by si to doinstalovat ovladače.
  • 0

#6 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 9:32

Leroj napsal/a:
mrkni do PC - správce zařízení jestli tam není nějaké neznámé USB zařízení, pokud ano, tak ho odeber a restartuj, mělo by si to doinstalovat ovladače.


Tak tenhle postup taky neklapl. Pořád se odpojuje a připojuje. Musel jsem vypnout repráky, už mi z toho hrabalo. A dělalo to i předtím.
  • 0
Ona tam někde bude

#7 czroyal

czroyal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 10:15

No, rek bych ze v to zarizeni jsou Win Mobile (CE), takze si zkus nainstalovat MS ActiveSync a pripojit to tim....
  • 0

#8 marty206

marty206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 12:37

czroyal napsal/a:
No, rek bych ze v to zarizeni jsou Win Mobile (CE), takze si zkus nainstalovat MS ActiveSync a pripojit to tim....


Jo už to jede. Ale mám problém s mapama. Nainstaloval jsem je do GPSky a ale objevilo se mi tam, že jsou některý mapy zamknutý...
Nevíte někdo co stím?
  • 0
Ona tam někde bude

#9 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 13:42

Promiň abych nemusel promazávat - tak to nevím, už mi to funguje a jiné proti pravidlům Poradny přesouvám do aplikací pro mobilní přístroje.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#10 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 14:43

Jo už to jede. Ale mám problém s mapama. Nainstaloval jsem je do GPSky a ale objevilo se mi tam, že jsou některý mapy zamknutý...
Nevíte někdo co stím?

No chtelo by to zminit se aspon sluvkem o jakou aplikaci jde. Podle popisu bych to odhadl na iGO. Toto hlaseni znamena, ze na mapy, ktere jsi pouzil nemas licenci. Pokud jde skutecne o iGO, pak je licence vazana na ID konkretniho HW (dnes nejcasteji SD karta, se kterou byly mapy a program koupeny nebo ID PNA, pokud byla aplikace instalovana v zakoupenem pristroji). Licence neumozni pouzit v pristroji jine mapy, nez ktere byly v pristroji (na karte) dodany a jejich pripadnou aktualizaci.
EDIT: Jo uz jsem to v popisu pristroje vystaral - jedna se skutecne o iGO (ovsem verze tam uvedena neni) a tak plati, co jsem napsal. Licence bude vazana na iD pristroje a k aktualizaci map by mel byt prilozen SW na CD (DVD). Pro iGO nelze pouzit jakekoli mapy, v soucasne dobe jsou 4 (jen pro iGO 2008 dve) verze map, ktere nejsou vzajemne zamenne a je nutne pouzit mapy pro konkretni verzi iGO. Pro iGO 2006 nove mapy jiz delsi dobu vydany nebyly.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama