Přejít na obsah


Fotka

Konečně to někdo dokázal! Už jde dělat geocaching pro prachy!!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
169 odpovědí na toto téma

#1 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:24

Super - konečně někdo přišel s revoluční myšlenkou, kdysi se dělal geocaching hlavně pro body, teď už to jde dělat i opravdu pro prachy! :o

Co dřív fungovalo tak, že si vysvětlili kamarádi mezi sebou, nebo se optali někoho "zkušenějšího" už se nyní může stát placenou službou:
// smazáno - odkaz na komerční akci, admin //
=> jinak vážení podnikavci, nemyslím, že je to první kurz geocachingu v ČR, ale rozhodně to bude první PLACENEJ kurz.

Tak ať vám to sype, rady odborníků se cení vždycky a od kapacit (toho času 170, 220 a 3 nálezy) určitě mnoho lidí rádo zaplatí. :D

Ve světle tohoto smělého podnikatelského počinu je naše nedávné "vydražení" místa v kombajnu normální žabařina. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#2 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:30

Neni nic jednoduššího, než se jim tam zaregistrovat a nepřijít. Ta cena za 1200 je ešče bude stát 500 ze svého a brzy je to omrzí.
  • 0

#3 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:31

Ano, ano. Podnikat se da v kazdem oboru a hlavne pri dnesni ekonomicke krizi se obory podnikani silne rozsiruji a kazdej hleda kde si prividelat. Kde si namastit kapsu. A GC jak koukam neni vyjimkou. Takze onem kacerum kteri maji urcite spoutu rad a hlavne zkusenosti K NEZAPLACENI preji opravdu hoooodne klientu !!! Ted uz jen aby nekdo prisel s napadem, ze se bude radit na eventech, proste takove mobilni kurzi GC pri eventu B) Nekdo si da bokem stolecek s cenikem rad a s cenikem FINALEK. JET TAK DAL ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#4 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:37

Tak to je hustý.

Já mám strach udělat kešku v blízkosti mého bývalého zaměstnavatele, aby to někdo nebral jako reklamu pro něj. I když tématicky by mi pasovala do série a jiní si rovnou řeknou o prachy.

Nejsem zdatnej v angličtině, ale myslím že to odporuje pravidlům geocachinku. Veškeré projekty okolo geocachinku musí být přece neziskové.

A co se spojit Groundspeakem a udělat ve stejný den GPS Adventures Maze Exhibit http://wiki.geocachi...es_Maze_Exhibit
  • 0

#5 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:39

:o No a až školitelé taky nějakou kešku sami založí můžou nabídnout i kurzy pro pokročilé.:D
  • 0

#6 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:40

hauskaa napsal/a:
Neni nic jednoduššího, než se jim tam zaregistrovat a nepřijít. Ta cena za 1200 je ešče bude stát 500 ze svého a brzy je to omrzí.


To by bylo necestne a nesportovni... ;)

Spíš mě napadlo se svézt na "vlně zájmu" a založit vlastní geo-akademii... Akademici by byli samí tisícovkáři (kvůli marketingu) - znám pár takovejch, kteří za oběd a pivko (nebo zelenou :D) udělají cokoliv.

GPSek na půjčení máme dost (vždycky jezdí v kombajnu víc GPSek než lidí), noťas taky seženem (když ho tenkrát Qnikovi zachránila Lucie) a know-how neboli hou-nou rozhodně máme.

Teď už jen vymyslet vychytanej název, když ten "První kurz" už je zabranej. Jo, to bude divoká konkurence!! :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#7 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:43

Skoda mluvit... :( ...asi na dotycne dolehla ta nynejsi "krize" Takze taky nabizim kurzy za uplatu, tykaji se poznani spravne chuti piva, vyberu navigacniho pristroje, vcetne jeho koupe (nemam zadny financni zisk na prodeji), kurzy navlekani a vyslekani z kalhot a jine.
  • 0

Vojcek 1986


#8 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:45

Pro pripad ze by onen blog ciste nahodou zmizel, prihazuji nabidku onoho KURZU. Preci jen jsem zvedavej, jak dlouho to vydrzi :D



První Kurz Geocachingu!

Dne 29.3. 2009 (neděle)
proběhne první kurz geocachingu v České Republice. Je určen pro začínající nebo mírně pokročilé účastníky.
Proběhne ve stylovém prostředí restaurace u sv. jakuba Přátelství 107/76, Praha 10 Uhříněves
Stručný obsah:
9:30 sraz, uvítání účastníků
10:00 zahájení, úvodní teoretická část, vysvětlení základních pojmů, registrace na geocaching.com, vybavení správného kačera, vyhledání pokladů v okolí
12:30 oběd
13:30 příprava na odpolední část v terénu
14:00 hledání pokladů v okolní přírodě ve skupinkách pod vedením zkušených kačerů
16:00 individuální soutěž o hodnotné ceny
17:00 závěr, vyhodnocení celého dne, předání cen a diplomů
17:30 a dále volná zábava, individuální konzultace

První cenou je kompletní sada turistických map pro celou Českou republiku SmartMaps v hodnotě 1190 Kč, kterou předá osobně zástupce firmy PLANStudio.
Cílem kurzu je zejména:

    * být schopný si sám najít na internetu poklad na libovolném zvoleném místě
    * zjistit si potřebné informace k nalezení
    * dojít na to správné místo a poklad ulovit
    * poznat zajímavé lidi, naučit se něco nového
    * pobavit se, strávit přijemný den a získat možnost poznávat zajímavá místa a lidi kdekoliv na světě i v budoucnu

Pozor! počet míst je omezen(20), přihlaš se co nejdříve, přihláška je platná v případě zaplacení poplatku 299 Kč. Využijte této nízké zaváděcí ceny, která bude u dalších kurzů výrazně vyšší. Příspěvek pokrývá náklady na drobné pohoštění, věcné ceny, zapůjčení přístrojů, tištěné materiály.

Je dobré mít s sebou vlastní notebook - budeme pracovat na internetu a vlastní GPS přístroj. Ani jedno není podmínkou, ale kurz pak bude mít pro tebe větší přínos (ať se rovnou naučíš pracovat s tím co budeš používat). Doporučené oblečení do přírody.

Na osobní setkání se těší Michal, Lucka, Pavel



Na tomto projektu se podílí trojice nadšených kačerů

Pavel Kupka, pavel@geomanie.cz,  tel. +420 604 73 49 14

Michal Kaska, michal@geomanie.cz

Lucka Šustrová, lucka@geomanie.cz, tel. +420 775 340 722

Budeme rádi za vaše připomínky, tak neváhejte a napište nám

  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:46

Podivejte se na to taky takhle. Když se tu nováčci ptají na základy, tak jim nadáváte, když jim někdo nabídne kurz, tak se vám to taky nelíbí. Možná by to chtělo místo keců pro ty nováčky něco dělat. Může kdokoliv.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:49

Od rad zdarma jsou treba eventy ci closed pivka. Teda aspon tak jsem to bral ja kdyz jsem zacinal. Sam ochotne poradim kazdemu kdo se optat ( i treba na jinych diskuznich serverech ) ale nikdy by me nenapadlo za to vybirat penize ( tekute naturalie nepocitam :D:D:D )
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#11 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:50

Proč jste proti tomu tak napružení? Je to normální podnikatelský záměr. Nikdo nikoho nenutí aby tam chodil. Mimochodem, myslím, že to má naději na úspěch. Ne každý má kamaráda, který mu vše vysvětlí...
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:51

cztweety napsal/a:

Ted uz jen aby nekdo prisel s napadem, ze se bude radit na eventech, proste takove mobilni kurzy GC pri eventu B)
Nekdo si da bokem stolecek s cenikem rad ..


jasne, na geopivu bude na nasem stole kasicka a ja budu vybirat:

jak zapnout gps = 15 kc
kde najdu vsechny souradnice kesi v cr = 1800 kc
co je to geocaching = 21 kc
kterou gps = 500 kc
.
.
.
spatreni dorcadiona live = 40 kc
prituknuti si pivem se samanem = 32 kc + pivo pro samana
pusa od yelenky = 3000 kc + nejdriv ukecat yelenku
prituknuti si pivem s bentleym a cmuchalem 32^2 + 6 piv pro ctene pany
live vypraveni dorcadiona, kterak sletel z 5 metruove skaly u brna a sedrel si zada = 85 kc
live vypraveni paby, kterak preskocil dorcadiona ve statistice = 85 kc
live vypraveni kohokoliv, kterak mitak zrusil gratulace = 85 kc
.
.
zvlastni bitka mezi benjem a "vychodnimi exoty" ;) = 8500 kc + uhrada skod + avizo benjovi o nove kesi + 4 panaky zelene pro vychodnary + runda fernetu na usmireni pro vsechny
.
.
poplatek za zaplaceni pripevku do kasicky 25 kc

:D
  • 0

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:52

pepa.z.pocernic napsal/a:
Podivejte se na to taky takhle. Když se tu nováčci ptají na základy, tak jim nadáváte, když jim někdo nabídne kurz, tak se vám to taky nelíbí. Možná by to chtělo místo keců pro ty nováčky něco dělat. Může kdokoliv.


Nevím, ale myslím, že pokud mi někdo někdy napsal o jakoukoliv radu, tak si nepamatuju, že bych:
za A. mu neporadil
za B. si za to něco řekl

Mě spíš řekněme irituje to, že princip "kamarád naučí / zasvětí kamaráda" by měl bejt nahrazenej komerční službou.

Informací je všude dost a dost, chápu, že někdo má problémy s porozuměním psaného textu, tak se ptá po stošestý na to samý, ale to už je pak jiná diskuze.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 16:58

A co má dělat ten, kdo toho kamaráda nemá, když informacím nerozumí a tady ho pošlou po triviálnim dotazu do háje. Když mu ta nabídka vyhovuje, tak proč ne?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:00

No jsou to frajeři. Jenom jsem zvědavej, jestli si pro tyhle účely založej aspoň vlastní cache a nebudou vyžírat na ostatních a podobně jestli "tištěné materiály" nebudou jenom kompilace z wiki. Pokud si to připravěj všechno sami, je to asi celkem jejich věc a každého rozhodnutí, jestli si informace najde zadarmo, nebo za ně zaplatí třeba i tu "výrazně vyšší cenu" (Kolik pak to asi bude?) Stejně se mi tenhle přístup ke geocachingu moc nelíbí, ale asi se to dalo čekat. :-/ Jinak blog se opravdu mění, protože ještě ráno tam byly u kontaktů i nicky.
  • 0

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:00

btw existuje mraky placených kurzů na všechno možný, co se dá odkoukat od kamaráda nebo vyčíst. Že zrovna jenom s tim o GC je problém.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:01

Kamarad se vzdycky najde !!! Staci zajit na event a k nekomu se vnutit a mas kamarady hned :D Tak sem to udelal i Ja na VGP v Pardubicich pred par lety ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#18 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:01

Dokonce bych pochopil, kdyby vybirali symbolicky prispevek jako na eventech, tedy treba 30 korun..... Otazka zni, zda maji ty kese, co ukazuji na mape odloveny. Treba jen chteji spolecnost nebo nejake mudly, kteri by je pri odlovu kryli a jeste jim za to zaplatili :D...A pak ty nove pratele muzou vyuzivat k odvozu treba za hranice. Budou odvezeni zadarmo, dostanou zaplaceno 299Kc za kurz loveni v Nemecku. Nechcete nekdo naucit, jak lovit treba na Kanarskych ostrovech? Ale berme to pozitivne. Treba vychovaji ze soucasnych mudlu takove kacery, kteri se budou chovat ohleduplne ke kesim, budou poctive obchodovat a schovavat kese nazpet..jeden nikdy nevi
  • 0

Vojcek 1986


#19 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:04

To Alkes :
Proto jsem to prekopiroval i sem, tady to snad vydrzi dele ;)

Take jsem zvedavej, jestli ti na ten kurz vystavej Danovy doklad, ci je tu moznost kurz vyfakturovat.
Dalsi otazka je jestli z tohoto kurzu oni platej zakonou dan z podnikani ci maji na toto Zivnostensky List a na jakou cinnost !!!

To by me opravdu zajimalo.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 17:05

cztweety napsal/a:
Kamarad se vzdycky najde !!!
Staci zajit na event a k nekomu se vnutit a mas kamarady hned :D

Tak sem to udelal i Ja na VGP v Pardubicich pred par lety ;)


myslíš že ten, kdo nerozumí wiki, neumí se zaregistrovat, ptá se kde najde souřadnice kešu, že najde event?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama