Přejít na obsah


Fotka

GG2 - makro s dotazem na stát


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 10:55

Poradil by mi prosím někdo, jak modifikovat makra pro geojarry? Jde o makra pro stahování kompletního seznamu keší resp. updatu seznamu keší. Jde mi o to, že mám v databázi více států. Zatím to mám vyřešené tak, že jsem si makro modifikoval do několika verzí, každá funguje pro jeden stát tak, že mám v makru countryid natvrdo předepsané. To se mi ale nelíbí, ikon je moc a je to nepřehledné... Hodilo by se mi, kdyby mi po kliknutí na ikonu makra vyskočil dialog pro volbu státu - snad rozbalovací seznam, nebo dialog s checkboxy, abych si mohl vybrat stát/víc států najednou? Pro geojarry by se pak použil/použily id zvolený/zvolené na základě mé volby. Je mi jasné, že volba jediného státu bude o dost jednodušší, kdyby se měla zapracovat možnost volby více států najednou, budou změny makra o dost větší, jak se mi zdá... Nemohl by mi někdo prosím poslat malý příklad modifikace makra? Další státy si tam pak už samozřejmě doplním sám.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 11:07

Stejne nepujde volat GJ pro vice statu najednou (gc.com web to proste neumi!), takze ve vysledku se stejne bude muset GJ volat postupne pro vsechny zvolene staty. Dalsi problem je pripadny preklad jmena statu na konkretni CountryID. proto mi asi nejjednodussi prijde, aby se prislusna cast stahovaciho makra proste cyklicky zavolala pro vsechny zadane CountryID-StateID.
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 11:12

HaLuMa napsal/a:
Stejne nepujde volat GJ pro vice statu najednou (gc.com web to proste neumi!), takze ve vysledku se stejne bude muset GJ volat postupne pro vsechny zvolene staty.


Mně by prozatím stačilo ukázat, jak si takový dialog udělat - předpokládám, že si do nej prostě doplním jména států a jaké id se má makru z dialogu vracet když si zvolím ten nebo onen stát. Žádný překlad nebude tedy třeba, to si udělám sám.

Klidně si to makro ručně spustím sám pro každý stát, států zas tolik v databázi nemám a nejčastěji updatuji stejně Česko.
  • 0

#4 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 11:15

Tady by to bylo jasné, nechci, aby to zkoumalo, co mám v databázi a podle toho vyrábělo dialog. Chci jen dialog, který mi umožní volit mezi několika málo dan7mi státy.
  • 0

#5 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 21:04

Vyzkousej tohle makro. Jsou v nem zatim dve zeme, ale treba te to inspiruje k necemu lepsimu.
  • 0

#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 22:51

Mohlo by to jít nějak takto, ale někdo to bude muset dotáhnout :) EDIT: příloha vymazána, o kousek dál je nová
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 7:33

Unkas napsal/a:
Vyzkousej tohle makro. Jsou v nem zatim dve zeme, ale treba te to inspiruje k necemu lepsimu.


Díky, snad jsem slepý, ale žádné makro nevidím....
  • 0

#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 7:34

LudekV napsal/a:
Mohlo by to jít nějak takto, ale někdo to bude muset dotáhnout :)


Díky, večer jsem to zkusil, vybral jsem Slovensko a stáhl se mi update Česka... :-)
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 7:53

Nojo, já trubka to napsal do StateID místo CountryID. Zkoušel jsem to v Česku a to fungovalo :) Přikládám opravenou verzi.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:19

LudekV napsal/a:
Nojo, já trubka to napsal do StateID místo CountryID. Zkoušel jsem to v Česku a to fungovalo :)
Přikládám opravenou verzi.


Nádhera, mockrát děkuju!

Předpokládám, že když budu chtít některé státy ze seznamu vypustit (do Afghánistánu přece jen v nejbližší době za kešemi nepojedu), stačí vymazat příslušný řádek (např. Combo.Items.Add(' Afghanistan - 12');).

Je to tak?
  • 0

#11 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:25

Omlouvám se, ale asi byl to první pokus o prilohu. Edit: Příloha smazána. O kus dále je lepší verze.
  • 0

#12 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:39

Unkas napsal/a:
Omlouvám se, ale asi byl to první pokus o prilohu.


Vřelé díky!
  • 0

#13 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:54

_Tom napsal/a:
Předpokládám, že když budu chtít některé státy ze seznamu vypustit (do Afghánistánu přece jen v nejbližší době za kešemi nepojedu), stačí vymazat příslušný řádek (např. Combo.Items.Add(' Afghanistan - 12');).

Je to tak?


Jo, přesně tak
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#14 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 9:38

LudekV napsal/a:

_Tom napsal/a:
Předpokládám, že když budu chtít některé státy ze seznamu vypustit (do Afghánistánu přece jen v nejbližší době za kešemi nepojedu), stačí vymazat příslušný řádek (např. Combo.Items.Add(' Afghanistan - 12');).

Je to tak?


Jo, přesně tak


Ještě jednou díky.
  • 0

#15 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 0:21

...a jak postupovat když se musí zadat i StateID? ...jinak je to dobrý nápad, takže chválím
  • 0

#16 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 15:56

Pokud ti stačí zadávat čísla, zkus mojí úpravu. V příloze je jak stažení všech pixliček, tak i jenom update. Jediné co nefunguje, jsou US a nemám zdání proč.
  • 0

#17 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:12

...takhle je to už vymazlené :) ...dík ;)
  • 0

#18 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 11:01

Podle prorfilu odhaduji, že jsi příhraniční, jako já. Možná se ti bude hodit stažení do vzdálenosti. Přednastaveno do 10km.
  • 0

#19 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2009 - 22:53

Unkas napsal/a:
Podle prorfilu odhaduji, že jsi příhraniční, jako já. Možná se ti bude hodit stažení do vzdálenosti. Přednastaveno do 10km.


Pokud je to mířeno na mě, soudíš správně. S tímhle jsem si už poradil svépomocí, ale i tak díky. Moje makro je bastl odpovídající mých programátorským zkušenostem. Prostuduju to tvoje a poučím se se.
  • 0

#20 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 8:53

Já nejsem taky žádnej programátor. Patlám co mě zrovna napadne. Metoda pokus - omyl a někdy to vyjde. :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama