Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon firmware 2.93 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 19:02

Ahojky. Byl prosim nekdo na lovu s oregonem ve kterem mel firmware 2.93 BETA. Pokud ano mohl by napsat sve postrehy jak se GPS chovala. Dekuji.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#22 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 19:32

Archi1 napsal/a:
Ahojky.
Byl prosim nekdo na lovu s oregonem ve kterem mel firmware 2.93 BETA. Pokud ano mohl by napsat sve postrehy jak se GPS chovala. Dekuji.

Co se tyce zafixovani pozice - je to oproti predchozimu firmware sviznejsi, problem je v tom ze ze zacatku s odchylkou cca 20-30m coz trva cca 1min pote to klesne cca na tech 2m - aspon si to Garmin mysli :) - daleko od pravdy asi nebude. Ja bych si radsi tu minutku pockal - precijen na zaznamu trasy je to znat.
A s tou presnosti je to dokonaly jako vzdy - co se tyce systemu gps asi lepsi bejt ani nemuze. Co se tyce ostatnich zmen - zatim jsem na nic zasadniho nenarazil - mozna zrychleni pri posuvu mapy - muze to ale byt jen muj dojem.
  • 0

#23 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 19:43

Mně to připadá furt stejný (až na to, že přesnost je "až 2m", ale kdo ví). Upgradoval jsme hlavně kvůli možnosti vyhledávání podle kategorií vlastních POI. Šipky v listingu stále chybí
  • 0

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 20:34

martinm napsal/a:
Mně to připadá furt stejný (až na to, že přesnost je "až 2m", ale kdo ví). Upgradoval jsme hlavně kvůli možnosti vyhledávání podle kategorií vlastních POI.
Šipky v listingu stále chybí


.... a regulerni zobrazeni ikonky Earthcache taky porad chybi ....
Jinak mi to taky prijde porad stejny, presnost 2m mi to ukazovalo uz pri verzi 2.86.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 20:50

kapsa napsal/a:

martinm napsal/a:
Mně to připadá furt stejný (až na to, že přesnost je "až 2m", ale kdo ví). Upgradoval jsme hlavně kvůli možnosti vyhledávání podle kategorií vlastních POI.
Šipky v listingu stále chybí


.... a regulerni zobrazeni ikonky Earthcache taky porad chybi ....
Jinak mi to taky prijde porad stejny, presnost 2m mi to ukazovalo uz pri verzi 2.86.

Vcera a dneska se mi stalo, ze jsem byl asi dva metry od kese GPS ukazovala, ze mi chybi tak 12 - 15 metrů a to ve trech pripadech. GPS posledni aktualizace.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#26 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 21:22

Je to sice dotaz mimo firmware 2.93 BETA, ale zajímalo by mne zda je zde někdo, kdo měl Colorado a nyní má Oregon, jestli by mohl řict, který je podle něj na GC lepší a jak je to s ovládáním jednou rukou, nebo zda je nutný vždy používat stylus. Já osobně mám Colorado, ale můžu teď mít za přijatelnou cenu nový Oregon, proto tento dotaz.
  • 0

#27 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 21:25

Ruvit napsal/a:
Je to sice dotaz mimo firmware 2.93 BETA, ale zajímalo by mne zda je zde někdo, kdo měl Colorado a nyní má Oregon, jestli by mohl řict, který je podle něj na GC lepší a jak je to s ovládáním jednou rukou, nebo zda je nutný vždy používat stylus. Já osobně mám Colorado, ale můžu teď mít za přijatelnou cenu nový Oregon, proto tento dotaz.

Ovladani rukou bez problemu, to by jsi musel mit rukavice ale i s te mi to jde.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#28 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 21:47

Archi1 napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Je to sice dotaz mimo firmware 2.93 BETA, ale zajímalo by mne zda je zde někdo, kdo měl Colorado a nyní má Oregon, jestli by mohl řict, který je podle něj na GC lepší a jak je to s ovládáním jednou rukou, nebo zda je nutný vždy používat stylus. Já osobně mám Colorado, ale můžu teď mít za přijatelnou cenu nový Oregon, proto tento dotaz.

Ovladani rukou bez problemu, to by jsi musel mit rukavice ale i s te mi to jde.

Co se tyce dotykoveho displeje - ovladani v menu v pohode i v palcakach - osobne vyskouseno :), kdyz chces zapichnout spendlik v mape tak je ale lepsi si pomoci nehtem, co se tyce displeje a citelnosti - zadny problem, zatim jsem nevyzkousel na ostrem slunci, ale pri stiplavem ozrazu svetla od snehu take v pohode. Myslim ze Oregano ma o neco rychlejsi procak - Colouse jsem mel v ruce asi jen pul hodiny a mohu svedomite rici ze na Oreganu se rychleji vykresluji mapy - samozrejme oba pristroje mely zapnute stinovani. Ja osobne bych Oreona nemenil.
  • 0

#29 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 22:02

přesnost GPS - podle mě je to hodně nepřesné číslo, teď jsem lovil ve městě, baráky 4 patra a výš, GPS ukazovala přesnost 4m, ale keš i 20 metrů vedle. Možná nepřesné mapy, ale jak Topo, tak City Navigator Europe 2009, to už je velká náhoda. Vylezu na náměstí, subjektivně mnohem lepší signál, a přesnost 7-8 metrů. Úplně obráceně :(
  • 0

#30 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 22:39

pozorjed napsal/a:
přesnost GPS - podle mě je to hodně nepřesné číslo, teď jsem lovil ve městě, baráky 4 patra a výš, GPS ukazovala přesnost 4m, ale keš i 20 metrů vedle. Možná nepřesné mapy, ale jak Topo, tak City Navigator Europe 2009, to už je velká náhoda. Vylezu na náměstí, subjektivně mnohem lepší signál, a přesnost 7-8 metrů. Úplně obráceně :(

jj ty cisla si vymejsli u poslednich 2 firmwaru asi nahodne, pac treba pri 7 satelitech hlasi presnost 10m a pri 5 treba 2m. Zkousel jsem dat Oregona do batohu, nastavil jsem v nem zaznamenani trasy po 1s, vypnul "pricucnuti" k silnici a kdyz pak prohlizel trasu v GoogleEarthu tak to sedelo cca na +- 5m presne, obcas to trochu uskocilo kdyz byla v ceste naka prekazka (stromy,domy...), ale ani v zastavbe to nehodilo vetsi odchylku.
Jeste malej dodatek - silnice nacrtle v Topo Czech 2 Pro maji podle meritka prumer kolem 0,5m takze kdyz stojis na chodniku a das max. priblizeni tak se muze dat ze stojis od silnice daleko.
  • 0

#31 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 0:38

Lovil jsem včera i dnes, oba případy cca ve stejných podmínkách (pod holými stromy) a po nalezení mohu zodpovědně říct, že "na keš" to ukazuje správně cca ze vzdálenosti 10m. Čím blíž, tím to víc střečkuje (takže reálná přesnost +/- 5m je asi normální i když GPS ukazuje ty "garminí" 2m). Když se začne "motat" je lepší jít dál od keše a udělat "nový nájezd", protože v klidu se tomu kompasu dá věřit tak na půl slova. Jinak jsem spokojený a Oregon doporučuji. Jsem z něj unešený a nevyměnil bych ho.
  • 0

#32 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 0:04

Tak doted mi 2.93 slapalo na pohodu ale dneska me to pekne pocasnovalo na jednom novem Wherigo a bohuzel musim potvrdit, co uz tu bylo receno - 2.93 opravdu obcas "odskakuje", coz v terenu neni az takovy problem ale v huste zastavbe me to opravdu pekne (a zbytecne) prohnalo po okoli. Reinstaluju zpet na 2.86 ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#33 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 1:27

Ruvit napsal/a:
Je to sice dotaz mimo firmware 2.93 BETA, ale zajímalo by mne zda je zde někdo, kdo měl Colorado a nyní má Oregon, jestli by mohl řict, který je podle něj na GC lepší a jak je to s ovládáním jednou rukou, nebo zda je nutný vždy používat stylus. Já osobně mám Colorado, ale můžu teď mít za přijatelnou cenu nový Oregon, proto tento dotaz.


Pres pul roku jsem mel Colorado vymenil jsem jej za Oregona a myslim, ze Oregon je lepsi
  • 0

#34 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 6:24

Mel jsem 2 mesice Colorado nez jsem koupil Oregona a za Colorado bych ho nevymenil ani nahodou. Ovladani v pohode rukou, zadny stylus neni treba.
  • 0

#35 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 15:28

kapsa napsal/a:
Tak doted mi 2.93 slapalo na pohodu ale dneska me to pekne pocasnovalo na jednom novem Wherigo a bohuzel musim potvrdit, co uz tu bylo receno - 2.93 opravdu obcas "odskakuje", coz v terenu neni az takovy problem ale v huste zastavbe me to opravdu pekne (a zbytecne) prohnalo po okoli. Reinstaluju zpet na 2.86 ....


Tak mně to taky dnes trochu honilo sem a tam,možná bych to taky asi vrátil,ale nikde nemůžu najít odkaz na 2.86 , poradíš pls? Díky !
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#36 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 19:27

odkaz je tady: http://garminoregon....es.com/Versions.
Jak ho mám ale nainstalovat? Přes WebUpdater nebo přejmenovat soubor a zkopírovat do Oregonu?
  • 0

#37 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 19:49

Ako čitam tak som rad že mam coloucha. To bolo rečí aký je ten oregon fan ked bol novinka. A teraz zistujem že má obdobné problémi ako mal colouch keď bol ešte čerstvý. Ešte že som sa nenenchal ovplyvniť a neprešiel na oregon. Ja som teraz z colouchom spokojný čo asi o majiteľoch oregona neplatí. :P Ale časom vam urobia dobrý firmware o tom nepochybujem - podobne to bolo aj so 60kou.
  • 0

#38 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 20:18

kuzysk napsal/a:
Ako čitam tak som rad že mam coloucha. To bolo rečí aký je ten oregon fan ked bol novinka. A teraz zistujem že má obdobné problémi ako mal colouch keď bol ešte čerstvý. Ešte že som sa nenenchal ovplyvniť a neprešiel na oregon. Ja som teraz z colouchom spokojný čo asi o majiteľoch oregona neplatí. :P Ale časom vam urobia dobrý firmware o tom nepochybujem - podobne to bolo aj so 60kou.


Tenhle FW je jen beta a od toho se to asi odviji, vsechny predchozi standardni verze slapaly bez problemu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#39 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 20:44

Coyote.cz napsal/a:
odkaz je tady: http://garminoregon....es.com/Versions.
Jak ho mám ale nainstalovat? Přes WebUpdater nebo přejmenovat soubor a zkopírovat do Oregonu?


Díky za www stránku . Jinak stačí Oregona přes kabel připojit k PC a dát download,pak to udělá vše samo .
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#40 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 20:59

Nevím, ale já si opravdu nemohu stěžovat ani an Oregona ani na nový firmware. Jedinkrát jsem byl o 400 metrů jinde, ale od té doby mě Oregon navádí naprosto přesně ke keším. Dnes například asi půl metru od keše a minulé pokusy třeba metr nebo dva. Doufám, že to ted nezakřiknu, takže ťuk ťuk ťuk na dřevo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama