Přejít na obsah


Fotka

Nalezení finálky bez všech stages


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 18:01

Chci se vás zeptat, zda máte nějaký zážitky s tím, že jste tak nějak přechytračili ownera s jeho keškou? Že jste třeba měli dle listingu najít dva stage, ale stačil vám jeden k nálezu. Já mám nyní zkušenost, na týhle kešce GC1MRX0 kdy jsem se o to pokusil a ... nenašel. Ale to jen díky malým zkušenostem. Tak trošku to popisuji v logu Joz-in.
  • 0
Někde tady musí být... Podej krompáč!

#2 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 20:46

Hmmm, tak osobně si projdu vždycky celou multinu a mysterku se taky snažím vyluštit aniž bych hned chtěl od někoho nakopnout. Ono totiž kolikrát uložení multi nebo mysteri keše je o ničem a zážitek mám právě z toho luštění nebo procházení. Jít rovnou na final, to bych si mohl rovnou ulovit drive in tradiční keš :(
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 20:52

Joz-in napsal/a:
Chci se vás zeptat, zda máte nějaký zážitky s tím, že jste tak nějak přechytračili ownera s jeho keškou?


Už se párkrát stalo, že mou GCZWFY našli lidé, kteří poznali uložení finálky podle fotek z logů.

Podle mě je to v pořádku, cílem je najít krabičku a když si dokáže někdo poradit a obejít nástrahy, které autor připravil, je to OK.

Jestli se ale přitom připravil o zážitek? To je možné, ale je to jeho věc. A třeba je to navíc keš poskytující zážitky, o které nestojí...

Závěrem tedy - ano, je to každého volba, kdo si poradí při hledání finálky bez nalezení stages, je zkrátka šikovný a obelstil autora - autor se z toho musí propříště poučit :-)
  • 0

#4 Joz-in

Joz-in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 20:53

Honzula napsal/a:
Hmmm, tak osobně si projdu vždycky celou multinu a mysterku se taky snažím vyluštit aniž bych hned chtěl od někoho nakopnout. Ono totiž kolikrát uložení multi nebo mysteri keše je o ničem a zážitek mám právě z toho luštění nebo procházení. Jít rovnou na final, to bych si mohl rovnou ulovit drive in tradiční keš :(


Což o to, mě to taky nutí si užít všechny stage či to dotáhnout do koce. Ale právě to zkusit něco vynechat, překoumat zakladatele kešky, to je teprve něco. Myslím že to právě může přispět k tomu "užití si".
  • 0
Někde tady musí být... Podej krompáč!

#5 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 21:02

No osobně, je mi jedno jak si kdo najde kešku. Když ji najde stylem brutalforce, tak si podle mě taky dost užije, sám sem takhle asi dvě nebo tři kešky našel (většinou FTF, tak proto....luštění je někdy pomalejší). Samozřejmně ale neuznávám to, když někdo od někoho obšlehne souřadnice nebo řešení a jde si najít finálku.
  • 0

#6 Arzit

Arzit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 21:04

Třeba na mojí GC1KR8E si kačer může ušetřit téměř 3km tím, že použije hlavu. A sám jsem to několika lidem po ICQ dotazu řekl. jinak když jsem řešil GCZY2P Tak jsme všechny stage obesli 2x, a ani jednou jsme se nedopocitali spravnych hodnot a nakonec to vylouskali s pouzitim selskyho rozumu pouze s informacena z 1. stage. Myslim, ze to neni tak o tom prechytracit ownera (aspon vetsinou) jako spis o tom, ze nekdy ty nasledujici stage muzou zmast a poslou cloveka nekam uplne dopryc.
  • 0

#7 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 21:11

Joz-in začal s hledáním finále s minimem informací, ne s opisováním souřadnic od jiných. Ano, našel jsem několik finále jen podle popisu místa v listingu nebo přiložené fotky. Ano, dali jsme dohromady (zejména na výjezdních lovech) multinu o 8 otázkách na dvou různých místech ze dvou udajů. Ano, lustím multiny a mysterky podle údajů na internetu- Ano, beru to jako souboj já vs autor. A pokud to autor umožní, svým zadaním výpočtu, tak proč ne... Vždy záleží na okolnostech, multinu pěkným lesem u bydliště si projdu, multinu při kombajnu zkusím co nejvíc předpřipravit. Ano, pokouším se lovit FTF na brutal, zvlášť když si keš o to řekne :P A můžete začít kamenovat. :D
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 23:28

No v jádru multi nemám rád... ale pokud jde zjistit final dříve než na poslední stage, pak je to v pořádku, je to prostě díra v zadání...
  • 0

#9 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 23:38

sobikovi napsal/a:
No v jádru multi nemám rád... ale pokud jde zjistit final dříve než na poslední stage, pak je to v pořádku, je to prostě díra v zadání...


Já proti multinám nic nemám, teda pokud mají zadané jednotlivé stage. Vždycky vykvetu z multiny, kde se díky informacím zjištěných na stage 1 posunu na stage 2, z nich dopočítat stage 3, atd. :@ A zvlášť bych vraždil, vzlášť když tady u tech není naznačena délka trasy nebo časová náročnost. To se pak hodně těžko něco plánuje.
Jistě chápu pokud je to keš typu Matrix. Ale u standardní procházky....
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#10 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 0:05

_Tom napsal/a:
...
Podle mě je to v pořádku, cílem je najít krabičku a když si dokáže někdo poradit a obejít nástrahy, které autor připravil, je to OK.

Jestli se ale přitom připravil o zážitek? To je možné, ale je to jeho věc. A třeba je to navíc keš poskytující zážitky, o které nestojí...
...


Určitě je to každého svobodná volba, ale rozhodně nesouhlasím s tím že "cílem je najít krabičku" ikdyž je dost keší kde opravdu není nic k vidění! :|

No jinak já mám zkušunost z kešky Pražské kolo GC1DXQR (cca 130km na kole). 1. až 10. stage určená souřadnicemi, 11. stage a finále dopočítat. Jelikož nejsem tak trénovaný cyklista, tak jsem to vzdal na posledním exitu (stanice vlaku) mezi 9. a 10. stage. Doma jsem další den ze zvědavosti trochu počítal, vyloučil nesmysle a dopátral jsem se k cca 3 možným souřadnicím finále a při shlédnutí oněch míst na googlovských fotomapách určil cíl.
No ale stejně jsem se vrátil na exit a pokračoval v přerušené trase poctivě až do konce. Přece si nepokazím výlet B) ! Ty vypočtené souřadnice byly nakonec opravdu správné.
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#11 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 7:14

Multinu nebo mysterku se snažím pokud možno najít "poctivě" podle indicií v terénu i když uznávám že hledání pomocí Googlu a map také nemusí být triviální. Stejně ale občas hledám finálovku s neúplnými souřadnicemi když se mi nepodaří dát dohromady všechny indicie. Například na GC18W1Z se mi podařilo dát dohromady 8 indicií z 11 a výsledkem byly tři poměrně malé plochy vzdálené 1,5km od sebe a ejhle, jedna byla v místech které jsem měl vytipované že by tam někde ta finálovka mohla být. GC1H8VY jsem zase dal hrubou silou když jsem zjistil že jsem si zapomněl do PDA nahrát listing...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#12 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 8:52

Já jsem jednou čistě náhodou narazil na finálku SOKOBAN cache. Ale rozhodně jsem si nenechal ujít tu zábavu, prostrkat se až do dvacátého levelu :)
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 10:24

Arogant napsal/a:

sobikovi napsal/a:
No v jádru multi nemám rád... ale pokud jde zjistit final dříve než na poslední stage, pak je to v pořádku, je to prostě díra v zadání...


Já proti multinám nic nemám, teda pokud mají zadané jednotlivé stage. Vždycky vykvetu z multiny, kde se díky informacím zjištěných na stage 1 posunu na stage 2, z nich dopočítat stage 3, atd. :@ A zvlášť bych vraždil, vzlášť když tady u tech není naznačena délka trasy nebo časová náročnost. To se pak hodně těžko něco plánuje.
Jistě chápu pokud je to keš typu Matrix. Ale u standardní procházky....

jj, to máš pravdu. Podle mne by všechny stage měly být vidět jako wpt (třeba i s utejenýma souřadnicema), ale když to natáhnu do gpsky, tak to tam mám všechno a ne furt něco dopočítávat a datlovat...
  • 0

#14 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 12:56

sobikovi napsal/a:

Arogant napsal/a:

sobikovi napsal/a:
No v jádru multi nemám rád... ale pokud jde zjistit final dříve než na poslední stage, pak je to v pořádku, je to prostě díra v zadání...


Já proti multinám nic nemám, teda pokud mají zadané jednotlivé stage. Vždycky vykvetu z multiny, kde se díky informacím zjištěných na stage 1 posunu na stage 2, z nich dopočítat stage 3, atd. :@ A zvlášť bych vraždil, vzlášť když tady u tech není naznačena délka trasy nebo časová náročnost. To se pak hodně těžko něco plánuje.
Jistě chápu pokud je to keš typu Matrix. Ale u standardní procházky....

jj, to máš pravdu. Podle mne by všechny stage měly být vidět jako wpt (třeba i s utejenýma souřadnicema), ale když to natáhnu do gpsky, tak to tam mám všechno a ne furt něco dopočítávat a datlovat...


asi zalezi jak kdy, mne se naopak libi, kdyz je cesta tajuplna a jsem prekvapen, kam jsem se vlastne dostal :) ale lepsi nez pocitaci multinky jsou multinky s krabickama na kazde stagi
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#15 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 13:17

kaote napsal/a:asi zalezi jak kdy, mne se naopak libi, kdyz je cesta tajuplna a jsem prekvapen, kam jsem se vlastne dostal :) ale lepsi nez pocitaci multinky jsou multinky s krabickama na kazde stagi


Příprava počítací multiny je trochu jednodušší, než se skrýšemi. Každou ze skrýší je totiž potřeba přesně zaměřit, vyrobit na ni krabičku a její obsah, zanést a především: fyzické stage blokují prostor pro jiné cache a naopak, jejich umístění je potřeba kontrolovat na kolize. A poslední věcí - na uložení fyzické schránky by správně měl být souhlas vlastníka pozemku, což není zcela jednoduché a se 100% garantovaným úspěchem. Přípravu multiny se skrýšemi vidím jako mnohem náročnější.
  • 0

#16 geminior

geminior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 14:59

Mě osobně se víc líbí, když si všechno projdem nebo projedem na kole. Kdybych nějakou stage vynechal, asi bych měl pocit, že jsem ošidil sám sebe. Ale každého baví něco jiného, to je jasný.;)
  • 0

#17 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 15:10

TO Katoe: Tady souhlasím s Aha, v zakešovaný oblasti můžou být fyzické stage problém. To raději nechám prostor pro jiný kešky než abych zaplácnul místo stagy od multiny.

Ano beru, tajemnství, adrenalin, ale většinou je to "pouhá procházka", kde si myslím, že je to zbytečný.
Ale je to jedna z možných obran proti BF \ nebo odlovům z částečných indicií. Ale to bych raději udělal do vrozečku třeba násobení, než klasické nn.ABC ee.DEF
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#18 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 15:40

Arogant napsal/a:
TO Katoe: Tady souhlasím s Aha, v zakešovaný oblasti můžou být fyzické stage problém. To raději nechám prostor pro jiný kešky než abych zaplácnul místo stagy od multiny.

Ano beru, tajemnství, adrenalin, ale většinou je to "pouhá procházka", kde si myslím, že je to zbytečný.
Ale je to jedna z možných obran proti BF \ nebo odlovům z částečných indicií. Ale to bych raději udělal do vrozečku třeba násobení, než klasické nn.ABC ee.DEF


jiste, vsude to nejde, ale zrovna mam jednu prazskou multinku s krabickama rozdelanou a je to super, rozhodne lepsi nez kdybych trasu znal predem :) (a taky jsem si pekne zasel a proto ji jeste nemam hotovou - ale nelituji toho :) "prazsky pentagon v prokopaku"
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#19 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 16:01

sobikovi napsal/a:
jj, to máš pravdu. Podle mne by všechny stage měly být vidět jako wpt (třeba i s utejenýma souřadnicema), ale když to natáhnu do gpsky, tak to tam mám všechno a ne furt něco dopočítávat a datlovat...


obavam se, ze v nekterych, uz na prvni pohled odpudivych pripadech by to pusobilo znacne kontraproduktivne:D...resp. by se (ne)navstevnost jeste znasobilaB)
  • 0

#20 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 12:21

Na vrcholu Pancíř na Šumavě je finálovka multiny GC16BKK. Autor chtěl, abysme na Pancíř nejeli lanovkou, ale šli pěšky a sbírali indicie. Něco jsme posbírali z mapy a nadmořskou výšku na rozcestníku přečetli dalekohledem z lanovky. A měli jsme z keše obrovskou radost. Ne, že by nám vadilo jít někam pěšky, ale chceme být odměněni klidem na daném místě. Ale plahočit se do kopce, kde je díky lanovce lidí jak ve městě - tak to ne.

A druhý případ byl v Brně. Šel jsem takhle na lov a vidím ženu stojící u zábradlí. Dívala se chvíli dolů, chvíli po mně, šel jsem dál, po padesáti metrech jsem se otočil a vidím za zídkou vykukovat mužskou hlavu. Co tam ten chlap dělal? Biologickou potřebu ne, to by se jeho manželka dívala jiným směrem. Vrátil jsem se a byla tam finálovka jedné krátké multiny, kterou jsem měl dnes v plánu. Ale stejně jsem se na ten kostel šel podívat, akarát jsem tam už nic nepočítal.

Obecně vzato proti přeskočení stagí nic nemáme, člověk však musí dobře zvážit, zda o něco nepřichází. Ale nechat si říct přímo řešení nebo dokonce souřadnice a vyrazit na finálku, to ne!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama