Přejít na obsah


Fotka

Nalezení finálky bez všech stages


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Mates43

Mates43

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 12:37

me se jednou stalo, ze jdu a koukam po dobrem umisteni me nove kesky... vidim pekny parez... tak knemu jdu, vyndam kuru, abych se koukul, jak je parez hluboky a ejhle... ona tam byla nedaleka mysterka...
  • 0

#22 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 13:35

Vlastně taky nemám multiny moc ráda, zvláště když tam jde o počítání šprušlí v nějakém shnilém žbrlení nebo počítání hran ze zadání neurčitého šutru někde v kamenném poli a výsledek se zanáší do vzorce, kde není poznat, zda jde o násobení nebo jen dosazení čísel vedle sebe. To se o zážitek ráda připravím. Jo několikrát už se mi stalo, že jsem našla finálku od něčeho, dvakrát to bylo při hledání jiné keše.
  • 0

#23 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:47

Ono jde taky o to,zda jednotlivé stage jsou pouze o spočítání planěk na plotě,či opsání č.p. na jakémsi baráku a nebo je multina tématicky zaměřená a jednotlivé stage mají ukázat na zajímavá místa.Pak je to ke škodě kačera,který rozradostněn,že obelstil autora,ošidil sám sebe o hezký zážitek !
  • 0

#24 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 19:12

Jo tak to já na poslední multině použil skautíky pro oběhání celého města. A pak si po schůzce došel pro finálku. Musím ale své svěřence pochválit, jak dobře vyluštili souřadky. 0% chybovatost:-)
  • 0

Co jako?


#25 Marsyas

Marsyas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 19:16

Jo a mam rad ty rovnicove, treba na vezi neni napsany primo letopocet, jen stoleti. A letocpocet je ve tvaru ABCD ABCE. Fajn, cisla CDE ale vubec neni potreba...
  • 0

Co jako?


#26 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 19:22

Marsyas: No nevim teda, jestli je to s těma skautíkama zrovna k chlubení...to pak multina, která tě má provýst po zajímavých místech města tak trošku ztrácí smysl, ale každýho věc:|
  • 0

Cache non verba


#27 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 21:25

aha napsal/a:


Příprava počítací multiny je trochu jednodušší, než se skrýšemi. Každou ze skrýší je totiž potřeba přesně zaměřit, vyrobit na ni krabičku a její obsah, zanést a především: fyzické stage blokují prostor pro jiné cache a naopak, jejich umístění je potřeba kontrolovat na kolize. A poslední věcí - na uložení fyzické schránky by správně měl být souhlas vlastníka pozemku, což není zcela jednoduché a se 100% garantovaným úspěchem. Přípravu multiny se skrýšemi vidím jako mnohem náročnější.


Souhlas, jen bych dodal, ze dulezita je take neustala udrzba stages, sam vim, ze je treba porad neco opravovat na GC1AQJ9, ale trochu jsem to prechytracil rychlou napovedou v pripade, ze by schranka chybela (viz. listing). V pripade zneuzivani, ale kacerum hrozi, ze jim log neuznam.

Je sice na kazdem, jaky zazitek si udela, ale co je moc, to je moc, alespon na tehle pixle...

Zase zalezi krabicku od krabicky, nekdy si diky BF usetrite mnoho zklamani, jindy se pripravite o cely smysl cache. Zase na druhou stranu pocit, ze jsem se dokopal ke kesi jinak nez autor zamyslel muze byt take skvely.

Nyni mam vymyslenou mysterku, ktera BF opravdu nepujde, nahodou mozna, ale jinou alternativni cestou, nez pres sifru ne. ;o) Chybi mi jen umistit krabicku a dokoncit listing,
  • 0
Není keš jako keš...

#28 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 9:34

aha napsal/a:

kaote napsal/a:asi zalezi jak kdy, mne se naopak libi, kdyz je cesta tajuplna a jsem prekvapen, kam jsem se vlastne dostal :) ale lepsi nez pocitaci multinky jsou multinky s krabickama na kazde stagi


Příprava počítací multiny je trochu jednodušší, než se skrýšemi. Každou ze skrýší je totiž potřeba přesně zaměřit, vyrobit na ni krabičku a její obsah, zanést a především: fyzické stage blokují prostor pro jiné cache a naopak, jejich umístění je potřeba kontrolovat na kolize. A poslední věcí - na uložení fyzické schránky by správně měl být souhlas vlastníka pozemku, což není zcela jednoduché a se 100% garantovaným úspěchem. Přípravu multiny se skrýšemi vidím jako mnohem náročnější.

Příprava multiny se skrýšemi je sice nárošnější, ale co? Smyslem není založit keš co možná nejjednodušeji, keší už je u nás dost. Počítací multina má smysl třeba:
- ve městě, pokud je tématická a vodí nás po něčem.
- pokud předmětem keše není objekt, ale trasa
- k objektu, na který keš upozorňuje nejde schránku umístit.
- chci, aby si návštěvníci ten hrad obešli a podívali se ze všech stran
Dost mě štvou multi vyrobené jen proto, aby vlastník vytvořil multi, kdy mě dovedou ke sloupu elektrického osvětlení a nutí z jeho čísla spočítat další nezajímavé míso, tam budu počítat mřížky na kanále.
  • 0

#29 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 10:52

rodinka veverek napsal/a:
... budu počítat mřížky na kanále.


Tak tak, to je i muj pohled na vec. Nekdy je lepe mit krabicky, jindy zjistovani indicii. Ale pokud je ta kes o kanalech, tak ty mrizky zase tolik nevadi. :D Ono lze oba typy koneckoncu i propojit a na jedne stagi mit krabicku, jinde jen pocitat. Kdyz ty vypocty jdou snadno a neni potreba kalkulacka, nevidel bych problem. Samozrejme, pokud kes neni tematicky o pocitani. ;)

Kazdy ma rad neco, tudiz na tomhle se nikdy stoprocente neshodneme. Je to navrh na anketu, tak ji admini muzou sem soupnout a uvidime... ;o)
  • 0
Není keš jako keš...

#30 Magking

Magking

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 13:50

Na multinách mě baví právě to absolvování trasy a ani u mysterek BF neberu - to by mě fakt netěšilo. Nález samotný je vždycky až ta třešnička na dortu. Ale jedna zajímavost. Minulý týden se mě stalo na šumperské mysterce 2015, že jsem ji sice s určitými problémy vyluštil, následně hladce odlovil a poslal požadované kódy ke schválení ownerovi, což byla podmínka logu. Překvapením bylo, že kódy jsou naprosto špatně a i způsob řešení je úplně scestný. Nicméně souřadnice seděli. Jsou věci mezi nebem a zemí, tomu říkám mysterická mysterka. Log mě byl sice uznán, ale při nejbližší cestě se pokusím o reparát. ;)
  • 0

#31 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 11:25

Já osobně mám radši chytře a zajímavě udělané multiny, než tradiční keše (i když, pokud mají aspoň pěkně vymyšlenou skrýš, tak budiž). A teď k vynechání stagí - záleží vžycky na tom, o jaký typ multiny se jedná (taky mi vadí někde počítat sloupy, mříže...). Prostě na něktrých místech jsou mutliny dělané úplně zbytečně. Pokud ale multina chce něco ukázat (někudy kačery provést) a má zajímavé téma, nepřipadá vynechávání v úvahu :)
  • 0

#32 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 12:17

Tohle se mi u multiny povedlo jen jednou po druhe stage jsem se rozhodl zkratit si cestu lesem, pricemz jsem narazil na objekt o kterem se zminoval listing v souvislosti s finale. Stacilo se trosku porozhlednout a krabicka byla na svete :) Zbyle pocitaci stage jsem stejne projel cestou domu, takze o zadne misto jsem neprisel a alespon jsem se nemusel vracet.
  • 0

#33 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 18:04

Magking napsal/a: a poslal požadované kódy ke schválení ownerovi, což byla podmínka logu. Překvapením bylo, že kódy jsou naprosto špatně a i způsob řešení je úplně scestný.


Jo, taky mám jednu mysterku, kde jsem díky pohledu na mapu vytipoval místo, kde keš je a jel se na místo podívat a byla tam. Způsob určení místa mohl odpovídat požadovanému řešení (sice trochu jiné, než vyplýcvalo z listingu, ale mohl to být chyták). No a owner mi sdělil, že řešení je špatně a trvalo mi ještě dva měsíce, než jsem se dobral správného řešení :-)
  • 0
Méďulové

#34 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 18:38

Casto se stava, ze tvurce udela vzorec takovy ze se ma hledat nejake misto, kde clovek ma ziskat indici pro tisicinu ("z" v suradnicich priklad ab.xyz ) v takovem pripade prakticky skoro nema vyznam dane misto "jen kvuli hodnote" navstevovat ...
  • 0

#35 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 18:45

No mě se stalo, že jsem ještě s několika kamarády nalezli Matrix jen na 2 stage..:-D. Vynechali sme asi čtyři stage a ušli jsme o mnoho kilometrů méně, ale našli, a to bez žádné nápovědy...
  • 0

#36 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 21:31

Moji synové jsou tak vycvičení, že strčí packu do kdejaké šqírky a hle - ona na ně vypadla krásná keška. V mapě kde nic tu nic a ona to byla finálka jisté již bývalé přesložité multiny :) Navíc byli poslední, kdo ji našel, asi o týden později byla zmudlovaná a již nikdy nebyla obnovena. Ve stejné diře je dneska normální tradička.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#37 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 21:43

Sinuhet napsal/a:
Casto se stava, ze tvurce udela vzorec takovy ze se ma hledat nejake misto, kde clovek ma ziskat indici pro tisicinu ("z" v suradnicich priklad ab.xyz ) v takovem pripade prakticky skoro nema vyznam dane misto "jen kvuli hodnote" navstevovat ...


přesně...sice přijdu o nějakou sochu či co,ale zase na druhou stranu mi to ušetří cestu,ale na druhou stranu,pokud je to poslední stage,vyplatí se,protože nedaleko by mohla být finálka..uvedený postup se mi osvědčil,nebyla mi jasná jedna stage na řádu desetin,až podle poslední jsem odhadl správný výsledek..
pokud ale owner má za to, že je třeba vidět všechny stage,stačí jednoduchý vzorec a+b-c, třímístná čísla a kačere zkus to neprojít vše..
možností budeš mít dost a dost..necelou tisícovku...
a hledat podle rovnoběžky v rozsahu jednoho stupně by se mi fakt nechtělo....
např. kolik je N50st 00.X kde x je 312+YYY-345 ?
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#38 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 7:28

neni nekde mapa te serie?
  • 0

#39 Dabi

Dabi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 8:33

FOR TOMAAAS: Zrovna tys ode mě obšlehnul už 2 kešky. FOR Joz-in: Zrovna kesku nudismus jsem s ní měl taky problémy, ale nebudu psát jaký. Jinak jsem jednou na lovu s Eurostarem95 a s Ladou2 hledali multinu a první stage jsme nasli a druhou jsme porad najit nemohli a tak jsme tam behali a skakali po lese az najednou Eurostar95 uvidel starej pareze tak na nej vylezl a chtel ho rozkopat a najednou tam byla finalka :-D
  • 0

#40 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 13:47

To Dabi: Jestli myslíš Trháky, přiznávám pak už jsem neměl čas to dopočítávat, tak jsem se Tě jako autora zeptal a Ty jsi mi ty souřadnice dal!!! Jestli myslíš Hřbitovy...mám tam FTF, byla to tradička v době mého nálezu a když si ji změnil na Multi a já se Tě na to půl roku potom zeptal ze zvědavosti, kam si dal finálku, tak to je určitě obšlehnutí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama