Přejít na obsah


Fotka

J2ME + BT GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2005 - 22:50

Jelikoz se mi podarilo poridit si telefon kterej uz zvlada MIDP2, tedy pristup Javy na BT, hledal jsem nejakej program na komunikaci s BT GPS. Nasel jsem zatim jen wayfinder, ale tam je problem s tim ze musite pripojenej na server, kde jsou mapy, coz neni zrovna idealni.
Pak jsem nasel soft jmenem SPOT: http://www.skylab-mo...oducts/spot.php
ale nevim jak ho rozchodit :( muzete ho nekdo zkusit? jestli vubec funguje? nebo jestli to je mym telefonem:(
vypada ze by mohl byt dost pouzitelny, pokud bude chodit.
nebo vite nekdo o necem jinym jeste?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2005 - 0:01

....? nebo jestli to je mym telefonem:(
vypada ze by mohl byt dost pouzitelny, pokud bude chodit.
nebo vite nekdo o necem jinym jeste?

Jaký máš telefon? Naše firma se věnuje vývoji pro J2ME, máme poměrně zajímavou aplikaci pro práci s GPS (nicméně specializovanou - pro normálního člověka nahovno), a tak jsem s tím dost experimentoval. _Hodně_ telefonů má Bluetooth z Javy dostupný jen velmi omezeně...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2005 - 19:13

Jelikoz se mi podarilo poridit si telefon kterej uz zvlada MIDP2, tedy pristup Javy na BT, hledal jsem nejakej program na komunikaci s BT GPS. Nasel jsem zatim jen wayfinder, ale tam je problem s tim ze musite pripojenej na server, kde jsou mapy, coz neni zrovna idealni.
Pak jsem nasel soft jmenem SPOT: http://www.skylab-mo...oducts/spot.php
ale nevim jak ho rozchodit :( muzete ho nekdo zkusit? jestli vubec funguje? nebo jestli to je mym telefonem:(
vypada ze by mohl byt dost pouzitelny, pokud bude chodit.
nebo vite nekdo o necem jinym jeste?

Ja velmi uspespe pouzivam Javovy program MobiTRACK, sice na 6230i, ale myslim si, ze by ti mohl taky fungovat. Koukni zde:http://www.unteh.com/products/mobitrack/
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2005 - 16:13

Tak jsem na to koukal a mobil musí podporovat JSR-82, což je "Java APi for Bluetooth", tedy komunikaci s Bluetoothem přes Javu.

Třeba Sony Ericcson K700i toto API bohužel nepodporuje - tento telefon vlastním :-(. Sony Ericsson K750i toto API podporuje - takže začnu uvažovat o upgradu :-).

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2005 - 13:10

Zkousel jste nekdo Siemens S65?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2005 - 0:31

SE 750i
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2005 - 13:40

diky za odkaz, ale bohuzel o moji GPS ten soft prohlasil is_not_reachable :( takze ho ani nevyzkousim
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2005 - 15:45

Ja velmi uspespe pouzivam Javovy program MobiTRACK, sice na 6230i, ale myslim si, ze by ti mohl taky fungovat.
Koukni zde:
http://www.unteh.com...ucts/mobitrack/

Coze, rozumim tomu dobre? To si muzu vyrobit ze svyho mobilu GPS ;-) Jaky mas GPS k ty Nokii?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2005 - 16:38

Ja velmi uspespe pouzivam Javovy program MobiTRACK, sice na 6230i, ale myslim si, ze by ti mohl taky fungovat.
Koukni zde:
http://www.unteh.com...ucts/mobitrack/

Tak jsem si tedy pujcil od znameho BT GPS Navibe, nainstaloval na N6230i MobiTrack Demo. Vse vypada ok, jen ten program toho moc neumi, ale to bude asi tim Demo.
Presnost mi to ukazuje 1.7 apod. a to ve meste nekeca takhle nahodou?
A pak je trochu neprijemne zhasinani displeje mobilu, to vadi hlavne v aute.
Mas ten program koupeny? A jake s nim mas zkusenosti opravdu funguje jako std GPS? Routes, Waypoints, Tracks, rychlosti, casy, prosle vzdalenosti apod. a nahravani z a do PC nebo jen pres inet? A co mapy?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2005 - 11:26

Ja velmi uspespe pouzivam Javovy program MobiTRACK, sice na 6230i, ale myslim si, ze by ti mohl taky fungovat.
Koukni zde:
http://www.unteh.com/products/mobitrack/



Ahoj muzes mi poslat par bližších info ohledně Mobi tracku?Mam k750kju a rad bych si ho pořídil..Jak je to s
použitím vlastních map?..Díky za odpověď..Stan. Mail:brnoboys@seznam.cz
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2006 - 9:38

Ja velmi uspespe pouzivam Javovy program MobiTRACK, sice na 6230i, ale myslim si, ze by ti mohl taky fungovat.
Koukni zde:
http://www.unteh.com...ucts/mobitrack/

Zdravím, už jsem si Mobi TrackPRO pořídil a pracuje super.Normálně to chodí super ukazuje to pořád souřadnice ,vzdálenosti,rychlosti ,azimut a projetou trasu..Jen se mi nedaří rozchodit vlastní mapy...Mám K750i,uložím mapy na pam.kartu.(mapy+kalibrační gmi soubory).Pak si je nahraji při spuštěným programu,ale nevidím na ní svoji aktuální pozici.Podle mě by se pak měly objevit v menu "select map".Já tam ale mám pořád jen tu "world map"Zatím nevím,kde dělám chybu.Nemůžeš mi prosím poradit,kde dělám chybu..Díky S.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2005 - 9:27

Tak jsem na to koukal a mobil musí podporovat JSR-82, což je "Java APi for Bluetooth", tedy komunikaci s Bluetoothem přes Javu.

Třeba Sony Ericcson K700i toto API bohužel nepodporuje - tento telefon vlastním :-(. Sony Ericsson K750i toto API podporuje - takže začnu uvažovat o upgradu :-).

Presne tak, ten muj to podporuje a proto je to bez problemu
http://www.club-java...kia&model=6230i
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2005 - 10:08

Tak jsem na to koukal a mobil musí podporovat JSR-82, což je Java APi for Bluetooth
...
takže začnu uvažovat o upgradu :-).

při našem vývoji pro J2ME jsme dospěli k tomu, že správný telefon pro podobné aplikace je Siemens M75 - má asi nejlepší implementaci Javy (oproti Nokiím umí bez problému z Javy i fotit, oproti většině má Java bezproblémový přístup k filesystému, správně funguje GPRS i Bluetooth) a kromě toho má "outdoor" provedení.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2005 - 17:37

tak omluva, uz to jelo, stacilo jen nastavit rychle spojeni s GPS, tedy bez inicializace a uz to slapalo,akorat se GPS pripojila jen jednou, zjistila udaje a odpojila se, to by nebylo spatny kdyzby to po nejaky dobe opakovala, ale ona se bohuzel nepripojila do te doby nez jsem ji to zase po spouste klikani v menu prikazal, i kdyz nevim jestli to neni omezeni demo verze, kazdopadne ta obrazovka na navigaci mi ukazala nejak smer ale moc moudry jsem z toho nebyl
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2005 - 17:41

Coze, rozumim tomu dobre? To si muzu vyrobit ze svyho mobilu GPS ;-) Jaky mas GPS k ty Nokii?

jj muzes mit navigacni obrazovku podobnou co mas na PDA mit na mobilu, i kdyz zatim to nechodi tak jak by melo :(
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2005 - 11:30

Coze, rozumim tomu dobre? To si muzu vyrobit ze svyho mobilu GPS ;-) Jaky mas GPS k ty Nokii?

Mam iTec339 a normalne me to funguje. Stejne jako na PDA.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2005 - 10:21

při našem vývoji pro J2ME jsme dospěli k tomu, že správný telefon pro podobné aplikace je Siemens M75 - má asi nejlepší implementaci Javy (oproti Nokiím umí bez problému z Javy i fotit, oproti většině má Java bezproblémový přístup k filesystému, správně funguje GPRS i Bluetooth) a kromě toho má "outdoor" provedení.

Jde ale take o bezpecnost. Navic si nedokazu prestavit aplikaci, ktera by mela proc z javy fotit...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2005 - 17:32

Mam plnou verzi, ale vubec to nepouzivam. Ono proc taky, kdyz mam VGA PDA, to bych musel byt blazen.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2005 - 11:45

Ahoj muzes mi poslat par bližších info ohledně Mobi tracku?Mam k750kju a rad bych si ho pořídil..Jak je to s
použitím vlastních map?..Díky za odpověď..Stan. Mail:brnoboys@seznam.cz

sice nejsem ten kteryho jsi se ptal, ale odpovim, protoze jsem to na SE D750i(to same co K750i) zkousel a vysledek pramaly, je to na komunikaci s GPS asi moc pomale, protoze jak ten mobitrack tak Spot se pripoji vzdy jen jednou, reknou mi souradnice, ale zadna navigace se dal nekonala :( ale vyzkousejte a pokud se to povede rozchodit uvital bych navod :)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2005 - 17:59

jj muzes mit navigacni obrazovku podobnou co mas na PDA mit na mobilu, i kdyz zatim to nechodi tak jak by melo :(

Co je za problem? Ja uz byl natesen.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama