Přejít na obsah


Fotka

Hromadná archivace??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:40

Je nějak možný více pixlám najendou změnit status na archived? Teď jsem to vyřešil, že všechny co se mě od novýho roku neaktualizovaly, tak jsem je smazal, ale to se mě moc nelíbí. Radši bych jim ten status archived změnil..dělat 600 cachí po jednom, je celkem zdlouhavé.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 11:59

V nabídce Databázové nástroje je možnost archivovat keše starší než... a pak uložit do nějakého seznamu či co. Takže hromadně archivovat jde (předpokládám že ta volba nastavuje atribut archived a ne že maže z databáze, jelikož to tu už Haluma psal, že mazat je špatně). Co ale dělá to další na té záložce netuším. Osobně by se mi to líbilo tak, jak je to v GSAKu, kdy se archivované keše přesouvají do samostatné databáze, kde jsou uloženy pro případnou potřebu s nima pracovat a zbytečně nepřekáží v hlavní databázi. ..
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 12:38

sobikovi napsal/a:
V nabídce Databázové nástroje je možnost archivovat keše starší než... a pak uložit do nějakého seznamu či co. Takže hromadně archivovat jde (předpokládám že ta volba nastavuje atribut archived a ne že maže z databáze, jelikož to tu už Haluma psal, že mazat je špatně).


ANo, takto se hromadne nastavuje stav 'archivovano'.

sobikovi napsal/a:
Co ale dělá to další na té záložce netuším. Osobně by se mi to líbilo tak, jak je to v GSAKu, kdy se archivované keše přesouvají do samostatné databáze, kde jsou uloženy pro případnou potřebu s nima pracovat a zbytečně nepřekáží v hlavní databázi. ..


Tak tohle nikdy jako GSAk delat nebudu, protoze davat achivovane kese do zvlastni databaze mi prijde, s prominutim, jako hovadina.

Kdyz hledas nejakou kesku a netusis, v jakem je stavu, tak kvuli tomu prohledavas dve databaze? (ostrou, a archivovanou?) K cemu je uzitecne mit archivovane zvlast? Ja vidim jen a jen nevyhody.
  • 0

#4 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 12:43

GSAK nedává archivované kešky do zvláštní databáze (pokud to tedy neuděláš ručně), keš má nastavený atribut archived a její název (nebo GC kód)? je škrtnutý, takže je to rovnou hezky vidět
  • 0

#5 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 12:52

Tak tohle nikdy jako GSAk delat nebudu, protoze davat achivovane kese do zvlastni databaze mi prijde, s prominutim, jako hovadina.

Kdyz hledas nejakou kesku a netusis, v jakem je stavu, tak kvuli tomu prohledavas dve databaze? (ostrou, a archivovanou?) K cemu je uzitecne mit archivovane zvlast? Ja vidim jen a jen nevyhody


Takhle to ale GSAK automaticky nedela :) - pokud se uzivatel nerozhodne to delat rucne, nebo pomoci nejakeho makra.

Archivovana kes se da na status Archived nastavit nekolika zpusoby:
1) Klavesou F3 pro jednotlive kese
2) Waypoint - Status Check (pro jednotlive kese)
3) Database - Global Replace - Available Status (pro vybrane kese ve filtru)
4) Makro RefreshGPXAll (pro vybrane kese ve filtru se stahne GPX i s Archived statutem)
5) Manualnim stazenim GPX ze stranek GC.COM

EDIT 1: rsc_cz byl rychlejsi
EDIT 2: neuvedomil jsem si, ze jsem ve vlakne GeoGetu. Omlouvam se, ze jsem se tak rozepsal :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 13:18

Takze to GSAK dela stejne jako GEoget. ;) (S tim, ze Geoget navic umi oznacit jako archivovane cokoliv, co nebylo od urceneho data aktualizovane...)
  • 0

#7 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 13:39

Funkci geogetu, kdy archivuji keše neaktualizované od určitého data používám, má to ale jeden háček. Jak keše přibývají, tak se do limitu 500 keší vejde stále menší oblast okolo mých HC, ty keše na okraji přestávají být aktualizovány a geoget je označuje jako archivované. Rešením by bylo vyloučit z PQ odlovené keše a oblast se bude zvětšovat (lovíme rychleji než keše přibývají), ale zase chci mít info i o odlovených keších. Máte nějaký nápad, jak z toho ven?
  • 0

#8 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 14:33

rodinka veverek napsal/a:
Funkci geogetu, kdy archivuji keše neaktualizované od určitého data používám, má to ale jeden háček. Jak keše přibývají, tak se do limitu 500 keší vejde stále menší oblast okolo mých HC, ty keše na okraji přestávají být aktualizovány a geoget je označuje jako archivované.
Rešením by bylo vyloučit z PQ odlovené keše a oblast se bude zvětšovat (lovíme rychleji než keše přibývají), ale zase chci mít info i o odlovených keších.
Máte nějaký nápad, jak z toho ven?


No jasně, stahuj si PQ, ve kterých si zaškrtni pouze nenalezené a jednou týdně si stáhni MyFinds. Při nálezech nad 500 keší ušetříš jedno a víc PQ, protože Myfinds se do denního limitu 5PQ nezapočítává :D
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 14:41

Nemusis to tahat v ramci jednoho PQ, tech PQ muzes tahat preci vicero najednou. Idealni je udelat si PQ tak, aby pokryvalo oblast, kterou potrebujes. A kdyz je tam preslimitni pocet kesi, tak to rozsekat do vice PQ podle data zalozeni kesi. Princip je zrejmy, kdyz se podivas na to, jak jsou delane PQ na stazeni cele republiky. Stejny princip lze aplikovat na libovolne uzemi. ;) Pochopitelne nejlepsi a nejjednodussi by bylo, kdyby GroundSpeak umel generovat PQ na archivovane/zalozene/zmenene kese v poslednich X dnech, ale toho se asi nikdy nedockame.
  • 0

#10 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 16:44

Ahojky. Chtel bych pozadat o radu. V geogetu mam databazi PQ cele CR a jednou tydne mam vygenerovane PQ v okoli domacich souradnic do vzdalenosti 60 km. problem je v tom, ze v teto vzdalenosti jsou zahrnuty i kesky sousedniho Rakouska, které ale v databazi mít nechci. Kdyz naimportuju tato domaci PQ do geogetu, dam zobrazit, a ty rakouske vymazu a pak dám ulozit, po znova nacteni cele databaza se rakouske kesky objevi v databazi cele CR. Verim ze je to jen problem meti zidli a klavesnici, ale muze nekdo poradit co udelat aby se ty rakouske kesky do databaze nedostaly? Dekuji.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:01

1. Patrne delas neco uplne jineho, nez si myslis. jak to mazes? A co vlastne ukladas? pokud smazes neco z databaze, tak se to smaze ihned, nic se pak uz nijak neuklada. Obavam se, ze mazes jenze zobrazeneho seznamu a ukladas prave a jen ten zobrazeny seznam.. ne data v databazi! 2. Neni zbytecne se kazdy tyden snazit smazat neco, co se tim tam za tyden zse dostane zpet s dalsim tahanim dat? Ja byt tebou, tak na mazani kaslu, a nastavim si defaultni filtr tak, aby filtroval podle statu, cimz ty rakouske neuvidis. ;)
  • 0

#12 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:17

ad1. delam to jak popisujes, a az ted jsem si uvedomil co vlastne delam. ad2. temi PQ okolo domacich souradnic jsem si aktualizoval kesky pred vikendem. Diky za pomoc.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#13 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:28

V PQ zaškrtni i položku Countries a najdi v ní Czech Republic, pak se ti v tom PQ rakouské kešky stahovat nebudou (ano, jde mít najednou zaškrtnuté "By Coordinates" i "Countries", zkoušel jsem to a funguje mi to)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama