Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#441 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 21:28

Já to mám tak, že mě moc baví dandrovi týpci, s tím, že si pár věcí lehce upravím. Třeba si na louce udělám trsy trávy a v lese si odstraním stromy, protože zelená je prostě les... atd. Takže kdo to chce hned s počátečními problémy tak si může stáhnout třeba tento: http://ulozto.cz/5674405/i00006ab.typ. Je to rozhodně na starších přístrojích koukatelnější než původní verze. Až bude trochu času tak se to prostě dotáhne k dokonalosti.;)
  • 0

#442 GeoVlk

GeoVlk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 21:55

Dain a Olik napsal/a:

GeoVlk napsal/a:
S474N: Spíš bych si tipnul, že ten dobrodinec (což vůbec nemyslím ironicky!), vyšel z Dandovo TYPku, oproti Huntovu je to docela rozdílné, ale hádat se nehodlám, zvášt, když mi to funguje, ještě jednou díky.


jj, psal jsem to v tom druhem vlakne, udelal jsem to narychlo podle dandrova, ktere mirne pozmenene pouzivam (hbovo se mi nelibi skrze ikony, mam radsi takove jednodussi). a pac dana jsem se nedovolal ani nedopsal, abych se dozvedel, jestli mi zkrasli mapu na vikend, tak jsem si to splacnul a muzete si tim ukratit chvili pri cekani na full original dandra ci hb :)


Takže Dain a Olik, díky, teda DÍKY.
  • 0

#443 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 22:34

Tak tak, i já už ho mám v GPSce. Dík.
  • 0

#444 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2010 - 21:34

Dain a Olik napsal/a:
... a pac dana jsem se nedovolal ani nedopsal, abych se dozvedel, jestli mi zkrasli mapu na vikend, tak jsem si to splacnul a muzete si tim ukratit chvili pri cekani na full original dandra ci hb :)

Daine, sorry, pod vodou telefon nezvedám. Už mi letos stačily dva utopený foťáky :| Omlouvám se za pokaženej víkend a posílám narychlo link na týpka k Topo Czech 2010 Pro. Dej vědět o případných přehmatech. Čekám návrhy na vylepšení. Díky ;)
  • 0

#445 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2010 - 21:41

SUPER pane, je to jeste lepsi nez ta narychlo oprava. BTW geocache se zobrazuji pri jake vzdalenosti_
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#446 lasol

lasol

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 9:51

Ahojky Dandro jeden poznatek, ten týpek co jsi narychlo poslal je super, ale zjistil jsem, že kostely ikonky původní se ztratily. Ta původní ikonka se mi osobně líbila víc. Ta cos tam dal je jen takový baňatý křížek B) (můj názor)
  • 0
lasol

#447 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 11:44

lasol napsal/a:
Ahojky Dandro jeden poznatek, ten týpek co jsi narychlo poslal je super, ale zjistil jsem, že kostely ikonky původní se ztratily. Ta původní ikonka se mi osobně líbila víc. Ta cos tam dal je jen takový baňatý křížek B) (můj názor)

Já měl za to, že dělám týpek pro mapu, která by měla na miniaturním displeji GPSr ukázat přehledné maximum informací. Ale vnímám přání a časem asi dojde i na omalovánkovou verzi pro FullHD s true color 32x32 ikonami B) Teď pls reportujte hlavně chyby a přehmaty, protože s novou kompilací mapy mohlo dojít k "překategorizaci" některých ploch, čar a POI. Kdo utopí auto v gépéeskovém parkovišti jen proto, že to ve skutečnosti je bažina, tomu bude ikona kostela plat prtná ;)
  • 0

#448 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 12:01

kde to fláká ten Hunter sakra ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#449 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 20:35

Díky DanDro tvoje Týpky mi vyhovují asi nejvíce ale mám dotaz. Chtěl jsem sem si udělat v Týpku malou úpravu (konkretně o něco silnější pěšiny a nerout. cesty neboť v navigaci na ně lépe vidím) Po uložení a stažení editovaného souboru se mi nevykreslují nekteré plochy. (les, park .....aj) Zjistil jsem dokonce že stačí jenom soubor načíst do editoru nic neupravovat uložit a už je to špatné. Upravy dělám přes online editor Týpků. Dělám něco špatně nebo to děláš v jiném editoru?
  • 0

#450 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2010 - 21:42

Teď jsem to zkoušel na kole a fakt na ty tenký nebylo vidět. Pěšiny a neroutovatelné cesty jsem v týpku pro Oregony rozšířil zpátky na 2 pixely. Jinak k editaci používám TYPViewer 3.4, notepad.exe B) a samozřejmě i ten Mischův, který je minimálně na výměnu ikon a design ploch nejpohodlnější. I teď funguje skvěle jako vždycky :)
  • 0

#451 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 11:53

cau dane, kdyz jsem tak narychlo jezdil mapou po praze - mel bych jeste par drobnych dotazu na olbrimi ikony - ja je zmenit neumim, pac k nim neumim najit cislo - sklenik (napr fata morgana), kongresove centrum (napr palac kultury), golf (napr erpet smichov)
  • 0

#452 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2010 - 12:34

Mám taky jeden poznatek z TÝPKU pro TOPO CZECH 2010 PRO.U výškových bodů se nezobrazuje jejich výška a při najetí kurzorem se neoznačí.
  • 0

#453 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 0:24

cobra 11 napsal/a:
U výškových bodů se nezobrazuje jejich výška a při najetí kurzorem se neoznačí.

Zobrazuje. Viditelná část ikony kamene je ale umístěná v pravém dolním rohu transparentního čtverečku 16x16. Je to schválně kvůli tomu, že výškové body bývají umístěny na věžích kostelů a tudíž mají stejné souřadnice jako jiné ikony. Při zobrazení výškového bodu na kostele se v GPS dvě transparentní ikony v mém týpku zobrazí tak, že ikona kamene bude ležet u paty kostela nebo věže a nikoli uprostřed. Takže stačí najet hrotem špendlíku buď přímo přesně na ikonu kamene nebo mírně vlevo nahoru od něj. Popisek kóty se pak zobrazí.
  • 0

#454 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 0:35

Dain a Olik napsal/a:
... olbrimi ikony - ja je zmenit neumim, pac k nim neumim najit cislo - sklenik (napr fata morgana), kongresove centrum (napr palac kultury), golf (napr erpet smichov)

Díky!

Zelené domečky jsem přejmenoval a zmodral, protože to asi opravdu budou jen vodní mlýny. Kdyby to někdo ale našel jako hájovnu, bude potřeba se zařídit jinak.

golf - 110x0E - vyměněno, polepšeno
kongresove centrum - 111x03 - vyměněno, zmenšeno
sklenik - 10Dx01 - gps ukazuje pro mě až po dlouhé době identifikovatelnou ikonu horské dráhy s titulkem "zábavní park", takže jsem ji vyměnil za ikonu "Dáin s dětmi v zábavním parku" :D

Zajímavé, že ti vadí "hnusná obří ikona" zábavního parku, ale ten slon v zoologické přes půl displeje ne. Tak jsem ti ho tam nechal, snad nebude jak ten v porcelánu... B)

Týpci pro Kolorajdisty, Oreganisty, Vistaře i Šedesátníky a jiné aktualizovány ZDE
  • 0

#455 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 6:59

diky dane. no slon mi opravdu nevadil - pac jsem na nej nenarazil. ted uz mi vadi, diky za vytvoreni problemu :D takze sem s tim cislem slona :P
  • 0

#456 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 7:18

tak mala reklamace, dane. golf asi nebude 110/0e.
  • 0

#457 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 7:23

Ja napriklad objevil nejakou priserne velkou ikonku "Hertz-Millenium Center" v zoomu 200m. K nalezeni napriklad zde: N49 11.370 E16 36.002
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#458 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 8:05

jj, auto s klicem, uz jsem na ne taky sem tam narazil.
  • 0

#459 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 8:30

Dain a Olik napsal/a:
tak mala reklamace, dane. golf asi nebude 110/0e.

sorry náčelníku, je to 10Ex05. takováhle chyba se nám stává maximálně jednou za deset let...;) opraveno.
  • 0

#460 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 8:32

S474N napsal/a:
Ja napriklad objevil nejakou priserne velkou ikonku "Hertz-Millenium Center" v zoomu 200m. K nalezeni napriklad zde: N49 11.370 E16 36.002

auto na klíček je 110x02 autopůjčovna. zmenšeno bez klíčku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama