Přejít na obsah


Fotka

Co si představíte pod atributem přístupné pro kočárek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 16:28

Ahoj, u každé zakládané cache se snažím přemýšlet nad atributem "přístupné pro kočárek". Používám jej tehdy, pokud: * ke kešce vede cesta sjízdná pro běžný kočárek * je možné se s kočárkem dostat na vzdálenost několika metrů od krabičky * od krabičky je místo s kočárkem vidět. Současné splnění těchto podmínek dle mého názoru vyjadřuje reálnou potřebu kačerů/kačerek lovících s miminem v kočárku. Máte na to stejný názor nebo si myslíte, že kočárek se musí dostat přímo vedle cache? Dík za názor lidí s kočárkem...
  • 0

#2 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 16:39

No to je předsi jasné kekeši se dá donést kočárek :D
  • 0
Není hanba mlčet,když není co říct.

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 16:41

Záleží na tom jaká jsou na kočárku namontovaná kolečka. Protože s obyčejnými kolečky která mají malý průměr, bude problém jet třeba po travičce, ale kolečka větší, nebo dokonce nafukovací mohou bez obtíží projet i výrazně horším terénem. Možná by to chtělo, aby Groundspeak upravil atributy pro jednotlivé typy kočárků.
  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 16:45

:) Myslíte, že třeba Týřov je vhodný pro kočárek? A vidíte, i tam ho moji kamarádi dotáhli. "Kde vůle neschází, tam se cesta nachází," říkala Eówyn, když si brala hobita na koně.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:03

Trhac napsal/a:
:) Myslíte, že třeba Týřov je vhodný pro kočárek? A vidíte, i tam ho moji kamarádi dotáhli. "Kde vůle neschází, tam se cesta nachází," říkala Eówyn, když si brala hobita na koně.

To mi připomíná děsně starou historku, kdy jsme z Bojovského údolí tlačili kočárek po kolejích :-) Ale to jako - nic moc. Atribut kočárek bych viděl v případě, že se dá s takovým běžným kočárkem dojet po dobré cestě ke kešce na vzdálenost tak 2-3 metry. V opačném případě bych ho tam nedával, protože by pozbyl smyslu (dá se s ním dostat totiž skoro kamkoli, ale není to běžná jízda po asfaltce). Takže vlastně souhlas s aha ve všech bodech.
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:10

ono je otazka, co znamena videt na kocarek - z vrcholku dvacetimetrove skaly? :D ze vzdalenosti 100 metru? ja to beru tak, ze by to mělo byt maximalne par metru od kocarku. videt na nej do "dalky" mi nestaci. a ono taky pokud zrovna nemate kojence, co mu staci chrnet, tak tomu rocnimu-dvourocnimu mrneti, se asi libit nebude, ze mu nekam zdrhate :D
  • 0

#7 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:14

všichni špatně! ;) Znamená to, že když mimino držící GPS a navigující doleva, doprava, doprava, rovně, za 20m brzdi, musí to mimino umět kešku svépomocně vyzvednout z kabiny kočárku. To je jasná analogie: když vezmu atribut "wheelcars possible", taky je tam nakreslené přibližovadlo a osádka přibližovadla musí svépomocně vyzvednout, zalogovat a vrátit. Čili situace je nad slunce jasná.... :)
  • 0

#8 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:17

My jsme kdysi dávno vyjeli kočárkem i na Kopec soli:D (to tam ale ještě nebyla keš). A ani moc velká kolečka neměl:D Atribut bychom dávali, jestliže jde dojet s kočárkem opravdu až ke keši, nebo na jeho viditelnost se vzdáleností tak 20m a bez výškového převýšení.
  • 0

#9 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:29

já osobně bych bych řekl že nenechám dítě (kočárek) dále jak do deseti metru od keše potom bych řekl že keška by měla mít atribut. jinak já jsem jsem z kočárkem i brodil potokem :D a vždy ho i donesu kam je potřeba tak že pro mě zase atributy až tak duležité nejsou.:D
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#10 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:33

Chápu to tak, že s kočárkem je možné zajet tak blízko, že hledající a logující kačer neztratí nad kočárkem a miminem kontrolu. Takže je ho možné bezpečně odstavit, a pokud je potřeba, tak k němu během několika málo sekund dojít/doběhnout. Pokud to chceš v metrech, tak dejme tomu do 10.
  • 0

#11 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 17:57

my ted byli ve sprasove rokli v zemechach GC1JNTA s kocarkem, autor podle me spravne kocarek do ikonek nezaradil, ale dojet, donosit, se tam s nim dalo, ale v jednom by to neslo, teda slo, ale ne tak snadno, proste manzelka by to nedala... takze za nas kocarek: pristup ke kesi po ceste (asfaltka, polnacka, lesnacka) na cca 5 - 10 m s kocarkem, blize pripadne bez nej, od kese prima viditelnost na kocarek !!! (aby nebyl zakrytej nekde za zatackou napr.), musi se tam s nim dat dojet v jednom, tedy neni potreba prenaset pres prekazky, teren pro jizdu takovy, aby to slo bez extremni namahy zvladnout (co se tyce vyberu kolecek, asi by mela rozhodovat keserova uvazlivost, tedy s prihlednutim na to, jestli je kes ve meste - asfaltky, nebo v prirode - polnacky, lesnacky. je fakt, ze s golfakem na tenkych koleckach se jezdi jinak, nez s velkym kocarem na nafukovacich "bantamech" B-)...
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#12 KrikyTeam

KrikyTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 18:17

90% keší máme odloveno skočárkem nebo alespoň s vozíkem za kolo (což je v podstatě lepší terénní kočárek), obecně uplatňujeme, kam se dostane kolo, tam dojedeme s kočárem taky :). Ale jinak mi stačí, když se dostanu po slušné cestě s kočárem dostatečně blízko, což u mimina bylo cca 15 m a tak, aby kočár byl vidět, u batolete je to už horší, tam se vzdálenost zkrátila na cca 5 m:(, jinak řve jak pominuté..
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 18:42

Ano, tak jak to píšeš. Prostě dojedu ke keši s kočárkem a pohodlně keš vyzvednu...
  • 0

#14 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 18:57

Poslednich 5 mesicu jezdime temer vzdy a vsude s kocarkem. Jelikoz ale jezdime vzdy 2+1 tak pokud se nedostanem ke kesce vsichni, tak Peta s malym Lubikem juniorem na me pocka a ja zaloguju.Ale to je jen vyjimecne, vetsinou kocar dovalime az ke kesce (cestou necestou, polem nepolem :) ).Nekdy je to opravdu sranda, treba jako na kesce Skalni jehla.Kdyz jsem se dival do fotomapy, tak to vypadalo, ze tam je celkem pekna polni cesta, jeeeenze po desti ta cesta byla pro kocar nesjizdna, po poli to nejdriv slo, ale pak se kolecka zacaly nabalovat az to vypadalo jak kdyz mame kola od auta a ne od kocaru.
Na kesce Draha martincu to byla taky sranda: Vložený obrázek
Nekdy je to zahul :-) ale da se to zvladnout. Ze bude spinavy kocar - no a co, tak se potom umeje, to neresime, hlavne, ze zalogujem :-) a prckovi prochazka v prirode jen prospeje.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#15 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 20:19

Jsem se v tom minulem prispevku nejak rozepsal a uplne jsem zapomel odpovedet na tu otazku. Ja bych daval atribut opravdu jen kdyz bude jistota, ze se tam da kocarem opravdu zajet (nebo aspon do tech 20m), treba takova polni cesta je velmi zradna (jak jsem se mel moznost presvedcit).
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#16 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 20:43

Konečně pořádné téma, čekáme už třetí dítě a hledáme od prvního. Hledání s kočárkem bereme jako výzvu, takže s hlubokým Vinařická hora (Inside Volcano) a se sporťákem letos Milešovka (plus druhý prcek v krosničce na zádech). Viděl bych to na deset procent, kde se nedalo dobýt s kočárkem. Ale jsme prý extrémisti, proto si myslím, že navržená kritéria jsou subjektivní.
  • 0

#17 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2009 - 21:22

Taky jsme vetsinu nasich kesi odlovili s kocarkem. V podstate se da kocar dovlect temer vsude, ale uz je to treba fakt hodne narocny nebo v jednom neproveditelny. No, a pokud to na kocar neni, tak drive satek s ted krosna to jisti :). Takze - souhlas s M a r c e l e m, ale i s aha. Taky to tak chapeme.
  • 0

#18 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 6:59

S kočárkem lovím a souhlasím s aha. doplnila bych ještě bod 4 a 5 (stejně jako kolegové) - kočárek se tam dostane po vlastních kolečkách = není třeba ho přenášet. - mezi odstaveným kočárkem a keší není žádná bariéra, která by bránila snadnému návratu ke kočárku v případě potřeby (silnice, železnice, potok, velké převýšení...) Vzdálenost mezi odstaveným kočárkem a keší je individuální a záleží na mnoha faktorech, jako je věk dítěte, místo uložení keše, zamudlenost, terén... Takže psát jestli to má být 5 nebo 20 m je blbost. Na mudloprázdné louce ho klidně můžu odstavit doprostřed a hledat keš v okruhu i 200 m, ve městě bych ho ráda měla na dosah.;)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#19 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 9:20

Dain a Olik napsal/a:
.....rocnimu-dvourocnimu mrneti, se asi libit nebude, ze mu nekam zdrhate :D

Tak takový mrně, už mám raději v krosně. V kočárku by už mi nevydržel. Takže se dají už zvládnout některé i 4* :D. Atribut kočárek jsem vždy považoval tak, že na dítě vidím a slyším ho, abych mohl u něj rychle být.
Jinak, zvrhlo se to do názorů, tedy odsouvám z poradny
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#20 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 16:39

ad kocarky. my mame treba kesku landecka prochazka, kterou jsme celou projeli aktualne s kocarkem. kazdopadne atribut pro kocarky bych tam nezaradil, protoze jsou to sice cyklo cesty lesem, ale nemuzu tusit s jakym kocarkem se tam kdo vyda. navic posledni cast je treba par metru kocar prenest (pres strom) nebo se vratit asi 2km. my mame terenni kocarek a vicemene neni problem dojet kamkoliv, prejet padle stromy atd :) Spis nechapu, co mysli autori atributem kocarek, kdyz celkova trasa vede po vedlejsich silnicich pro auta, meri pres 5km a je to spis takova cyklo trasa. takovymi keskami "pro kocarek" jsem se nechal uz parkrat napalit a pro kocarek ani nas to moc nebylo. Takze je to spis na citlivosti autora, zda tam podobny atribut uvede. nekteri na atributy dlabou, ale jini se podle nich vcelku ridi a pak jsou prekvapeni...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama