Přejít na obsah


Fotka

Kdy muzu smazat log na me kesi?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
42 odpovědí na toto téma

#21 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2009 - 9:57

Kryptovaný log si může každý odkryptovat, stejně jako hint. Takže kryptování se hodí jen tam, kde je vyzrazován hint. Jeden log mně vyzradil celou pointu u naší keše GC1DTX4. Aby nebyla pointa vyzrazena, keš nemá ani hint. Naštěstí jsem zrovna seděl u komplu, když to přišlo, okamžitě odepsal autorovi logu a do deseti minut byla sjednána náprava. Byl jsem tehdy rozhodnut, že když nebude do hodiny log opraven, smažu ho. Myslím, že to s tím mazáním logů není dobře vymyšleno. Jako vlastník keše bych spíš uvítal volbu "skrýt log". Takový log by viděl jen autor logu a autor keše a ostatní ne. Přitom by mně systém zobrazil políčko, do kterého bych mohl napsat důvod, proč log skrývám. Pak by autor keše a logu si mohli vše vyjasnit. Teprve, pokud by nedošlo ke shodě, zasáhl by reviwer, log by buď smazal nebo by ho naopak odkryl a znemožnil vlastníkovi keše log skrýt.
  • 0

#22 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 9:16

Veverky maji dobry napad na system. Jen si myslim, ze pres groundspeak nejede vlak. Muzes jim zkusit napsat, ale i na dulezitejsi veci jako chybne kodovani cestiny v listingu, nemaji cas a maji to v dlouhodobych planech.
  • 0

#23 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:42

Pro veverky: to ale tak opravdu funguje :). Každé "smazání" logu ve skutečnosti není smazání z databáze, ale jeho skrytí všem kromě administrátorů a reviewerů - aneb log je archivován podobně jako keš, v systému je dál a reviewer ho může editovat či obnovit (restore). Čili pokud nějaký autor smaže log ukvapeně, lze se na nás obrátit za účelem jeho oživení. To se ostatně poslední dobou po zrušení povinných ALR podmínek děje dost často, kdy owner neznalý nových pravidel maže logy ALR nesplňující, kačeři co ten log napsali si nám pak oprávněně stěžují, log my pak obnovíme a autory o nové verzi pravidel informujeme. Čili ano, logy jsou "mazáním" skrývány a my vše vidíme :)
  • 0

#24 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 8:51

TrainTour Reviewer napsal/a:
...Pokud by však bylo přiložené spoiler foto (kód TB, přímé místo keše), které by autor logu na výzvu autora keše nechtěl smazat (a foto by tak stále bylo v galerii listingu), asi by smazání logu bylo namístě jednoduše proto, že autor nemá jinou možnost (text lze zakryptovat, obrázek ne). Pak ale stačí napsat kačerovi, že si může log znovu zapsat bez spoiler fota, tj.že smazání bylo kvůli nápovědnému fotu - každý by to jistě pochopil a nebyl by to problém, jelikož autor keše by nebránil zalogovat kačerovi found, jen by se bránil spoiler fotu, když by ho kačer na výzvu neodstranil z logu sám...


byl bych rad, kdyby tuto skutecnost respektovali vsichni revieweri;)
nechce se mi verit, ze nechapou vsechny mozne duvody, pri kterych je nektere Found logy nutne docasne smazat.

prvonalezce na GC12A0Z samou radosti prilozil autoportret s pixlou, na niz byly jasne citelne souradnice. obtiznost 5/4.5, na watchlistu 20 lidi.... co ted ?
je mi jasny, ze si to primarne neuvedomil, a stat se to muze komukoli. tehdy nastesti zareagoval velmi promptne a nevhodny obrazek smazal. ale muze nastat pripad, ze nezareaguje. pak nezbyde nic jineho, nez takovy log smazat vcetne obrazku, a pozdeji opet zalogovat.

spoilerovani v lozich je kapitola sama pro sebe a i tady hrnicek obcas pretece. takze v extremnich pripadech musi mit autor pravo nevhodny log smazat. resp. on ho ma, tlacitko delete lze pouzit u kazdeho logu, jen je treba se nebat ho pouzit. a proto me zarazi obecne intervence revieweru, ze autor nema zadne pravo smazat found log nekomu, kdo je zapsan v logovaci knizce. to se mi nelibi:@
  • 0

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:16

S mojí novou 3/4 se stalo totéž a celý vtip by byl díky jedné fotce fuč. Ale FTFkář reagoval okamžitě a návodné foto smazal...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:46

AgentJ napsal/a:
byl bych rad, kdyby tuto skutecnost respektovali vsichni revieweri;)
nechce se mi verit, ze nechapou vsechny mozne duvody, pri kterych je nektere Found logy nutne docasne smazat...

...jen je treba se nebat ho pouzit. a proto me zarazi obecne intervence revieweru, ze autor nema zadne pravo smazat found log nekomu, kdo je zapsan v logovaci knizce. to se mi nelibi:@


Já jsem myslel, že diskutovat hodláš jen s tím, koho znáš? ;) I když toto vlastně není diskuze, že? :D
Tedy - pokud již cituješ kolegu TTR, udělej to pořádně, trochu ti tam vypadla pasáž o tom, že k zamezení spoilerů je určena funkce zašifrování - tedy to samé, co jsem ti psal já. Mazat log proto nejde primárně jen z důvodu, že obsahuje nějaké návodné informace, jak jsi to měl ve svém listingu napsané ty.
Ano, pokud by cacher přiložil k logu návodné foto, pak by zašifrování textu nepomohlo, proto v tomto jediném případě by se dalo o smazání celého logu uvažovat - ale až opět poté, co nejprve cachera na tuto skutečnost upozorníš a on na to v přiměřené době nezareaguje!
Mazat ihned jakékoliv návodné logy, jak jsi to měl napsané v listingu, nelze a za tím si stojím - což je naprosto v souladu s tím, co tu psal TTR.
  • 0

#27 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:47

Trhac napsal/a:
S mojí novou 3/4 se stalo totéž a celý vtip by byl díky jedné fotce fuč. Ale FTFkář reagoval okamžitě a návodné foto smazal...


A nebylo by v tom případě lepší mít právo edit logu ?? Tzn. případně nevhodné části upravit ".......censored.........." případně odstranit dotyčnout nepatřičnou fotku ??
  • 0

#28 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:13

Take bych byl pro, abychom jako owneri meli moznost logy Editovat - tj. odstranit nepatricne informace, vulgarity atd. To zasifrovani asi neni moc platne - kazdy si to kliknutim rozsifruje. Neco jineho by bylo, kdyby ten log nesel rozsifrovat nikomu mimo autora, ownera a administratora. Pak by to bylo reseni.
  • 0

#29 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:33

DarkLord Reviewer napsal/a:
Tedy - pokud již cituješ kolegu TTR, udělej to pořádně, trochu ti tam vypadla pasáž o tom, že k zamezení spoilerů je určena funkce zašifrování - tedy to samé, co jsem ti psal já. Mazat log proto nejde primárně jen proto, že obsahuje nějaké návodné informace, jak jsi to měl ve svém listingu napsané.
Ano, pokud by cacher přiložil k logu návodné foto, pak by zašifrování textu nepomohlo, proto v tomto jediném případě by se dalo o smazání celého logu uvažovat - ale až opět poté, co nejprve cachera na tuto skutečnost upozorníš a on na to v přiměřené době nezareaguje!
Mazat proto ihned jakékoliv návodné logy, jak jsi to měl napsané v listingu, nelze a za tím si stojím - což je naprosto v souladu s tím, co tu psal TTR.


ale ja mluvim o docasnem smazani, ne o definitivnim. zkratka jde jen o to, takovy log na nejaky cas uplne skryt. zasifrovani ? mozna, ale kazdej chytrejsi kacer potvrdi, ze u slozitejsich ukrytu muzes po 50 nalezech snizovat obtiznost o pul bodu, pac prave proflaknute logy kouzlo skryse postupne prozrazuji. mluvim ted o tradickach. u multin s puvodne neznamou trasou je to jeste horsi:(

zaverem, miminka mi nevadej :D logy bezduvodne nemazu B)
jen se snazim zachovat latku po celou dobu zivotnosti pokladu ve stejne vysi jako ji meli prvonalezci. snad je to pochopitelne;)

myslim, ze obecne jsme v souladu;) jen je tam ta hloupa bariera anonymity...ta pak kazdou debatu srazi na videohovor hluchyho se slepym:|
  • 0

#30 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:35

Já myslím, že chcete trochu cachery hlídat jak malé děti :D Samozřejmě, každý si to může rozšifrovat, ale nikdo, kdo se nechce připravit o překvapení, to neudělá. Ti, co naopak hledají cesty, jak by si vše maximálně zjednodušili, ať už tím, že na pětkový terén najdou někoho, kdo za ně vyleze na skálu a podá jim krabičku, či nečím jiným, si tu cestu stejně najdou i bez toho, že budou mít možnost si dešifrovat log. Já, když vidím, že je v logu část a nebo celý log zašifrovaný, vím, že jej nemám číst, protože bych se dozvěděl něco, co zatím nemám. A na druhou stranu, párkrát mně v bezvýchodné situaci pomohlo, že jsem si v terénu otevřel listing a log si dešifroval.
  • 0

#31 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 12:09

Sutech napsal/a:
Já, když vidím, že je v logu část a nebo celý log zašifrovaný, vím, že jej nemám číst, protože bych se dozvěděl něco, co zatím nemám. A na druhou stranu, párkrát mně v bezvýchodné situaci pomohlo, že jsem si v terénu otevřel listing a log si dešifroval.



Jo, taky jsem nad tímto lehce filozoficky uvažoval, jestli číst listingy, vč hintu, jestli prostudovat i všechny logy, jestli si to tisknout.

Nakonec (a každý si to udělal po svém a tak je to správně) jsem se rozhodl, že listing přečtu včetně hintu, který si pak musím pamatovat (a někdy zajímavě špatně = ale našli jsme to) a přečtu si posledních 5 logů (těch delších), ale nebudu nic si tisknout, ani v terénu přístup k dodatečným.

A to protože jsem ve sbírání kešek "začátečník" a protože tam jezdím s geosvištaty, až budeme zkušenější, přestaneme číst prvně logy, následně hinty a budeme se snažit opravdu to dokázat sami bez pomoci.
Teď bych, ale nenajitím mohl pokazit radost geosvištům.
  • 0

#32 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 12:15

werg napsal/a:
Take bych byl pro, abychom jako owneri meli moznost logy Editovat - tj. odstranit nepatricne informace, vulgarity atd. To zasifrovani asi neni moc platne - kazdy si to kliknutim rozsifruje. Neco jineho by bylo, kdyby ten log nesel rozsifrovat nikomu mimo autora, ownera a administratora. Pak by to bylo reseni.


jako owner kese nechci nikomu editovat log! to bych si fakt nedovolil. jediny edit bych videl ve smazani pripojene fotky (ukazuje napr. cislo TB, coz se deje casto). Jinak jsem pro moznost mazani s upozornenim (coz GC posila autorovi kese) a moznosti napravy. smazani je posledni krok, ale snad to neni vyhlaseni valky. nekdy holt clovek napise vic nez by mel a toto posouzeni prislusi autorovi kese. vzdy je moznost zapsat found it znovu bez techto napovidajicich indicii.
  • 0

#33 the.weasel

the.weasel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 13:31

onovy napsal/a:
MOC prosim - ne jen tebe :) Kontaktujte autory logu predtim nez je smazete, tim ze nekomu smazete log uprostred celodenniho ci vikendoveho kombajnu posunete poradi kesi, ze ktereho se generuje statistika a pak clovek budto musi kontaktovat reviewera aby log vratil, nebo vsechno logoval rucne znova. Uz proste nejde zalogovat 'doprostred'.
Apeluji tedy jeste jednou, piste prosim nejdriv private message, dejte chvili cas na vyreseni (zakryptujte treba log) a az pote pripadne mazte. Postup od TTR mi prijde vice nez vhodny :).
Dekuji.


Tez mam nekolik zkusenosti s vyzrazovanim indicii a vzdy jsme se domluvili, doslo k oprave logu. V poslednim pripade jsem si vsak "vyslouzila" 2 dalsi poznamky v listingu, ktere byly horsi nez puvodni log ... nechala jsem je byt, nebot hovori za vse ... lide jsou ruzni ... s dalsimi novymi logy ty stare zapadnou ...
  • 0

#34 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 22:02

Já osobně si nemyslím, že by bylo dobré, kdybychom mohli jako vlastníci keší editovat logy. To pak bych mohl cenzurovat a opravovat každý zápis, kde někdo napíše něco nehezkého o mé kešce. Nad logy je uživatel varován (i když jen v angličtině), že mohou obsahovat spoilery, tedy něco, co vyzradí pointu. A je každého věc, jestli to bude číst, nebo ne. Myslím, že možnost zakódování je dostatečnou ochranou před rychlým vyzrazením. Pokud se nechci připravit o překvapení, prostě to nebudu dekódovat. Pokud mi to nevadí, tak to udělám. Ani na fotky, které můžou něco vyzrazovat, se nemusím přece dívat. Já občas logy předchozích nálezců používám jako další možnost nápovědy v případě, že jsem v úzkých. I když tam kačeři nepíší obvykle nic moc konkrétního, někdy to stačí k lehkému nasměrování či k ubezpečení, že hledám správně.
  • 0

#35 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 11:22

Pajast napsal/a:
Já osobně si nemyslím, že by bylo dobré, kdybychom mohli jako vlastníci keší editovat logy. To pak bych mohl cenzurovat a opravovat každý zápis, kde někdo napíše něco nehezkého o mé kešce.
Nad logy je uživatel varován (i když jen v angličtině), že mohou obsahovat spoilery, tedy něco, co vyzradí pointu. A je každého věc, jestli to bude číst, nebo ne. Myslím, že možnost zakódování je dostatečnou ochranou před rychlým vyzrazením. Pokud se nechci připravit o překvapení, prostě to nebudu dekódovat. Pokud mi to nevadí, tak to udělám. Ani na fotky, které můžou něco vyzrazovat, se nemusím přece dívat.
Já občas logy předchozích nálezců používám jako další možnost nápovědy v případě, že jsem v úzkých. I když tam kačeři nepíší obvykle nic moc konkrétního, někdy to stačí k lehkému nasměrování či k ubezpečení, že hledám správně.


ano, taky pouzivam logy v pripade nouze k pomoci. ale nejde proste prozrazovat pointy mysterek ci multikesi nebo fotit trackovaci cislo. to jsou mezni pripady, kdy mazu logy a to po upozorneni. u vyzrazenych tb cisel cekam max 24 hodin, pak mazu a kazdy muze lognout znovu a lepe.

by me zajimalo, jak by zasahl reviewer, kdyby se potrefeny huser ozval s tim, ze chce obnovit svuj log a ja nesouhlasil jako autor kese s jeho znenim. snad by byla nejaka domluva a ne striktni dodrzeni toho, ze pokud je zapsan v logbooku, ma pravo na svuj zapis na netu...
  • 0

#36 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 11:56

b7 napsal/a:

ano, taky pouzivam logy v pripade nouze k pomoci. ale nejde proste prozrazovat pointy mysterek ci multikesi nebo fotit trackovaci cislo. to jsou mezni pripady, kdy mazu logy a to po upozorneni. u vyzrazenych tb cisel cekam max 24 hodin, pak mazu a kazdy muze lognout znovu a lepe.


To se samozřejmě nedělá. Určitě bych se ale nejdřív nejdřív snažil s tím, kdo to tam napsal, nějak domluvit. A použil bych zakódování. Razantní bych byl až v případě, že dotyčný by neměl žádnou snahu něco s tím provést. Naštěstí jsem zatím toto řešit nemusel.

Měl jsem samozřejmě na mysli drobnosti, které samy o sobě nic neprozradí, ale mohou člověka "nakopnout", když si neví rady.
  • 0

#37 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 12:12

Pajast napsal/a:

b7 napsal/a:

ano, taky pouzivam logy v pripade nouze k pomoci. ale nejde proste prozrazovat pointy mysterek ci multikesi nebo fotit trackovaci cislo. to jsou mezni pripady, kdy mazu logy a to po upozorneni. u vyzrazenych tb cisel cekam max 24 hodin, pak mazu a kazdy muze lognout znovu a lepe.


To se samozřejmě nedělá. Určitě bych se ale nejdřív nejdřív snažil s tím, kdo to tam napsal, nějak domluvit. A použil bych zakódování. Razantní bych byl až v případě, že dotyčný by neměl žádnou snahu něco s tím provést. Naštěstí jsem zatím toto řešit nemusel.

Měl jsem samozřejmě na mysli drobnosti, které samy o sobě nic neprozradí, ale mohou člověka "nakopnout", když si neví rady.


drobnosti nevadi, to jsem se naucil prechazet. ale fotku nijak proste nezakodujes ani samostatne nesmazes a reakcni doba nekterych kaceru muze byt i v tydnech. takze domluva ano, ale pokud neni odpoved, nemuze se pak autor logu zlobit. na to ma pravo max autor kese, ktery se timto musi zabyvat.
  • 0

#38 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 13:38

b7:

drobnosti nevadi, to jsem se naucil prechazet. ale fotku nijak proste nezakodujes ani samostatne nesmazes a reakcni doba nekterych kaceru muze byt i v tydnech. takze domluva ano, ale pokud neni odpoved, nemuze se pak autor logu zlobit. na to ma pravo max autor kese, ktery se timto musi zabyvat.


To souhlasím. V krajních případech bych taky sáhnul po smazání logu. Dosud jsem však k takovému kroku přistoupit nemusel. :)
  • 0

#39 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 13:44

Pajast napsal/a:

drobnosti nevadi, to jsem se naucil prechazet. ale fotku nijak proste nezakodujes ani samostatne nesmazes a reakcni doba nekterych kaceru muze byt i v tydnech. takze domluva ano, ale pokud neni odpoved, nemuze se pak autor logu zlobit. na to ma pravo max autor kese, ktery se timto musi zabyvat.


To souhlasím. V krajních případech bych taky sáhnul po smazání logu. Dosud jsem však k takovému kroku přistoupit nemusel. :)


ja bohuzel ano, nevim, proc se mi mnozi fotky travelbugu s trackovacima cislama. to je vec, na kterou si davam pozor v prvnim pripade. uz jsem smazal tak 3-4 fotky od ruznych lidi, nekdy i kaceru, co meli neco naloveno. tak nevim.

Logy u kesi vzdy byly upraveny po upozorneni bez problemu, ale mam komunikaci "Velkeho" kacera, ktery mel pres 1000 kesi a nerespektoval prani autora na nevyzrazovani podrobnosti, prave s timto autorem, kde mu vyhrozuje znicenim jeho krabicek a podobne. Hnus... I tohle se bohuzel deje... tusim, ze pan velky kacer nemel v te dobe zalozenou ani jednu kes.
  • 0

#40 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2009 - 13:53

b7 napsal/a:

ja bohuzel ano, nevim, proc se mi mnozi fotky travelbugu s trackovacima cislama. to je vec, na kterou si davam pozor v prvnim pripade. uz jsem smazal tak 3-4 fotky od ruznych lidi, nekdy i kaceru, co meli neco naloveno. tak nevim.

Logy u kesi vzdy byly upraveny po upozorneni bez problemu, ale mam komunikaci "Velkeho" kacera, ktery mel pres 1000 kesi a nerespektoval prani autora na nevyzrazovani podrobnosti, prave s timto autorem, kde mu vyhrozuje znicenim jeho krabicek a podobne. Hnus... I tohle se bohuzel deje... tusim, ze pan velky kacer nemel v te dobe zalozenou ani jednu kes.


Jak se říká, srážka s blbcem je horší než srážka s třídním nepřítelem. Co k tomu říct? B) Geocachingu se může věnovat kdokoliv. A ti lidé jsou samozřejmě různí. To je prostě daň za demokracii a svobodu, ale i tak je dobře, že ji máme.

Taky nechápu, že někdo dá do logu fotku TB i s číslem. Zatím jsem měl v tomto ohledu štěstí. Ještě mi to nikdo neudělal. Tak doufám, že jsem to teď nezakřiknul... :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama