Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin Nuvi 765T


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 BLACK

BLACK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 20:41

chtěl bych se zeptat zda by šla použít navigace Garmin Nuvi 765T,když má Topo Czech?
  • 0

#2 hondius

hondius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 9:15

Mám stejný dotaz. O téhle navigaci se tu ve fóru moc nepíše, takže určitě není nejvhodnější na geocaching. Ale zkoušel jsem to a docela to jde. Nenechte se zmást tím, že asi 10 m před cílem vyskočí hláška "Příjezd do cíle". To odkliknu a pokračuji dál kliknutím na okénko "Rychlost". Pak už se odečítáním metrů dostanu přímo k cíli. Jen mi tam citelně chybí ta směrovací šipka, jaká je u turistických navigací. Máte někdo nějaký lepší postup, než jsem tu popsal? Dík.
  • 0

#3 Rybaaa__

Rybaaa__

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 17:50

take chci tohoto garmina s dozivotni aktualizaci map pořídit do auta,ale nevím zda by se dal s topo mapou použít na hledání v terénu jelikož jsem se o geocachingu dozvedel az dnes......:)
  • 0

#4 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 19:01

My jsme dlouho lovili s Nüvi 660FM ,což bude podobné.Mapa reagovala překvapivě rychle i na změny směru(což se např. o nové Nüvi 550 s podporou geocachingu říci rozhodně nedá),,jak píše kolega přede mnou,hlášku "příjezd do cíle" stačilo odkliknout,protože ta se objevuje už dávno před cílem.Dohledání jsme většinou prováděli po přepnutí na ukazatel rychlosti a vzdálenosti do cíle a podle metrů k cíli jsme se řídili na posledních pár metrech.Nedáš do toho listing,takže nezbývá než naklikat keše jednotlivě do souřadnic,nebo nacpat přes nějaký prográmek do oblíbených,nebo bodů zájmu.A není odolná proti vodě apod..,ale párkrát mi upadla i zmokla a fungovala dál bez problémů.
  • 0

#5 hondius

hondius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 8:39

Nemám peníze na 2 navigace, proto jsem zvolil tenhle kompromis. Není to špatné, 765T má stejně citlivý čip SIRF III jako drahé turistické navigace, takže by vás měla dovést se stejnou přesností. Jen mi tam chybí to kolečko se šipkou, takže posledních 15m chodím sem tam a sleduju ubývající metry. Výpis keší i se souřadnicemi tam nahraju třeba pomocí programu Skrýšotlač (Cacheprinter), pak si to ještě vytisknu na papír i s hinty a vezmu si ho s sebou. Jestli máte nějakou lepší metodu, napište! Dík.
  • 0

#6 Rybaaa__

Rybaaa__

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:38

Takže jestli to chápu dobře tak ideal pro začátečníka,který potřebuje gps do auta,je vzít např. tu 765t od Garmina a pro přesnější navedení nějakého třebas použitého Garmin eTrexH který tu je dost chválen......je to tak? Ještě bych uvítal někoho z Pardubicka UO,SY,CR a okolí kdo by mne vzal na první kukandu,abych zjistil pořádně co a jak.Sice jsem toho dost vyčetl ale zeptat se a zjistit vše v praxi je určitě lepší.Díky.
  • 0

#7 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 14:44

Rybaaa__ napsal/a:
Takže jestli to chápu dobře tak ideal pro začátečníka,který potřebuje gps do auta,je vzít např. tu 765t od Garmina a pro přesnější navedení nějakého třebas použitého Garmin eTrexH který tu je dost chválen......je to tak?


To už si můžeš rovnou koupit Oregona,nebo Colorado a máš po starostech.
A "přesnější navedení" i ta autonavigace od garmina Tě navede na 10 - 2 metry..,pak už stejně musíš hledat očima.
  • 0

#8 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 10:41

Já mám jenom 765T a relativně v pohodě ji pro tento účel používám, troufnu si říct, že úspěšně.:) Nevýhodou je celkem malá výdrž baterií.:(
  • 0

#9 hondius

hondius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 18:01

Byl jsem na návštěvě na křivoklátsku, chtěl jsem si projít stará místa a jelikož tam je to prošpikováno kešemi, ulovil jsem jich za den 9. Šlo to s touhle navigací docela dobře. dokonce mě mile překvapilo, že když jsem u auta přepnul do režimu "chodec", GPS si zapamatovala toto místo a když jsem pak trochu bloudil ve spleti lesních cest, objevil jsem ikonu autíčka na TOPO mapě a tak jsem se dostal zpět.
  • 0

#10 hondius

hondius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 13:44

Měl bych další poznatek. Teď jsem byl na Šumavě a taky jsem tam chtěl ulovit nějakou tu kešku. Chodil jsem s touhle navigací pod hustou klenbou stromů šumavských hvozdů a někde byl špatný příjem signálu - GPS nezaznamenala pohyb (ukazatel rychlosti byl na nule). Měl jsem s sebou externí anténu, kterou jsem si doma svázal do kroužku, tu jsem připojil a pak už to bylo OK. Máte někdo podobnou zkušenost?
  • 0

#11 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 21:18

No,já mám čerstvou zkušenost s Nüvi 550. Protože nemá výklopnou anténu,ako moje minulá,tak jsem po třech měsících používání a vztekání se nad nereagujícím kompasems rychlostí,mapou..,zjistil,že jí musím držet kolmo a ne vodorovně k matičce zemi.Prostě tak,jak sedí v držáku v autě.;)
  • 0

#12 hondius

hondius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2009 - 19:40

Dík za radu - to musím vyzkoušet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama