Přejít na obsah


Fotka

Noví revieweři pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#101 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 6:47

RaptorTeam napsal/a:
Nezaskoci nikdy a nikdy si s tebou nepokecaji ani po ICQ. Tim by se proflakli....... Nicmene utajeni roboti rychle pohnuli keskomerkou do zeleneho tak vam taky Diky.

To přece není pravda... pokud budou mít zde registraci pod svým schvalovacím nickem a stejně tak i svoje nové ICQ, nic jim v tom nebrání. Je to ale jen na nich a ta schýza je stejně časem dožene a pak to teprve bude sousto pro Jerevan... :D
To že se hnula keškoměrka do zelené je otázka, zda je zásluho nových anonym-schvalovačů nebo Poníka v nemoci B)
  • 0

#102 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 10:40

IP adresa prozradi vsechno ;) Nevidim do toho tak daleko, ale ty desitky a mozna i stovky novych kesi ktere rostou z geopodhoubi musi nekdo schvalovat. Kolem Brna jich vetsinu schvalil DarkLord. A nase 2 nove Traintour ktery asi trpi nespavosti :) O to vic ocenujeme co pro nas reviewri delaji. Te prace co s tim maji. Venku je krasne a DarkLord sedi celej den u pocitace. Treba je to Ponik se tretim uctem :D
  • 0
XDA Flame + Itek339 + OziExplorerCE + ConvertGPX.wz.cz

#103 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 11:42

Ruvit napsal/a:

alkes napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Už máme první keše pouze v němčině :(

Myslíš ty v Českém lese? Ty jsou ale v první řadě s listingem anglickým ne?
Navíc jsou to tradičky pár kiláků od hranic, takže moc nevidím problém... z globálního hlediska se mi to zdá lepší než listing jenom v češtině a že takových je. ...


Vždyť jsme v Čechách, tak je to snad normální. Až zde bude úřední jazyk němčina či angličtina, tak bych se té poznámce nedivil, ale ...


Jsme v Evropske unii a anglictina i nemcina tu urednimi jazyky jsou :) Osobne si myslim, ze by anglickych listingu melo byt vic a vic. Jak v Cesku, tak i v Nemecku. Anglictina je svetovy jazyk c. 1 a mel by ji dnes umet kazdy - je to soucast gramotnosti. Takze kdo neumi, mel by byt rad, ze se ma moznost ucit. Praktickym uzivanim se jazyky uci mnohem efektivneji nez z ucebnice ci ve skole.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#104 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 11:45

lukasekprochazka napsal/a:
Ne, o to strach nemám. Nečekám, až se mi někdo pokloní a začne něco hltat, stejně tak se ale nebudu klanět já jim, přesně proto, že stejně jako já nejsem víc, než oni, tak oni nejsou víc, než já. Já německy umím, ale jsem ve své zemi budu mluvit svým jazykem a basta. Oni na mě v Německu taky nebudou mluvit česky, tak proč bych s nimi proboha já u nás měl mluvit jinak ?


Promin, ale tohle je hodne zabedneny, nacionalisticky a zakomplexovany pristup - ono totiz napriklad v tom Nemecku (alespon pobliz hranic) na tebe cesky casto mluvit budou. Napriklad norimberska zoo ma popisky v cestine. Prekvapive dost Nemcu tam umi alespon par slov cesky. A kdyz jsem se ve Vidni pokousel pouzit mou zoufalou nemcinu, odpovedel mi cisnik temer perfektni cestinou, byt se silnym prizvukem.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#105 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 12:05

Pazitka napsal/a:
Co se jazyku tyka, taky bych se primnouval za anglictinu ve vsech popisech kese - to podle pravidla, co sam nerad, necin jinemu, a take za zadne anglikanismy v ceske casti, fuj, trikrat fuj. Moc se mi zamlouva Alkesova poznamka o "momentalnosti" anglictiny. Z historie vime, ze celkem nedavno byla "popularni" rustina, tesne pred ni to vypadalo na nemcinu, a kdyz tak hledim do sklenene koule, zavidim Osikovi zaklady cinstiny ;-)


Anglictina ma tu zasadni vyhodu ze je extremne jednoducha (na te zakladni komunikacni urovni, nemluvim o nejake narocnejsi beletrii atd). Anglicky se snadno nauci kdokoliv, pokud se alespon trosku snazi. A takovych jazyku neni moc. Napada me uz jen spanelstina. Vetsina ostatnich evropskych jazyku je podstatne slozitejsich a o tech asijskych ani nemluvim. Proto se i asiati mezi sebou navzajem domlouvaji anglicky, casto i v ramci jednoho statu. A "cinstina" je ve skutecnosti komplex jazyku, ktere nejsou vzdy navzajem srozumitelne - v Evropskych pomerech by tomu odpovidalo neco jako "slovanstina", "germanstina" ci "romanstina". Navic je to tonalni jazyk, ktery se lide bez hudebniho sluchu jako jsem napriklad ja nejspis nemaji vubec sanci naucit :) A ani sami Cinane se nesnazi cinstinu nejak protlacovat (v nejakem cestopisu jsem cetl, ze Cinane radi slysi pokud se cizinec pokousi o par vet cinsky, ale jsou velmi zklamani, pokud se skutecne Cinsky nauci - je to jakasi jejich narodni hrdost ze cinsky umi jen oni). Proto bych se cinstiny, alespon v nejblizsich staletich, opravdu nebal. Umel bych si ale predstavit rozmach spanelstiny.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#106 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 14:56

Stacilo zagooglit a objavil som foto jedneho z retrivrov: Dark Lorda :D:D:D

Vložený obrázek
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#107 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 15:22

ale kus, takoveto mega potvory
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#108 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 15:47

Šamane, nějaké větší plátno, tak asi velikosti Slovanské epopeje, bys nenašel?
  • 0

#109 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:44

hehe, kto mal vediet, ze je to take velke? :D No, novy retriever sa teda uviedol :P:p:p
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#110 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:49

Saman napsal/a:
Stacilo zagooglit a objavil som foto jedneho z retrivrov: Dark Lorda :D:D:D


on má někdo nového PSA?

KŮŇ,teď PES, začíná to být v mezi schvalovači pěkná zoologická :-D :-) :-D

nebo jsem blb a je to po slovensku?
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#111 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 17:52

Jak tak koukám na keškoměrku... nemáme my těch retrívrů nějak zbytečně moc? Když se nechtěj odtajnit, tak je hibernujeme :) a až zase bude přetýkat fronta, rozmrazíme, necháme pracovat a zase zpátky s nima do mrazáku. Nějak si je chránit, aby nezlenivěli... udržovat jim určitou hladinu stresu ;):D
  • 0

#112 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 18:03

Já taky zadal do googlu "dark lord" a vyhodilo to zajímavý tip ...
http://www.tbscc.com...e dark lord.jpg
  • 0

#113 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 18:39

http://en.wikipedia....tions#Dark_Lord
...A Dark Lord is usually depicted as the ultimate personification of evil, and often commits atrocities that make common people afraid to speak their very names...

hmm, kdyz si to dam dohromady s timhle logem....
  • 0

#114 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 19:22

A co teprve takhle keš: GC1QG5V (koukněte, kdo schvaloval). Je to jen náhoda? A nebo je v tom..................něco víc? :D
  • 0

#115 strejceknimra

strejceknimra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 21:19

Nevím, zda je to reviewerem anebo tím, že mám něco blbě nastaveno, ale včera Bohemian Reviewer podle notifikace publikoval keš Kocourova stara mapa (GC1N2QA), ať na odkaz v mailu klikám jak chci, pořád se mi objevuje Error - keš ještě nebyla publikována. Má být 15 kilometrů od mých HC, v seznamu neodlovených se mi taky neobjevuje.

Jinak link z mailu kopíruji sem:

http://www.geocachin...42-f34a3fc96eb6

Tak netuším, co je špatně...
  • 0
Den bez keškování je dnem ztraceným.

#116 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 21:38

strejceknimra napsal/a:
Tak netuším, co je špatně...


PRavděpodobně ji pustil nedopatřením a stáhl ji zase zpět (buď zjistil nějaký renonc, nebo si všiml, že owner prosí o publikaci v pozdějším čase) - aspoň víš, kde si máš postavit stan, pokud chceš mít jisté FTF (tedy pokud znáš souřadnice) :)
  • 0

#117 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 23:49

PaWcz napsal/a:

strejceknimra napsal/a:
Tak netuším, co je špatně...


PRavděpodobně ji pustil nedopatřením a stáhl ji zase zpět (buď zjistil nějaký renonc, nebo si všiml, že owner prosí o publikaci v pozdějším čase) - aspoň víš, kde si máš postavit stan, pokud chceš mít jisté FTF (tedy pokud znáš souřadnice) :)


Nechci působit pesimisticky, ale pokud bude ten log, co tam byl platit, tak FTF je už zabrané. B)
  • 0

#118 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 0:05

Ke zdejším faktům si dovolím pár poznámek: - zkrácení fronty - ano, platí známé rčení, že nové koště výborně mete. Aneb oba noví kolegové se přes víkend zaučovali (s případnými dotazy na mě či Poníka, Igi byl na Moravě) tak horlivě, že fronta klesla na úroveň, ve které jsem ji už dlouho neviděl (naposled snad před Vánoci). Je to jasné, museli si to hoši pořádně osahat, no a že bychom se nudili to nehrozí. Nemáme na starost jen schvalování, dnes jsem např. díky tomu, že se fronta uvolnila, mohl zpracovat cca 150 needs archive logů, co se mě za cca měsíc nakupili (upomínky, disably či archivace dlouhých ležáků autorům) - ad Raptor: nespavostí netrpím, naopak spím výborně a rád :). No ale když mám odpolední do polonoci, tj. přijdu domů třeba v půl jedné v noci, tak je klidně možné, že se kolem 1h noční nějaká keš ode mne může objevit, než ulehnu... - ad čeština - diskuse je obecně zbytečná, je to z hlediska pravidel samosebou jak píše Igi, tj. jazyk není stanoven. Já jsem psal, že pokud v listingu není CZ ani EN, tak autorovi píšu, aby doplnil aspoň jeden z těch jazyků, ale nejde o nucení, jen doporučení - oni zpravidla ale vyhoví i Poláci, Němci, Rakušané,... a tu EN tam dají, pokud CZ neznají - k dotazu, proč se neohlásili noví rev. zde na fóru pod svým review nickem či neužijí nové review ICQ: jak už tu někdo psal, IP adresa je jasná, čili řada znalejších kačerů (ne nutně přímo admini GC.cz) by snadno mohla přiřadit nick hráčský k nicku civilnímu (v ICQ je to obzvlášť snadné). Čili dotyční zde na fóru pod review nickem vystupovat nejspíš nebudou, ale nevím, čemu by to vadilo - napsat jim je možné mailem přes profil stejně jako třeba mě, takže v tom rozdíly pro komunikaci nehledejte - k dělení krajů - ano, díky tomu, že se spojil tento požadavek (nejen CZ, ale i SK a AT kraje brzy získají), tak už to je na spadnutí. Řešili se trochu technické detaily (problémy s diakritikou na GC.com), ale raději jsme upřednostnili mít názvy krajů bez diakritiky dříve, než s diakritikou až kdoví kdy (plné CZ kódování češtiny na GC.com nyní nejede, to jistě je známo, že některé znaky nají diakritiku ořezánu). Pomůže to tedy jak nám reviewerům (rozdělíme si kraje, každý bude mít za skupinu krajů "zodpovědnost" jak v publikacích, tak pak případných úpravách a jiných post-publish vyřizováních), tak i kačerům (jak psal alkes, odfiltrování krajů, které nechci, a tím zmenšení počtu keší a PQ na pokrytí lokality)
  • 0

#119 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 květen 2009 - 7:26

Kraje a PQ bude silna zbran :) Drzim palce.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#120 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 11:11

I já jsem dorazil s mírným zpoždením na fórum, takže se jen přidám s přáním velkého nadšení a pevných nervů novým reviewerům, ono to tak možná nevypadá, ale hodně lidí vám drží palce. A když se sem míchá i ta angličtina: lukasekprochazka asi nejezdí moc do zahraničí, tak neví, jakej je pocit, když si prostě v Německu nebo Francii v okruhu několika hodně kilometrů nepřečte ani jeden listing anglicky. A nejezdíme vždycky všichni jen do center velkých měst nebo turistických lokalit... Osobně mám angličtinu u všech svých listingů, kamarádům pomáhám (občas) překládat alespoň něco do jejich listingů a mám bookmark, kam přidávám české keše s anglickými listingy (náhodně - stylem "když si všimnu"). Prostě to chápu jako pomoc zahraničním návštěvám - a i když nemám keše na turistických "top spotech", tak už jsem pár logů z ciziny měl - a pokud pochválí listing i za angličtinu, tak to prostě potěší dvojnásob. Takže dotaz - opravdu máte všichni tolik keší, že nejste schopni si alespoň krátký překlad zajistit? Vyjeďte třeba do Maďarska a poznáte výhody, když se dá z listingu a hintu něco vyčíst.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama