Přejít na obsah


Fotka

GeoGet a Linux


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:59

Pouzivam GG v Linuxu, pod wine slape jak hodinky. Povedlo se mi s Qnikovou a Casterovou pomoci rozebehat i statistiky a castecne (jak kdy :) ) i upload do profilu na web. Drobny problemek je v tom, ze potrebny prikaz musim zadat z prikazove radky. Ne ze by to bylo nejak slozity, ale preci jen primo z programu by to bylo pohodlnejsi :) A ted ten dotaz. Funguje nekomu spousteni statistik pres ikonu Perlu, primo z programu? Pripadne i upload pomoci Geojarry? Nebo je jedine reseni ta konzole? A nebo jsem "lama" a nefunguje to jen me? :) Zkratka co by se mi libilo: Kliknu na prvni tlacitko, vygeneruju statistiku, kliknu na druhy a nahraju na web. Je mi jasny, ze kdybych pouzival windows, tak mam po starostech. Ale wokna nepouzivam, i kdyz je mam taky :) Za pripadne reakce dekuji predem.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 18:39

Predne nerozumim tomu, v cem je problem. Vse, co geoget dela, by melo Wine emulovat. Mohl by mi nekdo priblizit podstatu problemu? Co presne nefunguje a jestli to vrati nejake chybove hlasky? Emuluje Wine spravne adresarove cesty windows, atd?
  • 0

#3 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:17

No, on to mozna takovy problem nebude, ja se tim jen dost dlouho nezabyval, protoze command line mi vubec nevadi. U toho ggstat jsem mel tusim problem presvedcit wine aby poustelo linuxovou binarku perlu (a nedoresil to). Protoze ggstat v .exe verzi pres wine nejede, pise ze mu chybi nejake perl moduly, ktere ale ten exe evidentne obsahuje, takze je wine asi jen neumi pouzit. Geojarry je .exe takze by ho asi mel geoget spustit v pohode, kdyz se spravne zadaji cesty, ale priznam se ze jsem to nezkousel vubec.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#4 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 8:33

Protoze ggstat v .exe verzi pres wine nejede, pise ze mu chybi nejake perl moduly, ktere ale ten exe evidentne obsahuje, takze je wine asi jen neumi pouzit.


To muzes velice jednoduse vyresit tak, ze na stisk tlacitka v GG2 se vytvori soubor a v LINUXu budes jednoduchym skriptem sledovat, jestli soubor existuje. Kdyz existuje, tak spustis GgStat. Nebo muzes vyuzit pipy, posles neco do souboru a na druhy strane ceka skript. To jsou ovsem zaklady UNIXu.
  • 0
MaFa

#5 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 10:55

Tak dneska me Habib donutil se na to zas podivat a nakonec to neni tak slozite.
Tohle je muj skript /home/caster/geoget/gen_upload:

#!/bin/sh
notify-send genstats "Generating..."
perl GgStat.pl -d ./geoget.db3 -o Stats.html -t Template.en -c 'Caster&drow' -x 50.025341 -y 14.435279 \
        && notify-send genstats "Generated! Uploading..." \
        || notify-send genstats "Failed to generate!"
pushd geojarry > /dev/null
wine geojarry.exe geojarry.ini profile ../Stats.html \
        && notify-send genstats "Uploaded!" \
        || notify-send genstats "Failed to upload!"
popd > /dev/null

do GgStatperl.ggp.pas jsem dal tohle:
Perl       = 'Z:\home\caster\geoget\gen_upload';

A funguje to... navic tam mam notifikacni bubliny o progresu. Nastaveni nicku atd z toho .pas souboru se nepouzivaji, je to v tom skriptu, to by se dalo ladit jak kdo chce (pripadne nechat vsechno v template coz ted snad taky jde). Pri uploadu se sice pousti dalsi wine ale to snad nevadi.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#6 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 13:40

Kdyz uz je tady tohle zajimave vlakno, wine+geoget priserne dlouho mi geoget startuje. Nez se natahaji pluginy trva to dost dlouho. Okno problikava a ikonky naskakuji hooooodne pomlau. Nevim jestli nejake timeouty nebo neco, pak uz jede vcelku v pohode vcetne tech pluginu. CIli otazka zni, dela to jeste nekomu a pokud ano existuje nejake reseni? :o)
  • 0

#7 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 16:29

Ano, mam Suse 11.0 + KDE 3.5.9 a chova se to stejne. Start relativne pomaly, pak uz to jede normal.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#8 kulin&janek

kulin&janek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 16:50

Na Ubuntu 9.04 to taky trva mrte nez vse najede, ale uz to neresim. Ohledne tech statistik se mi stava, ze mi sice bez problemu uploaduje profil na web, ale nechce generovat nove statistiky. Na druhou stranu je fakt, ze jsem to uz dlouho nezkousel s novejsim geojarrym a statistikama. Pristi tyden se na to mrknu a poreferuji
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 21:09

druzicka napsal/a:
Kdyz uz je tady tohle zajimave vlakno, wine+geoget priserne dlouho mi geoget startuje. Nez se natahaji pluginy trva to dost dlouho. Okno problikava a ikonky naskakuji hooooodne pomlau. Nevim jestli nejake timeouty nebo neco, pak uz jede vcelku v pohode vcetne tech pluginu. CIli otazka zni, dela to jeste nekomu a pokud ano existuje nejake reseni? :o)


Hm, tezko rict, co tomu Wine nevoni. Podivam se, jestli se s tim neda neco udelat...
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 14:27

Dejte mi vedet, jak se ohledne nabihani tvari aktualni verze 2.1.13. Zkusil jsem tam udelat nejake zmeny, ale netusim, jestli to bude mit nejaky vliv.
  • 0

#11 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 16:57

Tak u me zadne vyrazne zmeny nenastaly...:) Ale GG nenabiha zase tak dlouho aby to obtezovalo...
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 17:02

No, ono i na windows ta inicializace pluginu trva tak vterinu dve. (a neblika to...) Jak dlouho to trva na Linuxu? pokud to pritom blika, tak to vypada spise na chybu ve Wine, protoze tam ted uprvadu dusledne vsude pouzivam beginupdate/endupdate, takze by v prubehu generovani pluginu nemel nic prekreslovat. Takze by mohla pomoci treba nejaka aktualizace Wine nebo knihoven.
  • 0

#13 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 17:25

HaLuMa napsal/a:
No, ono i na windows ta inicializace pluginu trva tak vterinu dve. (a neblika to...) Jak dlouho to trva na Linuxu?


Mi osobne to startuje kolem 1.5 minuty, ale da se to vydrzet. Ptal jsem se spis pro zajimavost. Jsem rad, ze to funguje alespon takhle a za to dik ;)
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 17:45

neni to vcetne zobrazovani seznamu kesi? Ten cas je docela dost velky... :-O
  • 0

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 17:52

Tak ja mam cca 4000 kesi, startuju cca 40 vterin...ale jak rikam, neres to, neni to nijak neresitelny problem :) Budme radi ze GG beha pod wine jak ma...a dokonce se mi povedlo rozchodit i statistiky primo s .exe souboru, bez Perlu, takze v tuto chvili jsem naprosto spokojen :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#16 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 13:10

Mam v Geogetu +-9000 kesi a nabiha to priblizne 10 sekund a krasne problikavaji ikony :-)
  • 0

#17 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 11:09

Zdravím všechny příznivce Geogetu v Linuxu, mám následující problém: Geoget mi při podrobnějším zobrazení některých keší, kde jsou obrázky napíše následující chybu (nebo podobného typu): There was an error during the execution of this program. The application might become unstable and even useless. It's recommended that you save your work and close this application. Can't load image file C:\windows\Profiles\petr\Application Data\GeoGet\offline\inc\1\GCT4X1-handy_geocaching.png. Prostě jde o to, že v listingu je nějaký obrázek a GeoGet tvrdí, že jej nemůže nalézt, ve skutečnosti tam ovšem je (vždy to ověřuji). Verze wine: 1.1.16, GeoGet: 2.2.3.529 Předem díky za rady, co s tím
  • 0

#18 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 18:47

Tak na tuhle chybu jsem taky narazil, zatim jsem neresil, ale reseni by me zajimalo :oD
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 19:15

Tak az vam to zase udela, tak mi hodte do posty detailni vypis te chyby. Uvidime.
  • 0

#20 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2009 - 19:29

svetylecko napsal/a:
Zdravím všechny příznivce Geogetu v Linuxu, mám následující problém:
Geoget mi při podrobnějším zobrazení některých keší, kde jsou obrázky napíše následující chybu (nebo podobného typu):
There was an error during the execution of this program.
The application might become unstable and even useless.
It's recommended that you save your work and close this application.

Can't load image file C:\windows\Profiles\petr\Application Data\GeoGet\offline\inc\1\GCT4X1-handy_geocaching.png.

Prostě jde o to, že v listingu je nějaký obrázek a GeoGet tvrdí, že jej nemůže nalézt, ve skutečnosti tam ovšem je (vždy to ověřuji).
Verze wine: 1.1.16, GeoGet: 2.2.3.529
Předem díky za rady, co s tím


Posli kod kese na ktere to dela, jedu taky na Linuxu a zatim jsem na tento probelm nenarazil...zkusim se taky podivat jestli se to u me projevi :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka