GSAK - Prosim o test GPX majitele Colorada
#1
Publikováno 05 květen 2009 - 6:25
nějakou dobu se u mojí GPS potýkám s problémem neúplnosti listingů při exportu GPX na mojem Coloradu.
Prosím majitele této GPSky, aby vyzkoušeli tento GPX soubor ve své GPSce:
GPX file
GPX obsahuje tři keše u kterých jsem zaznamenal problém s neúplností listingu.
Zkuste prosím tento GPX ve Vaší GPS a dejte mi vědět, zda u těchto keší máte úplný listing (měl by končit výčtem additional waypoints). Napiste mi jaký SW máte v GPS.
Prosím testujte pouze na Coloradu v Oregonu podle všeho fungují
#2
Publikováno 05 květen 2009 - 7:32
#3
Publikováno 05 květen 2009 - 8:58
No proč tento test? Pokud se ukáže že nebudeme sami s tímto problémem, tak se chystám doplnit makro ColoradoExport o možnost utnutí HTML tagů (table, div, a, img, atd) a dále možnost rozdělení listingu na více částí (dle určitého limitu). Aby z toho vylezlo něco takovýho:
GPX upravené MoZiGo optimalizátorem..
Takovyto GPX by se mi líbil....
Teda pokud to již někdo nedělal (mimo MoZiGo)...
#4
Publikováno 05 květen 2009 - 9:31
#5
Publikováno 05 květen 2009 - 9:37
#6
Publikováno 05 květen 2009 - 9:38
#7
Publikováno 05 květen 2009 - 10:58
#8
Publikováno 05 květen 2009 - 11:18
#9
Publikováno 05 květen 2009 - 11:38
tomasCR napsal/a:
Colorado zrovna nemám u sebe, ale jestli se na to chces mrknout jak se k exportu gpx chová Skrýšotlač a GeoGet tak si stáhni přiložený zip.
Je zajímavý jak se liší datová velikost toho samého exportu.
Tvůj GSAK 73.6 kB
Skrýšotlač 70,5 kB
GeoGet 62,7 kB (Extended PQ)
GeoGet 58,9 kB (PQ)
Díky za soubory, ale správně nefunguje ani jeden. Z Geogetu není celý listing a jsou problémy s diakritikou. Skrýšotlač taky není celá.
Co se týče velikosti, to vůbec neřeš, neboť mám při exportu z GSAKu nasteveny ještě další přídavné věci do GPX (ty na listing ale nemají vliv), jiný bude i počet logů v GPX, aj. Velikost souboru není rozhodující (rozhoduje pouze počet znaků mezi tagy <groundspeak:long_description html="True"> a </groundspeak:long_description> )
bodlak napsal/a:
Teď na to nemám čas, ale pro zájemce přikládám original PQ z gc.com
Vyzkoušeno a chová se to úplně stejně jako uvodní soubor.
Prosím neposílejte sem žádné další GPX soubory, otestujte zda máte celý listing u toho původního z prvního linku.
Problém zřejmě nebude v samotném GPX ale v tom že Colorado má stále omezení v popisu keše (cca 8000znaků).
Pokud to budeme mít v Coloradu všichni stejně, pustím se do tvorby exportního makra pro GSAK a makro ColoradoExport (zde jsem v kontaktu s autorem).
Zatím mám jen zpětnou vazbu od bodlaka, díky....
Držte se prosím tématu v úvodním příspěvku.
#10
Publikováno 05 květen 2009 - 12:27
"keep smiling!"
#11
Publikováno 05 květen 2009 - 14:42
#12
Publikováno 05 květen 2009 - 21:08
#13
Publikováno 06 květen 2009 - 7:16
suplere napsal/a:
No z tohoto vyjadreni to zas tak jasny neni (vyjadreni autora makra ColoradoExport, kdyz jsem mu poslal testovaci vzorek):
"I'm afraid I currently have no interest in splitting caches or removing tags as there are no reports of this problem from anyone else and I have tried cache descriptions that are many times larger than the relatively small ones you sent me (I have loaded caches with 50,000 characters in the description with no problems). There are many thousands of users of the macro now with no other comments like this. There used to be problem with some html tags with very early versions of the Garmin software but those were fixed by Garmin a long time ago."
To ze nam to nefunguje uz hooodne dlouho (a ze to muzu resit MoZiGem) to vim, ale teda spokojenej s tim nejsem..... Teda pokud stejnej GPX file v zahranici nekomu beha....
Takže asi teda budu muset buď sesmolit nějaký makro nebo vyměnit Colorado za Oregona
Clovece to nevim jestli by to Oregon vyresil. Soubor jsem nezkousel, ale soupnu ho tam, jen pridam zkusenost s necim obdobnym, treba nekdo prijdete na to, cim je to zpusobene.
Byli jsme v Ceske Kanade, kde jsou listingy Hexenschuse brigady udelane graficky moc pekne, ale jak Coloradu (minuly rok) tak Oregonu to dela problemy a nektere znaky proste nezobrazi, ale pouze pri exportu z GSAKu do gpx souboru. Pokud ze stejne databaze poslu data jako POI body, tak tam to je cele neorezane a se vzorci, ktere v druhem pripade chybi.
Takze podle meho to lze resit nejakou upravou listingu, ale jakou, to vi jen ten, kdo vytvoril to makro, kterym generuju POI body a musim uznat, ze to je bomba, protoze nasype neorezane listingy cele CR do pristroje zcela bezchybne, pravda chvili to trva, ale me se to uz kolikrat hodilo.
#14
Publikováno 06 květen 2009 - 7:23
suplere napsal/a:
Takže asi teda budu muset buď sesmolit nějaký makro nebo vyměnit Colorado za Oregona
Takze sesmol makro v Oregonu to konci uplne stejne jako Bodlakovi :o:o. Takze nezalezi na pristroji, ale na souboru, nebo na poloze na zemi, nebo na nahode, nebo na kusu pristroje vyber si :D:D. On totiz co kus u Garmina, to original, coz potvrzuje zkusenost s vyhledavanim mest v jinem vlakne .
#15
Publikováno 06 květen 2009 - 8:00
#16
Publikováno 06 květen 2009 - 8:12
#17
Publikováno 06 květen 2009 - 8:19
GPX upravené MoZiGo optimalizátorem..
Jedna keš je tam rozdělena (myslím že je to Obora prefix U a U1)
#18
Publikováno 06 květen 2009 - 9:21
#19
Publikováno 06 květen 2009 - 9:35
#20
Publikováno 06 květen 2009 - 9:45
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů