Přejít na obsah


Fotka

PQ z GSAK do Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:01

Pokud vyexportuju GPX z GSAKu a nahraju je do Oregona, nemám v položce Geocaching žádnou kešu. PQ z GC.COM funguje normálně. Existuje tedy nějaká cesta jak dostat do Oregona PQ z GSAKu? Dělám něco špatně?
  • 0

#2 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:08

delam to tak stale a az na jednou jsem nemel zadny problem. proto to uz nikdy nekontroluji. a to jednou, kdyz jsem zjistil v terenu, ze tam neni ani jedna keska a vedel jsem, ze jsem je tam nahraval, taxem udelal master reset a najednou kesky byli.
  • 0

#3 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:23

PLAJ family napsal/a:
Pokud vyexportuju GPX z GSAKu a nahraju je do Oregona, nemám v položce Geocaching žádnou kešu. PQ z GC.COM funguje normálně. Existuje tedy nějaká cesta jak dostat do Oregona PQ z GSAKu? Dělám něco špatně?


Taky se mi to někdy stane, smaž soubor a zkus ho tam šoupnout znovu, ale nějak udělej, aby měl jiný čas uložení.

Jinak používám pro export takové šikovné makro, které udělal Jarda z XiXi teamu a to funguje bezvadně, někde ho tu ve fóru najdeš.

Pokud budou problémy přetrvávat pošli ten soubor zkusím jestli funguje v mém přístroji.
  • 0

#4 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:33

Občas se mo ti stane jakkoli prejmenuji soubor vestsnou na konec nazvu pridam pomlcku nebo tak neco a pak to vetsinou uz jede.
  • 0

#5 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 7:55

Nejjednodušší kontrola, zda je samotný GPX v pořádku je tato: přejmenovat na xxxx.xml a zkusit ho otevřít v Internet Exploreru. Pokud ho zobrazí až do konce (končí tagem </gpx>) je GPX v pořádku a lze chybu hledat jinde.... Pokud ne, IE ukáže na jakém znaku (znacích) se zasekl, ten pak většinou stačí odstranit a jde to.... To je tak zhuba vše k chybám v samotném GPXu.
  • 0

#6 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 9:04

Ja si myslim, ze u Oregona se pri nacitani GPX ani tak nejedna o chyby GPX, ale o projev individuality GPS pristroje. :D
  • 0

#7 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 21 květen 2009 - 10:59

Vypozoroval jsem, ze někdy při exportu gpx souboru se při zapnutí navigace sekne. když ji vypnu/zapnu, vyndám baterky/vložím baterky, tak také keše nevidím. Mám tedy pocit, že si Oregon natahuje gpx do své vnitřní paměti. Když ten soubor přepíši, tak se znovu při zapnutí pokusí ten gpx soubor načíst. A podaří se. I když jsem data uvnitř neměnil. Jinak makra na export najdeš na wiki.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#8 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 11:57

XiXi_team napsal/a:
Vypozoroval jsem, ze někdy při exportu gpx souboru se při zapnutí navigace sekne. když ji vypnu/zapnu, vyndám baterky/vložím baterky, tak také keše nevidím. Mám tedy pocit, že si Oregon natahuje gpx do své vnitřní paměti. Když ten soubor přepíši, tak se znovu při zapnutí pokusí ten gpx soubor načíst. A podaří se. I když jsem data uvnitř neměnil.

Jinak makra na export najdeš na wiki.


Ono ho nemusíš ani přepisovat, stačí ho otevřít v nějakém editoru a znovu ho uložit, aby se změnilo jeho stáří a pak se ho přístroj znovu pokusí načíst.

Snažím se vysledovat čím se to stává, ale nevím, stane se mi to asi tak jednou za deset pokusů a přitom držím pořád stejný postup. Opravdu mi někdy přijde, že je to podle okamžité nálady přístroje.
  • 0

#9 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 18:20

[quote]XiXi_team napsal/a:
Vypozoroval jsem, ze někdy při exportu gpx souboru se při zapnutí navigace sekne. když ji vypnu/zapnu, vyndám baterky/vložím baterky, tak také keše nevidím. Mám tedy pocit, že si Oregon natahuje gpx do své vnitřní paměti. Když ten soubor přepíši, tak se znovu při zapnutí pokusí ten gpx soubor načíst. A podaří se. I když jsem data uvnitř neměnil.quote]

Ano tak se mi to take stava. Presne tak.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama