Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak zapsat objevený keš na svůj účet ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
40 odpovědí na toto téma

#21 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 19:41

DUsoft napsal/a:
Když pominu všechno kolem, tak Petuliiik dostala minimálně 5 relevantních odpovědí a neřekla ani
"Pěkně děkuju"

Takže souhlasím se Sobíkovými a pod. názory. Ano je to o lenosti a nedostatku pokory. Přehodnocuji svůj pohled.
Howgh


A ty se tomu divíš? Já tedy ne. Poslal jsem spousty relevantních odpovědí, různých rad a návodů, pozvánek na geopivo atp. No a kolik myslíš, že kačírků poděkovalo? Asi tak zhruba každý desátý :(! To je procento úspěšnosti, co :D?
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 20:31

Pánové, klíííííd :D Je si vždy jen vzpomenu na ta pořekla o perlách a hrachu B) Na rozumný dotaz na něco,co tu ještě nebylo nebo na nějaký složitý rád odpovím a poradím, ale....B)
  • 0

#23 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2009 - 21:12

Jaký je smysl života? A když ho najdu, kde ho zaloguju? Dá se tam dropnout trackable?
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#24 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 6:04

Pokud někdo psychicky neunese stále odpovídat na stejné dotazy, je na to jednoduchý recept: neodpovídat. On se vždycky najde někdo, kdo ví a problém mu to nedělá. A web to zaplevelí mnohem méně, než několik stránek kritiky :-). A pokud jde o poděkování (a ono tam je, hned v úvodním dotazu) - napadlo vás, že ne každý visí na netu 24 hodin denně?
  • 0

#25 krugee

krugee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 12:36

Hej tak se uklidněte k čemu ty fóra vlastně jsou ? když se nemůže ani na nic zeptat. Začínáme spolu s Petulíííkem a žádnej učenej z nebe nepadá ...díky za pomoc...
  • 0

#26 Petuliiik

Petuliiik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 12:46

Všem kteří mi poradili moc děkuju, u internetu opravdu nesedím 24 hodin denně, tak se omlouvám těm, kterým poděkování chybí a potřebují je okamžitě po svém dobrém skutku. Kešky jsem si přidala a mimochodem kolem mě začíná víc lidí a nevěděli jak na to... já jsem byla ta, která se zeptala. Nevěděla jsem že z toho bude taková aférka... myslela jsem že lidi s tímhle zájmem si pomáhají, ale vidím, že ne vždy tomu je tak. To mě mrzí. Takže ještě jednou dík lidem, kteří mě pomohli přidat keš a i těm, kteří se mě v tomhle fóru zastali, protože mě asi chápou... Vzpomeňte si... každej jednou začínal. ;)
  • 0

#27 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 13:08

Petuliiik napsal/a:
.. Vzpomeňte si... každej jednou začínal. ;)


No prave, spousta si vzpomene jak zacinali a ze si drtivou vetsinu veci prvne hledali sami a ptali se az nebylo zbyti :)

krugee napsal/a:
..a ostatní si naserte ;)


No hezky ses uvedl.

A mimochodem, k cemu myslis ze je v tech forech vyhledavani? Pripadne odkazy na titulni strane? :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#28 kamculenka

kamculenka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 14:11

krugee: no bohužel malcor má pravdu, moc hezké uvedení do komunity, já taky začínám, mám 15 odlovů, ale kupodivu jsem se na nic neptala (jen jak rozpajdat GPS s mapama v mobilu) ale jinak známe vyhledávání a encyklopedii.. Petuliiik: Já poděkování nepotřebuju, napsala jsem ti co a jak ve zkratce, myslím že to stačilo :D
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 14:46

krugee napsal/a:
...díky za pomoc...a ostatní si naserte ;)

Ajta krajta... panáček je slušně vychovanej. Jen tak dál hochu, budou tě mít tady všichni rádi B)

Petuliiik napsal/a:
... každej jednou začínal. ;)

Ano, začínali... ale četli, přemýšleli, četli a pak když nebylo jinak se zeptali. A když vás je teda víc, co se o ty krabičky zajímáte, tak proč nepročítáte návody společně a neděláte si z toho cvičení? B)
  • 0

#30 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 17:11

Delší dobu jsem tu nebyl a teď vidím že se to tu zase pěkně rozjelo. Zase další začátečník znechucený některými mazáky. Kolikrát se tu řeší až neskutečné hovadiny, jako zavazování tkaniček, loupání banánů apod. a nikdo se nad tím ani nepozastaví, ale jak začátečník položí sice hloupý, ale dotaz týkající se GC je ihned pranýřován. Ach jo...
  • 0

#31 krugee

krugee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:27

To Jarmar : Asi tak díky B) a vy ostatní, kterých se naše otázka tak dotkla radši příště ani neodpovídejte....bude to tak lepší ... no nic lidi mějte se ...;)
  • 0

#32 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:42

Nechci se tu zastávat ani jedné strany, to píšu radši hned ze začátku... Ale mne osobně už ty opakované dotazy na jedno a to samé také už malinko rozčilují B) Nevím jak kdo chcete hledat kešky v neznámém terénu, když si k tomu ani nejste schopni najít patřičné info na netu v klidu domova :P Na druhou stranu se vás ale musím trochu zastat... Protože ať si někdo z těch kritizujících zkusí hledat tady něco na foru... Pokud tu notnou chvíli člověk nesleduje cvrkot, a neví alespoň přibližně kde co je, tak výsledky hledání jsou úplně zavádějící. Já osobně bych se těmi stovkami nálezů prohrabávat rozhodně nechtěl, tolik času fakt nemám. Obzvlášť vylezou pěkné výsledky, když se do vyhledávaní zvolí nevhodný výraz, to má člověk o zábavu postaráno na celou noc...
  • 0

#33 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:00

Ale jo, nicméně pro základní orientaci stačí wiki nebo dokonce jenom anglické gc.com stránky. Pak omrknu, co ostatní píší do logů a napodobím to, poděkuji za keš a je to. Naprosto věřím tomu, že každý týden reagovat na stejný dotaz je opruz, ale na druhou stranu: prudí mě to, tak nereaguju. Nemusím si brousit ostrovtip na začátečníkovi, on se někdo jiný najde, kdo poradí místo mě. Koukal jsem na fóra groundspeaku a byl jsem překvapenej, jak na sebe neútočej, co to zkusit i tady?
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 6:42

Jarous1 napsal/a:
Na druhou stranu se vás ale musím trochu zastat... Protože ať si někdo z těch kritizujících zkusí hledat tady něco na foru...

Promiň, ale když jako nováček přijdu prvně na tyto stránky, tak hned co mne musí praštit do očí je červený nápis upozorňující nováčky na své téma... 4 velké bannery přitahující nováčky a ve foru samostatné vlákno Poradna...
  • 0

#35 Toncek27

Toncek27

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 10:36

Obecně bych řekl, že se zvyšujícím se počtem dostupných informací na internetu se snižuje schopnost lidí tyto informace používat a namáhat se je hledat. Jsme líní a musím uznat, že to už překračuje únosné meze. Nikdo se nenamáhá přečíst si základní uživateskou příručku k běžnému žboží (elektronika, atd..) a raději se chodí na triviální dotazy ptát na prodejny. Úplně stejně to funguje i zde...proč si něco přečíst a vyzkoušet sám, když můžu pořád dokola zakládat nová témata na pořád dokola stejné otázky!!! Je mi z toho zle!
  • 0

#36 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 10:47

sobikovi napsal/a:
Promiň, ale když jako nováček přijdu prvně na tyto stránky, tak hned co mne musí praštit do očí je červený nápis upozorňující nováčky na své téma... 4 velké bannery přitahující nováčky a ve foru samostatné vlákno Poradna...


Ano, to všechno tady je. Jen mi, ani jako už celkem znalému, tohle do oka na první pohled nepadlo, a kdyby tu dost místních lidí na to neodkazovalo, tak o tom nevím dodnes... Podle mne je to málo výrazné. Nemíním tím aby tu byly nějaké blikací příšery přes půl stránky, ale tohle mi fakt připadá stále dost zamaskované...
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 11:26

Jarous1 napsal/a:
Ano, to všechno tady je. Jen mi, ani jako už celkem znalému, tohle do oka na první pohled nepadlo, a kdyby tu dost místních lidí na to neodkazovalo, tak o tom nevím dodnes... Podle mne je to málo výrazné. Nemíním tím aby tu byly nějaké blikací příšery přes půl stránky, ale tohle mi fakt připadá stále dost zamaskované...

Nezlob se, ale že tohle není dost výrazné?? Co chceš víc! Třetinu home zabírají odkazy pro nováčky. Jediný červený text... jediný 4 velký grafický nápisy!

Ano, řešilo se tady mnohokrát, jak nováčky navést na tyto odkazy a jak je ještě víc zvýraznit. Je to téma pro správce webu. Já bych osobně rozkastoval přístup na web podle toho, zda někdo přečetl návod pro nováčky atd.
  • 0

#38 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 11:40

A jak poznáš, že někdo přečetl návod pro nováčky atd? Už teď zabírají odkazy na základní info většinu stránky nově příchozího. Pokud tyhle informace dokáže někdo přehlédnout, ale dokáže najít mrňavé odkazy na registraci a dokáže najít, jak se zadává dotaz do fóra, což je taky přes mrňavý zašitý odkaz, který ani není na homepage, tak je to prostě o pohodlnosti a neochotě samostatné práce s informacemi.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#39 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 11:41

Co přesně by to potřebovalo netuším, nejsem výtvarně vzdělán B) Jen mi přijde, že ten červený text je moc malý, zvýraznit ho jen barvou a ztučněním je podle mne málo. Možná by pomohlo mu alespoň malinko zvětšit font, třeba... Pak se mi zdá, že titulní stránka je už moc přeplácaná, těch informací je tam na můj vkus už moc. Je tam skoro všechno co se tu dá najít, na jedné obrazovce, a tím to ztrácí na přehlednosti. A když na mne vybafnou na půl stránky roztažené poslední příspěvky z fora, tak kam asi jako první vlezu ? ;) Ale tohle jsou jen moje vlastní pocity, které určitě nemá každý... Možná jsem jen exot, no :D EDIT: Ale z velké časti musím souhlasit s adminem, jeho konstatování, že "je to prostě o pohodlnosti a neochotě samostatné práce s informacemi", je podle mne bohužel asi tou hlavní příčinou :| Dnešní mlaďoši by všechno chtěli mít zadarmo a bez práce... Když je na to někdo upozorní, tak se akorát vztekají a hledají další oběť, která jim vyhoví...
  • 0

#40 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 11:59

Nevím nevím, ale pokud mě "hloupé" dotazy rozčilují, tak nereaguju a nechám odpovědět někoho komu to nevadí. Pak by možná takové diskuze někomu i pomohla. Ve forech bez podobných výlevů by se informace hledaly poněkud lépe než tomu tak bývá. Boužel to neplatí jen na GC.CZ. Internet je plný irelevantních, zbytečných plků a rad typu "na Internetu to je, tak hledej", deset takových odpovědí škodí mnohem víc, neš jeden hloupý dotaz.
Žasnu kolik lidí má tendenci brát výši svého IQ, svou znalost Angličtiny a svůj světonázor právě jako to minimálně přijatelné, zavání mě to jakýmsi komplexem. Buďme tolerantní!!!
.....................................................................
Nováčku, jestli tě čtení ještě naodradilo, tak si prohlédni 4 odkazy, které jsou uvedeny nad diskuzním forem:
http://navigovat.mob....asp?ARI=112930
http://navigovat.mob....asp?ARI=113220
http://navigovat.mob....asp?ARI=113750
http://wiki.geocaching.cz/
a tuto odpověď na svou otázku jsi dostala hned v první odpovědi, odkaz přikládám pro úplnost:
http://navigovat.mob...D=4&EXPS=&EXPA=
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama