Přejít na obsah


Fotka

okresy a diakritika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 10:23

Našel jsem info o různých potížích s diakritikou, o nastavení incoding a outcoding,... ale nenašel jsem nikde řešení svého problému.

Když jsem si vygeneroval statistiky, zjistil jsem, že počty nálezů v okresech (příp. krajích) nedají dohromady celkový počet nálezů. Došel jsem k tomu, že u některých keší mám ve sloupci okres "Brno-město", u dalších z téže oblasti ovšem "Brno-m0sto".

Ilustrační obrázek pro Hradec Králové:
http://img34.imagesh...90526094819.png

Není mi jasné, kde mám co nastavit, aby mi makro pro rozřazení do okresů/krajů fungovalo správně. Kraje jsou, zdá se, bez diakritiky, a tam problém není. Na diakritice netrvám, jen bych chtěl, abych měl tag "cz okres" správně z hlediska ggstatu. Vzhledem k tomu, že vidím dvě různé hodnoty pro Hradec (a další), tipuju, že mám něco blbě nastavené v GeoGetu.

Prosím o radu. :-)
  • 0

#2 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 10:32

medved2 napsal/a:
Když jsem si vygeneroval statistiky, zjistil jsem, že počty nálezů v okresech (příp. krajích) nedají dohromady celkový počet nálezů. Došel jsem k tomu, že u některých keší mám ve sloupci okres "Brno-město", u dalších z téže oblasti ovšem "Brno-m0sto".


Tohle se určitě někde v GeoGetím vlákně řešilo několikrát ... myslím že na to stejně není jiná rada než zkusit znovu naimportovat do GeoGetu problémové keše...případně používat nejnovější verzi GeoGetu a maker...případně reinstalovat...ale to je jen takovej rychlej nástřel, třeba ti HaLuMa poradí něco speciálního ;)
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 10:49

Ja bych smazal u vsech kesi tagy s krajem a okresem a makrem je znovu pridelil. Tim se zajisti, ze budeou vsechny pridelene stejne. S cestinou muze byt problem v tom, zda ggstat porovnava podle jmen s cestinou nebo bez (aktualne tusim bez cestiny). To se vyresi nakopirovanim spravnych souboru pro to roztrideni - museji mit stejna jmena jako ma v sobe ggstat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 12:11

gord:
Už to funguje. Musel jsem "jen" z adredáře "polygon\cz kraje" vymazat všechny soubory se zmršeným názvem, pak zrušit a makrem znova naplnit okres a kraj. Chytlo se to těch souborů, které jsem tam nechal a už to je ok. Díky! :-)

Zkusím si s tím ještě trochu hrát, abych líp pochopil, proč to funguje zrovna tak, jak se tam vzaly ty ostatní soubory, který narušily funkčnost makra... ale pro tuto chvíli problém vyřešen.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama