Přejít na obsah


Fotka

GG a filtrování/export "cyklo keší"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:20

Zdravím všechny a prosím o radu v řešení mého doufám že začátečnického a jinak řešitelného problému. Importuji do GG data z PQ a následně bych chtěl "někdy" filtrovat jen keše dostupné na kole... V definici PQ to nastavit jde, ale raději bych nechal široce definované PQ a jen před cyklo trekem si naházel keše dosažitelné právě na kole... Ve filtru jsme to nikde nenašel a zběžným prohlédnutím xml v gpx souboru se mi zdá že to v exportu ani není :| Je tohle možné? Ev. jak řešíte plánování cyklo dostupných keší vy?? Díky všem za rady, Pinky
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:28

On se Groundspeak rozhodl, ze atributy kesi nebude do PQ davat, ackoliv na ne sam v definici rozsireni GPX tagy definovane ma. Proste usoudil, ze tato informace neni pro lidi uzitecna. :( Cimz se tato uloha stava velmi obtizne resitelnou. Pokud by v importovanych datech ty atributy byly, Geoget by je nasypal do tagu a dalo by se podle toho pak filtrovat. Jenze v soucasne dobe ty atributy obsahuje bud primy import listingu z webu, nebo import z dat generovanych skrysotlacem.
  • 0

#3 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:34

Toho jsem se bál.... je to má vnučka :( Sakra takže fakt na to mít extra definované PQ a maximálně ručně pouštět a přímo do GPSky tedy... Dík za rychlou radu!
  • 0

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:39

Mel bych jeden napad (a praci pro HaLuMu): 1. Nechat si poslat PQ s atributem bike. 2. V GG nejakou fnc, ktery mi vyfiltruje kesky, ktere jsou obsazeny v konkretnim PQ (ukazu na nej, nebo ktere bylo naposledy importovano) 3. Vyfiltrovanym keskam nastavit hromadne nejaky tag.
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:42

Prace zadna, tohle lze realizovat bez problemu i ted. Dobry napad!
  • 0

#6 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 8:52

PinkyCZ napsal/a:
Zdravím všechny a prosím o radu v řešení mého doufám že začátečnického a jinak řešitelného programu.
Importuji do GG data z PQ a následně bych chtěl "někdy" filtrovat jen keše dostupné na kole... V definici PQ to nastavit jde, ale raději bych nechal široce definované PQ a jen před cyklo trekem si naházel keše dosažitelné právě na kole...
Ve filtru jsme to nikde nenašel a zběžným prohlédnutím xml v gpx souboru se mi zdá že to v exportu ani není :|

Je tohle možné?
Ev. jak řešíte plánování cyklo dostupných keší vy??

Díky všem za rady,
Pinky


Zajímavý nápad, s řešením Ti neporadím, ale řeknu, jak to dělám já. Vyberu si nějakou multinu, která je doporučená pro kolo, no a pak cestou třeba narazím na nějaké jiné kešky.

Druhá varianta je, že vyrazím na kole za nejbližší keškou a buď k ní dojedu, nebo donesu ;), vědecky přes počítač jsem na to ještě nešel, jediné na co musíš dát pozor, že pokud ta nejbližší je pětková, musíš ke kolu přihodit ještě patřičné potřebné vybavení (např. lano), taky není špatné mít v batohu něco na zamknutí kola, pak jde odhodit a zbytek dorazit pěšky.

Z těch pár nálezů co máme, tak hodně malé procentu kešek není dostupných kolmo a to malé procento je v horách, kam by Tě myslím ani nenapadlo kolo vláčet. Třeba i Jizerské Tisícovky jsou za určitých podmínek přístupné na kole, ale místy ho musíš vodit, nebo ho zamknout.
  • 0

#7 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:09

bodlak napsal/a:
Mel bych jeden napad (a praci pro HaLuMu):
1. Nechat si poslat PQ s atributem bike.
2. V GG nejakou fnc, ktery mi vyfiltruje kesky, ktere jsou obsazeny v konkretnim PQ (ukazu na nej, nebo ktere bylo naposledy importovano)
3. Vyfiltrovanym keskam nastavit hromadne nejaky tag.


A jak při email importu?? Mám GG nastvené aby si stahoval a z mailu následně odmazával zazipované PQ které mezitím dorazily...
Musel by to nějak rozpoznat ze subjektu přijímané PQ a taková by pak ve svém názvu musela mít klíčové slovo, např. "[Bike]"...
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:15

Atip napsal/a:
Z těch pár nálezů co máme, tak hodně malé procentu kešek není dostupných kolmo a to malé procento je v horách, kam by Tě myslím ani nenapadlo kolo vláčet. Třeba i Jizerské Tisícovky jsou za určitých podmínek přístupné na kole, ale místy ho musíš vodit, nebo ho zamknout.


Zrovna ty Jizerské 1000 jsou dostupné jen z části hlavně proto, že je k některým keším cesta, která je tak důkladně vyznačena, že není pro kola, že to už nejde přehlédnout.

Já bych to vyhledával podle atributu, myslím, že GeoJarry ho z listingu naimportovat umí. Nebo si udělat TAG CYKLO a přiřazovat mu při importu cyklo PQ hodnotu a podle toho pak filtrovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:20

bodlak napsal/a:
Mel bych jeden napad (a praci pro HaLuMu):
1. Nechat si poslat PQ s atributem bike.
2. V GG nejakou fnc, ktery mi vyfiltruje kesky, ktere jsou obsazeny v konkretnim PQ (ukazu na nej, nebo ktere bylo naposledy importovano)
3. Vyfiltrovanym keskam nastavit hromadne nejaky tag.


Jde to udelat bud rucne:

1. provest import, a na konci zmacknout tlacitko, ktere ti zobrazi prave naimportovane kesky.
2. vsechny je oznacis
3. Priradis vsem oznacenym keskam nejaky tvuj tag.

Nebo automaticky pres skript. Tam se da i vyuzit automaticky prirazovaneho tagu, v kterem je vzdy jmeno souboru,z e kterehos e naposledy improtovalo.
  • 0

#10 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:23

Atip napsal/a:
Vyberu si nějakou multinu, která je doporučená pro kolo, no a pak cestou třeba narazím na nějaké jiné kešky.

Druhá varianta je, že vyrazím na kole za nejbližší keškou a buď k ní dojedu, nebo donesu


No moje dosavadní poznání mě právě dovedlo až k tomu sem napsat neb jsem už stihl potkat multinu kde některé stage jdou odlovit na kole, jiné ne... a už na druhé stage mi bylo jasné že tohle bych neodnosil :D
Zámek je nezbytností to je jeasná věc, kus maskovací plachty na nosiči ještě lepší B)
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:26

HaLuMa napsal/a:

Jde to udelat bud rucne:

1. provest import, a na konci zmacknout tlacitko, ktere ti zobrazi prave naimportovane kesky.
2. vsechny je oznacis
3. Priradis vsem oznacenym keskam nejaky tvuj tag.

To by šlo. Ale mám pocit, že po importu zobrazí jen nově přidané kešky.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:52

Mas tam ty tlacitka dve. Jedno zobrazi jen pridane kesky, druhe zobrazi vsechny, ktere byly importem dotceny.
  • 0

#13 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 10:10

Já jsem vůl :D:D:D
  • 0

#14 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 19:05

Já tedy si dovolím být neskromný neb mám dojem že jsme se dotkli něčeho co přesahuje "cyklo keš" problém a zároveň máme obecné řešení jak dotahovat tagy které PQ do výstupu nedává a přitom nemuset parsovat stránky individuálních keší.... Stejný způsob by pak umožňoval vybrat jen lezecky náročné keše, keše dostupné v zimě, popř. kombinovat několik příznaků a nastavení více tagů současně. Princip by spočíval v doplnění kódu k jednotlivým tagům k importovanému souboru (načítanému mailem). takže pokud by název obsahoval sekci uvozenou např. složenými závorkami, z písmen uvnitř by geoget nastavil tagy všem keším v souboru obsaženým. Hranaté závorky spíš ne, maily chodí se subjektem [GEO].... takže by vznikla kolize pak by bylo minimálně 32 znaků pro identifikací tagů použitých v definici PQ... např {b} pro "bike" ale i {abcd} pro současné 4 další jiné tagy.. Na importu by GG musel toto mít v názvu souboru, při mail downloadu by se musel řídit subjektem a uživatel pak nastavit tento kód do názvu příslušně definované PQ...a voila!! Co na to autor? Sci-Fi?? Moc pracné vzhledem k předpokládanému přínosu??
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 19:56

Nebylo by jednodusi oznacovat importovane kesky nejen nazvem souboru, ale i nazvem PQ (v pripade importu z PQ)? Pak si proste nazvi PQ jak chces, a to se ti objevi v tagu, podle ktereho muzes filtrovat. Zade hledani neceho uvnitr, proste to co tam das jako nazev, tak tam bude. Problem nastava pouze tehdy kdyz bys mel kesku ve vice PQ najednou. Protoze pak jsou dve moznosti: - posledni vyhrava, takze kdyz importujes vice veci najednou, tezko rict, co tam zrovna zustane. - nechava se tam vsechno (jeden tag muze mit vice hodnot), ale to se tam zase muze postupem casu nekontrolovatelne vrsit, podle toho jak si clovek predelava PQ.
  • 0

#16 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 20:02

HaLuMa napsal/a:
Nebylo by jednodusi oznacovat importovane kesky nejen nazvem souboru, ale i nazvem PQ (v pripade importu z PQ)?

Super nápad
  • 0

#17 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 21:30

HaLuMa napsal/a:
Nebylo by jednodusi oznacovat importovane kesky nejen nazvem souboru, ale i nazvem PQ (v pripade importu z PQ)?

Pak si proste nazvi PQ jak chces, a to se ti objevi v tagu, podle ktereho muzes filtrovat. Zade hledani neceho uvnitr, proste to co tam das jako nazev, tak tam bude.

Jednodussi urcite... :)
Jenze PQ generuje s nejakymy podivnymi cisly, predpokladam ze ID dotazu pod kterym si to vede groundpeak. Jak rikam spustim GG, ten se logne a nasosa z mailu aktualizace.. nainsertuje co nema a zaktualizuje...
Jestlize se mi definovane PQ pousteji pravidelne pro vybrane oblasti, mam v GG celkem slusnou a zaroven aktualizovanou DB kesi v okoli mist kde se pohybuji...Slo mi o to byt schopny udelat rychly export toho co me zajima - at uz zminene cyklo kese, nebo kese kam muzu s kacatkem.
Kdyz se na kes v GG mrknu, mam tam tag "import" a u nej nekolik historickych hodnot (nicnerikajici cisla) kterych nabyl... zase ty nickerikajici cisla... :|

Ano, muzu si poridit prekladovou tabulku a vedet ze dotaz cislo 389958 mi vraci cyklo kese v regionu XY.., jenze to se porad drbeme pravou rukou za levym uchem...

Takze nejlepe kdyby groundspeak daval plne info do exportovanych xml... jenze tusim ze kvuli odlehceni zateze na serveru prave tohle nedelaji...
  • 0

#18 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 21:48

...tak jestli se nepletu, tak Geoget umí použít korektně název PQ pod kterým ho mám vedený na gc.com - když ho mám naplněný (500) tak mě ukáže který
  • 0

#19 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 22:42

Eeeeee... Houstone, mame problem.. Pokud ano (umi pouzit nazev PQ ktera jej vygenerovala), jak to dostanu do filtru?? Diky za radu, jeste se v tom trochu placam a fakt bych se nerad ptal na neco co se tu resilo x-krat... ;)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 7:31

PinkyCZ napsal/a:
Ano, muzu si poridit prekladovou tabulku a vedet ze dotaz cislo 389958 mi vraci cyklo kese v regionu XY.., jenze to se porad drbeme pravou rukou za levym uchem...


Prave proto jsem rikal: "Nebylo by jednodusi oznacovat importovane kesky nejen nazvem souboru, ale i nazvem PQ?"

Tedy receno jinak:
"Ze bys tam krome tagu s nicnerikajicim nazvem souboru mel i druhy tag, ve kterem by byl tebou dany 'lidsky' nazev PQ."

Uz je jasne, co mam na mysli?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka