Zdravim vsechny kdo jsou schopni poradit nebo cokoliv napsat. Mam problem s exportem kesek do formatu .gpx.
Driv, kdyz jsem pouzival na verzi GG2.1.5 jsem s exportem nemel zadne potize. Po migraci na vyssi verzi se mi v popisu kesky v Short i LongDescription objevuji podivne znaky. Napr ze slova "slepýšem" vznikne "slepýšem" coz je pri cteni listingu v TB docela problem. Takze se diakritika prevadi na desitkovy kod unicode?
Snazil jsem se vlastnimi silami upravit makro pro export, ale asi nejsem na tom tak dobre. Nakonec jsem zjistil, ze se tak stejne chova treba export do PQ.
Stacilo by, aby se diakritika prevadela na pismo bez diakritiky.
Za kazdou radu budu velice vdecny.
Kodovani a export do gpx
Vytvořeno od
Maatony
, čen 04 2009 19:00
3 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 04 červen 2009 - 19:00
#2
Publikováno 04 červen 2009 - 19:16
Měl jsem po upgrade GG podobný problém. Zobrazovaly se mi v navigaci špatně stupně. - 50Ý.... místo 50°... Vyřešil jsem to kompletní odinstalací GG včetně datového adresáře a potom opětovnou instalaci nové verze GG. Potom už bylo vše OK.
#3
Publikováno 04 červen 2009 - 19:54
Maatony napsal/a:
Driv, kdyz jsem pouzival na verzi GG2.1.5 jsem s exportem nemel zadne potize. Po migraci na vyssi verzi se mi v popisu kesky v Short i LongDescription objevuji podivne znaky. Napr ze slova "slepýšem" vznikne "slepýšem" coz je pri cteni listingu v TB docela problem. Takze se diakritika prevadi na desitkovy kod unicode?
Problem neni na strane exportu, ale na strane importu. Vyssi verze GG nez 2.1.5 totiz pri importu z XML/GPX dekodova jen tzv. XML entity. To co popisujes jsou ale HTMl entity, ktere spravne v XML nemaji co delat! Bohuzel treba Skrysotlac tyto entity do GPX dava.
Pokud jsi tedy s novejsi verzi importoval nejaka data ze skrysotlace, dostaly se ti do databaze tyhle sekvence.
Aktualni verze geogetu uz opet HTML entity dekoduje. Takze postizene kese staci naimportovat znova. (klidne ten stary soubor...)
#4
Publikováno 04 červen 2009 - 20:53
Diky moc za pomoc. Pomohl opetovny import gpx souboru do GG 2.1.12, ten si s tim uz poradi.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů