Přejít na obsah


Fotka

Micro, small cache a tužka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:49

Docela nechápu proč mají někteří kačeři problém sebou nosit jednu nebo dvě tužky. Když jdu na micro a small logicky předpokládám, že tam nemusí být tužka. Ale jak vidím stává se pomalu sport z toho zalogovat na netu a tvrdit, že tam nebyla tužka a tak se dotyčný nemohl zapsat :(. To že je dána do micro tužka a ona je během 2 dní pryč dokážu pochopit, přeci jen je malá a když se vyndavá logbook, může zůstat v kapse, nebo spadnout někam na zem. Sám bych si nedovolil logovat keš kde jsem fyzicky nezapsal do logbooku a proto tahám tužek několik + razítko.
  • 0

#2 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 18:11

Souhlas: gps, rukavice baterka a TUŽKA je absolutní minimum, co by měl podle mě cacher s sebou nosit. Nicméně i mě se stalo, že jsem neměl čím zapsat, a vyřešil jsem to tak, že jsem k logu přiložil fotku logbooku jako důkaz. Mobil s foťákem je dnes taky běžná věc.
  • 0

#3 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 18:11

:) Myslím, že je to zákon schválnosti, pro kešku pár metrů od baráku půjdeš s razítkem a pěti tužkama a v keši budou další tři. Až ale půjdeš 10km extra pro nějakou třeba i jubilejní 5* terén keš, razítko zapomeneš doma, tužku ztratíš cestou a v keši bude řekněme vyschlá propiska. Co pak uděláš? Troufnu si říct, že fyzický zápis v keši není v takovém případě pro mě důležitý, i když mě asi zamrzí, že se vše schumelilo právě takhle. Sice mám zatím to štěstí, že vždy jsem se zapsat mohl, ale nedělal bych z toho vědu, kdyby to možný nebylo. Kolikrát se jen člověk zalogoval do mokrého přeplněného logbooku, který těžko kdo kdy zkontroluje, i kdyby to byl zrovna autor až tak důkladný. To de facto ani neni možná - třeba u ukradené keše. Tim všim neříkám, že to někdo může použít jako výmluvu a jen honit body, ale to je blbec a ne kačer. Takže je to nakonec jeho problém a ať si ty body dá třeba za rámeček... Sám nosím několik piditužek, které případně do keší vkládám a k tomu mam pro případ absolutní nouze v peněžence sichrhajsku (hezky česky), kterou bych případně nick "vytetoval :o) (ještě jsem nemusel a bude asi dost sranda, až to potřeba bude :o)
  • 0
Hczech

#4 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 18:15

Taky se me uz stalo, ze jsem nasla kes, ale az u kese zjistila, ze moje tuzka dopsala popripade ze jsem ji nechala doma. Takove situace resitm vyfocenim logbooku a ve vetsine pripadu posilam tuto fotku autorovi s tim, ze jsem nemela tuzku a zda mohu zalogovat i elekronicky. Uz jsme potkali i kese, kde se kvuli vlhkosti logbooku nedalo zalogovat a to resime pravidelne vyfocenim a prilozenim k logu.
  • 0

#5 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 21:39

ono s těmi tužkami je to všelijaké..máte tři,před odchodem ven psaly všechny,na místě ani jediná...nebo jdete na regularku,po cestě náhodou narazíte na micro a jste taky v řiti..kolikrát v R ani tužka není nebo nepíšící.. myslím že by ownerovi fotka logbooku mohla stačit,ale je to jen na něm...není log,není bod,stejně jako bod je při nalezení finálovky mysterky nebo multiny náhodou nebo BF... a kdo si chce jen takhle honit body,je to jeho věc.když mu to zvýší ego nebo si myslí že bude větší,lepší nebo kdovíco, jeho problém... okrádá sám sebe, o pocit nalezení....
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#6 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 22:37

Lovili jsme 1. Lavku berounky, byli jsme v civilnim a ja tak nejak predpokladal ze pritelkyne v ty 1+kg kabelce tuzku ma. Ma tam toho opravdu hodne ale ani jednu mrnavou tusticku. :D Ja myslim ze se to da pochopit a uznat ten log i tak. ;)
  • 0

#7 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 22:38

Já mám nůž victorinox mimo jiné s propiskou, který nosím pořád v kapse. K tomu pentelku, pero a gumu v odolnějším pouzdře. Většínou tak ještě jednu propisku v kapse. Stejně už se mi stalo, že jsem se u keše neměl čím zapsat.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 6:31

nj, stane se že není čím zapsat... tužku u sebe nenosím, pár se jich najde v autě. Jenže většinou se zapomenou vzít sebou. Peněženku nosím pořád u sebe, takže mám v ní několik našich samolepek. Jednak je dávám do logů, které se nám líbí a v nouzi bez tužky poslouží jako důkaz, že jsem byl na místě.
  • 0

#9 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 7:33

pepega napsal/a:
..máte tři,před odchodem ven psaly všechny,na místě ani jediná...


Na to je idealni IKEA tuzka :) Mas tri, pred odchodem pisou vsechny, prijdes na misto a pisou porad. Zlomi se, tak ju oriznes a pise dal. Potrebujes psat vzhuru nohama? Neni problem :)

Ne nadarmo americani vynalozili miliony na vyvoj propisky pro kosmonauty do stavu beztize a rusaci si vzali tuzky :)

Co se tyce zapominani to uz je jina. Ja si ted po zlomeni staryho razitka nechal udelat novy a jako na potvoru sem ho nechal doma kdyz sme sli na Dharmu a to je Dharma navic letterbox :D
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:16

Na smajlika jsme vyrazili se trema tuzkama a na konci jsme meli uz jen jednu z pola pisici, tu jsme pak strezili jako oko v hlave ;) Jinak se mi bezne stava ze zapomenu vlastni propisku v kesi, takovy neplanovany trade :) Uz jsem takhle prisel i o nektere velmi pekne, ale snad aspon potesi nekoho dalsiho.
  • 0

#11 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 8:44

Pohled z opačné strany - na Smajlíkách byly tužky všude. Po 2 týdnech všech 34 tužek zmizelo. Dosud jsem nepochopil, k čemu někomu byly. Závěr - tužka je každého záležitost a své kešky už jimi vybavovat nebudu. A až zjistím, že někdo loguje bez řádného zápisu v logbooku, tento log nekompromisně smažu, plantážníci ;)
  • 0

#12 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2009 - 12:00

nejlepší je propiska v geooblečení, ale jen do té doby, než co vyteče a oblečení zamaže... a ikeacka tužka se někdy pěkně těžko ořezává. Pokud je keš malá, a tužka v ní není, je to dobré zřetelně napsat do listingu
  • 0

#13 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:54

Tužky při sebou většinou nosím,ale párkrát už jsem jí taky zapomněla,ale nakonec jsem jí někde musela koupit:Dale aspon že neměli zavříno.
  • 0

#14 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:55

Ale osboně mě třeba naštve že ani ve small není:| do svých keší zpravidla dávám víc než jednu.;)
  • 0

#15 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 18:59

Geopropisku nosím v ledvince standardně, ať už keškuju nebo ne...Tužku nebo propisku v samotné kešce využívám vyjímečně, beru to jenom jako pojistku...
  • 0

#16 LadyVader

LadyVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 19:01

Tuzku sebou teda porad nenosim, vetsinou zapomenu, ale co nezapomenu nikdy je fotak, takze vzdycky se da dokazat nalez aspon tou fotkou :-)
  • 0

#17 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 20:03

Propiskama a tuzkama z cache se nepodepisuju. Nosim svoji propisku. Ale je pravda, ze jsem se uz na jednom hrbitove podepisoval vypalenyma sirkama.... Jeste ze jich tam bylo.... :D
  • 0

#18 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 20:29

Jednou jsem se musel podepsat kusem spáleného dřeva, tužka v autě a auto 3 km daleko:o Nejdřív jen 3 křížky a když jsem zjistil jak ten uhel pěkně píše tak jsem doplnil i nick:D:D:D
  • 0

#19 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 20:34

když někdo chce honit body,tak si najde vždy nějakou výmluvu proč se nemohl podepsat.Mám po batohu pořád nějaké tužky a příjde mi to docela logické sebou tužku nosit
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#20 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 20:40

Razítko mám v kapse u kalhot pořád. Ale už se mi taky stalo, že tužka nebyla. Tak jsem kešku schoval, šel si jí půjčit a logbook vrátil zpátky do keše. Horší je to někde na skále. Tam vždycky děkuju aspoň za to razítko :D. No, jednou se mi nepovedlo vyndat přimrzlou kešku, tak jsem jí halt vyfotil a fotku poslal ownerovi. Ve svých keších "fyzické" logy nekontroluju. Jestli si chce někdo připsat bod, tak je to jeho věc. Ale radost mu to nepřinese :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama