Přejít na obsah


Fotka

Stahovani dat z POP3 serveru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 9:28

Zdravim Vas pani vyvojari, mam jednu takovou prosbu a doufam ze to pojmete jako cestu ke svetlu, pokroku a vubec... Stahuju si nova data do GG pres pop3 kam mi je mezitim posilaji jednotlive nadefinovane PQ z GC.COM. Potiz je v tom ze mam svoji schranku nastavenou tak, ze klient neodmazava zpravy po stazeni ze serveru... po startu GG se tedy pripoji, a zacne prochazet vsechny zpravy od nejstarsich... v tuhle chvili tedy nejakou minutku trva nez projde nejakych 400+ zprav a pak narazi na ty nove ktere stahne.. GG je nastaven naopak tak, aby po stazeni zpravu odmazal a tu jsem jeste duplicitne nestahoval do postovniho klienta.. Bylo by mozne GG naucit si pomatovat id posledni zpravy a nacitat jen nove, popr. neprectene a tim se cely proces zrychlil?? Co vy na to?? ;)
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 10:23

...a nebo si udělej emal kam ti budou chodit jenom PQ a máš po starosti
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 10:32

Presne na toto je v Geogetu u nastaveni POP3 zaskrtavatko: "stahnout jen nove" ;) Chce to ale pouzivat tajkovy server, ktery podporuje prikaz UIDL, coz je nepovinny POP3 prikaz, takze mohou existovat servery, ktere tento prikaz neumi. UIDL POP3 prikaz poskytuje klientum unikatni identifikatory jednotlivych zprav, takze podle nich muze Geoget snadno a rychle poznat, ktere zpravy uz videl a ignorovat je.
  • 0

#4 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 11:27

No "stahovat jen nove" zaskrtnute mam.. ale porad mi na zacatku hodi hlasku "kontroluji 1/4xx a jede az na konec.." Zkusim to poslat na jiny email server, tohle vypada ze volny.cz neoskytuje UID(?). Je mi to ale divne protoze mail klient to pozna a porste zacne stahiovat ihned posledni, takze jsem podezrival ze je neco spatne s GG :o
  • 0

#5 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 13:40

Tak fakt je asi jeste neco spatne.. zkusil jsem prohodit kontrolu na mail server seznamu a kontrola novych tam funguje zrejme spravne.. i tam mam mraky mailu na serveru ale behem okamziku zjistil ze zadne nejsou nove a skoncil. Na volny.cz mi ale listuje vsema zpravama nez se dostane k tem nejnovejsim. Pritom postovni klient (Thunderbird) pri kontrole serveru volny.cz jen zakomnikuje a hned skonci.. tzn. zjisti ze nove nejsou a nestahuje. Thunderbird stahuje z obou uctu a bez problemu rozeznava jen nove.. GG vuci seznamu jede, ale vuci volny.cz se evidentne nedomluvi a pak prochazi jednu po druhe - server ale UIDL musi podporovat, jak jinak to postovni porgram zjistil (?) Chyba v matrixu? :|
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 14:23

Idealni by bylo, kdyby se ti podarilo pomoci Wireshark zachytit tvoji komunikaci se serverem volny.cz a poslat mi to k analyze. Z toho totiz dokazu vycist, co ze je spatne, a vymyslet napravu. (je to treba poslat privatne, v zachycenem zaznamu je vse, vcetne hesel, tak aby to nekdo nevybagroval...) Ono uprimne, jak Volny, tak i Seznam dokazali v minulosti uz tolikrat ignorovat standardy, ze je s podivem, ze s nima vubec neco funguje.
  • 0

#7 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 19:10

ok, poridim, taky myslim ze tam neco kiksuje v komunikaci... hledal jsem v Thunderbirdu jestli umi logovat komunikaci, ale tam nic takoveho neni.. takze zkusim cos doporucil a mailnu ti o cem spolu tlachaji... asi jak TB tak GG at to muzes porovnat, ne? ;-)
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:01

Cim vice informaci, tim lepe. ;) Ale nespecha to, do konce tydne budu mit stejne malicko casu.
  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 11:30

Mám taky menší dotaz ohledně stahování dat z emailů. PQ mi chodí na email na GMailu. Nastavený GMAIL mám přesně podle návodu, ovšem když dám "Soubor - Import - Stáhnout a importovat PQ", tak mi napíše "Geoget pracuje, na chviličku tam naskočí "získávám seznam zpráv", ale skoro okamžitě dialog zmizí a naskočí dialog "Výsledek importu", kde všechny výsledky jsou nulové a nic se nestáhne. Může to být tím, že se mi ze serveru automaticky stahují emaily do Thunderbirdu? Zkusil jsem i ručně označit zprávy na serveru jako nepřečtené a přesunout je do složky "Doručená pošta", ale i tak se nic nestáhlo. Kde můžu dělat chybu?
  • 0

#10 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 13:46

Roman_Jaromer napsal/a:
...Může to být tím, že se mi ze serveru automaticky stahují emaily do Thunderbirdu? ...


Nejsem kdovíjaký expert, ale řekl bych, že může. Mám teda gsak, ale tam je to to same - v jedne insstalaci doma si stahnu PQ a v druhe v praci uz je z toho uctu nedostanu - asi je Gmail nejak "ocejchuje" jako jednou stazene, aby pokazde nestahoval vsechno, co zustava ve schrance...
  • 0

#11 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 15:47

Centrum.cz se ve spolupraci s GSAK chova stejne - tedy pres zaskrtnute "pouze nove" prochazi vsechny zpravy. S ohledem na to, ze mail neslouzi k nicemu jinemu nez k zasilani PQ, neresil jsem to.
  • 0
Monte

#12 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 11:30

Tak ja v tomhle jeste malickou stoural a vyzvedel asi nasledujici... Volny.cz nechava maily oznacene jako neprectene. POkud se lognu pres webmail tak vidim celoe hafu mailu ktere jsoun "neprectene". naproti tomu email.cz/seznam.cz pote co se stahnou je na serveru oznaci jako prectene, takze na webmailu nasledne zustavaji ale rovnou maji priznak "precetene". Podle meho nazoru je tohle nastaveni na mailserveru, klient je na me strane nasatven naprosto stejne vuci obema mail serverum. Geoget pak prochazi presne to, co i na serveru zustava jako "neprectene". Jak to dela TB ze se pri stahovani z volny.cz vzdy zorientuje a stahuje jen ty SKUTECNE nove nevim, ale to je proesne to co bych v GG uvital... aby si proste udrzel prehled v tom jaka zprava byla posledni stahovana a bral jen ty novejsi a neprectene.. opkud se spoleha jen na to co mu dava server jako neprectene tak to proste na takhle nastavenych serverech bude prochazet od zacatku :|
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 12:09

Tady je mozna jeste trosku nepochiopeni te funkce - geoget totiz nijak nezjistuje, jestli ma dopis priznak precteno ci neprecteno (on na to neexistuje ani zadny standard!). neprectena zprava je pro Geoget takova zprava, kterou Geoget pri predchozim pripojeni nevidel, respektive nezapamatoval si jeji unikatni ID.

takze to funguje nejak takhle:

1) GG se pripoji na server a prohledne vsechno.
2) zapamatuje si, jake ID zprav uz videl.
3) pri pristim pripojeni si nejprve necha zaslat seznam tech ID, a porovnanim s ulozenym seznamem se rozhodne, ze se bude koukat jen na tyhle a tyhle zpravy. A vraci se do bodu 2.

takze ta funkce funguje az od druheho a dalsiho pripojeni. Seznam zapamatovanych ID je v souboru uidl.txt v datovem adresari.
  • 0

#14 PinkyCZ

PinkyCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 13:00

Diky za vysvetleni Halumo, podivam se na to.... zda se ze to "zdrzovani" je tedy zpusobene tim, ze mu pokazde server cpe uidl VSECH postovnich zprav ktere na nem jsou... takze nenacita 400x mail.. ale 400x uidl (nebo hlavicku nebo co vlastne).. a pak teprve u novych sosa i data. Ono to postupuje pomerne rychle, ca 45vterin na tech nejakych 400 mailu, takze to. Je to ten porgress bar na zacatku kdy porgram pise kontroluji.... a jede
  • 0

#15 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 15:44

Roman_Jaromer napsal/a:
Mám taky menší dotaz ohledně stahování dat z emailů.
PQ mi chodí na email na GMailu. Nastavený GMAIL mám přesně podle návodu, ovšem když dám "Soubor - Import - Stáhnout a importovat PQ", tak mi napíše "Geoget pracuje, na chviličku tam naskočí "získávám seznam zpráv", ale skoro okamžitě dialog zmizí a naskočí dialog "Výsledek importu", kde všechny výsledky jsou nulové a nic se nestáhne.

Může to být tím, že se mi ze serveru automaticky stahují emaily do Thunderbirdu? Zkusil jsem i ručně označit zprávy na serveru jako nepřečtené a přesunout je do složky "Doručená pošta", ale i tak se nic nestáhlo. Kde můžu dělat chybu?


Ja jsem PQ nikam nestahoval a pouzivam taky gmail. Kdyz jsem spustil v GG import PQ, rekl ze zpracovava 360 polozek, bezel progres a vysledek - nic nenaimportoval.
Pak jsem pro PQ vytvoril uplne novy postovni ucet a jeden mail tam forwadnul. A uz to proslo - import se povedl. Takze nejspise byl GG zmaten z dalsich [GEO] mailu - jako logy ke kesim apod.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 16:03

On Gmail ne uplne vzdy nabizi pres POP3 uplne vsechny zpravy. Zalezi jak mas zapnutou podporu POP3 na gmailu. Nebude problem spise v tomto?
  • 0

#17 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 16:20

HaLuMa napsal/a:
On Gmail ne uplne vzdy nabizi pres POP3 uplne vsechny zpravy. Zalezi jak mas zapnutou podporu POP3 na gmailu. Nebude problem spise v tomto?


Asi ne - gmail rika: "Status: POP is enabled for all mail that has arrived since 11/3/06"
a druhy ucet je taky na gmailu
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 17:10

To ale mluvis o necem trosku jinem nez ja...

Ja mam na mysli ale tohle: http://mail.google.c...en&answer=47948

Nebo jeste lepe tohle: http://kiribao.blogs...ecent-mode.html


  • 0

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 17:33

Jestli jsem dobře pochopil, tak se jedná o to, aby server při stahování POP3 nechal na serveru kopii zprávy. Tuto kopii na serveru stále mám, ale přesto se mi nestáhne do GG. Zkusil jsem i vymazat uidl.txt, i když ten i tak byl prázdný. Nic to nepomohlo... Jak pozná GG, které soubory má z webu stahovat? Podle odesilatele, podle předmětu? Nejsem PM, takže tyto PQ-čka mi občas přijdou od kamaráda, ale nechce se mi všechny stahovat ručně... I když kdysi se mi už jednou stáhly... Ale od té doby ani ťuk... Přitom nevím, že bych měnil nastavení.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 18:17

No, pokud jsem to zase dobre pochopil ja, tak prave nezalezi na tom, jak mas nastavene nechavani zprav v dorucene psote na serveru, gmail jakmile bvyla jednou zprava stahnuta pres POP3, tak je pro nasledujici POP3 spojeni ta zprava neviditelna. Leda ze tam das rped jmeno to "recent:", pak ti ukazuje vzdy vsechno za posledni mesic. Ale nezkosuel jsem, gmail nepouzivam. Nicmene by to plne zapadalo do chovani, ktere je tu popisovano.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama