Přejít na obsah


Fotka

Stahovani dat z POP3 serveru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 18:38

HaLuMa napsal/a:
No, pokud jsem to zase dobre pochopil ja, tak prave nezalezi na tom, jak mas nastavene nechavani zprav v dorucene psote na serveru, gmail jakmile bvyla jednou zprava stahnuta pres POP3, tak je pro nasledujici POP3 spojeni ta zprava neviditelna. Leda ze tam das rped jmeno to "recent:", pak ti ukazuje vzdy vsechno za posledni mesic.

Ale nezkosuel jsem, gmail nepouzivam. Nicmene by to plne zapadalo do chovani, ktere je tu popisovano.


No jsem z toho nejakej zmatenej. K gmailu jsem se pres POP3 nepripojoval - jen z GG. Z noveho uctu (kde mamjen 2 PQ maily) jsem importoval kesky. - v poradku. Pak jsem zadal recent: do stareho uctu (kde je kvanta GEO majlu), forwardoval dnesni PQ na stary ucet, a spustil import. Import bezel trochu pomaleji, nicmene opet nic nebylo importovano ani updatovano. Nalezl jsem jednu z pridanych kesi v PQ a v GG ji smazal. Import uz nic nedela ani na starem uctu, ani na novem, bez ohledu na nastaveni recent x nerecent, jen nove x vsechny. Asi potrebuju nove PQ.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 18:53

Geoget si navic jeste hlida, abys neimportoval starsi nebo stejne stare PQ, nez jake bylo drive importovane. ;) Tak jestli se ti do tech pokusu nemota jeste tento fakt.
  • 0

#23 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 19:57

Tak tím se to vysvětluje :-)
  • 0

#24 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 18:32

[quote]Roman_Jaromer napsal/a:
PQ mi chodí na email na GMailu. Nastavený GMAIL mám přesně podle návodu, ovšem když dám "Soubor - Import - Stáhnout a importovat PQ", tak mi napíše "Geoget pracuje, na chviličku tam naskočí "získávám seznam zpráv", ale skoro okamžitě dialog zmizí a naskočí dialog "Výsledek importu", kde všechny výsledky jsou nulové a nic se nestáhne.

potýkám se se stejným problémem,diskuzi i fora znám pomalu nazpamět,ale odpověd jsem nenašla.Mohl by mi prosím někdo poradit??Gmail založen a používán jen na geocaching a GG2.Mám asi někde chybku v nastavení, ale zaboha ji nemůžu najít.:(
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 18:46

Máš na PQ zvlášní účet nebo používáš jeden účet pro notifikace i PQ?
  • 0

#26 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 18:58

sobikovi napsal/a:
Máš na PQ zvlášní účet nebo používáš jeden účet pro notifikace i PQ?


mám jen jeden účet a jestli je zakopanej pes tady, tak to nejspíš nikdy nerozchodím :(
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:07

jj, to bude ono. Já mám poštu taky na gmailu o ten se chová divně... Určitě když procházíš poštu na tom jednom účtu ty zprávy co obsahují PQ označíš jako přečtené.. a v tom je problém....

Máš tedy 2 možnosti:
1/ Založit si zcela nový účet na gmailu jen pro PQ, tak to mám já. Na ten si nechávám posílat PQ, nečtu ho, nechávám ho žít a vše funguje 100%

2/ Před importem jít do schránky, označit zprávy s PQ jako nepřečtené. Pak jít do nastavení a tam na záložce Přeposílání a protokol POP/IMAP zvolit možnost Zpřístupnit protokol POP pro veškerou poštu (i pro poštu, která již byla stažena) a dát uložit. Pak by ti import měl fungovat... B) Bohužel si to gmail nepamatuje, takže by jsi to musel udělat vždy před importem.

Tudíž je jednodušší cesta 1/ a v nastavení PQ zadat možnost posílat na jiné email...
  • 0

#28 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:22

aha,já si Gmail založila právě kvůli PQ,ale přesměrovala jsem tam veškerou poštu z Geocaching.com zkusím použít vaše rady,ale už jsem pomalu pesimista zatím děkuji
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:34

casto byva u gmailu jeste problem s timto:
http://mail.google.c...en&answer=47948
  • 0

#30 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:36

tak jsem udělala, nastavila dle rady od Sobikovi,ale problém přetrvává.GG importuje PQ stáhne nap 16/16 ale po dokončení se nic nezobrazí (v tabulce u všech možností naskočí 0 a čas stahování) :(,Filtr mám vypnutý at se stáhne klidně všechno-hlavně už něco! Chybku tuším někde v nastavení GG ale už několik týdnů zkouším pátrám bezvýsledně se točím v bludném kruhu a dál mě mé zkušenosti s pc nepustí :( Stahování listingů se vším všudy už jsem k plné spokojenosti zvládla,ale tohle prostě ne!
  • 0

#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:37

Akire 007 napsal/a:
aha,já si Gmail založila právě kvůli PQ,ale přesměrovala jsem tam veškerou poštu z Geocaching.com
zkusím použít vaše rady,ale už jsem pomalu pesimista
zatím děkuji

Nepropadej smutku... gmail je nejlepší a funguje to... Já mám normálně účet sobikovi a druhý sobikovi.pq a na ten posílám všechny PQ, zpracovávám ho jen přes GG a je to. Uvidíš, že to bude fungovat.
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 19:38

Akire 007 napsal/a:
tak jsem udělala, nastavila dle rady od Sobikovi,ale problém přetrvává.GG importuje PQ stáhne nap 16/16 ale po dokončení se nic nezobrazí (v tabulce u všech možností naskočí 0 a čas stahování) :(,Filtr mám vypnutý at se stáhne klidně všechno-hlavně už něco! Chybku tuším někde v nastavení GG ale už několik týdnů zkouším pátrám bezvýsledně se točím v bludném kruhu a dál mě mé zkušenosti s pc nepustí :(

Stahování listingů se vším všudy už jsem k plné spokojenosti zvládla,ale tohle prostě ne!

Fajn, takže už ti to stahuje PQ z emailu... to už bude ale na dotaz směr GG..
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:35

Zkontroluj si, jestli mas ta PQ generovana ve formatu GPX a jestli mas nastavene zazipovani.
  • 0

#34 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 14:37

tak jsme kontrolovali nastavení PQ formát gpx. i zip nastavený mám.Dole na liště v GG se uvádí cca 400keší,ale zobrazí se mi jen ty co jsem si stáhla a uložila po jedné.hledáme pátráme diskuzi znám nazpamět ale kde dělám chybu jsem zatím nenašla
  • 0

#35 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:11

Já jsem s PQ na gmailu taky narazil. Nějakou dobu to fungovalo, pak zase ne. Tak jsem si udělal účet na atlasu a přeposílám si tam vybrané maily a z atlasu mi geoget stahuje v pohodě.
  • 0

#36 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:23

myslím, že GG PQ stahuje,ale stažené se nezobrazí :( píše kontroluji....stahuji...např 16/16 ale nic se nezobrazí
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 20:50

Podivej se do tveho datoveho adresare Geogetu. Tam by mel byt podadresar s nazvem PQ. Je v nem neco? Mely by tam byt pod nim dalsi podadresare, je v nich neco? (treba v podadresari archive?) Koukam,z e problemy s Gmailem se mnozi. Budu o muset vyzkouset, sam jej nepouzovam. Ale k tomu se dostanu nejdrive za tyden.
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 8:19

bodlak napsal/a:
Já jsem s PQ na gmailu taky narazil. Nějakou dobu to fungovalo, pak zase ne. Tak jsem si udělal účet na atlasu a přeposílám si tam vybrané maily a z atlasu mi geoget stahuje v pohodě.

Mám PQ na Gmailu od počátku a GSAK ani GG s tím neměl nikdy problémy a vždy vše dorazilo okamžitě... Pokud ale někdo používá Gmail na PQ, pak jedině přes samostatný účet a nikdy tam nelézt...
  • 0

#39 Akire 007

Akire 007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 9:51

[quote]HaLuMa napsal/a:
Podivej se do tveho datoveho adresare Geogetu. Tam by mel byt podadresar s nazvem PQ. Je v nem neco? Mely by tam byt pod nim dalsi podadresare, je v nich neco? (treba v podadresari archive?)

Po otevření GG začne program stahovat a importovat PQ, po dokončení stahování se zobrazí tabulka, ale s nulovými údaji. Na spodní liště je vidět dílčí a celkový počet naimportovaných asi PQ (nyní 654), ale nejsou nikde k nalezení. Podadresáře GG pq, archive, import atd. jsou, ale prázdné bez dat.

Díky za pomoc.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2009 - 10:11

Na jaké spodní liště? Na spodní liště GG? Pokud tam, pak to číslo znamená počet keší v databázi. Nedávno jsi psal, že jich tam máš 400, teď 650, takže jsi nějak 250ks musel přidat... Zkoušel jsi import přímo ze souboru? Ulož si na disk ten zip soubor, co je přílohou emailu s PQ. Rozbal ho, měl by jsi dostat 2 soubory... Pak v GG jdi na Soubor - Import adresáře a zvol ten adresář, kde to máš rozbaleno... Co ti pak napíše GG v tabulce po Importu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama