Přejít na obsah


Fotka

GPS-nastavení Rumunsko-uživatelský grid


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 matto

matto

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:45

Ahoj,chtěl bych v Rumunsku používat Gps-ku.Poraďte mi,jaký mám nastavit USER GRID a USER DATUM.Kde bych našel návod?Nebo si to gps-ka nastaví sama podle toho ,kde se zrovna nacházím?Dík matto
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 19:58

Ahoj. To hlavně záleží k čemu ji budeš používat... Pro normální navigaci, používání mapy v GPS, nebo na geocaching nic nastavovat nemusíš. Datum a formát souřadnic WGS84 je použitelný všude. Jiná věc je, pokud máš třeba papírovou mapu se speciálním souřadnicovým formátem (například S-1942 jako na starších papírových turistických mapách KČT) a chtěl bys, aby souřadnice na GPS a v mapě odpovídaly. Pak bys musel nastavit datum a grid podle mapy.
  • 0

#3 matto

matto

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:59

Mám mapy od freytagberndt,1:500000,ale není tam v jakém formátu je.Mám ji rozřezanou na malé díly,a zapomněl jsem si to zjistit.Moje chyba:(.V Čechách je odsazení E015°--3500000 , a na Moravě a Slovensku E021--4500000.V Rumunsku to ,jestli chápu dobře,bude jinak.
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:11

Zkus sem napsat souřadnice nějakého místa z mapy, nebo výřez s kusem mapy a okrajem, třeba to ani S42 být nemusí, nebo se to podaří nějak vykoumat.
  • 0

#5 matto

matto

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:30

Je to WGS84..Pro dnešek dík.matto
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama