Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Opakovana navsteva kesky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 daros

daros

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:20

Chtel jsem se zeptat zda kdyz ji jednou najdu a zaloguji se k ni nekdy muzu vratit. Pripadne co se a kam loguje. Diky
  • 0

#2 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:22

daros napsal/a:
Chtel jsem se zeptat zda kdyz ji jednou najdu a zaloguji se k ni nekdy muzu vratit. Pripadne co se a kam loguje. Diky


Samozřejmě, že se tam můžeš vrátit. Proč bys nemohl?:) Jen logovat můžeš jen jednou.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#3 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:28

Přesněji řečeno: logovat "Found it" můžeš jen jednou. Příště třeba "Write note".
  • 0

#4 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:32

presneji priste jen "Write note". :)) ono na jiz nalezene po druhe navstele logovat DNF by nebylo to prave :)
  • 0

#5 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:45

Sumak.cz napsal/a:
presneji priste jen "Write note"...


No ja si myslim, ze nemusi logovat jen "write note", co kdyby s kesi nebylo neco v poradku, ci se ztratila?
  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:09

Napsal jsem: třeba Write note, protože to je nejčastější, když někdo z nějakého důvodu znova navštíví keš. A jak Cubky správně připomíná, může být v té chvíli důvod třeba i k logu "Needs Maintenance", když zjistíš, že keš potřebuje údržbu. Tak snad je to pro darose teď jasné (co se loguje, jsme napsali, kam se loguje: no znova na stránku keše).
  • 0

#7 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:26

PS: mimochodem i to na první pohled nesmyslné DNF poté, co už má dříve Found it, může mít svůj důvod: třeba to napodruhé nenajde na správném místě a je to zpráva ownerovi, že keš je možná pryč. Nebo se může stát, co se mi taky už stalo: při prvním odlovu byla keš na neoriginálním umístění, někdo ji prostě přendal dle svého uvážení. Poté, co to owner napravil, jel jsem si ji odlovit znova. Kdybych ji nenašel, mohl jsem si klidně napsat DNF na tom originálním umístění (tentokrát by to byl zápis jen se subjektivním významem, ale proč si ho nenapsat, když chci). Takže při opakované návštěvě lze psát leccos, jen to Found it by se nemělo opakovat (za normálních okolností - taky je tu někde diskuze, jestli psát znova Found it či případně dokonce znova FTF u stejné keše přemístěné o kus vedle - ale to už je asi opravdu úvaha hodně za rámcem Tvého dotazu).
  • 0

#8 daros

daros

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:37

A jeste jedna vec pri opakovane navsteve se muze nebo nemuze obchodovat?
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:41

Můžeš obchodovat jak je libo. To žádná pravidla nezakazují (pokud tedy dodžíš to základní, up or equal)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:45

daros napsal/a:
A jeste jedna vec pri opakovane navsteve se muze nebo nemuze obchodovat?


Jak pise LudekV. Ale nesmis zapomenout i pri dalsi navsteve vsechny vymenene veci radne zalogovat v i logbooku. ;)
  • 0

#11 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 22:19

Trochu se nabízí otázka, co myslíš tím "obchodovat" (težko si představit, že Tě bude opakovaně k výměně lákat kinderšrot:-) Obchodování je směna věci, která Ti patří (neplatí tedy pro putovní předměty TB a GC!) za jinou věc v keši, která je k obchodování určena (neplatí tedy pro putovní předměty TB a GC!). Snad asi nikdo nechodí znova do keše obchodovat běžné předměty určené ke směně. Zvláštní kapitola věcí ke směně jsou CWG, které mají kromě hodnoty cca 10Kč i jakousi těžko definovatelnou hodnotu sběratelskou - to by případně k opakované návštěvě keše byl důvod. Je to předmět k obchodování (viz vyjádření tvůrců projektu na jejich webu i zde v jiném vlákně), ale ustavičným "vyžíráním" keše tímto způsobem by sis vysloužil určitou nevraživost od jisté množiny kačerů. Myslím, že nejen při takovém záměru není určitě špatné rozhodnutí si vlastní CWG nechat udělat: máš co měnit CWG/CWG (což není povinnost, ale je to přívětivě vnímáno) a máš co měnit "beru něco/dávám CWG", což je vnímáno velmi dobře (pokud to "něco" odpovídá ceně CWG). No a nakonec putovní předměty: sem mohl případně mířit Tvůj dotaz, ale to nejsou předměty obchodování. Bývají nejčastějším důvodem k opakované návštěvě keše (ale nelze to nazvat obchodováním). Někomu patří a ten někdo má s nimi svůj záměr, který je rozhodující. Není nic proti pravidlům TB či GC takto vyzvednout a jejich majitel bude mít radost, že cestují (když je pošleš dál v souladu s jejich úkolem). Ale musíš počítat s tím, že opět jistá množina kačerů bude na to koukat blbě. Tomu se dá docela dobře vyhnout, pokud např. při opakované návštěvě keše do ní vložíš putovní předmět a vezmeš jiný na cestu dál. Není to podmínka dle pravidel, ale oběma putovním předmětům posloužíš v jejich pohybu a nikdo by Ti neměl nadávat.
  • 0

#12 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 22:36

Ano - nikdo by ti NEMEL nadavat. Ale urcite to nekdo udela - treba nejaky cacher, co se zaregistroval na gc.com tyden nebo dva pred tebou a ma jakysi mazacky nebo sikanovaci komplex - ten na tebe klidne vyleti, at si prectes pravidla (ktera jsi oproti nemu peclive cetl), ze si z uz nalezene cache nesmis vzit GC nebo TB a to ani vymenou. Presne to se totiz stalo me. A musim rict, ze to bylo velmi neprijemne a pekne mi to zchladilo nadseni z geocachingu. Zacal jsem panikarit, kde jsem v pravidlech co prehledl. Nastesti jsem zrovna touto dobou objevil tyhle stranky a tady mi laskavi kolegove vysvetlili, ze na tom, co jsem udelal, neni nic spatneho a uz vubec ne proti pravidlum. Pak jsem jeste pozdeji zjistil, ze ten "mazak" stejnym zpusobem si sverazne vyklada i dalsi pasaz pravidel (napr. ignoruje rozdil mezi anglickym should not a must not atd...). Nechapu, co nekoho vede k tomu, aby nekoho napadl pres profil v gc, ale kdyby se ti to nahodou take stalo, je jedina moznost - IGNORUJ to, nebo ti to otravi veskere zazitky z GC. Stastny lov.
  • 0

#13 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 16:56

Ja jsem kdysi sel do jedne uz nalezene cache ulozit TB. A videl jsem tam dva jine TB a tak jsem si je vzal. Owner (ktery je tam ulozil) me za to nadaval.
  • 0

#14 rago

rago

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 17:52

nj, jestli nenadával proto, že za jeden vložený sis vzal dva.....
  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 18:04

Nejdříve si přečti co to vlastně je ten TB ;) Už z popisu je jasné, že to není předmět na výměnu, ale že má svůj vlastní úkol, který by mu měli kačeři pomoci splnit... Takže jich klidně můžeš vzít plnou hrst aniž bys za ně něco do kešky dal, ale podmínkou je vložit je zase do jiné/jiných kešky/kešek, nejlépe podle zadaného úkolu toho kterého TB.

http://wiki.geocachi.../wiki/Travelbug
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka