Přejít na obsah


Fotka

Potíž s GPSMapperem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 23:11

Zdar. Potřebuju převést nějaké IMG mapy do MapSource. Našel jsem si na TopoGuide návod, ale po spuštění cGPSMapperu mi naběhne okno s kecáním o GPSMapperu a za ním příkazová řádka, na kterou ale nejde nic napsat. Prostě absolutně nereaguje. Mám Wokna XP. A další dotaz. Jaké parametry mám zadávat do řádek level a zoom a product code, když nic z toho o původní mapě nevím? Jsem zatím jen GPSové ucho a zkrátka nevím, co s tím. Poradíte?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 23:22

Zdar. Potřebuju převést nějaké IMG mapy do MapSource. Našel jsem si na TopoGuide návod, ale po spuštění cGPSMapperu mi naběhne okno s kecáním o GPSMapperu a za ním příkazová řádka, na kterou ale nejde nic napsat. Prostě absolutně nereaguje. Mám Wokna XP. A další dotaz. Jaké parametry mám zadávat do řádek level a zoom a product code, když nic z toho o původní mapě nevím? Jsem zatím jen GPSové ucho a zkrátka nevím, co s tím. Poradíte?

IMG soubor nemuzes kompilovat cGPSMapperem, musis to v Mapeditu prevest na tzv polish format (*.mp nebo *.txt).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2005 - 8:36

Vopravdu, nevim jak dál. vytvorim sice soubor xyz.mp - ale jak to dostat do MapSource??? Gdo poradí??? Pokousel jsem se (např. viz jarry, 9.12.2005 21:13) vytvorit soubor xyz.exe pro MapSource (protoze to je pro mne, NEZNALEHO, jediny zpusob jak to tam dostat - stejne jako orig TOPO50 nebo CZECHfree atd) ale NIC se nezadarilo. Prosim ty, kterym se tohle povedlo o poskytnuti vytvoreneho souboru (poslat na e-mail), nebo jinak pomoci a poradit. Chtel bych hlavne vyuzit BODY ZAJMU - zastavky a stanice VLAKU a AUTOBUSU, coz velice postradam u TOPO50, kdyz du od nekud nekam pjesky). Dik predem, ty stanice vlaku a autobusu by mozna uvitali i jiní uzivatele "mapovejch stroju" s CzechRepublicTopo, gde taky zastavky chybi. A gdyby nekdo vytvoril jen pruhlednou mapu stanic, to by by bylo DILO.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2005 - 20:22

IMG soubor nemuzes kompilovat cGPSMapperem, musis to v Mapeditu prevest na tzv polish format (*.mp nebo *.txt).

Já už nepotřebuju kompilovat IMG soubor, ten už mám stažený hotový. Potřebuju zkompilovat doprovodný soubor, který právě zviditelní IMG soubor i pro MapSource. A to mi právě nejde.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2006 - 14:30

Zdravim, prosim Te, podarilo se to nejak vyresit? Problem mam uplne stejny - mam img files s mapami Nového Zealandu, ale Mapsource je z nejakeho duvodu odmita nahrat. Kdyz je nahraju pres IMG2GPS tak je v pristroji take nevidim. Proto bych si je rad napred v Mapsource prohledl. Pokud jste to nkdo uz zvladl, napiste mi prosim. Jsem porad u vseho lama.
Dekuji


  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2005 - 20:45

Já už nepotřebuju kompilovat IMG soubor, ten už mám stažený hotový. Potřebuju zkompilovat doprovodný soubor, který právě zviditelní IMG soubor i pro MapSource. A to mi právě nejde.

http://cgpsmapper.com/en/manual.htm
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 11:19

http://cgpsmapper.com/en/manual.htm


Proč ten IMG soubor nenahraješ do GPS pomocí IMG2GPS? K čemu vlastně potřebuješ MapSource?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2006 - 23:01

Dobrý popis je na gps-maps.info/topoguide/, část Integrace map do Garmin MapSource. Před týdnem jsem to prostřeloval - pro Vistu C


  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 11:58

>>>Proč ten IMG soubor nenahraješ do GPS pomocí IMG2GPS? K čemu vlastně potřebuješ MapSource?<<< Protože do Visty každý "SendDataToDevice" smaže předchozí (v ní uložená) data, pomocí MapSource můžu "sečíst" více různých souborů a naloudovat do ní směs. Navíc mám příjemnej pocit, když si to můžu nedříve skouknout v PC, data tam přece jenom "chvilku" tečou. Dík za další upřesňující pomoc - zdůrazňuji, že bych moc chtěl k současnej mapě v GPS (TOPO50) přidat stanice ČD a BUS z mapy od "Q".
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2006 - 18:35

Já mám taky Vistu C. Jaké jsi psal parametry na zoom a product code? To jsi to opsal přesně podle návodu?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 12:12

>>>Proč ten IMG soubor nenahraješ do GPS pomocí IMG2GPS? K čemu vlastně potřebuješ MapSource?<<<
Protože do Visty každý "SendDataToDevice" smaže předchozí (v ní uložená) data, pomocí MapSource můžu "sečíst" více různých souborů a naloudovat do ní směs. Navíc mám příjemnej pocit, když si to můžu nedříve skouknout v PC, data tam přece jenom "chvilku" tečou. Dík za další upřesňující pomoc - zdůrazňuji, že bych moc chtěl k současnej mapě v GPS (TOPO50) přidat stanice ČD a BUS z mapy od "Q".

Kdyz si v programu Sendmap vyberes vice map v ruznych adresarich tak ti je tam taky posle vsechny najednou. Myslim ale ze to nema podporu USB, ted nevim.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 15:15

Protože do Visty každý "SendDataToDevice" smaže předchozí (v ní uložená) data, pomocí MapSource můžu "sečíst" více různých souborů a naloudovat do ní směs. Navíc mám příjemnej pocit, když si to můžu nedříve skouknout v PC, data tam přece jenom "chvilku" tečou. Dík za další upřesňující pomoc - zdůrazňuji, že bych moc chtěl k současnej mapě v GPS (TOPO50) přidat stanice ČD a BUS z mapy od "Q".


Ale IMG2GPS umožní naprosto totéž. Vybereš víc IMG souborů a nahraješ je do GPS najednou. Taky můžeš slepit IMG soubory dohromady v MapEditu a vyrobit tak jediný IMG.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 12:15

Kdyz si v programu Sendmap vyberes vice map v ruznych adresarich tak ti je tam taky posle vsechny najednou. Myslim ale ze to nema podporu USB, ted nevim.

A IMG2GPS to vlastne dela taky, a usb umi. Musis jen pri kazdem nahravani mapy vybrat vsechny ktere tam chces mit, to je cely problem.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 17:35

Taky můžeš slepit IMG soubory dohromady v MapEditu a vyrobit tak jediný IMG.

To bych nedoporucoval, je lepsi mit zapnute jen mapy ktere v danou chvili potrebujes, jinak se obnoveni displeje zbytecne zpomaluje. Zjisti si (nejlepsi na tohle vsechno je editor Mapedit) ktere img soubory zobrazuji ktere kraje nebo oblasti a pak nahravej jen ty potrebne. Hint: Az budes mit vyber v IMG2GPS hotovy, uloz si ho v zalozce "list"-> "save" do txt souboru. Udelej si vice variant a priste si vyberes v "list" -> "load" kombinaci map podle potreby.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2005 - 12:37

TO: jarry, dík vyzkouším to, ale asi budu mít problém s výběrem okresů, fšechno dohromady je to moc velký (36MEG, Vista má volnejch jen 24MEG).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama