Přejít na obsah


Fotka

Pár povzdechů, aneb také Vás to štve?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 20:24

Kdo kombajnuje a jde jen za statistikou, toho listing a další okolnosti keše nezajímají... Je ale snad daleko více kačerů, kterým jde o zážitky a poznání a pro ty má cenu listing psát snad obsáhleji a doplnit obrázky...
  • 0

#22 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 20:36

sobikovi napsal/a:
Kdo kombajnuje a jde jen za statistikou, toho listing a další okolnosti keše nezajímají... Je ale snad daleko více kačerů, kterým jde o zážitky a poznání a pro ty má cenu listing psát snad obsáhleji a doplnit obrázky...


Přesně tak! Jinak já patřím taky k "desátejm" a listingy vždy čtu, v nejhoršim případě až při logování nálezu na net. Optimální by samozřejmě bylo, kdyby listingy četli všichni, a to před odlovem. Při nejmenšim proto, aby jsme zaregistrovali poznámky typu "tu zeď nerozebírejte, nemá to cenu", "ne z té skály padat nemusíte, je to před zábranou", atd.
  • 0
Hczech

#23 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 20:49

Asi mam velke stesti, ze jsem zacal lovit v koncinach, kam sve kese usazuje guru obsahlych listingu BBBubak.Uz jen cist si jeho listingy napr. GC11KAA nebo GC10CY1 je v drtive vetsine pripadu mnohem vetsi zazitek nez samotny lov vetsiny dnesnich novejsich mikro. Tak jsem si zvykl listing vzdycky procist a nezridka me zaujme tak, ze nez na samotny odlov vyrazim, tak jeste googlim a hltam dalsi informace o miste a okoli a vo tom to (aspon pro me ) je ;)
  • 0

#24 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 21:21

U tradiček je čtu málokdy,většinou lovím nečekaně tam kam se zrovna dostanu a souřadnice hledám přes HG,takže se k nim dostanu až po zalogování na netu,pokud neloguju hned..a zahraniční nečtu už vůbec,sice NJ se jakžtakž domluvím,trošku AJ,ale NL a FR mi nic neříká..většinou lovím i bez hintu,protože mu prostě nerozumím..Zahraniční keše mě ale příjemně překvapují obsahem,občas tam najdu co tady nikde nepotkám,ale i umístěním....chystám sérii keší v celkem omezeném prostoru, některé s listingem,jiné bez. kdo je nechce,ať neloví...ale po většinou to nebudou místa v pařezu,pod kamenem a tak... nejde mi o body,ale rád se nechám poučit o způsobu ukrytí keše...
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 21:33

pepega napsal/a:
U tradiček je čtu málokdy,většinou lovím nečekaně tam kam se zrovna dostanu a souřadnice hledám přes HG,takže se k nim dostanu až po zalogování na netu,pokud neloguju hned... a zahraniční nečtu už vůbec...

Supr. A k čemu ti je, že jsi našel zajímavě uloženou krabičku a nevíš ani proč tam je? Tohle fakt nechápu... I když si najdu někde na neznámém místě souřadnice přes HG, přečtu si i listing...
  • 0

#26 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 22:35

sobikovi napsal/a:

pepega napsal/a:
U tradiček je čtu málokdy,většinou lovím nečekaně tam kam se zrovna dostanu a souřadnice hledám přes HG,takže se k nim dostanu až po zalogování na netu,pokud neloguju hned... a zahraniční nečtu už vůbec...

Supr. A k čemu ti je, že jsi našel zajímavě uloženou krabičku a nevíš ani proč tam je? Tohle fakt nechápu... I když si najdu někde na neznámém místě souřadnice přes HG, přečtu si i listing...


Tohle vidim stejne jako Sobikovi, listingy ctu velmi rad, vnimam to podobne jako kdyz si ctu cestopisne clanky napriklad v National Geographic. Ctu i listingy u kesi, na ktere se pravdepodobne nikdy nedostanu, proste listingy ctu jako takovy nekonecny casopis ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#27 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 22:42

kapsa napsal/a:
Tohle vidim stejne jako Sobikovi, listingy ctu velmi rad, vnimam to podobne jako kdyz si ctu cestopisne clanky napriklad v National Geographic. Ctu i listingy u kesi, na ktere se pravdepodobne nikdy nedostanu, proste listingy ctu jako takovy nekonecny casopis ....

no protože těm zahraniční listingům asi nerozumím, to tě nenapadlo?
GC je prima způsob jak zabít čas, když jsem někde zkejsl třeba na víkend a moře není na koupání nebo jsem ve vnitrozemí..
dřív jsem celý den proležel v autě u knížky,ted seberu psy a jdeme na tůru...že najdeme za odpoledne třeba 27km a najdeme jen 7 kešek? no a?psi se projdou,já taky,zabijeme čas,podívame kam by jsme se jinak nedostali..
o ono i listyngy u nás jsou často jen zkopírované články stažené z netu.. CTRL+C a CTRL+V umí dnes každý...
líbila se mi třeba Baštecká čarodejnice, kdo o ní nic neví tak se dozví a noční odlov pak má grády...moje holky šly radši do auta...skučení,praskání větví,moje lehké strašení :-D...
je to znát,když to někdo doopravdy píše nebo jen kopíruje
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#28 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 6:40

pepega napsal/a:
no protože těm zahraniční listingům asi nerozumím, to tě nenapadlo?

Tak to si děláš srandu, ne? Když tomu nerozumím, tak si to přeložím. Jestli umím ovládat techniku viz. tvůj podpis, pak dát url listingu do google překladače nebo řady jiných je to nejmenší... Taky neumím německy ani slovo, ale už mám přečteno 90% listingů keší na které plánuji zaskočit o dovolené...

GC je prima způsob jak zabít čas, když jsem někde zkejsl třeba na víkend a moře není na koupání nebo jsem ve vnitrozemí..
dřív jsem celý den proležel v autě u knížky,ted seberu psy a jdeme na tůru...že najdeme za odpoledne třeba 27km a najdeme jen 7 kešek? no a?psi se projdou,já taky,zabijeme čas,podívame kam by jsme se jinak nedostali..

Ano, souhlas. GC dává nový rozměr trávení volného času... ale tím spíš bych chtěl vědět, proč to tam je. Pokud vím, že někam jedu, tak se na to "připravím" a aspoň se podívám na mapu, co je za keše v okolí. No a když už něco najdu, tak si ten listing přečtu. Docela mne občas mrzí logy na našich keších,že někdo lamentuje, že byl na místě a že tu synagogu nenašel a fakt neví proč u té hnusné školy ta keš je....


o ono i listyngy u nás jsou často jen zkopírované články stažené z netu.. CTRL+C a CTRL+V umí dnes každý... ...je to znát,když to někdo doopravdy píše nebo jen kopíruje

Jistě, ale to jde jen tam, kde je k tomu možno dát vlastní příběh. U keší na historických, technických, přírodopisných apod. místech je vlastní tvorba spíš na škodu. Ano, je to většinou copy a paste, ale copak by jsi si sám ty články na netu našel? Asi ne...
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 8:20

sobikovi napsal/a:
Jistě, ale to jde jen tam, kde je k tomu možno dát vlastní příběh. U keší na historických, technických, přírodopisných apod. místech je vlastní tvorba spíš na škodu. Ano, je to většinou copy a paste, ale copak by jsi si sám ty články na netu našel? Asi ne...

Jenže právě tohle kolikrát stačí efektivněji vyřešit odkazem. Ve Wikipedii je dneska skoro všechno. Aspoň krátký úvod + obrázek určitě na škodu není. Kilometr dlouhý popisný text zkopírovaný odjinud jenom, aby tam byl, ale podle mě už občas ano.
Hlavně by se délka listingu a počet informací v něm neměl stát všeobecným kritériem kvality celé cache. (Krátký listing = automaticky špatně, i kdyby byl zbytek sebelepší.) Geocaching není jenom turistický průvodce.
Něco jiného samozřejmě je, když je v listingu příběh nebo těžko dostupné informace a autor si s tím fakt vyhrál, to je každopádně velké plus vždy.
I tak je ale potřeba smířit se s tím, že vždycky budou lidé, kteří hledají třeba jen pro radost z hledání a nálezu krabičky a třeba si ani trasu výletu nevybírají podle cachí, ale naopak cache podle trasy a jiných věci, o kterých mají načteno odjinud.

Co by ale opravdu měl udělat před odlovem cache každý, je aspoň listing prolítnout očima, jestli neobsahuje opravdu podstatné informace a upozornění!
  • 0

#30 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 11:55

U mne platí, že listing je odrazem toho, že si owner dal se svojí "prací práci". Krátký, nic neříkající listing na pár řádků mne od návštěvy spíše odrazuje....už jen proto, že GC beru spíše "turisticky" a lovim-li s rodinou, pak je atraktivita keše a místa, kde je uložena podmínkou. S tím souvisí i listing - když chci někoho dostat na kešku na pěkném místě, je podle mne "pěkný" listing plusem a možná i podmínkou. A protože sám rád a hodně fotím, fotografie vítám a hojně vkládám jak do listingů, tak do logů. Takže dlouhé logy mi nevadí, spíše naopak, fotky vítám. No, koneckonců, když se podíváte na mé keše, musí Vám být jasné, proč jsem odpověděl, jak jsem odpověděl ;)
  • 0

#31 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 13:36

Někteří evidentně nepochopili, (Sobikovi, hczek), podstatu mého povzdechnutí. Konkrétní keš: Listing samozřejmě ano. Jenže není vše stejné. Místo je krásné, zajímavé, tím jaké je. Nikdo významný zde nežil, nebyla tu barikáda a není tu ani poutní místo. Jen je prostě pěkné si ty cestičky projít. To v listingu je, že kouzlo té keše je v té procházce. Nechci dávat do listingu obrázky z ní, nechávám každého aby se nechal překvapit místem sám. Na různé lidi působí místa jinak. Že je to u mojí kreabičky veskrze kladně mě těší. Těší mě, že je jasná a jednoduchá, dlouhá jen pár set metrů a všichni ji najdou. Dle logů nechává za sebou úsměv a pohodu. Proto jsem ji dělala. Věci okolo vnímáme různě a máme i olišné představy o ideálu. Moje povzdechnutí e o tom proč nedopřejeme vlastní pohled i ostatním. Proč se jejich díla snažíme přetvořit k obraz svému. Pokud je něco opravdu špatně obvykle nám kritika nepostačí a začne slovní napadání. Pokud je to cekem dobře a my máme jen pocit že tomu cosi schází spěcháme s přátelskou radou. Ale proč? Ono schází je jen naším subjektivním pocitem, jinému zase může přebývat (jak již bylo řečeno). Nechme každého ať tvoří v rámci daných pridel věci dle svého. A příjmejme je takové jaké jsou. PS: možná by se hodilo i přirovnání těchto přátelsky radících kritiků ke tchyni co mladé rodině krafe třeba do toho jak si mají vymalovat, vždyt přece ta bílá je čistota a ten perleťový váleček je takový elegatní...., co na tom že mladí chtějí mít byt barevný a veselý... atd...
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#32 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 14:13

Zegga napsal/a:
Věci okolo vnímáme různě a máme i olišné představy o ideálu. Moje povzdechnutí e o tom proč nedopřejeme vlastní pohled i ostatním. Proč se jejich díla snažíme přetvořit k obraz svému. Pokud je něco opravdu špatně obvykle nám kritika nepostačí a začne slovní napadání. Pokud je to cekem dobře a my máme jen pocit že tomu cosi schází spěcháme s přátelskou radou. Ale proč? Ono schází je jen naším subjektivním pocitem, jinému zase může přebývat (jak již bylo řečeno). Nechme každého ať tvoří v rámci daných pridel věci dle svého. A příjmejme je takové jaké jsou.

Zeggo, ale neni slusne, konstruktivne a bez emoci napsane hodnoceni toho, jak na me kes pusobila, prave vyjadrenim onoho vlastniho pohledu?
Nekriticke prijmani veci takovych, jakymi jsou, se podle meho nazyva stagnace.
  • 0

#33 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 15:52

schmar napsal/a:
Nekriticke prijmani veci takovych, jakymi jsou, se podle meho nazyva stagnace.


A přetvářením všeho k obrazu svému se docílí pouze jednotvárnost. Takže vlastně také stagnace. Lepší se mi zdá krabičky hledat, u pěkných se inspirovat a při přípravě vlastní zhodnotit poznatky. Také jsem viděla pár takových kdy jsem věděla že takhle tedy opravdu ne a pár jiných kousků jejichž vzácnosti provedení myslím nikdy nedosahnu. :-)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#34 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 15:53

Osobně si listingy podrobně přečtu,když je téma opravdu zajímavé nebo je to nějaká multina,či mysterka..na té délce a stylu se dá poznat,jak si opravdu owner dal práci,ovšem extrémně dlouhé u tradiček neignoruji,prolítnu a vrátím se později. Extrémně krátké na mě také neudělají dojem..rád bych se dozvěděl o místě více,ne jen získal laciný bod,i když jsem si nepřipouštěl,že gc není o bodech,tak roustoucí konto potěší..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#35 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 17:14

Zegga napsal/a:

schmar napsal/a:
Nekriticke prijmani veci takovych, jakymi jsou, se podle meho nazyva stagnace.


A přetvářením všeho k obrazu svému se docílí pouze jednotvárnost. Takže vlastně také stagnace. Lepší se mi zdá krabičky hledat, u pěkných se inspirovat a při přípravě vlastní zhodnotit poznatky. Také jsem viděla pár takových kdy jsem věděla že takhle tedy opravdu ne a pár jiných kousků jejichž vzácnosti provedení myslím nikdy nedosahnu. :-)


Ale copak je kritika/rada přetvářením? Ty jsi šéf a Ty se rozhodneš, co s keší respektive kritikou uděláš. pořád nechápu problém. Zvlášť pokud to má celé nějakou rozumnou formu.

A k listingům. Samozřejmě vím o krásných místech, kde je keš a listing téměř není a ani není potřeba. To je jasný a nedá se na to nic říct, je-li ale keš u zámku a v listingu jsou dva řádky, nebo jen odkaz, moc to nepotěší. Už proto, že takový "listing" si člověk obvykle nestáhne do mobilního zařízení...
  • 0
Hczech

#36 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:54

Nechci fotografie v listingu protože já si treba tahám kešky casto na ceste v prohlížeci v mobilu


Obrázky se dají vypnout při sosání přes mobil (alepoň ten můj blbec to umí)

Handygeocaching obrázky netahá, šetří datové přenosy. tahá jen to nejdůležitější

Pro Windows mobile je úžasná věc GCZ.. taky se s obrázkama netrtká a je to aplikačka k nezaplacení

Ano, listing je kačerova vizitka, tupě zkopírované listingy prolétnu očima, ale třeba Deny a její pavoučí sérii jsem hltala očima, to je panečku listing, nebo mel-man no question about it ;)


  • 0
While the rest of the species is descended from apes, redheads are descended from cats.

#37 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 15:21

Jak vidno mnozí nepochopili stále "vo co go". Umíte rozlišit kritiku od "dobré rady" ? Jde o to proč připomínkovat něco co je v pohodě, když jedinou záminkou k připomínce je že "my bychom to udělali jinak". Přikládám poslední dobře mínenou radu. "Jinak bych jen doporucila pozmenit postup, protože souradnice se dají opravdu lehce odhadnout." Ne, ne, NE..., nebudu měnit postup, nechci. Druhá a třetí věta listingu říkají toto: "Pocitani je snadne, indicie jsou o divani se okolo sebe, mozna se mnohe daji domyslet. Prochazku s vyhlidkami do rozkvetlých zahrádek si nedomyslite." Vyhovuje mi, že lidi nečumí půl hodiny do papíru ale do zahrádek. A pokud někdo mermo mocí dá krabičku BF je mi to jedno. On neviděl okolí, jeho škoda. Já ho o to prosit nebudu a nutit ho už vůbec. Kritiku beru, ale konstruktivní, tudíž s myšlenkou jak jinak. Kritika pouze říkající, že tohle by kritik udělal jinak je pouze neschopnost radovat se z věcí jaké jsou. Myslím že někteří prostě mají pocit vychovatele. Metoda cukr a bič. Pochválím a tak také něco musím vytkout, aby ses mohl rozvíjet Ownere. Jděte s těmito managerskými manýry do háje. Sama jsem kritizovala keš 1X věcně bez emocí, rady nerozdávám nejsem-li žádána. PS: zajímavé je sledovat počet nálezů oněch zkušených radilů....
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 15:40

hczech napsal/a:
Ale copak je kritika/rada přetvářením? Ty jsi šéf a Ty se rozhodneš, co s keší respektive kritikou uděláš. pořád nechápu problém. Zvlášť pokud to má celé nějakou rozumnou formu.


Kritika kritizující umístění ohrožující zdraví, umístění na soukromém pozemku bez souhlasu majitele, umístění v krajině kde přístup ničí přírodu, umístění kde odlov škodí hnízdící zvěři je v pořádku. Prostě kritika kde keš porušuje pravidla je v pořádku.

Ale nevyžádaná "dobrá rada" je vlezlost do představ autora. A vlezlost byť slušnou nemám ráda.

Týdny přemýšlím, promýšlím, kde bude, jak velká bude, jaké jí dám jméno, kudy povede, jaký dám výpočet, jakou obtížnost. Rozhodování je těžké, ale nakonec se rozhodnu. Pak krabičku připravím, testuji umístění. A pak publikuji a s trémou se těším. Líbí se, hurá. A nejednou někdo si přijde a dovolí si navrhovat mi změnu mého rozhodnutí. To není kritika, to je jeho neschopnost respektovat ownerovy představy tak jak jsou.
A tady se ptám proč???
Když předělám výpočet, začnou se objevovat hlasy že je zbytečně složitý. Prostě tyhle rady mi přijdou jako něčí věčná nespokojenost a potřeba si najít negativ na všem.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 17:22

To není kritika, to je jeho neschopnost respektovat ownerovy představy tak jak jsou.

Na druhou stranu to vidím jako neschopnost se s takovými ohlasy vyrovnat B)
  • 0

#40 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 18:39

To není kritika, to je jeho neschopnost respektovat ownerovy představy tak jak jsou.

souhlasim se saludo neni nic snazisho nez je proste ignorovat

holt se musite smirit s tim ze kazdej je jinej a kazdymu vyhovuje neco jinyho a jsem si celkem jistej ze log slouzi prave k tomu abys mel vyjadřit svuj pocit z kese

ad cteni listingu
sam vetsinu listingy nectu podropbne jen je bezne zkouknu prvne a az kdyz namiste naznam ze tohle misto me zajíma tak si prectu zbytek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama