Přejít na obsah


Fotka

Stahování souřadnic do TREX legend HCx


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
38 odpovědí na toto téma

#1 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 21:25

Při stahování souřadnic přoíkazem "Send to GPS" na stránce keše postupuju následovně: připojím gps-ku usb kabelem k pc,zapnu gps-menu-připojení, na displeji se objeví "připojeno" Na stránce keše klepnu na "send to gps", otevře se okno stahování. První položka označená zeleným zatržítkem je o.k. u druhé položky se objeví "zákazová značka"(červené kolečko s pruhem uvnitř) a nápis "TRY AGAIN", klepnu na "TRY AGAIN",ghvíly jako by probíhalo načítání a opět se objeví "TRY AGAIN". Takže bych chtěl vědět co je třeba ještě provést aby stahování proběhlo bez problémů. Ještě dodatek, plugin nutný ke stahování mám nainstalovaný.
  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 23:28

A máš v GPS nastaven režim (protokol) připojení "Garmin" ? Jestli tam máš "USB", tak to fungovat nebude.
  • 0

#3 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 11:54

Jak a kde nastavím v TREX legend-u HCx protokol "garmin"?
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 12:00

V menu Setup/Interface, jestli se nepletu. Česky by to mohlo být něco jako Nastavení/Spojení edit: Mimochodem to už dneska výrobci šetří i na manuálech?
  • 0

#5 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 12:07

nešetří,ale manuál je poněkud zhuštěný
  • 0

#6 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:02

Tak ještě jednou protokol garmin, nastavuju takto: menu-nastavení-propojení,v modrém okně propojení je zvýrazněno USB disková jednotka, když to odentruju objeví se nápis Garmin a obrázek gps-ky propojené s pc. Takže můj dotaz je následující: Je takto nastaven protokol garmin?
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:26

Ano. mělo by to tak být. Pořád nefunguje? Jinak teda koukám, že manuál v tomhle ohledu opravdu nic moc. :( Starší bývaly sdílnější.
  • 0

#8 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:31

Když chci stáhnout souřadnice přes "send to go" při nastaveném protokolu Garmin u druhé položky se objeví "zákazová značka"(červené kolečko s pruhem uvnitř) a nápis "TRY AGAIN", klepnu na "TRY AGAIN",chvíly jako by probíhalo načítání a opět se objeví "TRY AGAIN". Zároveň je pod tím hláška,něco jako "není připojeno zařízení" Přitom garmina připojím přes kabel USB kabel do PC, zapnu, nastavím protokol Garmin. Jak už jsem uvedl v hořejším příspěvku příslušný plugin mám nainstalovaný tak tam asi chyba nebude
  • 0

#9 woddyoo

woddyoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:50

a máš nainstalované ovladače? já sem musel ještě nainstalovat ovladače které jsem stáhnul z garmin.com ;)
  • 0

#10 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:54

pro wodyoo: myslíš ovladače k USB? mám na pc 8 úesbéček funkčních tak sem neviděl důvod instalovat ovladače. co je to za ovladače na garmin .com k USB? na přloženém CD k navigačce jsou ovladače k USB mám je zkusit nainstalovat?
  • 0

#11 woddyoo

woddyoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 20:58

no já bych to vyzkoušel
  • 0

#12 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 21:00

o.k. zkusím
  • 0

#13 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 23:54

Tomas.B napsal/a:
...Přitom garmina připojím přes kabel USB kabel do PC, zapnu, nastavím protokol Garmin...


Ne. Nejdřív nastav ten protokol, pak teprve to připojuj k PC a zapínej. A mám takové tušení, že po připojení k počítači se GPS zapne sama ;) Předtím je opravdu podmínkou mít v počítači USB ovladače pro Garmina... Jsou součástí každé origo instalace mapy nebo MapSource. Nebo se dají stáhnout tady http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=591
  • 0

#14 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 6:44

Jestli se nepletu tak abych mohl nastavit protokol "garmin" tak stejně musím navigačku zapnout bez zapnutí to nejde:), jo a při stahování ovladače z garmin.com to dává hlášku,něco jako "musíte propojit gps s pc":o
  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 8:18

No tak jsem to napsal trochu divně, no B) Samozřejmě se to musí nejdřív zapnout aby se mohlo něco nastavovat... Jen jsem tím chtěl dát jasně najevo, že připojit k počítači se to může (aby to správně fungovalo) až když to je nastavené. Protože jinak to podle mne bude pořád připojené jako "USB". To bys to musel nejdřív odpojit a pak znovu připojit, pak teprve by to jelo jako "Garmin". Ohledně hlášky o připojování... To je nějaká blbost. Na obyčejné stažení souboru není potřeba mít připojenou GPS. Tyhle ovladače se dají nainstalovat i bez připojené GPS, takže netuším co Ti tam co hlásí...
  • 0

#16 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 12:36

Při instalaci USB ovladačů stažených z http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=591 se mi otevře okno s touto hláškou:" You must turn on and Garmin GPS to the computer to continue You may also have to wait at this screen for up to 20 seconds for you computer to instal your Garmin GPS If you continue to see this error after 20 seconds and pressing Next ,try turning your Garmin GPS off,then back on If you continue to see this error,pleas check the following URL for additional information www.garmin.com/usbgpsfaq" a instalace dál nepokračuje
  • 0

#17 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 13:08

To je nějaké divné, pokud si to dobře pamatuji, tak ty ovladače šly nainstalovat normálně bez připojené GPS... Maximálně si to o ní řeklo až na konci instalace... Ale zeptám se ještě jednou, máš tu GPS nastavenou pro komunikaci protokolem Garmin ? To je opravdu potřeba... Jinak jí ty ovladače nevidí...
  • 0

#18 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 13:18

pro Jarous: zapnu gps, "MENU-NASTAVENÍ-PROPOJENÍ-v modrém okně propojení je zvýrazněno USB disková jednotka, když to odentruju objeví se nápis Garmin a obrázek gps-ky propojené s pc. to by měl být nastaven protokol GARMIN, bohužel informace o nastavení protokolu GARMIN v návodu zcela chybí.
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 13:53

A nedá se ta volba "USB disková jednotka" buď nějak změnit nebo obejít ? Třeba to nechat být a nepotvrzovat ? Možná se to pak za chvíli spojí samo... Když to připojíš jako "USB" tak se počítač dostane jen na kartu, kterou vidí jako další disk... Do samotné GPS se takto ale nedostane, protože ji prostě nevidí... A to je špatně, protože jak pro dokončení instalace ovladačů, tak i třeba pro nahrávání bodů potřebuješ aby počítal komunikoval s GPS a ne kartou. Teď z hlavy to ale nevymyslím, Vistu nemám doma už skoro rok a už si to nepamatuji... To bych si ji musel na chvíli půjčit od kamaráda... To ale až někdy večer, pokud se s ním uvidím... Kdyžtak dám vědět. P.S. To tu nikdo nemá po ruce Vistu aby nám s tím konečně pomohl ? ;)
  • 0

#20 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 13:59

já mám Legend HCx
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama