Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching - Arcao edition


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
481 odpovědí na toto téma

#461 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 10:49

Lehky dotaz. Neslo by nejak osetrit, abych pri vyprseni session na gc.com (tj. automaticke odhlaseni pri delsi necinnosti) nemusel restartovat cely HG? At delam co delam, proste po vyprseni session se uz podruhe HG ne a ne prihlasit.
  • 0

#462 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 14:43

Witko&Wendy napsal/a:

majkeld napsal/a:
Lehky dotaz. Neslo by nejak osetrit, abych pri vyprseni session na gc.com (tj. automaticke odhlaseni pri delsi necinnosti) nemusel restartovat cely HG?

At delam co delam, proste po vyprseni session se uz podruhe HG ne a ne prihlasit.

Asi to je v rámci ochrany osobních dat. Zkus poslat Arcaovi soukromou zprávu třeba bude mít chuť to udělat. I kdyz si prvni který chce takový požadavek.


Já jsem druhý :) Taky mi to vadí.
  • 0

#463 I3oris

I3oris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2010 - 13:53

tak nic, teraz som zbadal ze som fungoval na starsej verzii edition 0.4.0 a edition 0.4.1 uz ma podporu GPX importu. Velka vdaka!!! :)
  • 0

Garmin 550 + Galaxy S4 / iPhone 4S & Geocaching Live


#464 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 9:31

Používal jsem HGArcao na K750, kde fungoval docela bez problémů. Nyní jsem přešel na Samsung S5230 a také funguje bez problémů (nemám GPS přijímač, takže nejvíce používám HG pro dohledávání a FieldNotes). Můj dotaz zní, zda HGA filtruje zobrazované soubory na filesystému v mobilu, tj. jestli zobrazuje pouze GPXy. V tom samsungu si prohledávám adresáře, ale nevidím žádné soubory a nejsem si jist, jestli se to chování měnilo. Napadlo mě totiž, že ten soubor se jmenuje AAAAA.GPX (přípona velkým)...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#465 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2010 - 10:27

xpj napsal/a:
Můj dotaz zní, zda HGA filtruje zobrazované soubory na filesystému v mobilu, tj. jestli zobrazuje pouze GPXy.

V tom samsungu si prohledávám adresáře, ale nevidím žádné soubory a nejsem si jist, jestli se to chování měnilo. Napadlo mě totiž, že ten soubor se jmenuje AAAAA.GPX (přípona velkým)...


Tak už jsem si našel odpověď...
http://websvn.arcao....ileBrowser.java:142
e = currDir.list("*.gpx", true);

  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#466 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2010 - 16:48

Problem Nokia 6700 a HGAE Kamaradka kacerka ma problem s navigaci pomoci HG a HGAE na Nokia 6700 pouzivajici interni GPS. Nezavisle na skutecnem smeru jejiho pohybu pri hledani cache se aplikace tvari jako by sla na sever. Vzdalenost od cache je zobrazovana v poradku. Pro spravnou navigaci by teda musela mit mobil stale orientovany na sever, coz bez mapy/kompasu jde dost spatne :-( Chyba se projevuje jak u puvodniho HG, tak i u vyvojove verze HGAE. Uvazuji, zda-li neni problem nekde na urovni java aplikacniho rozhrani k GPS. Nenarazili jste nekde na tento problem?
  • 0

#467 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 1:56

Nová vývojová verze, viz: http://lab.arcao.com...jova-verze.html

V plánu je ještě si trochu pohrát s nastavením interní gps, mrknout se celkově na mapu (opravit divný zoom), přidat projekci bodu, ...

Bohužel mám zrovna zkouškové, takže moc času není.
  • 0

#468 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 8:46

dardalion napsal/a:
Problem Nokia 6700 a HGAE

Kamaradka kacerka ma problem s navigaci pomoci HG a HGAE na Nokia 6700 pouzivajici interni GPS.

Nezavisle na skutecnem smeru jejiho pohybu pri hledani cache se aplikace tvari jako by sla na sever. Vzdalenost od cache je zobrazovana v poradku. Pro spravnou navigaci by teda musela mit mobil stale orientovany na sever, coz bez mapy/kompasu jde dost spatne :-(

Chyba se projevuje jak u puvodniho HG, tak i u vyvojove verze HGAE. Uvazuji, zda-li neni problem nekde na urovni java aplikacniho rozhrani k GPS.

Nenarazili jste nekde na tento problem?


Ja teda osobne mam starou 6230i a Evolve Itraxx a neco podobneho mi to dela taky --teda ne furt na sever, ale proste to sipce dlouho trva, nez "chytne spravnej smer" takze se spis orientuju podle blizim se/vzdaluji se --------- U me je ale problem celkem jasnej. Nekde sem cetl ze prave Itraxyy malo/blbe posilaj informaci o "orientaci" --- proste to zpusobuje GPS modul, kterej dodava blbe nebo malo casto informaci o "orientaci modulu v terenu". Je dost mozny, ze na tom ta interni GPS bude podobne
  • 0

#469 Hrošík97

Hrošík97

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 14:56

mam maly napad, neslo by pri stahovani kesi z netu (z HGAE), aby se stahnul i hint a u multin a mysterek i text co je u kesi napsan?
  • 0

#470 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2010 - 15:48

Teoreticky dalo, ale nemám přístup ke skriptům na serverové straně, co předpřipravují data pro HG. HGAE je stále závislé na původních skriptech od Destila.

Jinak jsem nějak zprovoznil úložiště na Google Code, jestli někdo chce přispět trochou práce do vývoje, rád mu dám práva contributora.
  • 0

#471 EvelinaO

EvelinaO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 11:10

Jak už psal Dardalion, na Nokii 6700 je navigace na HGAE pořád orientovaná čelem na sever a nikoli čelem ke směru pohybu. Tj. že nahoře mám pořád sever (stejně jako na obyčejně mapě) a šipka mi ukazuje, že mám jít například na východ či ještě více na východ, ale vzhledem k tomu, že v terénu obvykle nevím, kde přesně je sever, moc platné mi to není. Není to ani tím, že by šipce dlouho trvalo, než se správně chytne, jak psal Dobesch.Zbývá tak jen hledání podle snižujících se nebo zvyšujících metrů, což je pochopitelně dost zdlouhavé. Žádnou možnost, že by to šlo nastavit jinak jsem bohužel nenašla (nevylučuji však, že ji mi někde ukrytá). Vzhledem k tomu, že jsem jinak odkázaná na autonavigaci Garmin, se kterou si sice lovit dá, ale je docela neskladná a zejména v zimě má velmi omezenou výdrž na baterky, byla bych moc ráda, kdyby mi někdo dokázal poradit, jak tuhle pro mě docela zásadní vadu odstranit.
  • 0

#472 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 12:43

Co jsem tak zběžně hledal na internetu, tak se jedna o chybu v implementace JSR-179 (připojení k GPS přes Javu) v telefonu. Prý pomohla aktualizace firmwaru telefonu.

http://www.trekbuddy...opic.php?t=3346
  • 0

#473 EvelinaO

EvelinaO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 17:21

Díky moc, vyzkouším (patrně raději v rukou odborníků) a dám vědět výsledek.
  • 0

#474 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 22:35

Tak jsem na mojí N5800XM vyzkoušel tu novou vývojovou verzi. Tedy je inteligentnější. Než při importu GPX spadne, upozorní mě na to hláškou "Chyba aplikace. Aplikace bude ukončena." Tak.
  • 0

#475 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 22:38

Mrknu na to... Asi vím kde je chyba...
  • 0

#476 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 23:17

Ahoj, nevím, jestli jsem původní dotaz napsal na správné místo, tak zkouším ještě jednou - HG v mobilu N 6300 už mi fungoval náramně. Pak se mi ale při importu GPX začaly místo názvů kešek v seznamu (importovaných ze souboru .gpx) objevovat v názvu místo názvu keše názvy trackables v té které kešce. Zkusil jsem to vyřešit smazáním aplikace, ale už jsem ji zpátky do mobilu nedostal - po stažení .jar a .jad do počítače a instalaci přes Nokia Suite (kde se nabídne na instalaci jen .jar soubor, na jiný způsob instalace jsem nepřišel, internet v mobilu nemám), se v mobilu aplikace objeví jako "neplatná aplikace". Poradíte, co s tím? Díky Když zkusím instalovat vývojovou verzi, instalace je bez problému, ale do názvů se pořád dostávají trackables, navíc při pokus o import .gpx HG soubor na kartě vůbec nevidí.....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#477 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2010 - 23:37

U ostré verze je problém pravděpodobně v tom, že je certifikovaná. A je velmi pravděpodobné, že lze nainstalovat jen přes .jad soubor. Řešení je buď instalovat z internetu, nebo některé vyspělejší telefony umí instalovat aplikace z karty/paměti telefonu (nejprve se do mobilu přenesou oba soubory a pak pomocí prohlížeče souboru se provede instalace poklepáním na .jad soubor).

Vývojové verze jsou necertifikované, ale zase se při listování soubory (prohlížeč souborů u GPX importu) pořád ptá na bezpečnostní povolení.

To s tím "neplatná aplikace" momentálně řeším, viz příspěvek nad tim tvojim. Co se týká waypointů při importu z GPX je to zatím feature. Je v plánu udělat, že budou k dispozici až zvolením příslušné keše. Pokud používáš Geoget2 tak je možné pomocí pluginu provést export přímo pro HGAE, viz: http://lab.arcao.com...caching/#import

  • 0

#478 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 0:13

Tak snad opraveno: http://lab.arcao.com...jova-verze.html
  • 0

#479 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 17:44

Arcao napsal/a:
Tak snad opraveno: http://lab.arcao.com...jova-verze.html

No tak teď už to zase tak inteligentní není. Už zase spadne bez varování... Vpodstatě oproti minulé vývojové verzi pro mne žádná změna.
Když se zmíním o Informaci o paměti, tak to píše 173/192 nebo 170/180. Ostatní údaje 0/65535.
Ovšem co s tím, to nevím.
  • 0

#480 gozer.cz

gozer.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 18:35

Netušíte, proč mi to na N85 neukazuej status GPS? a ještě jeden dotaz - pořád dokola musím po spuštění povolovat interní GPS i přes to, že při prvním spuštění jsem zadal povolit jednou?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama