Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#61 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 16:48

pitovo: Pětistovkový geocoin musel být hodně atraktivní. To já spíše koupím nějaký do 200Kč a hodně škaredý ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#62 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 17:01

mike007cz napsal/a:
pitovo: Pětistovkový geocoin musel být hodně atraktivní. To já spíše koupím nějaký do 200Kč a hodně škaredý ;)


Myslím že pitovo psal o tomto coinu jako o pětistovkovém a ne že stál 500 kč ;) Vložený obrázek
  • 0

#63 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 17:07

Aha. No ale ten je taky dost luxusní.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#64 profa1

profa1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 20:44

Podle mne se bohužel kradou už jsem přišel o tři. Nejvíc mne mrzí TB miniharmonika, o kterou jsem přišel v Německu. U dvou jsem už poslal kopie,které zatím úspěšně krouží.
  • 0

#65 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:09

Kradou
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#66 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:32

Musím s lítostí podoknout,že kradou:(,mě se bohužel taky jeden ztratil,ale druhý úspěšně putuje(je to škoda že se kradou ale na to jak tomu zabránit je jen jedna možnost : Vůbec je neposílat:D)
  • 0

#67 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 22:03

Určitě kradou, ale co se dnes nekrade, že? Na posledním eventu jsem se dostal do rozhovoru s jednou kačerkou (pokud čte, tak zdravím ;)), která měla pěknou sbírku coinů, které vozé po eventech a ukazuje. Proti gustu... Chvíli jsme se bavili a dostali jsme se na téma krádeží coinů. Tvrdila, že je to dneska hrozný, že se všechny vypuštěné coiny a tb hned ukradnou a že nemá cenu nic vypouštět. Stojí to hodne peněz. U stolu sedělo i pár "nováčků" a na jejich tvářích jsem pozna, že jejich plány vypustit něco do světa se asi na chvilku odsunou. Když jsem si pořídil (dostal) první coin, nechal jsem si ho a občas ho ukázal na eventu. Časem jsem přikoupil pár dalších, ale pořád jsem měl pocit, že to není ono. Sice je pár lidí mohlo vidět (a opsat číslo, že :)), ale ztrácelo to svůj smysl. Takže postupě jsme jse začali pouštět do světa a kupodivu se z coinů neukradl zatím žádný (jedno TB už jo). Nepočítám ovšem s tím, že se mi někdy vrátí a já je slavnostně zarámuju. Budou prostě tak dlouho putovat, dokud nedojde jejich čas. S tím počítám. Nechci polemizovat na vozením coinů po eventech v deskách, i to má svůj význam (jsou kousky, které ani vypustit nejde - ať už cena, vzhled, exklusivita nebo rozměr), ale pokud by všichni postupovali jako zmíněná kačerka, tak nemáme v keškách co nacházet a co posunovat. Vše by se změnilo jen na opisování čísel na eventech.
  • 0

#68 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 22:39

Kradou , vypouštím do světa kopii Brněnského mafiánského geocoinu . Originál zmizel po 1 skoku o délce 60,2 km . TB2MNWJ
  • 0

#69 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 6:59

No kradou ze 180 vypuštěných coinů se jich již řádově polovina ztratila. Trochu jsem přibrzdil. Ale posílat kopie je blbost.
  • 0

#70 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 9:40

alicek napsal/a:
No kradou
ze 180 vypuštěných coinů se jich již řádově polovina ztratila. Trochu jsem přibrzdil. Ale posílat kopie je blbost.

Teda, tolik coinů, to už musí lézt do peněz. Ale je to obdivuhodné, tolika lidem to udělalo radost.
Při tom množství asi není dne, aby někdo nějaký GC či TB nezalogoval, tak je alespoň co číst.
  • 0

#71 Gho$t

Gho$t

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 16:14

Dovolil jsem sitrochu poupravit cedulky do pytlicku k CWG. Je to v PDF v dobre kvalite, treba se to nekomu bude libit :-)

http://uloz.to/2375921/graphic1.pdf
  • 0

#72 Yarda_cz

Yarda_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 18:16

Pěkný Geocoinek ;) http://www.novinky.c...na-v-praze.html
  • 0
50° 1'60.00"S 15°46'48.91"V Garmin eTrex Summit HC

#73 Maverikus

Maverikus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 10:40

Este smutnejsie je, ked zmizne coin z eventu. Ako mne napr. zmizol SpaceGate [tb]TB2ZF1T[/tb]. Naposledy bol videny na evente GeoMotokary GC1XQ5M, kam prisiel, par ludi ho diskoverlo,ale bohuzial uz sa neprihlasil nikto, ze by ho z eventu zobral. Ale aj tak som optimista v tomto smere, ved je to len jeden z mojich 11tich trakovatelnych co sa tulaju po svete. Ako tu uz bolo spomenute - ked chceme nachadzat v keskach TB/GC musim ich tam sami aj davat. P.S.: Keby nahodou niekto niekde videl moj SG GC nech mi da echo. Bol v prevedeni Antique bronce.
  • 0

#74 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2010 - 19:54

Když nacházíte coiny průměrně jako n-tí, pak je průměrná životnost coinu 2n (snad si to z hodin statistiky dobře pamatuju). Z toho si můžete udělat obrázek sami. V mém případě odhaduji n=5. :(
  • 0

#75 Maverikus

Maverikus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2010 - 17:39

Moj optimizmus sa vyplatil - minca sa nasla. :D
  • 0

#76 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 17:10

Arogant napsal/a:
tak je možné, že coin vezme člověk z Opnu a coin bude putovat po Opnu keších - bez provázanosti s GC servrem.


Opencaching trackables vůbec nezná, tak tam nic takového "putovat" nemůže. Ale jestli dá někdo GC do opencache, pořád na něm zůstane to "do not keep me" a "trackable at ...", takže to že nejde o trade item by každému mělo být i tak jasné.

Kdyby se trackovací systémy propojily, bylo by to určitě bezva. Ale obávám se že by to narazilo na my-jsme-ti-jedini-oficialni-s-nikym-peerovat-nebudem postoj groundspeaku :(
  • 0

#77 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 18:02

zde napsal/a:

Arogant napsal/a:
tak je možné, že coin vezme člověk z Opnu a coin bude putovat po Opnu keších - bez provázanosti s GC servrem.


Opencaching trackables vůbec nezná, tak tam nic takového "putovat" nemůže. Ale jestli dá někdo GC do opencache, pořád na něm zůstane to "do not keep me" a "trackable at ...", takže to že nejde o trade item by každému mělo být i tak jasné.

Kdyby se trackovací systémy propojily, bylo by to určitě bezva. Ale obávám se že by to narazilo na my-jsme-ti-jedini-oficialni-s-nikym-peerovat-nebudem postoj groundspeaku :(


Tak může hopsat z keše do keše bez logování na netu.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#78 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 19:58

Já jsem zatím poslal jeden TB a jeden mikroGC (ten jsem poslal na eventu), na TB jsem připevnil minci s čínským drakem, a poslal ho do Číny, k tomu jsem připevnil cedulku. GC putuje pouze po ČR a opět je u něj info cedulka. Už jsem poslal pár GC a TB, kteří měli úkol a nebyla u nich cedulka (jeden chtěl na východ, a já ho posunul o 100km na západ, bohužel jsem to zjistil až doma, takže cedulka je důležitá). Doma mám navíc ještě nálepku na auto (taky jezdí po světě, na eventech ho neukazuji). Jinak mi doma ještě leží coin za 250,- Kč a ten zůstane doma, a do světa jde pouze kopie, není to pouze fotokopie v laminátu. Vyfotil jsem ho z obou stran a oboustranně vytiskl na fotopapír a to celé je nalepené průhlednou fólií na plexiskle, takže s trochou fantazie vypadá jako originál
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#79 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 8:32

Ještě jsem žádný GC nevypustil, ale už se těším, až nějaký půjde. Počítám s tím, že o něj do roka přijdu, ale když stojí do tří stovek, tak to taková hrůza není a spoustě lidem do doby šlohnutí udělá radost. Ty drahé GC bych nevypouštěl a ani nekupoval. Ale je fakt, že při nálezu mechanického GC za osm stovek se musí srdce kačera tetelit.
  • 0

#80 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 9:48

VasaM napsal/a:
a do světa jde pouze kopie, není to pouze fotokopie v laminátu. Vyfotil jsem ho z obou stran a oboustranně vytiskl na fotopapír a to celé je nalepené průhlednou fólií na plexiskle, takže s trochou fantazie vypadá jako originál


Chápu tenhle postup, ale když se mi do ruky dostala podobná kopie, docela mě to urazilo. Posílej to, o co se nebojíš - nebo si k čemukoli jinému připni trackovací štítek (slug, bug, ingot). Ale číst zápisy u putování zalaminovaného papírku very nice coin je pakárna.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama