Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - Home Coordinate


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 19:57

Začnu tím, že popíšu žádaný cílový stav. Stáhnu cache v okruhu cca 20km od místa předpokládaného budoucího pobytu kde nebude možnost připojení k netu. Naimportuji *.gpx na ntb do GG do čisté databáze. Ve sloupci vzdálenost mám kilometry k HC uvedené zřejmě na GC.com. Rád bych někde v GG uvedl nějaké virtuální HC tak, aby se ukazovala vzdálenost kešek k těmto novým požadovaným souřadnicím. V nastavení GG jsem nic nenašel a nastavení Home v pluginu GgStat se dle mého soudu týká jenom generování statistik. A tak se ptám, zda to jde vůbec nějak udělat a nebo jsem jenom slepý a neumím to najít?
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 20:05

Asi optimální cesta je označit si určitou keš jako střed oblasti a pak dát z nabídky Referenční bod - Přidat volitelný referenční bod (červený plus). Pak si tento bod vybereš jako aktuální referenční bod a od něj vzdálenost atd....
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14524 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 20:16

tak tak. Geoget ma vec nazvanou "referencni body", kterych si muzes nadefinovat kolik chces. A vybiratkem na panelu Geogetu si muzes ty body jednoduse vybirat.
  • 0

#4 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 20:23

sobikovi napsal/a:
Asi optimální cesta je označit si určitou keš jako střed oblasti a pak dát z nabídky Referenční bod - Přidat volitelný referenční bod (červený plus). Pak si tento bod vybereš jako aktuální referenční bod a od něj vzdálenost atd....


Ó jak jednoduché,.............díky!!, to je co potřebuji. Já pořád hledal kam zadat souřadnice a přitom jsem měl na očích jednoduché řešení. Program holt zatím ještě moc dobře neznám a použití ref. bodu mě ani nenapadlo zkoumat.
  • 0

#5 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 22:53

Takže referenční body se osvědčily, ale po návratu ... další problém. Při cestě jsem si do databáze na ntb označoval jednotlivé nálezy (datum+čas) a měl jsem představu, že po návratu si tyhle caches vyexportuji a po následném importu na PC se mě v hlavní databázi označení nálezů objeví. GG mi ale oznámí, že aktualizoval x keší, ale ta "fajfka" s datem a časem jako na ntb se mě na PC u keší neobjeví. Mohu to samozřejmě zapsat ručně, ale stále si myslím, že to systémem export/import musí jít .... jenom já nemohu přijít na to JAK.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14524 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 23:00

Pouzij format "Geoget GPX" tims e ti keska prenese up;ne se vsim vsudy, s listingem, s logy, ale take i status nalezu, tvoje poznamky a tagy. Proste komplet. Je to format urceny na zalohovani a prenaseni kompletnich dat. Pokud pouzijes jen normalni PQ GPX, tak ten neni schopen prenest cokoliv, co si Geoget udrzuje "navic".
  • 0

#7 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2009 - 23:26

Já to takhle zkoušel a protože se výsledek hned nedostavil, tak jsem napsal dotaz ..... až po tvé odpovědi mi došlo, že bude asi vhodné GG/databázi restartovat ... no a je to tam. Omlouvám se, že jsem zase rychleji psal než myslel.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10121 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2009 - 6:52

Proc hned restartovat? Staci snad po importu v tom oznamovacim dialogu kliknout na "Zobrazit".
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2009 - 7:16

gord napsal/a:
Proc hned restartovat? Staci snad po importu v tom oznamovacim dialogu kliknout na "Zobrazit".

Když už jsme u toho dialogu, nešlo by tam přidat ještě variantu kromě Nové a Zobrazit tj. všechno variantu Aktualizované? Po importu PQ se občas hodí podívat se jen na to, co se zněnilo...
.. možná by byla šikovná a do budoucna otevřenější varianta zaškrtávátek:
Nové
Změněné
Vše

a tlačítko Zobrazit. Pak by šla naklikat i kombinace Nové a změněné... Kromě toho by se pro zapomětlivce B) hodilo i zaškrtávátko "smazat aktuální seznam" :) jelikož se mi dost pravidělně stává, že si zapomenu smazat seznam a pustím import... takže pak se mi zobrazené nové naperou do toho seznamu a je to opruz :D
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10121 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2009 - 7:32

No, ja myslim, ze zmenene jsou vsechny, ktere jsou v tom importovanem souboru. Silne pochybuji, ze by program kontroloval, zda to, co importuje, je jine nez to, co ma v databazi ulozene. Proste to ze souboru vezme a soupne do databaze. Tedy to tvoje "Zmenene" ma vyznam dnesniho tlacitka "Zobrazit".
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama