Přejít na obsah


Fotka

Hledání cache podél trasy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 7:37

Snad jediná věc, která se mi v Geogetu doposud nepodařilo rozchodit je filtrování cache podél trasy. V Google Earth zjistím trasu, uložím jako KML, převedu na GPX, importuju do Geogetu. Ve filtru nastavím jako jedinou podmínku v sekci Trasa, blíže než 1km a vyberu importovanou trasu. Dám načíst a Geoget najde cache i 300 km daleko od té cesty. Dělám něco špatně? Přikládám importovaný GPX soubor.
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 8:10

Osobne to delam takto: 1. na mapy.cz vygeneruji trasu a ulozim jako GPX, prejmenuji na priponu gpx (z xml), 2. v GG pres F2 naimportuji soubor, nastavim vzdalenost a zaskrtavatko (musi byt cerne), 3. v levem seznamu vyberu prislusnou trasu a kliknu na modrou sipku vpravo (presunu trasu do praveho seznamu - bez toho to chodit nemuze, neni aktivni zadna trasa) 4. kliknu na Nacist Snad jsem nic nevynechal.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 8:16

Podstatne je mit spravne to zaskrtavatko. ve vychozim stavu je tak,z e se filtr podle trasy ignoruje. je potreba si dat pozor na jeho spravnou hodnotu. Kdyz bude zaskrtnute - pak kesky musi byt v blizkosti trasy. Kdyz je odskrtnute, tak naopak v blizkosti trasy keska byt nesmi.
  • 0

#4 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 9:29

gord napsal/a:na mapy.cz vygeneruji trasu a ulozim jako GPX, prejmenuji na priponu gpx (z xml)


Divné, mě mapy.cz ukládají vždy "route.gpx".
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 17:50

... to bude asi nejakym webovym prohlizecem, ktery usoudil, ze kdyz je indikovan MIME typ XML, tak tomu iniciativne da i takovou priponu. ;)
  • 0

#6 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 19:12

Tak mám podle mě vše stejně až na ten zdroj toho GPX. Nezkoušel to někdo s tím mým? Trasu mám v pravé části, tedy vybráno. Zatržítko mám zatržené a pořád nic.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 19:46

hele, abychom si to ujasnili, kdyz rikas, ze ti to najde i kes 300km daleko, znamena to, ze ti to najde vsechny kese, nebo ze ti to najde spravne, ale obcas je tam nejaka takova vzdalena ulitla? v takovem pripade, neni v koridoru trasy od toho ulitleho bodu nejaky pribuzny bod? (tedy, ze by v trase byla keska, ale mela vzdaleny waypoint, nebo naopak?)
  • 0

#8 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 9:07

Podle mě ne, najde to samé nesmysly, ve výpise je spousta keší, které nemají nic společného s okolím té trasy, jako kdyby ta trasa vedla úplně jinudy...
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 9:22

skutecne mas to zatrzitko cerne a ne jen sedive? Pokud je sedive (implicitne), tak se na vzdalenost nebere ohled!
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 9:51

gord napsal/a:
skutecne mas to zatrzitko cerne a ne jen sedive? Pokud je sedive (implicitne), tak se na vzdalenost nebere ohled!

Ahojky,
to Gord : Jwn pro upresneni u nove verze GG je zatrzitko cerne, zatrhnuto nebo bile, alespon takhle se mi to zobrazuje.

to t.prochazka: zkousel jsem tu tvou trasu co jsi dal na ni link, nevim co je to za trasu, ale v GG mi to vygeneruje skoro celou databazi i kdyz mam nastavenu vzdalenost jen 2 km. pritom jine trasy mi GG vygeneruje tak jak mam zadani a nemam problem.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#11 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 10:16

...jestli on není problém v tom, že sice mluvíš o tom že sis vytvořil trasu, ale když se na to podívám v MapSource, tak vidím jen stopu. Když použiju ten tvůj gpx v GG, tak to opravdu vyhodí nesmysl. Když ale vytvořím skutečnou trasu podle tvé stopy, tak je vše v pořádku a vyhledá to keše jen do maximální nastavené vzdálenosti ;)

Nová trasa dle tvé stopy
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 10:37

Archi1 napsal/a:
to Gord : Jwn pro upresneni u nove verze GG je zatrzitko cerne, zatrhnuto nebo bile, alespon takhle se mi to zobrazuje.


A prave proto se u novych verzi v levem dolnim rohu toho filtrovaciho formulare zobrazuje, co presne ktery stav znamena. Zobrazeni se totiz lisi podle toho, jaky ma uziovatel nastaveny vizualni styl ve windows.
  • 0

#13 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 11:29

Ano, mám zatrženo, samozřejmě. Problém bude asi opravdu tom GPX souboru, je to ale prostě jen seznam bodů, které dohromady tvoří trasu. Je to trasa z Orlové do Jablunkova.

takto jsou v tom GPX souboru jednotlivé body trasy:

<trkpt lat="49.87125" lon="18.44242">
 <ele>0</ele>
 <time>2009-07-23T06:08:39Z</time>
 <course>164</course>
 <speed>0</speed>
 <name><![CDATA[Point 0016]]></name>
 <desc><![CDATA[Distance from Start:1,62 km]]></desc>
 <type>Trackpoint</type>
</trkpt>

zkusím jak vypadá export ze seznamu
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 13:11

geoget by mel umet nacist jak trasu, tak i stopu. Spis v tom GPX bude neco, co ten vypocet zblbne, treba nejaky ulitly bod, atd.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 13:13

ostatne, kdyz se to GPX naimportuje do Geogetu jako trasa, tak se ta ulozena trasa objevi v podadresari route v podobe obycejneho textoveho souboru se seznamem bodu. tam je mozne si zkontrolovat, jestli to geoget naimportoval spravne.
  • 0

#16 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 21:55

V daném souboru je:

# trasa.gpx
49.87241 18.4265
49.87254 18.42652
49.87261 18.4264
49.87261 18.4264
49.87347 18.42691

což přesně odpovídá souřadnicím z GPX souboru, kontroloval jsem tedy jen prvních cca 6.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 22:02

Zkontroluj jeste konec, jestli tam neco neulitlo.
  • 0

#18 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 22:05

Tak jsem zkusil ty mapy.cz, jediné čím se liší, že to není track, ale route. Nicméně po importu do Geogetu do toho txt souboru jsou oba soubory podobné, až na to že export s Google Earth je mnohem podrobnější (což v tomto případě není stejně potřeba). Asi obsahuje příliš mnoho bodů a GG si s tím neporadí. Když oba GPX soubory hodím do Google Earth zobrazí se trasa stejně.
  • 0

#19 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 22:09

I konec je OK, jen několik údajů není na 5 desetinných míst, je tam:

49.59173 18.75333
49.589 18.75625

Což by ale nemělo vadit, pokud lat a lon nesekáš dle pevného počtu znaků.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 22:21

Tak jestlize to do toho textaku shroupne spravne, pak to musi chodit. Pocet bodu nijak nevadi, jen velky pocet bodu zpomali vypocet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama